کابینت آشپزخانه فلزی

با وجود طرح های متنوع و زیبا در بازار انتخاب کابینت برای آشپزخانه کار سختی است، اگر به دنبال کابینت زیبا و جذابی هستید که قیمت مناسبی نیز داشته باشد انتخاب کابینت آشپزخانه فلزی انتخاب مناسبی است

کابینت آشپزخانه

کابینت یکی از مهم ترین اجزای هر خانه و آشپزخانه ای است، صرف نظر از نگاه کاربردی به آن باید گفت که کابینت آشپزخانه تاثیر بسزایی در زیبایی و جذابیت کل خانه دارد. کابینت ها انواع مختلفی دارند که بر حسب سلیقه و قیمت می توان نسبت به خرید و نصب آنها اقدام نمود. قدیمی ترین کابینت های ایرانی کمد های چوبی شکل بوده اند که با نام متداول گنجه شناخته می شده و شکل امروزی اکثر کابینت ها از قرن ۲۰ میلادی در سرتاسر جهان آغاز شد.

امروزه کابینت آشپزخانه تنوع بسیاری در طرح، رنگ و قیمت یافته است و علاوه بر تاثیر و کاربردی که در آشپزخانه ها دارد، یک دکور مناسب و زیبا برای کل خانه به حساب می آید. انواع مختلف کابینت آشپزخانه فلزی، چوبی، ام دی اف، هایگلاس، پی وی سی؛ انزو، کلاسیک، مدرن و... از جمله این موارد هستند. با یک انتخاب درست و ویژه می توان آشپزخانه ای زیبا و جذاب داشت و هرچه بیشتر و بهتر ظروف و لوازم برقی را سازمان دهی کرد. در این مقاله به معرفی کابینت آشپزخانه فلزی، مزایا و معایب و تشریح کاربردی آن خواهیم پرداخت.

اجزای هر خانه و آشپزخانه

اهمیت کابینت آشپزخانه

کابینت های  آشپزخانه تاثیر بسیاری در پوشش دهی ظروف اشپزخانه و لوازم برقی بزرگ دارد، به همین دلیل بسیاری از بی نظمی ها و درهم ریختگی با انتخاب یک کابینت آشپزخانه زیبا و جذاب کاهش خواهد یافت. آشپزخانه از جمله مکان هایی است که اکثر امور خانه همچون آشپزی، ظرف شستن و غذا خوردن در ان اتفاق می افتد.

بنابراین یک فضای زیبا و منحصر به فرد که با انتخاب یک کابینت اشپزخانه درست شکل گرفته است می تواند تمامی این امور را لذت بخش کرده و سبب صمیمیت بیشتر خانواده ها شود. از دیگر دلایل اهمیت و انتخاب کابینت اشپزخانه فلزی را می توان موارد زیر عنوان نمود:

- کابینت می تواند از حداقل فضای موجود حداکثر فضای کاربردی را ایجاد نماید

- تاثیر بسیار زیادی بر دکور کل خانه و جذابیت ان دارد

- جای دقیق ماشین لباس شویی، یخچال، هود و ... مشخص می گردد

- آشپزی به امری لذت بخش تبدیل خواهد شد

با انتخاب کابینت های آشپزخانه زیبا و مناسب می توان از تمام مزایای گفته شده بهره مند شد و علاوه بر خانه ای زیبا اشپزخانه ای زیبا و منحصر به فرد داشت.

اهمیت کابینت آشپزخانه فلزی
اهمیت کابینت آشپزخانه فلزی

کابینت آشپزخانه فلزی

یکی از قدیمی ترین کابینت های آشپزخانه، کابینت آشپزخانه فلزی می باشد. این کابینت در دهه های گذشته بسیار مورد استقبال بوده ولی با ظهور کابینت های ام دی اف رفته رفته به ورطه فراموشی سپرده شد. امروزه وجود طرح های جدید و زیبا از کابینت فلزی موجب گشته تا بسیاری از افراد نسبت به خرید و نصب آن علاقه نشان بدهند.

کابینت آشپزخانه فلزی یکی از به صرفه ترین نوع کابینت ها می باشد، با خرید کابینت اشپزخانه فلزی می توان سطح وسیعی از آشپزخانه را با کابینت پوشش داد و اگر طرح های چوبی و ام دی اف مورد نظرتان باشد می توانید جهت کم کردن هزینه از فلز به عنوان بدنه داخلی کابینت استفاده کرد. کابینت فلزی انواع مختلفی دارد که هریک دارای مزایا و معایبی می باشد، با یک انتخاب درست و ویژه می توان صاحب یک آشپزخانه زیبا و همینطور یک دکور منحصر به فرد در خانه شد.

انواع کابینت فلزی را با توجه به مواد مصرفی برای تولید آن می توان به سه دسته تقسیم کرد :

  •  کابینت فلزی با ورق سیاه (فولاد خام)
  •  کابینت فلزی گالوانیزه
  •  کابینت فلزی استیل

کابینت فلزی با فولاد خام ارزان و سبک هستند و زود هم ضد میزنند اما ورق گالوانیزه نسبت به آن مقاوم تر است و در نتیجه قیمت بالاتری و می توانند در زمره کابینت های قیمت پاییت گزینه قابل انتخابی باشند. اما در حال حاضر به دلیل معایب بیشتری که این کابینت ها نسبت دیگر انواع کابینت دارند کمتر مورد استفاده قرار میگیرند و جای خود را به کابینت های  mdf  که تنوع رنگ و مدل بیشتری دارند داده اند

کابینت آشپزخانه فلزی
کابینت آشپزخانه فلزی

مزایای کابینت آشپزخانه فلزی

خرید و نصب کابینت فلزی می تواند خریدار را از مزایای زیر بهره مند سازد:

- بسیار ارزان تر از سایر کابینت ها می باشد

- پوشش دهی مناسبی در فضای آشپزخانه دارد

- مستحکم است

- قابل تعمیر و تعویض بوده و در صورت ایجاد شدن هر گونه عیبی می توان نسبت به رفع ان اقدام نمود

- می توان از ان به عنوان بدنه داخلی کابینت ام دی اف استفاده نمود

- قابلیت رنگ پذیری دارد

خرید کابینت آشپزخانه فلزی از مراکز معتبر به صورت آماده، پیش ساخته و سفارشی صورت می پذیرد. شما می توانید با کمترین هزینه صاحب یک آشپزخانه مدرن و رویایی شوید.

معایب کابینت آشپزخانه فلزی

هر محصولی با توجه با کیفیت ها و امتیازاتی که دارد یقینا دارای مشکلات و معایبی نیز می باشد. کابینت فلزی نیز از این امر مستثنی نمی باشد. با اگاهی از معایب این محصول می توان خریدی اگاهانه داشت و نسبت به نگهداری بهتر و بیشتر آن کوشید. از جمله مهم ترین معایب کابینت آشپزخانه فلزی را می توان موارد زیر عنوان نمود:

- نسبت به رطوبت و حرارت بسیار حساس بوده و در صورت استفاده نکردن از رنگ های محافظتی و روکش های مقاوم خیلی زود زنگ می زند و می پوسد

- در صورت روغن کاری نشدن درب ها، می تواند موجب ایجاد سر و صدا گردد

با آشنایی و شناخت این معایب و مشکلات می توانید انتخاب مناسبی در خرید برترین کابینت داشته باشید. کابینت آشپزخانه فلزی در طرح ها و رنگ های متنوعی با قیمت کم به فروش می رسد. در صورت استفاده صحیح از این کابینت می توانید تا سال های سال از مزایای ان بهره مند شوید.

معایب کابینت آشپزخانه فلزی
معایب کابینت آشپزخانه فلزی

انواع کابینت فلزی

کابینت فلزی بر حسب ماده اولیه، کاربرد، رنگ و طرحی که دارند به انواع طرح ها و دسته های مختلف تقسیم بندی می گردند. مهم ترین انواع کابینت فلزی را می توان موارد زیر عنوان نمود:

جنس ماده اولیه:

مهم ترین مواد اولیه ای که در ساخت کابینت آشپزخانه فلزی به کار می روند را می توان مواردی همچون استیل، فولاد خام و گالوانیزه عنوان نمود. هر کدام از این موارد دارای مزایا و معایبی هستند که در ادامه به ان خواهیم پرداخت.

طرح و رنگ:

رنگ پذیری و تنوع محصول در کابینت فلزی انتخاب آنها را راحت تر نموده است. محبوب ترین رنگ های کابینت فلزی رنگ های روشن، مکمل و تند می باشند.

کاربرد:

کابینت فلزی می تواند در اشپزخانه های کوچک و بزرگ کاربرد داشته باشد و فضا را به خوبی پوشش دهی کند. انواع نصب بر یک دیوار، دو دیوار، نصب جزیره، اجرای طرح ال شکل و یو شکل از جمله این موارد می باشند.

 

کابینت آشپزخانه metal با وسایل استیل
کابینت آشپزخانه metal با وسایل استیل

کابینت فلزی فولاد خام، مزایا و معایب

یکی از انواع رایج کابینت آشپزخانه فلزی را می توان کابینت با متریال فولاد خام یا ورق سیاه عنوان نمود. این نوع از کابینت یکی از جدید ترین طرح هایی هستند که پس از دوران افول کابینت فلزی ساخته شده و مورد استقبال دوباره قرار گرفته اند. تمامی اجزای این کابینت از فلز ساخته شده و می توان از آن به عنوان یک کابینت ارزان یاد نمود. مزایا و معایب کابینت فلزی فولاد خام را می توان موارد زیر عنوان نمود:

مزایا:

- نسبت به ضربه دوام بالایی داشته و استحکام خوبی دارند

- قیمت بسیار مطلوب و ارزانتری نسبت به موارد دیگر دارند

- در صورت هر گونه آسیب می توانند ترمیم، تعمیر و تعویض قطعات داشته باشند

معایب:

- میزان زنگ زدگی در این نوع از متریال کابینت آشپزخانه فلزی بیشتر است

- سنگین بوده و نصب آنها دشوار است

- در برابر حرارت و رطوبت مقاومت کمتری دارند

- لبه های تیز در گوشه های آن می تواند آسیب رسان باشد

کابینت فلزی استیل، مزایا و معایب

از دیگر نمونه های جدید کابینت فلزی را می توان نوع استیل آن عنوان نمود. ظاهر جذاب و شیک آن بسیار مورد پسند هر سلیقه ای است. این نوع از کابینت ها دوام و مقاومت بالایی داشته و همینطور بهداشت محیط را حفظ می نمایند. عموما از آنها در مراکز بزرگ آشپزی همچون رستوران ها و کیترینگ نیز استفاده می شود. از جمله مزایا و معایب کابینت استیل را می توان موارد زیر عنوان نمود:

مزایا:

- نیاز به رنگ آمیزی ندارد

- دوام و استحکام بالایی در برابر تنش های محیطی و عوامل شیمیایی دارد

- نسبت به حرارت و رطوبت مقاوم بوده و عمر بالایی دارد

- به زیبایی و جذابیت اشپزخانه ها می افزاید

معایب:

- گران قیمت می باشد

- طراحی و تنوع محصول در آن اندک است

- سنگین بوده و نصب ان دشوار است

- مدت زمان بسیاری برای ساخت ان به طول می انجامد

کابینت آشپزخانه استیل
کابینت آشپزخانه استیل

کابینت فلزی گالوانیزه، مزایا و معایب

آخرین نوع کابینت اشپزخانه فلزی را می توان نوع گالوانیزه ان عنوان نمود. این کابینت ها دوام و عمر بالایی داشته و می توان تا مدت های طولانی از ان استفاده نمود. با شناخت مزایا و معایب این نوع از کابینت آشپزخانه فلزی می توان به موارد مهم زیر اشاره نمود:

مزایا:

- دوام و استحکام بالاتری دارند

- عمر بالا تر و استحکام بیشتری دارند

- مقاوم به حرارت و رطوبت هستند

- در برابر ضربه و تنش های محیطی دوام بالاتری دارند

- در صورت آسیب تعمیر می شوند

معایب:

- اندکی گران قیمت می باشد

- سنگین تر بوده و نصب آن کمی دشوار است

قیمت کابینت آشپزخانه فلزی

برای خرید کابینت اشپزخانه فلزی آگاهی از قیمت های ان از اهمیت بالایی برخوردار است. باید گفت کابینت های فلزی نسبت به کابینت های دیگر ارزان تر بوده و قیمت مناسب تری دارند. عموم قیمت کابینت آشپزخانه فلزی بر حسب متراژ، کیفیت و طرح انها قیمت گذاری می گردد. کابینت های گالوانیزه و فولاد خام ارزان تر هستند اما کابینت استیل در رده کابینت های گران وجود دارد.

شما می توانید با استفاده از چارچوب فلزی در کابینت های ام دی اف بسیاری از هزینه های موجود را کاهش داده و صاحب یک آشپزخانه زیبا و شیک شوید.

قیمت کابینت آشپزخانه فلزی
قیمت کابینت آشپزخانه فلزی

خرید کابینت آشپزخانه فلزی

مراجعه به مراکز معتبر و فروشگاه های شناخته شده ای چون آکس چوب این مزیت را ایجاد می کند تا با کیفیت ترین کابینت آشپزخانه فلزی را خریداری کرده، از مشاوره رایگان در انتخاب طرح و رنگ و تناسب آن با محیط آشپزخانه تان بهره مند شوید و قیمتی منصفانه را برای خرید کابینت آشپزخانه فلزی بپردازید. این نوع از کابینت ها می تواند به صورت آماده، نیمه ساخته و سفارشی به فروش برسند. شما می توانید بهترین و زیبا ترین طرح های جذاب را انتخاب نموده و آشپزخانه ای شیک و زیبا داشته باشید.

طرح های جدید کابینت آشپزخانه فلزی

از جمله محبوب ترین طرح های کابینت آشپزخانه فلزی را می توان موارد زیر عنوان نمود:

  • طرح چوب:

بسیاری از افراد به کابینت های چوبی علاقه مند هستند اما قیمت بالای آن مانع از خرید کابینت می گردد. کابینت آشپزخانه فلزی طرح چوب یکی از محبوب ترین کابینت ها هستند چرا که با قیمتی ارزان تر می توانند زیبایی و جذابیت کابینت چوبی را ایجاد نمایند

  • کابینت فلزی با روکش چوب:

استفاده از کابینت آشپزخانه فلزی که دارای روکش چوب، ام دی اف، پی وی سی هستند می تواند قیمت خرید کابینت را کمتر کرده و به زیبایی و جذابیت ان بیافزاید

  • کابینت ام دی اف با چارچوب فلزی:

استفاده از چارچوب فلزی می تواند استحکام و دوام کابینت ام دی اف را افزوده و از قیمت کابینت کم کند

  • کابینت سفید:

استفاده از کابینت هایی با رنگ روشن می تواند آشپزخانه های کوچک تر را بزرگ تر نشان دهد. از این رو رنگ های سفید و روشن از محبوب ترین های کابینت های فلزی به شمار می آیند.

نکات مهم در نصب و نگهداری کابینت آشپزخانه فلزی

با خرید و نصب کابینت آشپزخانه فلزی می توان تا مدت ها از مزایای فراوان ان بهره مند شده و لوازم آشپزخانه را پوشش دهی کرد. رعایت نکات ضروری در حفظ و نگه داری کابینت آشپزخانه فلزی می تواند به دوام و عمر کاربردی آن بیافزاید. مهم ترین نکات در نگهداری کابینت آشپزخانه فلزی را می توان موارد زیر عنوان نمود:

- از سیم ظرفشویی و اشیاء زبر برای تمیز کردن کابینت فلزی استفاده نکنید

- دستمال های نم دار، اسفنج های نرم و پارچه های لطیف بهترین راه برای پاک کردن رویه کابینت فلزی می باشند.

- برای پاک کردن لکه های چربی از اسید و مواد شوینده قوی استفاده نکنید، بهترین را استفاده از اسپری پاک کننده و پودر ماشین لباسشویی می باشد

- رنگ محافظت کننده می تواند دوام و کارایی این کابینت را افزایش دهد

- هرچند وقت یکبار از روغن صنعتی برای حفاظت از لولا ها استفاده کنید تا زنگ نزند.

نگهداری کابینت آشپزخانه فلزی
نگهداری کابینت آشپزخانه فلزی

با کابینت آشپزخانه فلزی خانه ای زیبا و شیک داشته باشید

کابینت های جدید و زیبای فلزی خانه شما را جذب تر و شیک می سازد. این نوع از کابینت ها ساده و به دور از زرق و برق های کابینت های کلاسیک هستند اما می توانند همان جذابیت و گیرایی کابینت های چوبی را با قیمت کمتر ایجاد نمایند. با استفاده از این کابینت ها مدرن و خاص بوده و قیمت کمتری نیز برای خرید کابینت آشپزخانه بپردازید.

سخن آخر

کابینت آشپزخانه فلزی یکی از ارزان ترین کابینت های موجود در بازار می باشد، این کابینت در سه نوع گالوانیزه، استیل و فولاد خام تولید شده و به فروش می رسد. کابینت آشپزخانه فلزی در طرح های زیبای مدرن با نمای چوب، رنگ های روشن و کلاسیک از جمله طرح های پر فروش می باشند. با خرید کابینت فلزی کمترین هزینه را پرداخت کنید و زیبا ترین دکور را تحویل بگیرید. شما می توانید با انجام و رعایت نکات ساده ولی مهم در نگهداری این کابینت به عمر و دوام آن بیافزایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.