کابینت آشپزخانه پی وی سی

کابینت آشپزخانه پی وی سی

آشپرخانه قلب خانه محسوب می شود و مهمترین قسمت یک خانه به شمار می رود. برای خانم ها آشپزخانه و دکوراسیونی که در آن بکار رفته است بسیار مهم است. از این رو کابینت آشپرخانه و مواردی که به آن مربوط می شود باید دقت خاصی را در نظر بگیرد. در همین راستا برآن شدیم تا در مورد یکی از جدیدترین و مدرن ترین کابینت های آشپرخانه یعنی کابینت آشپزخانه پی وی سی صحبت کنیم. در زیر در مورد انواع کابینت پی وی سی، مدل های کابینت پی وی سی، قیمت کابینت پی وی سی و دیگر موارد مرتبط با آن  می خوانید.

یکی از مهمترین و استراتژیک ترین مکان‌های یک خانه که خانم ها بیشترین زمان را در روز در آن می گذرانند آشپزخانه آن است. آشپزخانه ‌ای که می‌ تواند بخش مهمی از فعالیت ‌های روزانه بسیاری از  افراد خانواده چه آقا و چه خانم باشد طبق قاعده و قانون خاصی باید ویژگی‌های منحصربه ‌فردی داشته باشد. شاید شما نیز تا قبل از تاهل اهمیت چندانی برای آشپزخانه و کابینت های آن قائل نبودید اما الان درک می کنید که چه اهمیت ویژه ای باید برای آشپزخانه قائل شوید. یکی از ویژگی هایی که آشپزخانه را می تواند مکانی مناسب گرداند دکور آشپزخانه است. اما آیا آشپزخانه شما چیدمان خاصی دارد؟  آیا برای کابینت خود برنامه ریزی ویژه ای دارید؟

کابینت آشپزخانه با روکش pvc و جزیره
کابینت آشپزخانه با روکش pvc و جزیره

کابینت آشپزخانه پی وی سی چیست؟

قبل از پرداختن به هر موضوعی باید بدانید که کابینت آشپزخانه پی وی سی چیست و از چه جنسی ساخته شده است. کابینت پی وی سی نوعی از کابینت آشپزخانه است که از پلاستیک فشرده ساخته شده است. پی وی سی (PVC) نوعی پلاستیک فشرده است که با ورق های نسبتاً ضخیمی که دارد یعنی بین ۱.۵ تا ۲ سانتی متر یکی از بهترین نوع کابینت های اشپزخانه است. یکی از کاربردهای اصلی کابینت آشپزخانه پی وی سی برای مکان هایی است که استفاده آب در آنجا زیاد بوده و امکان پوسیدگی در کابینت وجود دارد.

همانطور که می دانید کابینت آشپزخانه پی وی سی ضد آب بوده و در برابر آب از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. بر خلاف بسیاری از دیگر مدل های کابینت که اگر در معرض آب قرار بگیرند پوسته پوسته می شوند اما کابینت آشپزخانه پی وی سی دارای دوام بالایی در برابر رطوبت هستند. از همین خاصیت و ویژگی است که سازندگان کابینت استفاده می کنند و در صنعت کابینت، پی وی سی را در ساخت بدنه اطراف سینک ظرفشویی استفاده می کنند. همچنین پی وی سی دارای طول عمر بالا بوده و چه برابر مواد قلیایی و اسیدی مقاومت بالایی دارد و تمیز کردن کابینت های پی وی سی نسبت به دیگر کابینت ها آسان تر است.

از دیگر خصوصیات و ویژگی های کابینت آشپزخانه پی وی سی وزن سبکی است که دارند و بسیار سریعتر و راحت تر از دیگر انواع کابینت ها نصب می شوند. ممکن است که جنس اصلی کابینت شما هر نوعی از متریال ها مانند کابینت ام دی اف، کابینت هایگلاس، کابینت چوبی و … باشد اما ترجیح بسیاری از سازندگان کابینت و توصیح متخصصین این امر این است که بدنه اطراف و زیر سینک کابینت رو با پی وی سی (PVC)  بسازند.

کابینت pvc سفید با سر ستون منبت
کابینت pvc سفید با سر ستون منبت

کابینت های پی وی سی

همانطور که در بالا بدان اشاره نمودیم از ورق های پی وی سی برای ساخت کابینت سرویس بهداشتی، روشویی و دستشویی و سینک ظرفشویی استفاده می شود. می توانید تمام کابینت های خانه خود را از پی وی سی استفاده نمایید که به آن کابینیت تمام پی وی سی می گوییم اما به به طور معمول در بقیه قسمت های کابینت از ورق های پی وی سی استفاده کمتری می شود و در همان مکان هایی که گفتیم تمرکز بیشتری وجود دارد.

 بهترین نوع کابینت چیست؟

اینکه بگوییم بهترین نوع کابینت چیست مانند این سوال است که بپرسیم کدام ماشین بهتر است؟ بنز بهتر است با بی ام و؟ سوالی بدین صورت کلی قطعا پاسخ مناسبی نیز نخواهد داشت. بهترین کار این است که بپرسیم که انواع کابینت برای چه مصارفی بهتر است؟ برای مثال کابینت پی وی سی برای کجا مناسب ترین نوع کابینت است؟

اما اگر بخواهیم در مورد برتری و مزایای کابینت ها و انواع آن ها صحبت کنیم قطعا کابینت های پی وی سی از آن دسته خواهند بود که طرفداران زیادی دارند. در بالاتر به شما درمورد مزیت ها و برتری های کابینت های پی وی سی صحبت کردیم حال می خواهیم بگوییم که کابینت های پی وی سی چه معایبی دارد. این نوع کابینت چون از جنس پلاستیک هستند و مصنوعی بودن آنها و آسیب رسانی آنها به محیط زیست به دلیل تجزیه ناپذیری تنها ایرادی است دارند که البته از نظر ساختاری نمی توان این را عیب عنوان نمود. از مزایای اصلی که پی وی سی نسبت به چوب و ام دی اف دارد نگه داری آسان و ساده تر و کم هزینه است.

کابینت با روکش چوب pvc
کابینت با روکش چوب pvc

مزایای استفاده از کابینت PVC | مزیت و برتری های کابینت پی وی سی

در زیر به مزایای کابینت پی وی سی و نکات مثبت استفاده از این ورق ها در کابینت سازی اشاره می کنیم:

  • دارای رنگ بندی بسیار متنوع
  • به دلیل چگالی پایین وزن سبکی دارد
  • مراقبت از کابینت پی وی سی آسان است
  • در برابر حرارت مقاوم است
  • برای رطوبت و گرما حکم عایق را دارد
  • نصب سریع و آسان
  • عدم پوسته پوسته شدن و مقاوم در برابر رطوبت
  • ضد آب و ضد خش

اگر بخواهیم   پی وی سی pvc و ام دی اف را در نگاهی با یکدیگر مقایسه کنیم باید بگوییم که پی وی سی نسبت به ام دی اف بسیار برتر خواهد بود. پاسخ بسیار ساده است زیرا طول عمر پی وی سی بسیار طولانی بوده و مقاومت بالای آن در برابر حرارت و رطوبت و خط  و خش و بسیاری از مواد غذایی موجود در آشپزخانه که خاصیت اسیدی دارند موجبات آن را فراهم نموده است که مشتریان کابینت پی وی سی نسبت به ام دی اف افزایش پیدا نماید کابینت پی وی سی در دو نوع مات و هایگلاس  در بازار وجود دارند که نوع براق یا همان های گلاس طرفداران بیشتری دارد.

مدل کابینت پی وی سی

کابینت پی وی سی مدل های فوق العاده متنوعی دارند که در ادامه مقاله به انواع مدل های کابینت های پی وی سی و همچنین چد نمونه می پردازیم که برای مصارف مختلف و مکان های گوناگون استفاده شده است.

مدل کمد و کابینت پی وی سی (PVC)

همونطور که قبلا هم در مورد موارد استفاده کابینت های پی وی سی توضیح دادیم کابینت آشپزخانه پی وی سی (PVC) به طور کلی در بازار بسیار به صورت محدود استفاده می شود نه اینکه خواهان و طرفداران کمی داشته باشد بلکه بدلیل اینکه هر محصول جدید زمان می برد تا خوب در بین اقشار مختلف جا بیوتد ام باید بگوییم که خوشبختانه بر اساس رشد تکنولوژی، کابینت پی وی سی هم نسبت به گذشته تنوع زیادی پیدا نموده است و طرفداران بیشتری نیاز یافته است.  در ادامه توجه‌ شما رو به عکس های مربوط به انواع کابینت های پی وی سی (PVC) جلب می کنیم.

کابینت و کمد دیواری با روکش pvc
کابینت و کمد دیواری با روکش pvc

قیمت کابینت پی وی سی | قیمت صفحه کابینت پی وی سی

اگر می خواهید یک کابینت خوب و درجه یک داشته باشید باید هزینه بیشتری هم بپردازید. کابینت های پی وی سی قیمت های مختلقی دارند. در ادامه به قیمت کابینت پی وی سی می پردازیم. همانطور که ممکن است شما هم بدانید این است که به طور دقیق و کاملا درست نمی توان قیمت کابینت ها را تعیین نمود.

تغییرات ارزی و همچنین دستمزدها و تغییر در قیمت مواد اولیه در بازار عواملی است که براحتی می تواند هفتگی و یا حتی روزانه قیمت کابینت را تغییر دهد پس در جریان باشید قیمت هایی که در زیر ارائه داده ایم می تواند متغیر باشند. از سوی دیگر علاوه بر قیمت خود متریال کابینت پی وی سی اینکه چه شخصی این کابینت راساخته باشد نیز یک عامل مهم و تعیین کننده برای قیمت کلی کابینت پی وی سی است. قیمت دقیق برای یک کابینت بر اساس طراحی، جزئیات اجرا و دستمزد کابینت ساز حرفه ای، تعیین می کند.

کابینت آشپزخانه پی وی سی
کابینت آشپزخانه پی وی سی

سخن آخر

در پایان این مطلب باید بگوییم که کابینت پی وی سی عموما برای موارد خیلی خاص استفاده می شود و قیمت کابینت پی وی سی نسبت به بقیه انواع کابینت هزینه بر تر خواهد بود اما فراموش نکنید که شاخصه ضد آب بودن آن چیزی است که هیچکدام از موارد دیگر از جمله ام دی اف و هایگلاس و … ندارند. چنین موضوعی باعث شده است تا روز به روز به مشتریان کابینت پی وی سی افزوده شود و همین افزایش مشتری و تقاضا دلیل آن است که طرح ها و مدل های کابینت پی وی سی (PVC) گسترده تر شده باشد.

ما معتقدیم که نظرات و پیشنهادات شما می تواند ما را در تولید و ارائه محتوایی با کیفیت یاری رساند. در همین راستا اگر مورد خاصی در زمینه کابینت پی وی سی دارین و یا اطلاعات ارزشمندی دارید که می تواند ما و مخاطبین از آن استفاده کنیم در قسمت نظرات و کامنت ها قرار دهید.

Comments (15)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *