دکوری کابینت ممبران

دکوری کابینت ممبران

کابینت ممبران از جمله کابینت‌هایی است که المان‌های دکوراتیو و تزئینی در بخش‌های مختلف آن وجود دارد و باعث می‌شوند، یک کابینت شیک و زیبا در آشپزخانه داشته باشید. بدون شک داشتن یک آشپزخانه زیبا به اهالی خانه انرژی بیشتری می‌بخشد و به شما کمک می‌کند با روحیه‌ی بیشتری در فضای آشپزخانه به کار و فعالیت‌های روزمره بپردازید و دکوری کابینت ممبران یکی از همان اجزایی است که می‌تواند نقش مهمی در فضاسازی و تعیین سبک خانه داشته باشد. مثلا اگر طرفدار سبک سنتی باشید، ظرف‌های سفالی خود را در دکوری کابینت قرار می‌دهید تا در دید همه باشد و نشان دهد که سلیقه ساکنان خانه به سوی المان‌های سنتی است. به همین ترتیب اگر طرفدار سبک سلطنتی و لوازم گران‌قیمت باشید می‌توانید با قراردادن کریستال در دکوری آشپزخانه این پیام را به دیگران برسانید. 

در کابینت‌های ویترینی به جای درب کابینت، از شیشه استفاده می‌شود، عمق دیوار عقب‌تر به نظر می‌رسد و به علت خطای دید باعث می‌شود فضای آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد. به همین دلیل برای آشپزخانه‌های کوچک بسیار مناسب است.

دکوری کابینت چیست؟ 

نوعی کابینت آشپزخانه که درون آن مشخص است و با هدف به نمایش گذاشتن لوازم ساخته می‌شود. المان‌های دکوری کابینت باعث می‌شود فضای آشپزخانه روح و انرژی بیشتری داشته باشد و از حالت خشک و رسمی خارج شود. 

خصوصا در مورد کابینت‌های سبک کلاسیک و نئوکلاسیک، مانند کابینت ممبران یا کابینت تمام چوب، بخش‌های دکوراتیو از اصلی‌ترین فاکتورهای این کابینت‌ها است. همان طور که می‌دانید کابینت‌های کلاسیک، حتی در کوچکترین جزئیات نیز دارای نقش و نگارهای تزئینی هستند و معمولا پر زرق و برق با المان‌های نمایشی باشکوه و منبت شده می‌باشند.

در مقابل این سبک، کابینت‌‌های مدرن قرار دارند که خالی از هر گونه جزئیات اضافه هستند. در مدل کابینت‌های مدرن، بخش‌های تزئینی و دکوراتیو به شدت محدود می‌شوند و حتی در برخی مدل‌های کابینت مدرن دستگیره‌ها نیز حذف می‌شوند و به جای آن‌ها از درب‌های مگنتی استفاده می‌شود تا آشپزخانه باز هم ساده‌تر به نظر برسد. سادگی، اصلی‌ترین بخش دکوراتیو در کابینت‌های سبک مدرن است.

در واقع آن چه باعث تمایز مدل کابینت کلاسیک با کابینت مدرن است، وجود المان‌های تزئینی است که در بخش‌های مختلف کابینت‌های کلاسیک به چشم می‌خورد اما در سبک مدرن، هیچ جایی ندارند.

کابینت ممبران از جمله کابینت‌هایی است که بیشتر در سبک کابینت کلاسیک و کابینت نئوکلاسیک به کار می‌رود و به همین دلیل بخش‌های دکوری در آن حضور پررنگی دارد.

مقایسه دکوری کابینت کلاسیک و مدرن

سبک کلاسیک و نئوکلاسیک دارای تزئینات و دکوری‌های ریز و درشت است؛ این تزئینات در سبک کلاسیک به شکل گل دکوراتیو و منبت ظاهر می‌شود و در سبک نئوکلاسیک به سمت تزئینات ساده‌تر مثل شیارهای برجسته می رود. خوشبختانه تزئینات قابل نصب بر روی کابینت ممبران بسیار گسترده هستند؛ زیرا این کابینت به وسیله‌ی ماشین‌آلات بسیار پیشرفته‌ای، به نام ماشین CNC ، طراحی و تولید می‌شود و به همین دلیل دست طراحان باز است تا انواع طرح‌های دکوری را بر روی این کابینت اجرا کنند. 

یکی دیگر از ویژگی های دکوری کابینت ممبران در سبک کلاسیک و نئوکلاسیک، وجود درهای شیشه ای است. آنچه در تصویر بالا مشاهده می‌کنید یک کابینت دکوری از سبک کلاسیک است و تصویر پایین، کابینت دکوری در سبک نئوکلاسیک را نشان می‌دهد.

سبک مدرن اما از بقیه ساده‌تر است و بدون هیچ‌گونه اجزای دکوری و نه حتی شیاری ساخته می‌شود. در سبک مدرن معمولا از یونیت کابینت بدون در به عنوان کابینت دکوری استفاده می شود. حتی گاهی از این هم ساده‌تر شده و فقط یک طاقچه یا شلف به عنوان کابینت دکوری از جنس ممبران یا هر جنس دیگری استفاده می‌شود.

کابینت بدون درب چه تفاوتی با کابینت طاقچه‌ای دارد؟

از بخش‌های دکوری کابینت مدرن، می‌توان به کابینت‌های طاقچه‌ای اشاره کرد. در مدل کابینت‌های طاقچه‌ای، به جای یونیت کابینت از قفسه‌های طاقچه‌مانند مجزا استفاده می‌شود که در زیبایی آشپزخانه بسیار هم تاثیرگذار هستند.

تفاوت کابینت‌های ویترینی با مدل طاقچه‌ای در این است که در این مدل‌های ویترینی، یونیت کابینت با سایر قسمت‌های کابینت یکسان است و فقط به جای تعبیه درب ساده، از درب‌های شیشه‌ای استفاده می‌شود. اما در کابینت طاقچه‌ای، در واقع از یک یا چند قفسه ساده و مجزا، که در بیشتر موارد چوبی یا طرح چوب است، استفاده می شود. کابینت‌های طاقچه‌ای به یونیت کابینت متصل نیستند و بخشی جداگانه از تزئینات آشپزخانه به حساب می‌آیند.

کابینت درب شیشه‌ای و قفسه‌های طاقچه‌ای هر دو از اصلی‌ترین بخش‌های دکوری کابینت ممبران در سبک مدرن به حساب می‌آیند که با توجه به ویژگی‌های آشپزخانه در جای مناسب تعبیه می‌شوند و محل مناسبی برای قرار دادن تزئینات مورد علاقه شما به حساب می‌آیند.

نورپردازی در کابینت دکوری ممبران 

نورپردازی حرفه‌ای و باکیفیت یکی دیگر از بخش‌های دکوری کابینت ممبران است که همواره مورد توجه طراحان تراز اول قرار دارد.

یکی از بخش‌هایی که نورپردازی آن نتیجه‌ی کار را زیباتر می‌سازد، تعبیه لامپ در محفظه دکوری کابینت ممبران است تا فضای درون کابینت بهتر دیده شود. نورپردازی در دکوری کابینت ممبران باعث می‌شود هم فضای آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد و هم ظروف داخل کابینت جلوه‌ی بیشتری داشته باشند.

به طور کلی کابینت دکوری ممبران با هر سبک دکوراسیون و سلیقه‌ای قابل هماهنگی است. به خصوص که این نوع از کابینت‌ها بدون در یا با در شیشه‌ای هستند علاوه بر اینکه به بزرگ‌تر نشان دادن فضا کمک زیاد می‌کنند، مکان مناسبی برای به نمایش گذاشتن لوازم دکوری به شمار می‌روند. چنانچه قصد سفارش ساخت یا خرید کایبنت دکوری ممبران را داشته باشید می‌توانید از طریق شماره تماس ۷۲۰۳۹۰۰۰–۰۲۱ با کارشناسان ما تماس بگیرید.

.