آشپزخانه یکی از مهم ترین مکان های خانه است که وجود دکوراسیون و زیبایی در آن می تواند جذابیت کل خانه را بیافزاید. کابینت آشپزخانه کلاسیک یک انتخاب ویژه و منحصر به فرد خواهد بود.

کابینت آشپزخانه در سیر زمان

آشپزخانه از مهم ترین اجزای اصلی خانه محسوب می گردد چرا که اکثر فعالیت هایی نظیر آشپزی، شستشو و غذا خوردن در آن اتفاق می افتد. لذا توجه به زیبایی و ساخت فضای کاربردی در اشپزخانه از اهمیت بسیاری برخوردار است. کابینت آشپزخانه از مهم ترین تجهیزاتی هستند که می توانند به زیبایی و جذابیت آشپزخانه افزوده و فضای موجود را پوشش دهی سازند.

باید گفت کابینت واژه ای فرانسوی بوده و به عنوان محفظه ای برای نگهداری اشیاء به کار می رود. استفاده از کابینت های ایرانی به اسم گنجه یکی از متداول ترین نوع کابینت ها در کشور بوده است، عموم جنس گنجه ها از چوب طبیعی ساخته می شده اند و طرح های شلوغ و ظرافت کاری از نشانه های فنی آن محسوب می شده اند.

شکل امروزی کابینت ها از آغاز قرن ۲۰ شکل گرفت، استفاده از کابینت های فلزی، چوب مصنوعی، پلیمر و … از دیگر نمونه های کابینت های جدید محسوب می شوند. با وجود تنوع بسیار در انواع کابینت ها باز هم کابینت آشپزخانه کلاسیک از محبوبیت ویژه ای برخوردار بوده و وجود طرح های جدید آن به زیبایی و جذابیت آشپزخانه و همینطور کل خانه می افزایند. در این مقاله با کابینت کلاسیک در آشپزخانه و انواع آن آشنا خواهیم شد.

کابینت آشپزخانه کلاسیک طرح چوبی

کابینت آشپزخانه کلاسیک طرح چوبی

معرفی کابینت آشپزخانه کلاسیک

کابینت کلاسیک یکی از قدیمی ترین و همینطور زیبا ترین کابینت های اشپزخانه محسوب می شود. استفاده از چوب طبیعی در ساختار کلی آن، طراحی های جذاب، انعطاف پذیری و پوشش دهی بالای فضای اشپزخانه از جمله دلایل محبوبیت کابینت کلاسیک در آشپزخانه محسوب می شوند. چوب ماده ای زنده، طبیعی و گرم است بنابراین به کارگیری آن در کابینت آشپزخانه کلاسیک می تواند به زیبایی، صمیمیت و جذابیت خانه ها بیافزاید.

استفاده از مستحکم ترین چوب هایی نظیر چوب گردو، افرا، راش، سرو، بلوط و … زیبایی و طراوت کابینت آشپزخانه کلاسیک را بیشتر کرده و آن را تبدیل به یکی از طرح های محبوب در خرید کابینت آشپزخانه تبدیل نموده است.

نحوه پوشش دهی کابینت کلاسیک به گونه ای است که به جای گسترش و فضا سازی در طول به صورت عمقی و عرضی ساخته می شوند، بنابراین تمامی فضا را پوشش داده، مناسب هر قد و فیزیکی هستند و یک انتخاب عالی برای آشپزخانه های کوچک و بزرگ محسوب می گردند. از معتبر ترین برند های تولید کننده کابینت آشپزخانه کلاسیک در جهان را می توان موارد همچون برند پائولو کاستلی، باکستر، فلکس فورم، آنتونیولوپی، پلی فرم، منگوچی، زیماتیک، پوگن پول، آرمونی می باشد.

کابینت آشپزخانه کلاسیک ممبران

کابینت آشپزخانه کلاسیک ممبران

ویژگی های کابینت اشپزخانه کلاسیک

ویژگی های ساختاری و شکل ظاهری کابینت کلاسیک در آشپزخانه با مواردی همچون طراحی منبت و معرق، برجسته سازی و حکاکی در چوب، طراحی سر ستون و دستگیره ها، رنگ های مات، قفسه های جادار، ویترین و بوفه زیبا، محفظه جادار و عمیق، طرح های شلوغ، تاج و پا خور و جا چراغی، قرینه سازی های منحصر به فرد می باشد.

