کابینت آشپزخانه دستگیره نواری ؛ سبکی نوین در آشپزخانه‌های مدرن !

کابینت آشپزخانه دستگیره نواری

کابینت آشپزخانه دستگیره نواری

اگر با سبک مدرن کابینت آشپزخانه آشنایی داشته باشید و یا انواعی از آن‌ها را دیده باشید، می‌دانید که برخی از کابینت‌های مدرن بدون دستگیره ساخته می‌شوند. بسیاری از کابینت‌های مدرن ، برای آنکه جلوه‌ی ساده‌تر و زیباتری داشته باشند و همچنین مدرن و جدید‌تر به نظر برسند بدون دستگیره تعبیه می‌شوند. یعنی در طراحی آن‌ها، یا دستگیره‌ای وجود ندارد و یا دستگیره به نوعی است که دیده نمی‌شود واز نظر پنهان است. کابینت‌های بدون دستگیره انواع مختلفی دارند از کابینت‌های مگنت‌دار و کابینت‌های دستگیره مخفی در این گروه جای دارند که البته اخیرا نوع جدیدتری از آن‌ها با عنوان کابینت آشپزخانه دستگیره نواری نیز،‌ به این جمع افزوده شده است. در این محتوا از وب‌سایت آکس چوب قصد داریم راجع به این گروه از کابینت‌ها و به طور خاص کابینت آشپزخانه دستگیره نواری اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم. از شما دعوت می‌کنیم تا انتها همراه ما باشید:

کابینت آشپزخانه بدون دستگیره چیست؟

کابینت‌های بدون دستگیره ، نوعی کابینت آشپزخانه در سبک مدرن محسوب می‌شوند که فاقد دستگیره‌های معمول و رایجی هستند که ما همواره در آشپزخانه شاهد آن بوده‌ایم! از آنجا که سبک مدرن، تابعی از سادگی به شکل مفرط و حتی افراط گونه است، طرفداران این سبک ترجیح می‌دهند سادگی را تا حد اعلای آن، پیش ببرند؛ در نتیجه‌ی آن، کابینت‌هایی ساده و البته زیبا طراحی شد که فاقد دستگیره‌‌ بودند و ازین طریق فضایی مدرن و شیک را در آشپزخانه ایجاد می‌کردند.

البته فقط زیبایی دلیل طراحی و ایجاد این کابینت‌ها نیست؛ بلکه، کابینت‌های بدون دستگیره ، باعث ایجاد خصوصیاتی منحصر بفرد در آشپزخانه می‌شوند که وجود این کابینت‌ها را در بسیاری از خانه‌ها و آشپزخانه‌ها توجیه می‌کند و ما در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

انواع کابینت‌های بدون دستگیره

اگر چه محور صحبت ما در این مقاله، کابینت‌ آشپزخانه دستگیره نواری است، اما برای آنکه اطلاع کاملی راجع به کابینت‌های بدون دستگیره داشته باشید، انواع این کابینت‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

کابینت‌های بدون دستگیره، به کابینت‌هایی گفته می‌شود که یا دارای کابینت‌هایی با دستگیره‌ی مخفی و پنهان هستند و یا به وسیله‌ی مگنتی که در بین درب کابینت و جدار کابینت تعبیه شده است، باز و بسته می‌شوند.

انواع کابینت‌های بدون دستگیره

  • کابینت‌های مگنت‌دار یا آهن‌ربایی :

همانطور که اشاره شد، این مدل کابینت‌ها به وسیله‌ی مگنت یا همان آهن‌ربا، باز یا بسته می‌شوند؛ مگنت‌هایی مخصوص که قدرت ربایش قوی داشته باشند و بتوانند وزن در کابینت یا کشوی کابینت را به خوبی نگه دارند! همچنین، چسبی که مگنت را به در کابینت می‌چسباند باید قوی و محکم باشد تا بتواند دوام و ماندگاری کابینت را تضمین کند.

بر خلاف تصور، نحوه‌ی باز و بسته کردن کابینت‌های مگنت‌دار، چندان دشوار و سخت نیست؛ بلکه این کابینت‌ها، تنها با یک اشاره‌ی کوچک باز یا بسته می‌شوند. از نظر قیمتی، کابینت‌های مگنت‌دار مقداری گرانقیمت‌تر از سایر انواع کابینت‌های بدون دستگیره هستند و علت آن، وجود مگنت‌های بکار رفته در آن است که مبلغ بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند.

  • کابینت‌های دستگیره مخفی :

کابینت‌های دستگیره مخفی در واقع، دارای قسمتی برای باز و بسته کردن کابینت هستند، اما فاقد دستگیره‌ای برآمده ‌یا بیرون‌زده هستند و به دلیل آن که دستگیره‌ی آن‌ها مخفی و پنهان است در گروه کابینت‌های بدون دستگیره قرار می‌گیرند. دستگیره در این کابینت‌ها، شیاری باریک در قسمتی از کابینت است که چندان به دید و نظر بیننده نمی‌رسد! شکاف یا شیاری که بابت باز و بسته کردن کابینت‌ها تعبیه می‌شد، پنهان است و یا در زاویه‌ای قرار دارد که جلب توجه نمی‌کند!

کابینت‌های دستگیره مخفی نیز، به سادگی و مدرن بودن فضای آشپزخانه کمک می‌کنند و باعث می‌شوند که فضای آشپزخانه، خلوت‌تر به نظر برسد و ازین حیث، برای آشپزخانه‌های کوچک و نقلی بسیار مناسب هستند.

کابینت‌های دستگیره مخفی، خصوصا برای کابینت‌های چوبی که در سبک مدرن ساخته می‌شوند، گزینه‌ی مناسبی می‌تواند باشد.

کابینت‌های دستگیره مخفی

  • کابینت‌ آشپزخانه دستگیره نواری :

کابینت‌های دستگیره نواری، مانند کابینت‌های دستگیره مخفی، دارای شیاری برای باز و بسته کردن کابینت یا باز کردن کشو‌ها هستند، اما تنها تفاوتی که با کابینت‌های دستگیره مخفی دارند، در این است که شیاری که بر روی این کابینت‌ها قرار می‌گیرد همانند یک نوار و خط افقی به صورت ممتد بر روی بدنه‌ی کابینت ادامه دارد و مانند قسمتی از بدنه‌ی کابینت، به چشم می‌آید و دیده می‌شود و اگر چه به شکل دستگیره به چشم نمی‌آید اما مخفی هم نیست!

کابینت‌های دستگیره نواری، سبکی نوین و بسیار جدید در کابینت‌های بدون دستگیره محسوب می‌شوند و به دلیل زیبایی و سبک جدیدی که در آشپزخانه ایجاد می‌کنند، مشتریان بسیاری را به سمت خود جلب کرده‌اند.

ویژگی‌های کابینت آشپزخانه دستگیره نواری

  • باعث عریض نشان دادن آشپزخانه می‌شود:

حتما می‌دانید اگر بخواهید مساحت و فضای آشپزخانه‌ را عریض و پهن نشان دهید، باید از خطوط افقی بیشتری استفاده کنید. کابینت‌های دستگیره نواری ، دقیقا همین کار را در آشپزخانه شما انجام می‌دهند؛ این کابینت‌ها با ایجاد خطوطی ممتد که در واقع شیار‌هایی برای باز و بسته کردن درب کابینت‌ها‌ هستند، نگاه‌ها را به کناره‌ها و گوشه‌های آشپزخانه سوق می‌دهند و با خطای دیدی که ایجاد می‌کنند باعث می‌شوند در نظر بیننده، آشپزخانه بزرگتر از اندازه‌ی واقعی خود به نظر برسد.

پر واضح است که این ویژگی، برای آشپزخانه‌های U شکل که بلندی زیادی دارند، یا آشپزخانه‌های بسیار کوچک و یا هر نوع آشپزخانه‌ی دیگری که به هر دلیل نیاز است، عریض‌تر و کشیده‌تر دیده شود، یک مزیت محسوب می‌شود.

همچنین ازین سبک کابینت‌ها می‌توانید برای آشپزخانه‌هایی که فضای اتاق نشیمن با آشپزخانه یکسان است، نیز استفاده کنید.

کابینت آشپزخانه دستگیره نواری

  • از سادگی بیش از حد می‌کاهد !

البته که سادگی زیبنده و جذاب است و اساسا خیلی افراد به دلیل تمایل به سادگی، ترجیح می‌دهند از کابینت‌های بدون دستگیره استفاده کنند، اما چنانچه به سادگی تا این حد علاقمند نیستید و در عین حال هم، ترجیح می‌دهید به روز باشید و از کابینت‌هایی با سبک مدرن استفاده کنید، کابینت‌ آشپزخانه دستگیره نواری ، می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد.

علی‌الخصوص اگر بدنه‌ی کابینت آشپزخانه ، دارای طرحی بسیار ساده باشد و یا تنها از یک رنگ تشکیل شده باشد، با استفاده از کابینت‌ دستگیره نواری ، می‌توانید ظاهر کابینت‌ها را متعادل‌تر کنید و به سمت و سویی سوق که هم ساده باشند و هم آراسته به مدلی شکیل و جدید باشند.

  • باعث ایجاد دکوراسیونی مدرن در آشپزخانه شوید!

کابینت‌های بدون دستگیره ، تنها در آشپزخانه‌های سبک مدرن به کار می‌روند و از بین کابینت‌های بدون دستگیره ، کابینت‌ آشپزخانه دستگیره نواری ، سبک جدید و نوینی در دکوراسیون آشپزخانه محسوب می‌شود. اگر به مدرن بودن و جدید بودن علاقمند هستند و ترجیح می‌دهید از دکوراسیون مد روز استفاده کنید، کابینت آشپزخانه دستگیره نواری می‌تواند فضایی مدرن و جدید را برای شما ایجاد کند و در عین حالی که ساده هست، زیبا و فریبنده نیز باشد.

  • برای آشپزخانه‌های مینیمال و نقلی مناسب است:

اگر فضای آشپزخانه شما بسیار کوچک و مینیمال باشد، کار شما برای پیدا کردن کابینت آشپزخانه کمی دشوار خواهد بود، زیرا نمی‌توانید بی گدار به آب بزنید و از هر رنگ و مدلی در آشپزخانه استفاده کنید! اما، کابینت‌های دستگیره نواری ، گزینه‌ای مناسب برای آشپزخانه شما خواهند بود و فضایی شکیل و مناسب را برای شما ایجادخواهند کرد.کابینت‌ آشپزخانه دستگیره نواری

  • مناسب برای کابینت و کشوهای کم وزن :

کابینت‌های دستگیره نواری ، برای کابینت‌هایی که وزن کمتری دارند، مناسب‌تر از کابینت‌هایی با وزن بالاتر می‌باشند. اگر کابینت‌ شما زیادی سنگین و بزرگ باشد، ممکن است کارتان را برای باز و بسته کردن درب کابینت با دشواری همراه کند.

همانطور که می‌دانید وجود دستگیره مانند یک اهرم عمل کرده و فرآیند باز و بسته کردن در کابینت را راحت‌تر و سهل‌تر می‌کند، بنابراین چنانچه در کابینت، زیادی سنگین یا بزرگ باشد، نیاز به قدرت بیشتری برای باز و بسته کردن کابینت‌ها خواهید داشت و ممکن است این کار کمی برایتان سخت باشد.

نیاز به تمیزکاری بیشتر :

از همه‌ی محاسن و زیبایی‌هایی کابینت‌های دستگیره نواری که بگذریم، باید به یکی از مهم‌ترین معایب آن نیز اشاره کنیم! در کابینت‌های دستگیره نواری ، از یک شکاف دو یا سه سانتی بر روی بدنه، به جای دستگیره تشکیل شده‌ است که این فضا، می‌تواند محل مناسبی برای تجمع گرد و غبار و ذرات چربی معلق در آشپزخانه باشد. اگر ازین نوع کابینت‌ها استفاده می‌کنید، لازم است به فواصل منظم، شیار و شکاف روی کابینت را تمیز کنید و اجازه ندهید ذرات چربی روی هم انباشته شوند!

کابینت‌ دستگیره نواری مدرن

سخن پایانی :

کابینت آشپزخانه دستگیره نواری ، یکی از جدیدترین انواع کابینت بدون دستگیره است که در سبک کابینت مدرن، مورد استقبال و استفاده عموم قرار گرفته است. در نظر داشته باشید از کابینت‌های بدون دستگیره در هر نوعی که باشد، نمی‌توانید برای آشپزخانه‌های کلاسیک یا نئوکلاسیک استفاده کنید و حتما لازم است دکوراسیون آشپزخانه، در سبک مدرن طراحی و ساخته شده‌ باشند.

کابینت آشپزخانه دستگیره نواری ، باعث می‌شود آشپزخانه عریض‌تر و پهن‌تر به نظر برسد و نمایی مدرن و جدید به آشپزخانه ببخشد، ازین رو، این سبک کابینت‌ها، برای آشپزخانه‌های مینیمال و نقلی پیشنهاد می‌شود.

ازین که مخاطب ما در وب‌سایت آکس چوب بوده‌اید، سپاسگزاریم. امیدواریم این مقاله در معرفی کابینت‌های بدون دستگیره و به طور خاص، کابینت آشپزخانه دستگیره نواری ، مفید و سودمند واقع شده باشد.  قدردان همراهی شما هستیم.

امتیاز بدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *