پایه جزیره

پایه جزیره

 مدل‌های مختلف پایه جزیره آشپزخانه

جزیره یک پیشخوان مستقل در میان آشپزخانه است که در فضاهای متوسط و رو به بزرگ، به منظور ایجاد میز کار بیشتر نصب می‌شود. کانتر جزیره هم در سبک مدرن و هم در سبک کلاسیک قابل طراحی است. حتی اندازه آن نیز بنابر سلیقه مشتری قابل تغییر است مشروط بر اینکه آشپزخانه فضای کافی برای نصب و قرارگیری آن داشته باشد. در سبک دکوراسیون کلاسیک از نقوش منبت و حکاکی شده بسیار استفاده می شود تا شکوه و جلال یک منزل سلطنتی را داشته باشد. یکی از اجزای جزیره که قابلیت خوبی برای به نمایش گذاشتن طرح و نقوش دارد پایه جزیره است. مدل پایه جزیره می تواند به صورت منبت یا حکاکی شده و حتی ساده و رسمی مناسب دکوراسیون های مدرن باشد.

آشپزخانه جزیره‌ای چیست؟

در آشپزخانه جزیره ای یک کابینت اضافه در وسط فضای آشپزخانه قرار دارد که کانتر جزیره نامیده می شود. این بخش می تواند از نظر طراحی و نصب مستقل از سایر کابینت ها باشد یعنی ممکن است طرح یا رنگ آن با طرح کلی آشپزخانه اندکی متفاوت باشد. هم چنین می تواند متحرک یا ثابت طراحی شود. در آشپزخانه‌های کوچک، معمولا از جزیره متحرک استفاده می‌شود تا در صورت نیاز بتوان آن را جابه‌جا کرد. بدیهی است که جزیره متحرک، محدودیت‌هایی دارد؛ از جمله آن که نمی‌تواند محل قرارگیری سینک ظرف‌شویی یا اجاق گاز باشد.

در مدل ثابت، جزیره به زمین متصل است و می‌تواند محلی برای قرارگیری سینک ظرف‌شویی، اجاق گاز، فر یا هر تجهیزات دیگری باشد. در آشپزخانه‌های کلاسیک جزیره ثابت است تا محلی برای نصب گل های دکوراتیو و سرستون وجود داشته باشد و به این وسیله زیباتر و باشکوه‌تر به نظر برسد. جزیره های ثابت معمولا در زیر صفحه بالایی چند پایه هم دارند که البته تنها جنبه تزئینی خواهد داشت چراکه وزن صفحه بر روی یونیت کابینت است.

پایه جزیره چیست و چه نقشی در زیبایی آشپزخانه دارد؟

پایه جزیره بخشی دکوراتیو است که در قسمت زیرین کانتر نصب می‌شود. از نظر طراحی، پایه شباهت بسیاری به سرستون دارد با این تفاوت که پایه‌ها از نظر طول بلندتر هستند. در قسمت‌هایی که نیاز به پایه‌های بلند نیست، می‌توان از سرستون‌ها نیز به عنوان بخشی از طراحی جزیره استفاده کرد. پایه‌ها در نمونه‌های نفیس از جنس چوب طبیعی هستند. در کابینت ممبران می‌توان از مدل پایه جزیره چوبی یا روکش ممبران استفاده کرد.

از آنجا که پایه تنها نقش دکوری دارد، در سبک دکوراسیون سنتی آن را با منبت کاری، حکاکی یا نصب گل دکوراتیو به طوری که هماهنگ با سایر اجزای دکوراسیون آشپزخانه باشد تزئین می کنند.

پایه جزیره منبت

منبت، نوعی هنر سنتی و کهن ایرانی است که از دیرباز برای زیباتر شدن بناها، لوازم چوبی و حتی سنگی کاربرد داشته است. امروزه نیز منبت و منبت‌کاری از اقبال و توجه بالایی برخوردار گشته و اهالی هنر اهمیت بسیاری برای آن قائل هستند. مدل پایه جزیره منبت ممکن است بنا به خواست مشتری دارای طرح‌های ساده یا طرح‌های پیچیده و پر کار باشد.

انجام طرح‌های منبت بر روی پایه، ممکن است به صورت دست‌ساز و توسط هنرمندان منبت‌کار انجام شود یا توسط ماشین CNC ، که نوعی ماشین حکاکی بر روی چوب است، صورت گیرد. 

با توجه به گران بودن چوب طبیعی، بیشتر از ام‌دی‌اف خام برای ساخت مصنوعات چوبی از جمله کابینت آشپزخانه استفاده می‌شود.

پایه جزیره چوبی

عالی‌ترین نمونه‌های پایه از متریال چوب ساخته می‌شود که معمولا در آشپزخانه‌های تمام چوب نصب می‌شوند. مدل پایه جزیره چوبی هم به روش سنتی و هم با ماشین طراحی CNC حکاکی و منبت می‌شود. در هر دو صورت، مدل پایه جزیره چوبی یکی از بهترین و زیباترین بخش‌های دکوری آشپزخانه است.

در انتهای روند تولید، پایه مطابق نظر مشتری رنگ می‌شود و سپس در زیر سطح کانتر جزیره نصب می‌شود.

پایه جزیره ممبران

ممبران در واقع نوعی ام‌دی‌اف خام است با روکشی از جنس ممبران وکیوم شده. در جزیره کابینت های ممبران هم می توان از پایه چوبی استفاده کرد و هم می توان گل های دکوراتیو ام دی اف را بر روی پایه ای از جنس ممبران وکیوم کرد. 

حکاکی گل های ام دی اف توسط ماشین CNC انجام می‌شود و پس از طراحی به صورت یکپارچه و بدون درز یا شکاف وکیوم می‌شوند. این شیوه کار باعث می‌شود انواع کابینت ممبران و گل دکوراتیوهایی که برای زیبایی بیشتر بر روی آن نصب می‌شند، در مقابل رطوبت و نفوذ آب مقاوم باشند.

از نظر طرح و مدل پایه جزیره، کابینت ممبران بسیار متنوع است و طرح‌های مختلفی را شامل می‌شود و شما به راحتی می‌توانید با مشاهده‌ی آلبوم کابینت‌ساز مدل دلخواه‌ را سفارش دهید.

پایه جزیره با بهترین کیفیت

نقش انواع مدل پایه جزیره، زیبایی بخشیدن به آشپزخانه است و چون جنبه‌ی دکوراتیو و تزئینی دارد، مساله زیبایی و نمای آن از اهمیت بالایی برخوردار است. البته که نمی‌توان از کیفیت ساخت پایه و گل‌های دکوری روی آن نیز غافل بود. هر چه کیفیت ساخت و ظرافت انواع گل‌های دکوری باشد، نتیجه‌ی کار زیباتر و شاخص‌تر می‌شود.

مدل پایه جزیره شما از هر متریالی که تشکیل شده باشد، کیفیت تولید آن نقش مهمی در زیبایی نهایی اش ایفا می‌کند. پایه تزئینی که باکیفیت هستند و در پروسه ساخت آن‌ها ظرافت و دقت در نظر گرفته شده است، مانند نگینی در آشپزخانه شما می‌درخشند و به زیبایی هر چه تمام‌تر، توجه مخاطبان را به سمت خود جلب می‌کنند.

مدل‌های پایه جزیره

تنوع در انواع طرح و مدل‌ پایه جزیره بسیار بالا است؛ به طوری که حتما می‌توانید طرح دلخواه‌تان را از میان آن پیدا کنید. طرح و مدل پایه جزیره عمدتا مطابق با تم کلی آشپزخانه انتخاب می‌شود. طرح‌های اسلیمی، هخامنشی و رومی از زیباترین و در عین حال پر استفاده‌ترین نمونه‌های پایه جزیره هستند.

پیشنهاد می‌دهیم اگر کانتر جزیره‌تان کوچک است، از مدل‌ پایه جزیره ساده‌تر استفاده کنید. همچنین اگر مدل کابینت‌های آشپزخانه‌تان دو رنگ است، می‌توانید از پتینه استفاده کنید تا زیبایی کارتان دو چندان شود.

پایه جزیره از کجا بخرم؟

همان طور که پیشتر اشاره شد، پایه تزئینی منبت شده توسط کارگاه‌های مجهز به ماشین CNC تولید می‌شود. نمونه‌ها و مدل پایه جزیره منبت را می‌توانید از شرکت‌های سازنده منبت‌های CNC انتخاب و سفارش دهید. 

فروشگاه‌های تجهیزات کابینت نیز یکی دیگر از مراکزی هستند که احتمالا انواع مختلفی از مدل پایه جزیره آماده را موجود دارند.

یکی دیگر از شرکت‌هایی که به تولید مدل‌های مختلف پایه جزیره اشتغال دارند شرکتهای تولید کننده کابینت مانند شرکت آکس چوب هستند. این شرکت‌ها علاوه بر تولید کابینت، به تولید اجزای آن نیز اشتغال دارند و منبع کاملی برای خرید و انتخاب دکوراسیون آشپزخانه به حساب می‌آیند. 

شرکت‌های تولید کننده کابینت، ازجمله شرکت آکس چوب، از دیگر منابعی هستند که برای انتخاب و خرید قسمت‌های مختلف کابینت آشپزخانه می‌توانید به آن‌ها رجوع کنید. این شرکت‌ها علاوه بر تولید کابینت، به طراحی و تولید اجزای مختلف کابینت اشتغال دارند و منبع کاملی برای خرید و انتخاب دکوراسیون آشپزخانه به حساب می‌آیند. 

جزیره آشپزخانه یک پیشخوان مستقل با کارایی های متفاوت است که درست وسط فضای آشپزخانه قرار می گیرد و با قرار گرفتن گاز، سینک و یا محیطی جدا برای آشپزی، فضایی اضافی به محیط کار شما اضافه می کند.

در دکوراسیون مدرن امروزی تقریبا حضور جزیره یکی از عنصرهای ضروری طراحی محسوب می شود.

پایه جزیره منبت محصولی متفاوت از مجموعه آکس است که برای زیبایی دو چندان محیط شما طراحی شده و در شکل و طرح های متفاوات قابل ارائه به شما مشتریان گرامی می باشد. تمامی پایه جزیره ها دارای هنر ظریف منبت هستند که در ۱۸ طرح متفاوت قابل سفارش می باشند.

[rt_heading style=”style-1″ size=”h3″ font_color_type=”” font=”” custom_font_size=”” link=”” link_open=”_self” rt_class=”rt-1289916″ punchline=””]360 درجه محصولات[/rt_heading]