کابینت آشپزخانه انزو

انزو، نام یکی از محصولات و مدل‌های کابینت شرکت ایتالیایی zentique  می‌باشد که به دلیل زیبایی و کیفیت بالایی که داشت، به شدت در کشور ایتالیا و پس از آن در جهان مشهور گشت. آنچه امروزه با نام کابینت انزو شناخته می‌شود نوعی کابینت آشپزخانه ساخته شده از ام دی اف خام با روکش pvc است که به وسیله‌ی رنگ پولیشی پوشش داده می‌شود. معمولا ورق ام دی افی که در ساخت کابینت انزو به کار می‌رود، ضخیم‌تر از سایر انواع کابینت است. (قطر ام دی اف خام بکار رفته در کابینت طرح انزو ۲۵ میلیمتر است.) همچنین از لایه‌ی ضخیم‌تر pvc برای پوشاندن آن استفاده می‌شود. پس از روکش شدن ورق ام دی اف با روکش pvc ، هر قطعه از کابینت در محیط ایزوله توسط رنگ پولیشی یا پلی اورتان مجددا رنگ‌آمیزی می‌شود تا کیفیت و مقاومت کابینت بالاتر رود. کابینت انزو معمولا در رنگ سفید و در طرح و مدل‌های کلاسیک یا نئوکلاسیک به بازار عرضه می‌شود. این کابینت به دلیل استفاده از رنگ پولیشی، ظاهر شفاف و بسیار براقی دارد؛ همچنین مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت، ضربه و خط و خش دارد.

به طور کلی، هر چه که در ساخت و طراحی کابینت انزو به کار می‌رود، از ورق ام دی اف گرفته تا چسب به کار رفته، ورق pvc و رنگ پولیشی همه از متریال درجه یک و باکیفیت هستند که روی هم رفته باعث می‌شود این کابینت از کیفیت، دوام و قیمت بسیار بالاتری نسبت به انواع دیگر کابینت آشپزخانه برخوردار باشد.

یکی از باکیفیت‌ترین نمونه‌های کابینت آشپزخانه، انزو است. کابینت انزو در واقع مدل خاصی از کابینت یک برند ایتالیایی است که به دلیل کیفیت بسیار بالا و متمایز، در دنیا مطرح وبا همین نام شناخته شد. متریال اصلی کابینت انزو، ام‌دی‌اف خام است که با روکش PVC پوشانده می‌شود. تفاوت این کابینت با کابینت وکیوم یا ممبران در این است که اولا قطر MDF به کار رفته در مغزی کابینت انزو بیشتر و همچنین جنس آن مرغوب‌تر است؛ دوما روکش PVC که در کابینت انزو به کار می‌رود قطر و کیفیت بالاتری دارد و ظاهر آن براق و درخشنده است. کابینت انزو معمولا در رنگ سفید براق تولید می‌شود و تولید آن نیازمند محیط ایزوله و عاری از گرد و خاک است.

از نظر قیمت کابینت انزو جزو گرانترین مدل‌های کابینت آشپزخانه به حساب می‌آید و معمولا در سبک نئوکلاسیک و کلاسیک تولید می‌شود. کیفیت و مقاومت کابینت طرح انزو، از بالاترین نمونه‌های کابینت است که کیفیت و زیبایی را توامان به آشپزخانه شما می‌آورد.

آنچه در ایران تحت عنوان کابینت آشپزخانه انزو فروخته می شود در واقع الهامی است از کابینت های برند انزو تولید شرکت خارجی Zentique و به همین دلیل شاید بهتر باشد این کابینت ها را کابینت طرح انزو بنامیم. چون هیچ یک از آنها توسط خود شرکت Zentique ساخته نشده است. بلکه توسط شرکت های ایرانی و به تقلید از کابینت برند انزو طراحی و تولید می شوند.

