سبک کابینت ممبران | با ممبران مدل‌های مختلف را در آشپزخانه‌تان تجربه کنید.

سبک کابینت ممبران

انواع سبک کابینت ممبران ؛ کابینت‌هایی که در برابر آب مقاوم هستند، یکی از بهترین مدل کابینت آشپزخانه به حساب می‌آیند. زیرا این کابینت‌ها به آسانی خراب نمی‌شوند و مقاومت آن‌ها در برابر آب و رطوبت، عمر آن‌ها را طولانی‌تر می‌کند. خصوصا کابینت زیر سینک ظرف‌شویی، یکی از کابینت‌هایی است که به سرعت دچار پوسیدگی ناشی از نفوذ آب می‌شود. نکته‌ی قابل اهمیت، این است که کابینت‌های ضد آب، مثل کابینت pvc و یا مدل‌های دیگر، قیمت بسیار بالایی دارند.

حال اگر تصور کنید کابینتی وجود دارد که در عین اقتصادی بودن، ضد آب هم باشد، با یک تیر دو نشان زده‌اید. اما اگر بگوییم در کنار این مزایا، کابینت‌های شکیل با طرح‌های کنده‌کاری و منبت شده نیز خواهید داشت،  نظرتان این بار چه خواهد بود؟

درست حدس زده‌اید، ما راجع به کابینت ممبران صحبت می‌کنیم! در این مقاله از وب‌سایت آکس چوب قصد داریم راجع به انواع سبک کابینت ممبران و بهترین مدل‌های آن، سخن بگوییم. از شما دوست عزیز دعوت می‌کنیم با ما همراه باشید:

کابینت ممبران

کابینت ممبران؛ مقاوم در برابر آب و رطوبت!

یکی از جالبِ توجه‌ترین ویژگی‌های کابینت ممبران، مقاومت آن در برابر رطوبت و آب است. مقاومت کابینت ممبران در برابر آب، به لطف پوشش pvc است که به صورت یکپارچه بر روی آن کشیده می‌شود.

اجازه دهید کمی مفصل‌تر راجع به ساخت کابینت ممبران و متریال تشکیل دهنده‌ی آن، سخن بگوییم.

کابینت ممبران به وسیله‌ی ماشین‌آلات بسیار پیشرفته‌ و مدرن، به نام دستگاه cnc، تولید می‌شود. متریال اصلی ممبران، ام‌دی‌اف خام است. ماشین cnc، قادر است طرح و مدل مورد نظر را بر روی ام‌دی‌اف خام ایجاد ‌کند. طرح‌های ایجاد شده می‌تواند ساده یا پر نقش‌ونگار و یا فرو رفته یا برجسته باشد.

  • ایجاد طرح بر روی ممبران

طرح‌های فرورفته به وسیله‌ی cnc حکاکی می‌شوند. اما اگر بخواهیم طرح‌های برجسته نیز بر روی آن ایجاد کنیم، باید ابتدا طرح‌های برجسته را به شکل جداگانه حکاکی کرده و سپس بر روی ام‌دی‌اف خام بچسبانیم.

پس ازین مرحله، ام‌دی‌اف خام حکاکی شده و برش خورده،که دارای انواع کنده‌کاری‌ها و حکاکی‌های مختلف است، توسط پوششی یک‌پارچه و کاملا مقاوم در برابر آب، پوشانده می‌شود.

نحوه‌ی کار به این شکل است که لایه‌ی pvc به وسیله‌ی نوعی چسب به شکل یک‌تکه بر روی ام‌دی‌اف کشیده می‌شود. در این پروسه، هیچ درز یا شکافی بر روی کار وجود نخواهد داشت. ازین رو کابینت ممبران به طور کامل و یک‌دست در برابر آب مقاوم است.

کابینت ممبران یا وکیوم ؟

اگر به دنبال انتخاب کابینت آشپزخانه، سایت‌های مختلف را مرور کرده باشید، احتمالا با نام کابینت وکیوم برخورد کرده‌اید. خوب است بدانید که کابینت وکیوم، نام دیگر کابینت ممبران است. به دلیل آن که در پروسه‌ی تولید کابینت ممبران، پوشش pvc به شکل وکیوم شده بر روی ام‌دی‌اف خام چسبانده می‌شود، این کابینت را به نام کابینت وکیوم نیز می‌شناسند.

در واقع، کابینت وکیوم به پروسه‌ی تولید کابینت ممبران اشاره دارد و از آن نشات گرفته است.

انواع سبک‌های کابینت ممبران

همانطور که اشاره شد، کابینت ممبران نوعی متریال تشکیل دهنده‌ی کابینت آشپزخانه است. پروسه‌ی تولید آن به شکلی است که می‌توان انواع سبک‌های کابینت آشپزخانه را با آن ساخت. کابینت‌های سبک مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک، پست مدرن و …. همه با کابینت ممبران قابلیت ساخت دارند.

  • ممبران در سبک کلاسیک

یکی از عمده‌ترین سبک‌هایی که کابینت ممبران در آن کاربرد گسترده‌ای دارد، کابینت‌های سبک کلاسیک است. تا قبل از پیدایش ماشین cnc و تولید کابینت‌های ممبران، طرح‌های کابینت کلاسیک، به وسیله‌ی چوب طبیعی و با حکاکی‌های دست‌ساز ایجاد می‌شدند. این موضوع اگر چه کابینت‌های تمام چوب فاخر و جذابی را تولید می‌کرد، اما باعث می‌شد که کابینت‌های کلاسیک تنها در آشپزخانه‌های لوکس و گرانقیمت وجود داشته باشند.

امروزه انواع طرح‌ها و مدل‌های کابینت کلاسیک را می‌توانیم به وسیله‌ی کابینت ممبران تولید کنیم. نکته‌ی حائز اهمیت این است که با ممبران، نه تنها قیمت تمام شده‌ی کابینت کلاسیک کاهش می‌یابد، بلکه تنوع رنگ و مدل آن نیز افزایش می‌یابد. در نتیجه، دست شما برای انتخاب انواع طرح‌ها و سبک کابینت ممبران باز خواهد بود.

  • ممبران در سبک نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک ، که الهام گرفته از عصر ویکتوریا است، مدل ساده‌تر کابینت کلاسیک است. کابینت‌های نئوکلاسیک برای آشپزخانه‌های بزرگ و متوسط مناسب هستند. حتی می‌توانید از آن‌ها در آشپزخانه‌های نسبتا کوچک نیز استفاده کنید.

کابینت نئوکلاسیک به دلیل سادگی و طرح‌های ملایمی که دارد، باعث می‌شود فضای آشپزخانه آرامش‌بخش و جذاب باشد. ازین رو است که کابینت‌های نئوکلاسیک به شدت طرفدار پیدا کرده‌اند و در سال‌های اخیر، بسیار مورد استقبال مشتریان قرار دارند.

طرح‌های نئوکلاسیک با استفاده از کابینت ممبران قابلیت ساخت و اجرا دارند. اگر شما به سبک کابینت نئوکلاسیک علاقمند هستید، می‌توانید کابینت‌هایتان را با متریال ممبران سفارش دهید.

درب کابینت کلاسیک

  • ممبران در سبک مدرن

اگر ترجیح می‌دهید آشپزخانه‌ای مدرن و ساده داشته‌ باشید، باز هم کابینت ممبران می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای شما باشد! هیچ الزامی ندارد ام‌دی‌اف خامی که وارد دستگاه cnc می‌شود، حتما دارای حکاکی‌های کلاسیک و فاخر باشد. بلکه می‌تواند در عین سادگی، با پوشش  pvc پوشانده شود و در سبک مدرن کاربرد داشته باشد.

سبک مدرن کابینت آشپزخانه، مدل‌هایی بسیار ساده و بی‌آلایش هستند. جزئیات در کابینت مدرن، تا جای ممکن ساده شده‌ است. تزئینات، جنبه‌های نمایشی و اشرافی در کابینت مدرن جایگاهی ندارند و همه چیز یک نظم هندسی ساده و بی‌آلایش دارد.

سبک کابینت ممبران مدرن یکی از محبوب‌ترین مدل‌های کابینت آشپزخانه برای کسانی است که ترجیح می‌دهند در عین سادگی، کابینت‌هایی مقاوم در برابر رطوبت و آب نیز داشته باشند.

ممبران را از فروشگاه‌های معتبر و صاحب نام بخواهید!

این یک پاراگراف تبلیغاتی نیست؛ بلکه یک واقعیت مهم است! چنانچه کابینت ممبرانی که خریداری می‌کنید با دستگاه‌های بی‌کیفیت تولید شده باشد و یا چسبی که پوشش pvc با آن وکیوم می‌شود، نامرغوب باشد، کابینت شما دیگر ضد آب و مقاوم در برابر رطوبت نخواهد بود.

لایه‌ی pvc به وسیله‌ی چسب‌های قوی و به شکل یکسره بر روی ام‌دی‌اف خام وکیوم می‌شود. بنابراین اگر چسب استفاده شده مناسب و باکیفیت نباشد و یا عمل وکیوم، توسط ماشین‌آلات ضعیف صورت گرفته باشد، کابینت‌های شما دوام و کیفیت لازم را نخواهند داشت. این مساله بدون شک خاصیت ضد آب بودن کابینت‌ها را نیز از بین می‌برد و باعث می‌شود پوسته از بدنه‌ی کابینت جدا شود.

پیشنهاد ما این است برای جلوگیری ازین مشکل، حتما کابینت ممبران را از شرکت‌های مشهور و خوش‌نام خریداری کنید. اگر چه شاید قیمت این کابینت‌ها مقداری گرانقیمت‌تر باشد، اما بی‌شک با توجه متریال بهتر، مقاومت و ماندگاری آن‌ها بیشتر خواهد بود.

لازم به ذکر است شرکت‌های صاحب نام، تا زمان مشخصی کابینت‌های تولید شده را گارانتی می‌کنند؛ چرا که از کیفیت کار خود آگاه هستند.

نحوه‌ی مراقبت و نگهداری کابینت ممبران

اگر چه کابینت ممبران در برابر آب مقاوم است، اما مقاومت آن تا زمانی است که لایه‌ی pvc کشیده شده بر روی آن، سالم باشد. هر گونه خراش یا ضربه که منجر به تخریب پوشش کابینت شود، خاصیت ضد آب بودن آن را از بین می‌برد.

ایجاد خط و خش و ضربه‌های محکم، از عمده‌ترین دلایلی هستند که ممکن است کابینت‌هایتان را دچار پوسیدگی کنند.

نقشه کابینت آشپزخانه ام دی اف

  • چگونه کابینت ممبران را تمیز کنیم؟

یکی دیگر از نکات مهم در نگهداری کابینت ممبران، نحوه‌ی تمیز کاری آن است. تمیزکاری کابینت‌ها باید با اسفنج یا پارچه‌ی نرمی صورت گیرد. همچنین نباید از مواد شوینده‌ی شیمیایی قوی یا اسیدی برای تمیز کاری کابینت‌ها استفاده کنید.

سعی کنید کابینت‌های ممبران را در بازه‌های زمانی کوتاه و به طور منظم تمیز کنید. تمیزکاری منظم با فاصله‌ی زمانی کم، باعث می‌شود ذرات چربی و گرد و خاک بر روی کابینت‌های شما جا خشک نکنند. در نتیجه، با یک شوینده‌ی سبک به آسانی تمیز می‌شوند.

اگر سبک کابینت ممبران آشپزخانه‌تان، کلاسیک است حتما لابه‌لای درزها و شکاف‌های کابینت را به خوبی تمیز کنید تا ذرات چربی آن جا انباشته نشوند. درزها و کنده‌کاری‌های کابینت‌های کلاسیک، محل خوبی برای انباشت چربی و ذرات گرد و خاک معلق در هوا هستند.

  • چگونه کابینت ممبران را ترمیم کنیم؟

شاید این سوال در ذهن‌تان ایجاد شده باشد که ایجاد خط و خش بر روی کابینت آشپزخانه اجتناب نا‌پذیر است. در این صورت چه باید کرد؟

چنانچه کابینت ممبران شما دچار خط و خش یا خرابی شد، اولین کار این است که درصدد ترمیم و رفع خرابی آن بر آيید. برای این منظور، حتما با کابینت‌سازتان تماس بگیرید و بخواهید که برای ترمیم حضوری کابینت‌ آشپزخانه، اقدام کنند. معمولا خرابی‌های ایجاد شده بر روی انواع سبک کابینت ممبران ، قابل ترمیم هستند. البته به شرط آن که در اسرع وقت برای ترمیم آن‌ها اقدام کرده باشید.

سخن پایانی 

کابینت ممبران در کنار قیمت اقتصادی که دارد، بسیار زیبا و جذاب نیز هست. خصوصا آن که سبک‌های مختلف کابینت ممبران بسیار گسترده‌اند. عمده‌ترین مزیت کابینت ممبران ، مقاوم بودن آن در برابر آب و رطوبت است. این ویژگی، باعث می‌شود این مدل کابینت آشپزخانه، طرفداران بی‌شماری در بین مشتریان داشته باشد.

ازین که تا پایان همراه این مقاله در وبسایت آکس چوب بوده‌اید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم مطالب بیان شده برایتان مفید و سودمند واقع شده باشد.

در صورتی که به کابینت ممبران و انواع مدل‌های آن علاقمند هستید، پیشنهاد می‌دهیم به کاتولوگ آکس‌ چوب و مدل‌های کار شده جدید ما سری بزنید.

امتیاز بدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *