طراحی و سبک‌های کلاسیک، یکی از زیباترین و فاخر‌ترین مدل‌های طراحی خانه و آشپزخانه هستند. کلاسیک به معنای چیزی است که مدرن نیست؛ بنابراین تاریخچه‌ی آن، قدمت بسیار بالایی دارد. از عمده‌ دلایلی که باعث شده است طراحان امروزی، به چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه‌ها اهمیت بیشتری دهند، باز یا اوپن بودن آشپزخانه‌های امروزی است؛ به این معنی که فضای داخلی آن‌ها، دیگر نسبت به گذشته پنهان نیست بلکه به طور واضح در جلوی چشم است؛ ازین رو اگر چیدمان و دیزاین خانه‌تان کلاسیک است، باید از کابینت کلاسیک استفاده کنید تا هماهنگی و هم‌خوانی بین اجزای دکوراسیون منزل‌تان به چشم آید. در این محتوا از آکس چوب قصد داریم راجع به کابینت آشپزخانه کلاسیک و مدل‌های ۲۰۲۱ آن بیشتر بدانیم. از شما دعوت می‌کنیم همراه این مقاله باشید:

کابینت آشپزخانه
کابینت کلمه‌ای فرانسوی و به معنای محفظه‌ای برای نگهداری است. اگر چه به نظر می‌رسد که آشپزخانه بدون وجود کابینت‌ها، تکمیل نیست، اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید چیزی در حدود ۲۰۰ سال، بیشتر از عمر کابینت آشپزخانه نمی‌گذرد! بنابراین کابینت‌های دوست‌داشتنی که امروز عصای دست ما هستند، تنها دو صده است که به محلی برای نگهداری ظرف و ظروف تبدیل شده است.

نظم و سازماندهی بیشتر، زیبایی و ایجاد فضای بهینه و کاربردی، از عمده‌ترین نقش‌های کابینت آشپزخانه است. امروزه از انواع اکسسوری‌ها برای افزایش فضا و کارایی کابینت‌ها استفاده می‌شود تا حتی در آشپزخانه‌های کوچک و نقلی نیز، فضای مفید و بهینه‌ای برای نگهداری وسایل و لوازم وجود داشته باشد.

کابینت آشپزخانه سبک‌ها و مدل‌های مختلفی دارد، اما دو سبک اصلی و کلی آن، کابینت کلاسیک و کابینت مدرن است که در ادامه توضیح مختصری راجع به آن خواهیم داد.