کابینت آشپزخانه انزو سفید و سیاه
کابینت آشپزخانه انزو سفید و سیاه

شرکت کابینت انزو

در ایران از از روی تساهل و تسامح یا شاید هم اشتباهاً به کلیه شرکت هایی که در حال تولید کابینت های دارای طراحی مشابه با کابینت برند انزو تولید شرکت خارجی Zentique هستند شرکت کابینت انزو گفته می شود. نامیدن شرکت تولید کننده کابینت های طرح انزو به شرکت کابینت انزو تقریباً مشابه فرآیند نامگذاری پودر رختشویی به “تاید” و یا مایع ظرفشویی به “ریکا” در ایران است.

همانطور که میدانید “تاید” و “ریکا” به ترتیب نام اولین برندهای تولید کننده پودر رختشویی و مایع ظرفشویی در ایران بوده اند. و چون این دو برند در هنگام ورود به ایران در راسته کاری خود پیشتاز بوده اند؛ تا مدت زیادی در گوشه و کنار کشور به همه پودرهای رختشویی “تاید” و به همه مایع های ظرفشویی نیز “ریکا” می گفته اند. حال مشابه همین اتفاق در نامگذاری کابینت های مشابه طرح برند انزو و شرکت های تولید کننده آنها رخ داده است.

سیستم آشپزخانه انزو

سیستم آشپزخانه انزو نام برندی است که در واقع خود بخشی از خط تولید برند Zentique است. مشابه برند بری سان که زیرمجموعه برند اوریاژ است. برند Zentique در زمینه در زمینه مبلمان، نورپردازی و دکوراسیون منزل فعالیت می کند.

برند انزو به طور خاص مربوط به سیستم آشپزخانه بوده و فعالیتش در عرصه طراحی، تولید و اجرای کابینت آشپزخانه، میز و صندلی و درب تمام چوب میباشد. سیستم آشپزخانه انزو به نوآوری های موفق و طراحی با کیفیت بالا در زمینه محصولات آشپزخانه فعالیت و شهرت دارد.

منظور از شرکت کابینت انزو در ایران وجود شرکت خاصی با این اسم نیست در واقع در مکالمات روزمره، مردم به کلیه شرکت های کابینت ساز داخلی که کابینت هایی شبیه کابینت های برند انزو تولید می کنند شرکت کابینت انزو می گونید و بالطبع کابینت های موجود در ایران که موسوم به کابینت انزو  هستند نیز کابینت های برند انزو نیستند و از روی تسامح به دلیل تشابه در طراحی به این نام معروف شده اند.

ما هم هر جا در این مقاله سخن از کابینت انزو می کنیم به پیروی از عموم مردم بوده و در واقع منظورمان کابینت طرح انزو است. بنابراین روشن است که شرکت کابینت انزو در ایران -بر خلاف تصور خیلی ها- هر نوع شرکتی است که کابینت های طرح انزو تولید می کند.

سیستم آشپزخانه انزو

کابینت انزو چیست؟ تفاوت کابینت آشپزخانه انزو با کابینت وکیوم

کابینت انزو در واقع نوعی از کابینت آشپزخانه وکیوم است که همانند کابینت وکیوم مغزی آن از جنس ورق MDF بوده و علاوه بر آن از طریق تکنولوژی وکیوم توسط دستگاه پرس وکیوم روکش مورد نظر روی آن ها پرس می گردد. خب شاید این سؤال در ذهن شما به درستی پیش بیاید که پس چرا نام متفاوتی بر آن گذارده شده است؛ دلیل آن در تفاوت های خاصی است که این دو را از یکدیگر متمایز می کند.

تفاوت اول کابینت آشپزخانه انزو با کابینت آشپزخانه وکیوم در این است که قطر ورق MDF بکار رفته در کابینت انزو از قطر ورق MDF به کار رفته در کابینت وکیوم بیشتر است. دقیقتر بگوییم قطر ورق های MDF به کار رفته در کابینت انزو برابر با ۲۵ میلیمتر می باشد در حالیکه قطر ورق MDF به کار رفته در کابینت کیوم برابر با ۱۶ یا نهایتا ۱۸ میلیمتر می باشد.

تفاوت دوم کابینت آشپزخانه انزو با کابینت آشپزخانه وکیوم در این است که قطر روکش به کار رفته در کابینت انزو نیز نسبت به قطر روکش کابینت وکیوم بیشتر است. تفاوت سوم این دو کابینت نیز در این است که چهار طرف درب کابینت انزو توسط دستگاه سی ان سی، تراش می خورد و به همین دلیل قطر لبه های کابینت انزو تا ۸ میلی متر کمتر از قطر لبه ها در کابینت وکیوم است.

تفاوت چهارم کابینت آشپزخانه انزو با کابینت وکیوم هم در این است که کابینت های انزو در همه حال به شکل سفید براق هستند در حالیکه کابینت آشپزخانه وکیوم تنوع رنگ گسترده تری دارد. تفاوت پنجم کابینت آشپزخانه انزو با کابینت وکیوم نیز در قیمت تمام شده آنهاست که به دلیل جنس و میزان متریال به کار رفته قیمت کابینت انزو به مراتب بیشتر از کابینت وکیوم است.

کابینت آشپزخانه انزو به دلیل برخورداری از رنگ سفید باعث بزرگتر جلوه دادن فضای منزل و به طور خاص فضای آشپزخانه می شود. از سوی دیگر رنگ سفید، رنگی است که به راحتی می توان تمامی اجزا و لوازم آشپزخانه را با آن ست کرد. کابینت آشپزخانه انزو را میتوان تلفیقی از کابینت وکیوم کلاسیک و کابینت هایگلاس سفید دانست.

کابینت های انزو سفید براق
کابینت های انزو سفید براق

تفاوت کابینت آشپزخانه انزو با ممبران

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که کابینت آشپزخانه انزو همان کابینت ممبران است. این تصور کاملاً اشتباه است. با وجود شباهت‌هایی که در میان این دو مدل از کابینت‌های آشپزخانه وجود دارد، کابینت‌ انزو کاملاً با کابین ممبران تفاوت دارد. برخی از مهم‌ترین تفاوت‌های میان این دو مدل از کابینت‌ها عبارتند از:

 • تفاوت در ضخامت وری و ضخامت روکش: کابینت‌های انزو معمولاً از ورق‌های ام دی اف با ضخامت بیست و پنج میلی‌متری ساخته می‌شوند. این در حالی است که ضخامت کابینت‌های ممبران تنها شانزده میلی‌متر است. لازم به ذکر است که تفاوت در ضخامت‌ها به تعریف کابینت‌ساز از ضخامت ورق نیز بستگی دارد. پس قبل از خرید در اینباره از کابینت‌ساز خود سوال کنید. 
 • تفاوت در طراحی ظاهری: کابینت ممبران دارای قطر لبه‌ی بیشتری در مقایسه با کابینت انزو است چراکه در چهار طرف در کابینت انزو برش داده می‌شود و در نتیجه قطر لبه‌ی کمتری دارد. 
 • تفاوت در رنگ: کابینت‌های آشپزخانه انزو معمولاً به رنگ سفید براق یا طیف رنگ‌های روشن ساخته می‌شوند. این در حالی است که کابینت‌های آشپزخانه ممبران از جمله متنوع‌ترین مدل کابینت‌ها از نظر رنگ محسوب می‌شوند. در واقع، تنوع رنگ از ویژگی‌های منحصر به فرد کابینت ممبران محسوب می‌شود. از نقطه‌نظر ظاهری، کابینت آشپزخانه انزو را می‌توان ترکیبی از کابینت ممبران و هایگلاس در نظر گرفت. 
 • تمیزکاری ساده‌تر: از آنجایی که کابینت‌های انزو معمولاً به رنگ سفید براق ساخته می‌شوند، تمیز کردن آن‌ها به طور قابل توجهی آسان‌تر از کابینت‌های ممبران است. 
 • تفاوت در قیمت: با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد و نوع متریال بکار رفته در کابینت‌های انزو می‌توان انتظار داشت که قیمت این نوع از کابینت‌ها بالاتر از قیمت کابینت‌های ممبران باشد. دلیل اصلی بالا بودن قیمت کابینت‌های انزو، جنس و ضخامت ورق‌های بکار رفته در درب و بدنه‌ی کابینت است.

کابینت آشپزخانه انزو به چه رنگ‌هایی تولید می‌شود؟

همانطور که در بخش قبلی بدان اشاره شد، رنگ‌کاری یکی از مهم‌ترین مراحل تولید کابینت آشپزخانه انزو به شمار می‌روند. همانطور که در بخش قبلی نیز بدان اشاره شد، کابینت آشپزخانه انزو از تنوع رنگ چندان بالایی برخوردار نیست. 

به طور کلی، این نوع کابینت‌ها را می‌توان در سه نوع رنگی مختلف اجرا کرد:

 1. رنگ پولیشی: رنگ پولیشی محبوب‌ترین و در عین حال گران‌ترین نوع کابینت انزو محسوب می‌شود. این رنگ به دلیل درخشندگی و شفافیت بالایی که دارد، محبوب است. علاوه بر این، کابینت‌های پولیشی در برابر ضربه مقاومت بیشتری دارند. 
 2. رنگ پلی اورتان: رنگ پلی اورتان با وجود این که کیفیت پایین‌تری نسبت به رنگ پولیشی دارد اما در برابر نور و رطوبت بسیار مقاوم است. علاوه بر این، قیمت این نوع کابینت‌های در مقایسه با کابینت‌های پولیشی کمتر است. 
 3. رنگ پلی استر: رنگ‌های پلی استر به دلیل کیفیت پایینی که دارند، به مرور زمان کدر و می‌شوند و از بین می‌روند. 

البته، ممکن است کابینت‌های انزو با رنگ‌های مختلف نیز در بازار وجود داشته باشند. اما کابینت‌های انزو رنگی به دلیل زیر پا گذاشتن مشخصات اصلی این نوع کابینت‌ها از کیفیت چندان خوبی برخوردار نیستند. در نتیجه، اگر قصد خرید کابینت سفید رنگ را دارید، به سراغ کابینت‌های آشپزخانه انزو بروید. 

با وجود این که کابینت‌های انزو جز کابینت‌های کلاسیک محسوب می‌شوند اما طراح‌های منبت‌کاری شلوغ چندان زیادی در آن‌ها دیده نمی‌شود زیرا برش طراحی‌ها توسط ابزار بسیار ساده‌ای به نام سی ان سی انجام می‌شود. 

بدنه‌ی کابینت‌های آشپزخانه انزو معمولاً از ام دی اف به رنگ سفید صابونی یا شیری براق ساخته می‌شود. رنگ سفید یا شیری براق کابینت‌های آشپزخانه انزو به خوبی با سایر المان‌های بکار رفته در آشپزخانه هماهنگی می‌شود و در نتیجه، بسیار چشم‌نواز است. از سوی دیگر، رنگ سفید نور را بیشتر منعکس می‌کند و به همین دلیل، آشپزخانه بزرگ‌تر و روشن‌تر جلوه می‌کند.

رنگ سفید یا شیری براق کابینت‌های آشپزخانه انزو
رنگ سفید یا شیری براق کابینت‌های آشپزخانه انزو

کابینت آشپزخانه هایگلاس

کابینت هایگلاس یکی از زیباترین، محبوبترین و شیک ترین انواع کابینت های آشپزخانه می باشد. زیبایی و جذابیت کابینت هایگلاس، بگونه ای است که توجه هر بیننده ای را به فضای آشپزخانه جلب می کند. کابینت هایگلاس نیز، همچون کابینت وکیوم و کابینت انزو از ورق MDF ساحته می شود و تنها تفاوت آن در نوع روکش آن است که ار جنس پلاکسی گلاس می باشد.

کابینت هایگلاس به دلیل برخورداری از روکش متفاوت دارای سطح براقتری نسبت به کاینت وکیوم بوده به طوری که درخشندگی حیرت انگیزی را برای دکوراسیون آشپزخانه به ارمغان می آورد. این درخشندگی در واقع مهمترین خصوصیت و شاخصه کلیدی کابینت هایگلاس است. از مزایای دیگر کابینت هایگلاس نسبت به کابینت وکیوم تنوع رنگی بالاتر آن و سهولت بیشتر در تمیزکاری آن می باشد.

با توجه به مزایای متعدد هایگلاس به راحتی می توان حدس زد که قیمت بالاتری نسبت به کابینت وکیوم دارد. البته در عین حال قیمت این نوع کابینت نیسبت به کابنیت انزو به مراتب کمتر است. کابینت هایگلاس معایب جزئی دیگری نیز دارد که با کمی دقت و مراقبت قابل اغماض بوده و در مجموع می توان گفت که مزایای آن نسبت به معایبش می چربد.

کابینت پولیشی چیست

کابینت پولیشی در واقع نوعی از کابینت آشپزخانه انزو است که در آن به جای روکش وکیوم، رنگ پولیشی به کار می رود. رنگ پولیشی در واقع یکی از خاصترین رنگ هایی است که بر روی MDF قرار می گیرد. پولیش ماده‌ای است غالباً به شکل مایع که البته گاهی نیز به صورت خمیری و اسپری نیافت می شود. پولیش بر روی سطوح مختلف به کار می رود و باعث از بین بردن آلودگی‌ها و خط و خش از سطح آنها می‌شود.

سطوح مختلف اعم از پلاستیکی، شیشه‌ای، چوبی و فلزی را می توان با استفاده از پولیش، شفاف و درخشنده کرد. استفاده از پولیش‌ چوب می‌تواند به خوبی خط و خش‌های ریز را از روی سطح چوب پاک کرده و درخشندگی را به سطح چوب هدیه دهد. علاوه بر آن می تواند باعث بازسازی سطح چوب گردیده و به خوبی از اکسید شدن آن محافظت نماید.

مکانیسم عملکرد پولیش به این صورت است که با برداشتن یک لایه نازک از رنگ، خط و خش‌ها را پر كرده و آنها را از بين می‌برد و در نتیجه جلا و درخشندگی خاصی را به سطح مورد نظر ارائه می کند. در واقع پولیش به دلیل اینکه حاوی مواد ساینده است همچون سنباده عمل می‌کند. پولیش بسته به نوع آن می‌تواند به صورت زبر و یا نرم باشد. اکثر پولیش‌ها حاوی واکس نیز هستند تا جلا و درخشندگی لازم را به سطح مورد نظر ارائه دهند.

مزیت مدل کابینت پولیشی نسبت به کابینت آشپزخانه انزو معمولی (دارای روکش وکیوم) در این است که اگر روی درب کابینت پولیشی دچاز خط و خش ایجاد شود قابل ترمیم می باشد. اما از سوی دیگر استفاده از پولیش در چندین نوبت نیز می تواند مضر باشد چراکه ضخامت لایه بیرونی و محافظ رنگ بدنه (کیلر) را کاهش داده و در نتیجه آن، میزان آسیب پذیری رنگ در برابر عوامل زیست محیطی مخرب نیز کم می شود.

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه انزو

کابینت آشپزخانه انزو دارای مزایا و معایبی است که قبل از خرید باید مورد توجه قرار بگیرند. دلیل اصلی محبوبیت کابینت‌های انزو، سبک تلفیقی بکار رفته در آن‌هاست. در نتیجه، این کابینت‌ها برای کسانی که علاقه‌ای به کابینت‌های مدرن ندارند اما شلوغی کابینت‌های کلاسیک را نیز نمی‌پسندند، گزینه‌ی ایده‌آلی محسوب می‌شود. 

مزایای کابینت‌های انزو

از نظر ظاهر، کابینت‌های انزو بسیار شبیه به هایگلاس هستند و فضای آشپزخانه را شیک می‌کنند. کابینت‌های آشپزخانه انزو به خصوص نوع پولیشی از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردارهستند. به دلیل استفاده از رنگ پولیش یا روکش پی وی سی ضد آب، مقاومت این کابینت‌های در برابر رطوبت نیز بسیار بالاست. در نتیجه، امکان نفوذ رطوبت به داخل مغزی کابینت وجود ندارد. 

به طوری کلی مزایای کابینت‌های انزو عبارتند از:

 • براقیت و درخشش بالا که باعث شیک و مجلل به نظر رسیدن آشپزخانه می‌شود. 
 • استحکام بسیار بالا به دلیل داشتن درب‌های قطور و محکم. 
 • رنگ سفید براق این نوع کابینت‌ها باعث بزرگ‌تر جلوه کردن آشپزخانه می‌شود. 
 • عمر طولانی؛ کابینت‌های انزو در صورتی که از کیفیت استانداردی برخوردار باشند، می‌توانند بیشتر از ۲۰ سال عمر کنند. 
 • مقاومت در برابر حرارت؛ کابینت‌های آشپزخانه انزو به خصوص کابینت‌های پلی اورتان از مقاومت بسیار خوبی در برابر حرارت برخوردار هستند. 
براقیت و درخشش کابینت انزو
براقیت و درخشش کابینت انزو

معایب کابینت‌های انزو

کابین‌های آشپزخانه انزو با وجود مزایای بسیاری زیادی که دارند، دارای چندین نقطه ضعف نیز می‌باشند. از جمله مهم‌ترین معایب کابینت آشپزخانه انزو که اتفاقاً جز معایب کابینت‌های ممبران نیز محسوب می‌شوند، به شرح زیر هستند:

 • کیفیت و زیبایی طراحی کابینت آشپزخانه انزو وابسته به مهارت‌های سازنده کابینت است. این مسئله در انواع دیگر کابینت کمرنگ‌تر است. در نتیجه، برای داشتن یک کابینت انزو کامل و بی‌نقص باید در انتخاب کابینت‌ساز بسیار دقت کرد و هزینه‌ی بیشتری صرف نمود. 
 • کابینت‌های انزو دارای حساسیت بسیار بالایی نسبت به اشیای تیز و برنده هستند و خیلی زود دچار خط و خش می‌شوند. 
 • تعمیر این نوع از کابینت‌های آشپزخانه نسبت به باقی مدل‌ها دشوارتر است زیرا باید طرح و رنگ همان کابینت را پیدا کرد که چندان ساده نمی‌باشد.
 • اگر قصد انتخاب کابینت‌های آشپزخانه انزو با طراحی‌های بسیار ظریف (فرورفتگی و برجستگی بسیار زیاد) هستید، باید به این نکته توجه کنید که روکش کابینت نمی‌تواند مغزی را به طور کامل پوشش دهد؛ در نتیجه، کابینت به مرور زمان خراب می‌شود. به منظور برطرف کردن این مشکل، بهتر است به سراغ طراحی‌های ساده‌تر و با ظرافت کمتر بروید. 
 • کابینت‌های آشپزخانه انزو از تنوع طراحی و رنگ برخوردار نیستند. به همین دلیل است که مورد پسند افرادی که به دنبال طرح‌های خاص یا رنگ‌های متنوع می‌گردند، قرار نمی‌گیرند. 
 • قیمت کابینت‌های آشپزخانه انزو در مقایسه با سایر انواع کابینت‌ها (به عنوان مثال، کابینت‌های ممبران و هایگلاس) بالاتر است.

نحوه‌ی تولید کابینت آشپزخانه انزو

فرآیند تولید کابینت انزو بسیار شبیه به کابینت‌های ممبران است. کابینت آشپزخانه انزو از ام دی اف ساخته می‌شوند. کابینت‌های انزو برای استحکام درب‌های آن شناخته می‌شوند. دلیل این استحکام بالا، قطر بیست و پنج میلی‌متری آن‌هاست که البته باعث سنگین شدن وزن کابینت نیز می‌شود. 

علت اصلی انتخاب قطر بیست و پنج میلی‌متر برای کابینت‌های انزو، عمق زیاد حکاکی‌ها و طرح‌هایی است که توسط دستگاه سی ان سی به وجود می‌آیند. با توجه به وزن زیاد کابینت آشپزخانه انزو معمولاً ترجیح داده می‌شود تا یراق‌ا‌آلات بلوم و فانتونی که دارای تحمل وزن بیشتری هستند، بکار رود. قطر کابینت به نزدیک شدن به مرکز آن بیشتر می‌شود. 

اگر بخواهیم به طور خلاصه نحوه‌ی تولید کابینت آشپزخانه انزو را توضیح دهیم، باید بگوییم که در گام نخست ام دی اف خام با قطر بیست و پنج میلی‌متر برش داده می‌شود. سپس، درب کابینت با دستگاه سی ان سی حکاکی می‌شود ولی همچنان خام هستند. در مرحله‌ی بعدی، درب‌ها به منظور رنگ‌کاری به کارگاه‌های ایزوله مخصوص ارسال می‌شوند. در واقع، رنگ‌کاری را می‌توان مرحله‌ی نهایی تولید کابینت آشپزخانه انزو در نظر گرفت. رنگ‌کاری کابینت‌های انزو به دو روش انجام می‌شوند:

 • استفاده از روکش پی وی سی بر روی ورق ام دی اف
 • استفاده از رنگ‌های پلی اورتان بر روی ورق ام دی اف

در روش نخست، فرآیند رنگ‌کاری شبیه به کابینت‌های ممبران است به طوری که روکش پی وی سی به کمک دستگاه‌های ممبران یا وکیوم بر روی ورق ام دی اف زده می‌شود. در روش دوم، از فرآیند رنگ‌پاشی برای رنگ زدن ورق‌های ام دی اف خام استفاده می‌گردد. نکته‌ی مهم در خصوص تولید این نوع کابینت‌ها، رنگ آن‌هاست که باید در این خصوص بسیار دقت شود. در بخش بعدی، بیشتر در رابطه با رنگ‌های مختلف و قابل پیاده‌سازی روی کابینت‌های انزو صحبت خواهیم کرد.

کابینت‌های آشپزخانه انزو
کابینت‌های آشپزخانه انزو

چه صفحه‌ای برای کابینت‌های آشپزخانه انزو مناسب است؟

به طور کلی، کابیت‌های آشپزخانه انزو در دسته کابینت‌‌های سبک کلاسیک قرار می‌گیرند. همانطور که می‌دانید، کابینت‌های کلاسیک شکیل‌تر و البته گران‌تر از سایر مدل‌های کابینت هستند. یکی از مهم‌ترین المان‌های موجود در کابینت انزو، صفحه‌ی انتخاب شده بر روی کابینت‌هاست. این صفحه می‌تواند نقش بسیار مهمی در طراحی ظاهری کابینت‌ها و در مجموع فضای آشپزخانه داشته باشد. 

تنوع در انتخاب صفحه‌ی روی کابینت آشپزخانه بسیار بالاست. با این وجود، به این نکته توجه کنید که هر چه هزینه‌ی بیشتری صرف خرید صفحه‌ی روی کابینت آشپزخانه انزو کنید، زیبایی این کابینت‌ها بیشتر به چشم خواهد خورد. صفحات کابینت مجلل و لوکس دارای قسمت بسیار بالایی هستند. 

کابینت‌های آشپزخانه انزو
کابینت‌های آشپزخانه انزو

قیمت کابینت پولیشی

کابینت آشپزخانه انزو به طور کلی قیمت بالاتری نسبت به کابینت های وکیوم و کابینت های هایگلاس دارند؛ با این حالهزینه کابینت انزو در حالتی که رنگ پولیشی بخورد حتی از کابینت های انزو عادی نیز بیشتر است و تا متری ۳۰۰ هزار تومان نیز افزایش می یابد.

در پاسخ به این سؤال که چرا قیمت کابینت پولیشی گران تر از کابینت آشپزخانه انزو معمولی است می توان به ۳ عامل اشاره کرد: اولاً در کابینت پولیشی از رنگ ایستاده استفاده می شود که قیمت بالایی دارد ثانیاً شیوه پاشش این رنگ باید در محیطی کاملاًً ایزوله و عاری از هرگونه گرد و غبار صورت پذیرد و تدارک چنین فضایی خود نیاز به هزینه دارد. ثالثاً لازمه اجرای این کابینت، خرید دستگاه های تمام اتوماتیک است که گران قیمت هستند.

کابینت آشپزخانه انزو
کابینت آشپزخانه انزو

Comments (5)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *