محصولات منحنی کابینت ممبران

محصولات منحنی کابینت ممبران

برای مشاهده عکس ۳۶۰ درجه محصولات روی عکس ها کلیک کنید

محصولات منحنی کابینت ممبران

محصولات منحنی کابینت ممبران

ذات آدمی همواره به دنبال تنوع و تجربه فناوری یا طراحی‌های جدید است. همین هویت در جستجوی تنوع بسیاری از اوقات باعث خلق آثار هنری و اختراعات جدید بوده است. محصولات منحنی کابینت ممبران نیز در راستای پاسخگویی به همین نیاز ما انسان‌ها طراحی شده‌اند تا علاوه بر ایجاد فضایی جدید و متفاوت، به جلوه بخشیدن به آشپزخانه‌های منازل کوچک و بزرگ کمک کند.

چراکه منحنی بودن این محصولات تغییر اندازه آن‌ها بسیار ساده کرده و باعث می‌شود بتوان این محصولات را متناسب با فضا طراحی کرد.

محصولات منحنی برای آشپزخانه های کوچک یا بزرگ

در دکوراسیون آشپزخانه کوچک می‌توان با تغییر مقدار انحنای کابینت یا ایجاد فرورفتگی در بعضی بخش‌ها، محصولات منحنی را متناسب با فضا طراحی کرده و به این ترتیب علاوه بر استفاده مفید از فضا، قسمت‌های مورد نیاز را برای رفت و آمد باز کرد.

علاوه بر این، معمولاً گوشه‌های تیز کابینت در آشپزخانه‌های کوچک، مزاحم رفت و آمد بوده و به پهلوی ساکنان خانه اصابت می‌کند. در اینجا محصولات منحنی کابینت ممبران بر محصولات کلاسیک آشپزخانه مزیت دارند.

 

طراحی کابینت هلالی محدبدر مقابل، در آشپزخانه بزرگ نیز می‌توان با ایجاد بیرون زدگی و طراحی کابینت هلالی محدب، علاوه بر ایجاد یک دکوراسیون مبتکرانه، فضایی گرم و چشم نواز خلق کرد.

محصولات منحنی برای آشپزخانه کلاسیک

محصولات منحنی برای آشپزخانه کلاسیک یا مدرن

از آنجا که استفاده از اجزای منحنی در دکوراسیون امری جدید به شمار می‌رود، محصولات منحنی کابینت ممبران به طور معمول در سبک دکوراسیون و طراحی مدرن استفاده می‌شوند.

البته همیشه می‌توان با به کارگیری خلاقیت و ترکیب سبک مدرن با کلاسیک، ‌ایده‌هایی نو و جدید را به دنیای طراحی وارد کرد و در این عرصه پیشگام شد. به خصوص در این دوران که ترکیب سبک‌ها از سوی هنرمندان عرصه‌های مختلف امتحان می‌شود و امر عجیبی نیست.

 

مواد اولیه محصولات منحنی کابینت ممبران

اصولاً کابینت منحنی باید با پایه MDF خام ساخته شوند؛ بنابراین ممبران، گلاس، هایگلاس، MDF و … قابلیت طراحی به شکل هلالی یا منحنی را دارند.

با قرار دادن یک روکش بر روی MDF می‌توان – بسته به جنس روکش – محصول منحنی را با قابلیت‌های مختلفی همچون ضد آب، ثبات رنگ و دوام بالا تولید کرد؛ مثلاً در محصولات ممبران از روکش ممبران یا وکیوم استفاده شده است.

قابلیت ماشین کاری MDF نیز امکان طراحی محصولات منحنی به اشکال متنوع را به طراح می‌دهد. این محصولات می‌توانند به صورت محدب، مقعر و برای کاربرد‌های مختلف ساخته شوند.

مدل های کابینت منحنی ممبران

از آنجا که پایه ساخت کابینت هلالی شکل MDF است، می‌توان روکش آن را به هر رنگی درآورد یا از جنس‌های مختلف برای آن استفاده کرد. در محصولات کابینت منحنی ممبران از روکش وکیوم یا ممبران استفاده می‌شود.

محصولات منحنی کابینت ممبران با رنگ تیره

در این دکوراسیون، با رنگ تیره جلوه‌ای گرم و دلنشین به آشپزخانه داده شده. از مزایای محصولات منحنی کابینت ممبران رنگ‌بندی متنوع آن است.

کابینت هلالی در آشپزخانه

در این مدل کابینت هلالی، با استفاده از محصولات منحنی کابینت ممبران، از دل جزیره آشپزخانه یک میز نهارخوری بیرون کشیده شده.

کابینت روکش ممبران با طرح چوب

این سبک کابینت منحنی، برای آشپزخانه‌های کوچک‌ ایده مناسبی است. به روکش ممبران با طرح چوب و عدم استفاده از کابینت‌های دیواری در این سبک دقت کنید.

طراحی کابینت هلالی از جنس ممبران

این طراحی کابینت هلالی از جنس ممبران است. فرورفتگی در قسمت سینک و بیرون زدگی در ابتدا منجر به ایجاد یک فضای باز در وسط آشپزخانه شده که میز نهارخوری در آن قرار گرفته است. به این ترتیب از قابلیت انعطاف‌پذیری بالای محصولات منحنی در جهت طراحی جذاب دکوراسیون داخلی بهره گرفته شده است.

محصولات منحنی تلفیقی از سبک مدرن و سنتی

این مدل محصولات منحنی را می‌توان تلفیقی از سبک مدرن و سنتی دانست. استفاده از چوب‌های طبیعی، کادربندی ساده درب‌ها و در شیشه‌ای با حفاظ چوبی برای یکی از کابینت‌ها از عناصر سبک کلاسیک به شمار ‌می‌روند که با یک صفحه هلالی شکل بر روی جزیره آشپزخانه با سبک مدرن تلفیق شده است.

باید توجه داشت که چوب طبیعی این قابلیت را ندارد که به شکل منحنی برش داده شود. به همین خاطر طراح تنها به صفحه هلالی اکتفا کرده است.

 

وقتی تصمیم می‌گیرید از محصولات منحنی کابینت ممبران استفاده کنید لازم نیست تمام اجزا را هلالی شکل انتخاب کنید. گاهی می‌توان به یک جزیره منحنی اکتفا کرده و سایر کابینت‌ها را با گوشه‌های تیز طراحی کرد.

طرح بیضی برای درب‌ها کابینت

در این دکوراسیون منحنی آشپزخانه، به جای استفاده از کابینت‌های منحنی، طرح بیضی برای درب‌ها به کار رفته و سبک مدرنی را خلق کرده است.

کابینت منحنی جزیره

از کابینت منحنی جزیره می‌توان برای آشپزخانه‌های بزرگ یا سالن‌های نسبتاً کوچک، برای جداسازی فضای نشیمن از آشپزخانه استفاده کرد. این محصول وقتی به شکل منحنی طراحی شود، خطر برخورد گوشه‌های تیز آن به پهلوی ساکنان خانه کاهش خواهد یافت.

کابینت منحنی جزیره

استفاده از ممبران به عنوان جزیره نیز امکان بهره بردن از روکش ضد آب را فراهم می‌آورد که این امر به ویژه برای کانتر آشپزخانه که به نوعی سطح کار آشپزی محسوب می‌شود مزیت مهمی است.

 

 

در طراحی جزیره آشپزخانه علاوه بر کاربردی بودن، مسأله زیبایی نیز مهم است. حتی بسیاری از طراحان فقط با هدف زیبایی بصری دست به استفاده از جزیره در آشپزخانه می‌زنند. پس چه بهتر که از محصولات منحنی کابینت ممبران استفاده شود که از قابلیت رنگ‌پذیری و طراحی انعطاف‌پذیری برخوردار است.

طراحی جزیره منحنی

محصولات منحنی قابلیت به خاطر انعطاف‌پذیری بالای خود در طراحی می‌توانند به شکل‌های مختلف ساخته شوند. از این رو می‌توان از آن‌ها برای شکل دادن به فضا و تقسیم‌بندی اتاق به نحو دلخواه استفاده کرد. به علاوه با طراحی یک جزیره منحنی می‌توان شکل‌های خلاقانه و زیبایی به کابینت‌ها بخشید.

درب کابینت منحنی

درب کابینت منحنی

در طراحی قبل، تنها به ایجاد انحنا در بالای در اکتفا شده بود؛ اما باید بدانید که حتی می‌تون صفحه درب را به شکل منحنی محدب یا مقعر درآورد. با این ترفند به راحتی می‌توان با فضا بازی کرد؛ با طراحی درب کابینت به شکل منحنی می‌توان فضای داخلی آن را افزایش داد و با درب مقعر به مساحت فضای بیرونی افزود.

درب شکل منحنی محدب یا مقعر

درب منحنی کابینت می‌تواند حتی به صورت ریلی یا کشویی نیز طراحی شود.

استفاده از دستگیره در محصولات منحنی کابینت ممبران

محصولات منحنی کابینت ممبران مانند سایر محصولات ساده می‌توانند دارای دستگیره یا بدون آن باشند.

در طراحی محصول منحنی بدون دستگیره می‌توان از دسته مخفی، درب مغناطیسی، درب ریلی یا کشویی استفاده کرد.

محصولات منحنی کابینت ممبران و معایب

کارایی محصولات منحنی کابینت ممبران و معایب آن

از محصولات منحنی کابینت ممبران می‌توان برای ساخت جزیره، کابینت‌هایی که در گوشه دیوار قرار می‌گیرند (به صورت مقعر) و کابینت‌هایی که در ابتدا و انتهای ردیف واقع می‌شوند (به صورت محدب) استفاده کرد.

با توجه به انعطاف‌پذیری بالای اشکال منحنی در طراحی محصولات، برای جداسازی فضا‌های مختلف به شکلی غیر خطی و مستقیم یا برای ایجاد یک فضای مدرن و خلاقانه بهترین گزینه محسوب می‌شوند.

نکته مهم دیگر قابلیت استفاده از این سبک طراحی برای انواع فضا با سایز‌های مختلف است، به طوری که می‌توان از آن برای آشپزخانه‌های کوچک و بزرگ بهره برد.

نکته مهم دیگر قابلیت استفاده از این سبک طراحی برای انواع فضا با سایز‌های مختلف است، به طوری که می‌توان از آن برای آشپزخانه‌های کوچک و بزرگ بهره برد.

تولید کابینت منحنی

از معایب محصولات منحنی می‌توان به عدم هماهنگی آن با هر نوع طراحی اشاره کرد. اکثرا این طراحی در دکوراسیون مدرن به کار می‌رود و چنانچه قصد داشته باشید آن را با سبک کلاسیک تلفیق کنید نیاز به نوآوری، خلاقیت و دقت است تا طرح‌ها با هم هماهنگ شوند.

علاوه بر این، چنانچه درب کابینت به هر دلیلی نیاز به تعویض داشته باشد با مشکل رو به رو خواهید شد. چون هماهنگ کردن درب منحنی جدید با کابینت‌های قدیمی کمی دشوار خواهد بود.

تولید و اجرای کابینت منحنی

محصولات منحنی کابینت ممبران را می‌توان به دو شیوه دستی یا به کمک دستگاه تولید کرد.

برای تولید کابینت منحنی با دست، شیار‌هایی روی MDF ایجاد می‌کنند تا در ورق انحنا ایجاد شود. بعد از اینکه انحنا به مقدار مطلوب رسید، آن را با چسب و مواد مخصوص پر کرده و در نهایت نیز بر روی تمام سطح از فیکسر استفاده می‌کنند.

تولید ماشینی کابینت هلالی با دستگاه خم کردن MDF انجام می‌شود. مسلماً تولید محصولات منحنی با دستگاه دقیق‌تر بوده و سریع‌تر نیز انجام می‌شود.

کیفیت، ماندگاری و دوام محصولات منحنی کابینت ممبران

از آنجا که محصولات منحنی روکش می‌شوند ماندگاری و دوام خوبی دارند. البته جنس روکش بسیار مهم است. روکش ممبران به دلیل خاصیت وکیومی که دارد نسبت به رطوبت مقاوم بوده و برای استفاده در کابینت که در معرض خیس شدن قرار دارد می‌توان گزینه بهتری باشد.

علاوه بر این، ماندگاری رنگ بر روی روکش وکیوم یا ممبران بالاست و ثبات خوبی به رنگ محصول نهایی می‌دهد.

کابینت منحنی ضد آب

محصولات منحنی کابینت ممبران با پایه MDF خام و روکش PVC ساخته می‌شوند و به همین دلیل عموماً مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند؛ اما این معنای ضد آب بودن همه انواع محصولات ممبران نیست. برای اینکه محصولات منحنی ممبران ضد آب باشد باید علاوه بر روکش، کلاف نیز PVC شده باشد.

نصب محصولات منحنی کابینت ممبران

نصب کابینت‌های منحنی نسبت به سایر انواع ساده دشوارتر است. نصاب باید دقت بالایی داشته و در این کار باتجربه باشد. چراکه با کمی جا به جایی در محل نصب، ممکن است کابینت‌ها در کنار هم قرار نگرفته و از زیبایی آن کاسته شود. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم برای سفارش طراحی و نصب کابینت‌های منحنی ممبران حتماً به شرکت‌ها و افراد متخصص و باتجربه مراجعه کنید تا هزینه و زمانی که صرف می‌کنید نتیجه خوبی داشته باشد.