با انتخاب مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک و انواع آن می توانید صاحب دکوری اشرافی و جذاب شده و از آشپزی لذت ببرید. این نوع از کابینت تمامی فضای آشپزخانه را پوشش می دهد و دارای کلی محفظه زیبا و بزرگ برای لوازم برقی و ظروف می باشد. از دیگر ویژگی های ساختاری کابینت آشپزخانه کلاسیک موارد مهم زیر می باشد:

– کشو های جک دار در این نوع کابینت استفاده نمی شوند

– قرینه سازی در همه بخش ها الزامی است

– کابینت باید یکپارچه ساخته شود

– هود باید مخفی شود

– عموم طراحی ها برای کابینت کلاسیک محفظه های کوتاه و عمیق می باشد

شما می توانید طرح های دلخواه خود را به صورت سفارشی به کابینت سازان ماهر سپرده و صاحب یک کابینت آشپزخانه کلاسیک شوید.

مزایا و معایب کابینت اشپزخانه کلاسیک

با خرید و نصب کابینت آشپزخانه کلاسیک می توانید از مزایای بی شمار آن برخوردار شوید. با شناخت مزایا و معایب کابینت آشپزخانه کلاسیک انتخاب شما برای خرید یک انتخاب آگاهانه است. از جمله مهم ترین مزایا و معایب کابینت آشپزخانه کلاسیک موارد زیر می باشند:

* مزایا:

– با هر دکوری هماهنگ می شود و یکی از جذاب ترین کابینت های آشپزخانه است

– می توانید طرح های دلخواه خود را به سازنده جهت ساخت سفارش دهید

-هنر های زیبا و تاریخی قابل اجرا می باشد

– فضای آشپزخانه را به صورت کامل پوشش می دهد

– مناسب با فیزیک افراد ساخته می شود تا دسترسی به تمامی کابینت ها انجام پذیر باشد

– رنگ های زیبا، گرم و متنوع دارد.

کابینت کلاسیک سفید با سر ستون منبت

کابینت کلاسیک سفید با سر ستون منبت

* معایب:

– نسبت به رطوبت و حرارت بالا حساس است و در صورت استفاده نکردن از روکش می تواند موجب پوسته پوسته شدن و باد کردن آن شود

– قیمت بسیار بالایی دارد

– در صورت آسیب رسیدن به طرح های کابینت امکان تعمیر، ترمیم و تعویض وجود ندارد

– نباید اجسام تیز را در مجاورت آن قرار داد

– وزن بالایی دارد و نصب آن دشوار است

– آماده سازی آن مدت زمان بیشتری طول می کشد

– تمیز نمودن آن کار سختی است

– در صورت استفاده از مصالح بی کیفیت خیلی زود طرح های کابینت از بین می رود

آشنایی با مزایا و معایب کابینت کلاسیک چوبی این مزیت را ایجاد می کند تا انتخابی درست داشته باشید و شرایط نگه داری را به جهت افزایش عمر کابینت کلاسیک به کار بگیرید.

کشوهای کابینت آشپزخانه کلاسیک

کشوهای کابینت آشپزخانه کلاسیک

انواع کابینت آشپزخانه کلاسیک

کابینت آشپزخانه کلاسیک از پر طرفدار ترین کابینت های آشپزخانه در سرتاسر جهان محسوب می گردد. این کابینت انواع مختلفی داشته و می تواند علاوه بر چوب طبیعی از چوب مصنوعی نیز ساخته شود. از جمله مهم ترین انواع کابینت آشپزخانه کلاسیک را می توان موارد مهم زیر عنوان نمود:

* کابینت کلاسیک رومی:

یکی از محبوب ترین کابینت های کلاسیک در جهان که طراحی آن در ایتالیا صورت گرفته و مطابق با هنر روم باستان است

* کابینت نئوکلاسیک:

کابینت آشپزخانه با ترکیبی از طرح کلاسیک و کدرن

* کابینت ممبران:

طراحی بر چوب ام دی اف سبب محبوبیت یکی از انواع کابینت های کلاسیک با نام ممبران شده است

* کابینت تمام چوب:

تمامی اجزای کابینت از چوب طبیعی ساخته شده است

* کابینت با روکش چوبی:

یکی از ارزان ترین کابینت های کلاسیک آشپزخانه محسوب می شود که می تواند با قیمتی کمتر همان جذابیت و زیبایی چوب را ایجاد نماید

* ام دی اف:

از سری کابینت آشپزخانه کلاسیک که از ضایعات چوب تشکیل شده و قیمت مناسبی دارد

* روکش pvc:

استفاده از روکش پی وی سی دوام و ماندگاری ام دی اف را اضافه می کند

هر کدام از این کابینت های کلاسیک چوبی دارای مزایا و معایبی نیز می باشند. شناخت این موارد می توانند یک انتخاب اصولی و درست را برای شما رقم زده و کاری کند تا شما از انتخاب خود راضی باشید.

کابینت آشپزخانه کلاسیک با طراحی ایرانی و منبت کاری در ستون ها

کابینت آشپزخانه کلاسیک با طراحی ایرانی

خرید کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

نئوکلاسیک یکی از طرح های محبوب کابینت آشپزخانه کلاسیک می باشد. بسیاری از افراد علاقه مند به داشتن طرح های کلاسیک و همچنین طرح های مدرن برای آشپزخانه خود می باشند. طرح های کلاسیک دارای ریزه کاری های بسیار و شلوغی هستند از آن سو طرح های کابینت مدرن خیلی ساده هستند و فضایی رسمی به خانه می دهند.

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک می تواند یک انتخاب ویژه و ممتاز برای این افراد باشد چرا که هم از ظرافت طرح کلاسیک برخوردار است و هم سادگی طرح های مدرن را دارا می باشد. شما می توانید خرید کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک را از فروشگاه های معتبر بخواهید و طرح های مورد نظر خود را سفارش دهید.

خرید کابینت کلاسیک رومی

یکی دیگر از انواع کابینت آشپزخانه کلاسیک را می توان کابینت رومی عنوان نمود. این طرح شیک و زیبا حاصل طراحی هنرمندان ایتالیایی بوده و با در نظر داشتند معماری روم باستان اجرا و ساخته می شوند. طراحی های زیبا در سر ستون ها، تاج، دستگیره های سلطنتی نقره ای یا طلایی، رنگ های زیبا و جذاب که عموما از رنگ های سرد است و شکوه بسیاری به کل دکور خانه می بخشند از جمله ویژگی های ساختاری کابینت آشپزخانه رومی محسوب می شوند.

کابینت رومی برای هر آشپزخانه ای مناسب است و فضای موجود را به خوبی پوشش دهی می نماید. چوب و گرانیت و شیشه از جمله معمول ترین مواد اولیه در ساخت کابینت رومی می باشند.

خرید کابینت کلاسیک خارجی

کابینت آشپزخانه کلاسیک خارجی تنوع گسترده ای از طرح های اروپایی، آسیایی، خاور دور، مدیترانه ای و …را شامل می شود. عموم طرح های کابینت خارجی از تاریخ و معماری آن کشور الهام گرفته شده اند و می توانند علاوه بر نوع کاربردی آن به نوعی بازگو کننده فرهنگ یک کشور محسوب می گردند.

استفاده از رنگ های زیبا، متریال های متنوع همچون چوب، فلز، پلاستیک و شیشه، طراحی های ساختاری زیبا و تنوع در رنگ و ساختار از جمله ویژگی های مشترک کابینت آشپزخانه خارجی محسوب می گردند.

کابینت کلاسیک ممبران طرح چوب با در دکمه ای

کابینت کلاسیک ممبران طرح چوب

خرید کابینت کلاسیک ممبران

کابینت آشپزخانه کلاسیک با متریال چوب طبیعی بسیار گران هستند و افرادی که علاقه بسیاری به طرح های کلاسیک دارند نمی توانند به خرید و استفاده از آن اقدام نمایند. از این رو چوب ام دی اف که از ضایعات در هم فشرده چوب ساخته شده و با استفاده از رزین به صورت یک فیبر محکم قابلیت استفاده دارد از انواع رایج کابینت آشپزخانه کلاسیک می باشند.

توانایی طراحی و ایجاد طرح های دلخواه و همچنین هنر های اصیل از ایرانی با استفاده دستگاه CNC موجب تولید نسل جدیدی از کابینت های ام دی اف با نام کابینت آشپزخانه ممبران گشته است. این کابینت های زیبا گرما و جذابیت چوب را القا نموده و قیمت کمتری نیز نسبت کابینت آشپزخانه کلاسیک چوبی داشته و با نام های دیگری همچون کابینت وکیوم، انزو و سه بعدی نیز شناخته می شوند.

متریال به کار رفته در این کابینت موادی همچون چوب راش، پلی استایرن، فلز می باشد. از دیگر مزایای کابینت کلاسیک ممبران را می توان موارد زیر را نام برد:

– ارزان هستند

– دوام بیشتری نسبت به حرارت و رطوبت دارند

– سبک بوده و نصب آن آسان تر می باشد

– در صورت سفارش مدت زمان کمتری برای ساخت آن به طول می انجامد

قیمت کابینت آشپزخانه کلاسیک

قیمت کابینت اشپزخانه کلاسیک بر حسب مواد سازنده، متراژ، طراحی و کیفیت موجود دارای قیمت های متفاوتی می باشند. به صورت معمول قیمت گذاری انواع کابینت آشپزخانه کلاسیک به شرح زیر می باشد:

* کابینت اشپزخانه کلاسیک با چوب طبیعی از گران ترین کابینت ها محسوب می شوند. قیمت های مصوب کابینت آشپزخانه کلاسیک چوبی بر حسب چوب متری دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا نه میلیون تومان متغیر است.

* کابینت آشپزخانه کلاسیک با چوب مصنوعی ام دی اف که نسخه ارزان تری از کابینت آشپزخانه کلاسیک محسوب می شوند با توجه به کیفیت ام دی اف، طراحی به کار رفته و نوع رزین استفاده شده در بازه قیمت متری ۸۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان وجود دارند

تفاوت قیمت های موجود بر اساس نوع کیفیت، ماندگاری، روکش مقاوم صورت می پذیرد.

آگاهی از قیمت ها به عنوان یک عامل تعیین کننده می تواند سودمند بوده و افراد را به سمت یک برنامه ریزی دقیق برای خرید بهتر سوق دهد. با یک انتخاب درست و مطمئن تا سال های طولانی از کابینت کلاسیک خود استفاده نمایید.

کابینت کلاسیک تیره با پیشخوان روشن

کابینت کلاسیک تیره با پیشخوان روشن

کابینت کلاسیک سفید یکی از محبوب ترین ها

از محبوب ترین رنگ های متداول در طراحی و انتخاب کابینت آشپزخانه کلاسیک رنگ سفید و مشتقات آن می باشد. چرا که رنگ سفید تاثیر بسیاری در بزرگ نمایی فضای کوچک آشپزخانه داشته، نور پردازی و انعکاس آن را در آشپزخانه کم نور دو چندان می نماید و در صورت وجود آلودگی قدرت تشخیص و برطرف سازی آن وجود دارد. از دیگر امتیازات مثبت انتخاب کابینت آشپزخانه کلاسیک سفید را می توان موارد مهم زیر عنوان کرد:

– فضای خانه را زیبا و دلنشین می سازد

– طرح های شکل گرفته بر کابینت آشپزخانه کلاسیک را با وضوح بالا به نمایش می گذارد.

– با هر رنگی سازگار است و می تواند یک ترکیب رنگ زیبا بیافریند

شما می توانید با انتخاب رنگ های ترکیبی همچون سفید طلایی، نقره ای، خاکستری، سفید و مشکی و …. جذابیت آشپزخانه و محیط زندگی خود را دو چندان نمایید.

کابینت کلاسیک سفید با کشوهای طراحی شده

کابینت کلاسیک سفید با کشوهای طراحی شده

ویترین کابینت آشپزخانه کلاسیک

یکی از پر طرفدار ترین اجزای کابینت آشپزخانه کلاسیک وجود بوفه یا ویترین آن می باشد. همانطور که گفتیم کابینت آشپزخانه کلاسیک محفظه های بسیاری برای پوشش دهی ظروف و لوازم برقی دارد که یکی از آنها ویترین با نمای چوبی برای ظروف دکور می باشد. این ویترین همانند دیگر بخش های کابینت آشپزخانه کلاسیک دارای طراحی های زیبا و جذابی است و می تواند نمایش و شکوه ظرف های دکور را دو چندان نمایند.

امکان اتصال شیشه به ویترین وجود دارد و نصب امکانات نور پردازی همچون لوستر و چراغ های بزرگ زیبایی ویترین را چندین برابر خواهد ساخت

نکات مهم خرید، نصب و نگهداری کابینت کلاسیک

کابینت آشپزخانه کلاسیک در زمره پرفروش ترین طرح ها و زیبا ترین آنها قرار دارد. آگاهی ریز نکات کوچک در هنگام خرید و نگهداری می تواند یک انتخاب به صرفه و مناسب را برای شما به ارمغان آورده و باعث گردد تا از انتخاب خود پشیمان نگردید. مهم ترین نکات کوچک در خرید و نگهداری کابینت آشپزخانه کلاسیک موارد مهم زیر می باشد:

– اگر آشپزخانه کوچکی دارید کابینتی را انتخاب کنید که طرح های درشت و واضح داشته باشند. انتخاب طرح های شلوغ سبب کوچک نشان داده شدن فضا می گردد

– اگر آشپزخانه شما کم نور است کابینت آشپزخانه با رنگ روشن را انتخاب کنید

– اگر آشپزخانه بسیار بزرگی دارید کابینتی با رنگ های قهوه ای تیره را انتخاب نمایید

– اگر آشپزخانه کوچکی دارید و ظروف شما بسیار است کابینت های کشیده و بلند را انتخاب نمایید

– هرگز کابینت چوبی را با آب و یا مواد شوینده نشویید، بهترین کار استفاده از دستمال نم دار می باشد

– از قرار دادن قاشق و چنگال خیس به درون کابینت بپرهیزید

– محیط کابینت را از هجوم حشرات در امان نگه دارید

– محفظه کابینت را بر اساس فضای معمول آن پر کنید، پر کردن بیش از حد محفظه کابینت را دفرمه خواهد ساخت

– اجسام تیز را در مجاورت کابینت چوبی قرار ندهید

– از قرار دادن اشیاء سنگین بر کابینت بپرهیزید

به کار گیری نکات درست و اصولی می تواند عمر و دوام کابینت کلاسیک آشپزخانه را افزایش داده و از میزان تخریب و نا زیبایی به آن بکاهد.

نمونه منبت های کار شده در کابینت های کلاسیک ممبران

نمونه منبت های کار شده در کابینت های کلاسیک ممبران

با خرید کابینت آشپزخانه کلاسیک به زیبایی خانه خود بیافزایید

کابینت آشپزخانه کلاسیک یکی از زیبا ترین کابینت های موجود است که گرمای طبیعی و صمیمیت بی نظیری را در جو خانه ایجاد نموده و به کاربری بیشتر محیط اشپزخانه می افزاید. با خرید کابینت آشپزخانه چوبی می توانید لذت قرار گرفتن در کاخ های با شکوه و سلطنتی را تجربه نموده و ساعات بیشتری را در آشپزخانه خود بگذرانید.

با خرید کابینت کلاسیک از مراکز فروش معتبر استاد کار طرح های پیشنهادی شما را به دقت انجام خواهد داد و شما می توانید از کیفیت و دوام کابینت خود اطمینان حاصل نمایید. هر طرحی جذابیت های خاص و منحصر به فرد خود را دارد. شما می توانید مطابق با نظر و سلیقه خود طرح مورد پسند خود را گزینش نموده و از ایجاد شدن جذابیت و زیبایی در خانه خود لذت ببرید.

سخن آخر

کابینت آشپزخانه کلاسیک یکی از محبوب ترین کابینت ها در جهان می باشد. کلاسیک نام کلی یک سبک است و این سبک دارای انواع گوناگون و بسیاری می باشد. نمونه های نئوکلاسیک، ممبران، تمام چوب ، روکش چوبی، ام دی اف و کابینت رومی از این دسته می باشند. با خرید کابینت آشپزخانه کلاسیک خانه ای زیبا و جذاب داشته باشید و با حفظ اصول نگه داری از آن تا سال های طولانی استفاده نمایید.

[تعداد: 1    میانگین: 4/5]
5/5 ( 3 بازدید )

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *