آنچه در ایران تحت عنوان کابینت آشپزخانه انزو فروخته می شود در واقع الهامی است از کابینت های برند انزو تولید شرکت خارجی Zentique و به همین دلیل شاید بهتر باشد این کابینت ها را کابینت طرح انزو بنامیم. چون هیچ یک از آنها توسط خود شرکت Zentique ساخته نشده است. بلکه توسط شرکت های ایرانی و به تقلید از کابینت برند انزو طراحی و تولید می شوند.

کابینت آشپزخانه انزو : تلفیقی از کابینت هایگلاس و کابینت وکیوم سفید

کابینت آشپزخانه انزو : تلفیقی از کابینت هایگلاس و کابینت وکیوم سفید

شرکت کابینت انزو

در ایران از از روی تساهل و تسامح یا شاید هم اشتباهاً به کلیه شرکت هایی که در حال تولید کابینت های دارای طراحی مشابه با کابینت برند انزو تولید شرکت خارجی Zentique هستند شرکت کابینت انزو گفته می شود. نامیدن شرکت تولید کننده کابینت های طرح انزو به شرکت کابینت انزو تقریباً مشابه فرآیند نامگذاری پودر رختشویی به “تاید” و یا مایع ظرفشویی به “ریکا” در ایران است.

همانطور که میدانید “تاید” و “ریکا” به ترتیب نام اولین برندهای تولید کننده پودر رختشویی و مایع ظرفشویی در ایران بوده اند. و چون این دو برند در هنگام ورود به ایران در راسته کاری خود پیشتاز بوده اند؛ تا مدت زیادی در گوشه و کنار کشور به همه پودرهای رختشویی “تاید” و به همه مایع های ظرفشویی نیز “ریکا” می گفته اند. حال مشابه همین اتفاق در نامگذاری کابینت های مشابه طرح برند انزو و شرکت های تولید کننده آنها رخ داده است.

سیستم آشپزخانه انزو

سیستم آشپزخانه انزو نام برندی است که در واقع خود بخشی از خط تولید برند Zentique است. مشابه برند بری سان که زیرمجموعه برند اوریاژ است. برند Zentique در زمینه در زمینه مبلمان، نورپردازی و دکوراسیون منزل فعالیت می کند.

کابینت آشپزخانه انزو

کابینت آشپزخانه انزو

برند انزو به طور خاص مربوط به سیستم آشپزخانه بوده و فعالیتش در عرصه طراحی، تولید و اجرای کابینت آشپزخانه، میز و صندلی و درب تمام چوب میباشد. سیستم آشپزخانه انزو به نوآوری های موفق و طراحی با کیفیت بالا در زمینه محصولات آشپزخانه فعالیت و شهرت دارد.

منظور از شرکت کابینت انزو در ایران وجود شرکت خاصی با این اسم نیست در واقع در مکالمات روزمره، مردم به کلیه شرکت های کابینت ساز داخلی که کابینت هایی شبیه کابینت های برند انزو تولید می کنند شرکت کابینت انزو می گونید و بالطبع کابینت های موجود در ایران که موسوم به کابینت انزو  هستند نیز کابینت های برند انزو نیستند و از روی تسامح به دلیل تشابه در طراحی به این نام معروف شده اند.

ما هم هر جا در این مقاله سخن از کابینت انزو می کنیم به پیروی از عموم مردم بوده و در واقع منظورمان کابینت طرح انزو است. بنابراین روشن است که شرکت کابینت انزو در ایران -بر خلاف تصور خیلی ها- هر نوع شرکتی است که کابینت های طرح انزو تولید می کند.

کابینت انزو چیست ؟ تفاوت کابینت آشپزخانه انزو با کابینت وکیوم

کابینت انزو در واقع نوعی از کابینت آشپزخانه وکیوم است که همانند کابینت وکیوم مغزی آن از جنس ورق MDF بوده و علاوه بر آن از طریق تکنولوژی وکیوم توسط دستگاه پرس وکیوم روکش مورد نظر روی آن ها پرس می گردد. خب شاید این سؤال در ذهن شما به درستی پیش بیاید که پس چرا نام متفاوتی بر آن گذارده شده است؛ دلیل آن در تفاوت های خاصی است که این دو را از یکدیگر متمایز می کند.

 

کابینت آشپزخانه انزو شیک ، زیبا و مدرن

کابینت آشپزخانه انزو شیک ، زیبا و مدرن

تفاوت اول کابینت آشپزخانه انزو با کابینت آشپزخانه وکیوم در این است که قطر ورق MDF بکار رفته در کابینت انزو از قطر ورق MDF به کار رفته در کابینت وکیوم بیشتر است. دقیقتر بگوییم قطر ورق های MDF به کار رفته در کابینت انزو برابر با ۲۵ میلیمتر می باشد در حالیکه قطر ورق MDF به کار رفته در کابینت کیوم برابر با ۱۶ یا نهایتا ۱۸ میلیمتر می باشد.

تفاوت دوم کابینت آشپزخانه انزو با کابینت آشپزخانه وکیوم در این است که قطر روکش به کار رفته در کابینت انزو نیز نسبت به قطر روکش کابینت وکیوم بیشتر است. تفاوت سوم این دو کابینت نیز در این است که چهار طرف درب کابینت انزو توسط دستگاه سی ان سی، تراش می خورد و به همین دلیل قطر لبه های کابینت انزو تا ۸ میلی متر کمتر از قطر لبه ها در کابینت وکیوم است.

تفاوت چهارم کابینت آشپزخانه انزو با کابینت وکیوم هم در این است که کابینت های انزو در همه حال به شکل سفید براق هستند در حالیکه کابینت آشپزخانه وکیوم تنوع رنگ گسترده تری دارد. تفاوت پنجم کابینت آشپزخانه انزو با کابینت وکیوم نیز در قیمت تمام شده آنهاست که به دلیل جنس و میزان متریال به کار رفته قیمت کابینت انزو به مراتب بیشتر از کابینت وکیوم است.

کابینت آشپزخانه انزو به دلیل برخورداری از رنگ سفید باعث بزرگتر جلوه دادن فضای منزل و به طور خاص فضای آشپزخانه می شود. از سوی دیگر رنگ سفید، رنگی است که به راحتی می توان تمامی اجزا و لوازم آشپزخانه را با آن ست کرد. کابینت آشپزخانه انزو را میتوان تلفیقی از کابینت وکیوم کلاسیک و کابینت هایگلاس سفید دانست.

درخشش حیرت انگیز کابینت آشپزخانه انزو به رنگ سفید

درخشش حیرت انگیز کابینت آشپزخانه انزو به رنگ سفید

کابینت آشپزخانه هایگلاس

کابینت هایگلاس یکی از زیباترین، محبوبترین و شیک ترین انواع کابینت های آشپزخانه می باشد. زیبایی و جذابیت کابینت هایگلاس، بگونه ای است که توجه هر بیننده ای را به فضای آشپزخانه جلب می کند. کابینت هایگلاس نیز، همچون کابینت وکیوم و کابینت انزو از ورق MDF ساحته می شود و تنها تفاوت آن در نوع روکش آن است که ار جنس پلاکسی گلاس می باشد.

کابینت هایگلاس به دلیل برخورداری از روکش متفاوت دارای سطح براقتری نسبت به کاینت وکیوم بوده به طوری که درخشندگی حیرت انگیزی را برای دکوراسیون آشپزخانه به ارمغان می آورد. این درخشندگی در واقع مهمترین خصوصیت و شاخصه کلیدی کابینت هایگلاس است. از مزایای دیگر کابینت هایگلاس نسبت به کابینت وکیوم تنوع رنگی بالاتر آن و سهولت بیشتر در تمیزکاری آن می باشد.

با توجه به مزایای متعدد هایگلاس به راحتی می توان حدس زد که قیمت بالاتری نسبت به کابینت وکیوم دارد. البته در عین حال قیمت این نوع کابینت نیسبت به کابنیت انزو به مراتب کمتر است. کابینت هایگلاس معایب جزئی دیگری نیز دارد که با کمی دقت و مراقبت قابل اغماض بوده و در مجموع می توان گفت که مزایای آن نسبت به معایبش می چربد.

کابینت پولیشی چیست

کابینت پولیشی در واقع نوعی از کابینت آشپزخانه انزو است که در آن به جای روکش وکیوم، رنگ پولیشی به کار می رود. رنگ پولیشی در واقع یکی از خاصترین رنگ هایی است که بر روی MDF قرار می گیرد. پولیش ماده‌ای است غالباً به شکل مایع که البته گاهی نیز به صورت خمیری و اسپری نیافت می شود. پولیش بر روی سطوح مختلف به کار می رود و باعث از بین بردن آلودگی‌ها و خط و خش از سطح آنها می‌شود.

ست شدن کابینت آشپزخانه انزو با کف و سقف آشپزخانه

ست شدن کابینت آشپزخانه انزو با کف و سقف آشپزخانه

سطوح مختلف اعم از پلاستیکی، شیشه‌ای، چوبی و فلزی را می توان با استفاده از پولیش، شفاف و درخشنده کرد. استفاده از پولیش‌ چوب می‌تواند به خوبی خط و خش‌های ریز را از روی سطح چوب پاک کرده و درخشندگی را به سطح چوب هدیه دهد. علاوه بر آن می تواند باعث بازسازی سطح چوب گردیده و به خوبی از اکسید شدن آن محافظت نماید.

مکانیسم عملکرد پولیش به این صورت است که با برداشتن یک لایه نازک از رنگ، خط و خش‌ها را پر كرده و آنها را از بين می‌برد و در نتیجه جلا و درخشندگی خاصی را به سطح مورد نظر ارائه می کند. در واقع پولیش به دلیل اینکه حاوی مواد ساینده است همچون سنباده عمل می‌کند. پولیش بسته به نوع آن می‌تواند به صورت زبر و یا نرم باشد. اکثر پولیش‌ها حاوی واکس نیز هستند تا جلا و درخشندگی لازم را به سطح مورد نظر ارائه دهند.

مزیت مدل کابینت پولیشی نسبت به کابینت آشپزخانه انزو معمولی (دارای روکش وکیوم) در این است که اگر روی درب کابینت پولیشی دچاز خط و خش ایجاد شود قابل ترمیم می باشد. اما از سوی دیگر استفاده از پولیش در چندین نوبت نیز می تواند مضر باشد چراکه ضخامت لایه بیرونی و محافظ رنگ بدنه (کیلر) را کاهش داده و در نتیجه آن، میزان آسیب پذیری رنگ در برابر عوامل زیست محیطی مخرب نیز کم می شود.

کنتراست رنگ سفید کابینت آشپزخانه انزو با رنگ قهوه ای دیوار

کنتراست رنگ سفید کابینت آشپزخانه انزو با رنگ قهوه ای دیوار

قیمت کابینت پولیشی

کابینت آشپزخانه انزو به طور کلی قیمت بالاتری نسبت به کابینت های وکیوم و کابینت های هایگلاس دارند؛ با این حالهزینه کابینت انزو در حالتی که رنگ پولیشی بخورد حتی از کابینت های انزو عادی نیز بیشتر است و تا متری ۳۰۰ هزار تومان نیز افزایش می یابد.

در پاسخ به این سؤال که چرا قیمت کابینت پولیشی گران تر از کابینت آشپزخانه انزو معمولی است می توان به ۳ عامل اشاره کرد: اولاً در کابینت پولیشی از رنگ ایستاده استفاده می شود که قیمت بالایی دارد ثانیاً شیوه پاشش این رنگ باید در محیطی کاملاًً ایزوله و عاری از هرگونه گرد و غبار صورت پذیرد و تدارک چنین فضایی خود نیاز به هزینه دارد. ثالثاً لازمه اجرای این کابینت، خرید دستگاه های تمام اتوماتیک است که گران قیمت هستند.

[تعداد: 27    میانگین: 3.1/5]
4.7/5 ( 6 بازدید )
4 دیدگاه
 1. سلام مطالب مختصر ،مفید ،وتخصصی بود این کابینت‌های انزو همون کابینت‌های پلی اورتان هستش .

  • سلام و وقت بخیر
   ممنون از اینکه همراه آکس چوب هستید و خوشحالیم که مطالب برای شما مفید و کاربردی هستن
   با ارزوی موفقیت

 2. سلام. برای سفارش درب انزو چجوری باهاتون تماس بگیریم

  • سلام وقت بخیر
   محدوده کاری ما اصلا در حیطه کابینت انزو نیست و مطالب داخل سایت صرفا جهت اطلاعات شماست
   آکس چوب به طور تخصصی ممبران تولید می کند

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *