۱۴ مدل و طراحی اپن آشپزخانه ام‌ دی‌ اف MDF

14 مدل و طراحی اوپن آشپزخانه ام‌دی‌اف

اپن آشپزخانه ام‌ دی‌ اف

یکی از جذاب‌ترین طرح‌های کابینت آشپزخانه‌ در سبک مدرن، کابینت ام‌دی‌اف است. این کابینت با مدل‌های شیک و جذابی که دارد، برای هر نوع آشپزخانه‌ای مناسب است و می‌تواند به شایستگی، آشپزخانه‌های کوچک و بزرگ را پوشش دهد. با توجه به آن که آشپزخانه‌های امروزی اوپن و باز هستند، مدل اوپن آشپزخانه ام‌دی‌اف یکی از جذاب‌ترین نمونه‌هایی است که در آشپزخانه‌های سبک مدرن قابل اجرا است. در این محتوا قصد داریم به معرفی مدل‌های اوپن آشپزخانه ام‌دی‌اف و طرح‌های جذاب آن بپردازیم. از شما دعوت می‌کنیم برای مشاهده‌ی جدیدترین طرح‌ها و مدل‌های کابینت ام‌دی‌اف و کانتر اوپن با آکس چوب همراه باشید. در این محتوا ۱۴ مدل از اوپن آشپزخانه ام‌دی‌اف را با تصویر به شما معرفی می‌کنیم.

اوپن کابینت ام‌دی‌اف

مدل جدید اوپن آشپزخانه‌ ایرانی

با توجه به این فضای آشپزخانه‌های امروزی عمدتا محدود است، مدل آشپزخانه اوپن طرفداران بسیاری دارد. آشپزخانه‌های اوپن، سبک جدیدی از طراحی کابینت آشپزخانه هستند که به دلیل ویژگی‌های بصری و فضاسازی مناسبی که در آشپزخانه ایجاد می‌کنند، چند سالی است که پای ثابت آشپزخانه‌های ایرانی به حساب می‌آیند

البته آشپزخانه‌های اپن ایراداتی نیز دارند اما روی هم رفته، این مدل، رایج‌ترین طرحی است که در آشپزخانه‌های ایرانی دیده می‌شود. از جمله ایراد مهم مدل آشپزخانه اپن، نبود فضای خصوصی و پخش شدن بوی غذا در محیط خانه است.

کانتر اوپن
مدل آشپزخانه ام‌دی‌اف و هایگلاس ترکیبی سفید قهوه‌ای

طراحی کابینت آشپزخانه اپن و مدل اپن ام دی اف ساده و شیک

طراحی کابینت آشپزخانه، یکی از جذاب‌ترین مراحلی است که در چیدمان و دکوراسیون خانه با آن مواجه می‌شوید. همه‌ی ما اوقات زیادی از وقت‌مان را در آشپزخانه سپری می‌کنیم؛ در آشپزخانه چای می‌نوشیم، آشپزی می‌کنیم، غذا سرو می‌کنیم و حتی در بسیاری از آشپزخانه‌ها غذا می‌خوریم. آشپزخانه قلب خانه است و طبیعی است که چیدمان و طراحی کابینت آشپزخانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

امروزه به لطف تکنولوژی، با طراحی‌های سه‌بعدی یا ۳d ، که برخی طراحان به مشتریان ارائه می‌دهند، خواهید توانست قبل از اینکه کابینت‌هایتان در آشپزخانه نصب شوند، طرح و مدل آن را در آشپزخانه ببینید و در صورتی که مورد پسندتان نبود، اصلاحاتی را در این زمینه انجام دهید.

به شما پیشنهاد می‌دهیم اگر طرح اوپن آشپزخانه ام‌دی‌اف یا هر مدل دیگری مورد پسندتان هست، حتما از کابینت‌سازتان بخواهید طراحی سه‌بعدی آن را قبل از اجرا به شما نشان دهد.

مدل آشپزخانه ام‌دی‌اف
در این تصویر از کانتر اپن به عنوان میز صبحانه و ظرف‌شویی استفاده شده است.

کابینت آشپزخانه اپن مدرن

سبک کابینت مدرن یکی از سبک‌های رایج طراحی‌های امروز است. در مقابل سبک کابینت مدرن، سبک کلاسیک وجود دارد که برای آشپزخانه‌های کوچک و مینیمال مناسب نیست.

کابینت آشپزخانه مدرن هم برای آشپزخانه‌های کوچک و هم آشپزخانه‌های بزرگ و دلباز، یکی از زیباترین طرح‌های قابل اجرا است. در این سبک، که کابینت ام‌دی‌اف یکی از مهم‌ترین آن‌ها است، طراحی کابینت‌ها بسیار ساده است. دستگیره‌های کابینت و یراق‌آلات کابینت، ساده انتخاب می‌شوند و جزئیات، جز در حد ضرورت، مشاهده نمی‌شود.

کابینت سبک مدرن، مختص دکوراسیون و چیدمان مدرن است و به راحتی با سبک زندگی امروز ما همخوانی دارد. ام‌دی‌اف یکی از بهترین متریال برای آشپزخانه‌های مدرن است و به علت تنوع رنگ و طرح و مدلی که دارد، می‌تواند آشپزخانه‌ای رویایی و بسیار لوکس برایتان به وجود بیاورد.

کانتر اوپن
کانتر اوپن با کمی اختلاف ارتفاع، هم به عنوان میز ناهارخوری و هم به عنوان کانتر ظرف‌شویی مورد استفاده قرار گرفته است. همانطور که مشاهده می‌کنید این دو کاربرد، به درستی تفکیک و فضاسازی شده‌اند.

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه

اگر چه چند سالی است که از عمر آشپزخانه‌های اوپن و ام‌دی‌اف در آشپزخانه‌های ما می‌گذرد، اما هنوز هم این مدل را می‌توان جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه به حساب آورد. در ادامه با دو مدل رایج کابینت در سبک مدرن بیشتر آشنا می‌شویم:

اپن با کابینت ام‌دی‌اف

همه‌ی ما بارها و بارها کابینت ام‌دی‌اف را دیده‌ایم و یا در آشپزخانه‌هایمان از آن استفاده کرده‌ایم. ام‌دی‌اف یک قابلیت جادویی دارد و آن اینکه، همه‌ی طرح‌ها و مدل‌های کابینت مدرن را می‌توان با آن اجرا کرد. به عنوان مثال، کابینت منحنی یا هلال که دارای انحنا در بدنه و درب کابینت است، با استفاده از ام‌دی‌اف ساخته می‌شود.

این قابلیت‌ها مرهون انعطاف‌پذیری بسیار بالای ام‌دی‌اف در ساخت و برش‌کاری است.

به علاوه، پروسه ساخت ورق ام‌دی‌اف به گونه‌ای است که می‌تواند بسیاری از تغییرات و طرح‌ها را در بافت آن به وجود آورد. بنابراین اگر کابینت ام‌دی‌اف متریال مورد نظر شما است، این نکته را به یاد داشته باشید که دست شما برای انتخاب مدل کابینت، بسیار باز است.

همچنین کابینت ام‌دی‌اف، قیمت اقتصادی و مقرون به صرفه‌ای نیز دارد. در واقع، یکی از مناسب‌ترین کابینت‌هایی که می‌توان برای آشپزخانه سفارش داد. همان طور که اشاره کردیم تنوع طرح و رنگ در کابینت ام‌دی‌اف بسیار بالا است و شما می‌توانید کابینت‌های بسیار جذاب و منحصر به فردی را در این سبک سفارش دهید.

کانتر اوپن
کانتر اوپن از یک سمت به دیوار متصل شده است. با افزایش سطح پیشخان، کانتر اوپن به عنوان میز ناهارخوری مورد استفاده قرار گرفته است.

کابینت هایگلاس

یکی دیگر از جذابترین و درخشان‌ترین کابینت‌ها در سبک مدرن، کابینت هایگلاس است. کابینت هایگلاس اگر چه درخشندگی فوق‌العاده‌ای دارد، اما به علت همین درخشندگی بسیار بالا، محدودیت‌هایی نیز دارد. به عنوان مثال، اثر انگشت و یا لکه به راحتی بر روی آن دیده می‌شود همچنین لبه‌ها و گوشه‌های تیزی نیز دارد. به غیر ازین دو مورد، کابینت هایگلاس یکی از زیباترین مدل‌ها برای آشپزخانه‌های مدرن است.

کابینت هایگلاس خصوصا در رنگ‌های روشن، مانند سفید، مانند یک منبع نور در آشپزخانه عمل می‌کند و به روشن‌سازی فضای آشپزخانه کمک بسیاری می‌کند. از دیگر مزایای کابینت هایگلاس، شیوه‌ی تمیزکاری آسان آن است که حتی با یک دستمال نم‌ناک نیز به راحتی تمیز و پاکیزه می‌شود.

پیش خوان ام دی اف
در این تصویر از هر دو سمت اوپن آشپزخانه ام‌دی‌اف به عنوان کابینت استفاده شده و قسمتی از کانتر با اختلاف سطح، به عنوان میز ناهار خوری در نظر گرفته شده است.

مدل کابینت آشپزخانه کوچک

همان طور که پیشتر نیز گفته شد، کابینت‌های سبک مدرن برای آشپزخانه‌های کوچک و نقلی بسیار مناسب هستند. در واقع اگر فضای آشپزخانه‌ی شما کوچک است، بهترین مدلی که هم کارایی فضا را افزایش می‌دهد و از شلوغی و ازدحام فضا می‌کاهد، سبک مدرن است.

کابینت‌های سبک مدرن به دلیل سادگی که دارند، باعث می‌شوند فضای آشپزخانه بزرگتر و دلبازتر به نظر برسند. همچنین دست طراحان را باز می‌گذارند تا بتوانند از فضای موجود، بیشترین استفاده را به انجام برسانند. به عنوان مثال یکی از بهترین مدل‌های کابینت برای آشپزخانه‌های کوچک، کابینت‌هایی است که تا سقف امتداد دارند و باعث می‌شوند فضای بیشتری برای چیدمان وسایل و ظروف در آشپزخانه وجود داشته باشد.

همچنین کابینت‌های بلند و کشیده که یکسره از زمین تا سقف امتداد دارند، یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای آشپزخانه‌های کوچک و نقلی در سبک مدرن به حساب می‌آیند.

کانتر اوپن آشپزخانه
این کانتر زیبا با اختلاف سطح، به عنوان میز ناهار خوری مورد استفاده قرار گرفته است. انتخاب رنگ‌ها و مدل کابینت در این تصویر فوق‌العاده مدرن و جذاب هستند.

اپن آشپزخانه ام‌دی‌اف

پیش از آن که بخواهیم طرح‌ها و مدل‌های اوپن آشپزخانه ام‌دی‌اف را به شما معرفی کنیم، بهتر است به شما بگوییم که اوپن آشپزخانه چیست؟

از نظر طراحان آشپزخانه، کانتر یا کابینتی که از یک طرف به دیوار آشپزخانه بچسبد، آشپزخانه اوپن یا نیمه جزیره شناخته می‌شود. بنابراین وقتی ما از مدل آشپزخانه اوپن صحبت می‌کنیم فقط به مدلی از طراحی آشپزخانه اشاره داریم که از نظر فضا باز بوده و کابینت‌ها یا پیشخان آن، از یک سمت به دیوار آشپزخانه یا سایر کابینت‌ها متصل باشد. البته اصطلاح اوپن در کشور ما، معمولا به همان پیشخان یا کانتر آشپزخانه اشاره دارد که به جای دیوار حایل بین آشپزخانه و اتاق نشیمن قرار دارد. این حایل می‌تواند از یک جهت یا دو جهت به دیواری متصل باشد و یا مانند جزیره کاملا آزاد باشد.

طرح اوپن ام‌دی‌اف
این کانتر اوپن جذاب، دارای سطح کوچکی به عنوان میز صبحانه‌خوری است. همچنین همان طوری که مشاهده می‌کنید و در عین حالی که فضای آشپزخانه بسیار کوچک است، سطح کانتر به عنوان پیشخان ظرف‌شویی و اجاق گاز نیز در نظر گرفته شده است که فضایی بسیار کاربردی را در اختیار مشتری قرار می‌دهد.

با توجه به آن که ام‌‌دی‌اف متریالی با قابلیت برش‌کاری بسیار بالا است، انواع طرح‌های اوپن آشپزخانه ام‌دی‌اف را می‌توان با ورق ام‌دی‌اف اجرا نمود. این در حالی است که در کابینت هایگلاس به دلیل درخشندگی بالایی که دارد،‌ محدودیت‌هایی وجود دارد. به عنوان مثال، شما نمی‌توانید پیشخان آشپزخانه را از جنس هایگلاس انتخاب کنید. در حالی که می‌توانید پیشخانی از جنس ام‌دی‌اف داشته باشید بدون آن که از لکه شدن یا ایجاد خط و خش بر روی آن واهمه داشته باشید.

اوپن آشپزخانه
در این تصویر، کانتر اوپن آشپزخانه ام‌دی‌اف را با قابلیت حفظ حریم شخصی در آشپزخانه مشاهده می‌کنید.

انواع اوپن آشپزخانه ام‌دی‌اف

بدیهی است که برای هر مدل آشپزخانه، طراحی خاصی مناسب است. آن چه در یک فضا زیبا و متناسب می‌آید، ممکن است در یک آشپزخانه دیگر متناسب نباشد. در ادامه، چند مدل اوپن آشپزخانه ام‌دی‌اف را به شما معرفی می‌کنیم:

  • اوپن شلف‌دار

اوپن آشپزخانه ام‌دی‌اف از سمت بیرون آشپزخانه، می‌تواند دارای شلف یا قفسه باشد. ظرف‌های دکوراتیو و انواع مجسمه یا گلدان‌های کوچک را می‌توانید در این قسمت چیدمان کنید. حتی این شلف‌های زیبا می‌توانند نقش یک کتابخانه‌ی کوچک را برایتان ایفا کنند.

طرح اوپن ام‌دی‌اف
در این طرح اوپن از کشوهای بدون دستگیره و مگنت‌دار استفاده شده. همچنین یک بخش دکوراتیو نیز در نظر گرفته شده است.
  • اوپن ساده با طرح‌های دکوراتیو

اوپن آشپزخانه ام‌دی‌اف از نمای بیرونی می‌تواند طرحی ساده داشته باشد. بسیاری از مدل‌های اوپن آشپزخانه اوپن، از سمت اتاق نشیمن دارای طرح‌های دکوراتیو هستند.

با طرح‌های دکوراتیو که معمولا از جنس خود ام‌دی‌اف هستند، می‌توانید فضای زیبایی را به وجود آورید. البته ذکر این نکته هم ضروری است که این مدل اوپن، کمی دمده شده و مدلی قدیمی به حساب می‌آید.

کانتر اوپن آشپزخانه ام‌دی‌اف
یک کانتر چوبی بیش از هر مدل دیگری می‌تواند فضای دلچسبی را در آشپزخانه ام‌دی‌اف و مدرن به وجود بیاورد.
  • اوپن به عنوان میز ناهار خوری

کانترهای اوپن که به شکل میزناهارخوری هستند، یکی از جذاب‌ترین طرح‌های اوپن آشپزخانه ام‌دی‌اف هستند که در کنار زیبایی، کارایی بالایی نیز دارند. برای این منظور، کافی است مقداری سطح کانتر را جلوتر از کابینت‌های زمینی در نظر بگیرید تا بتوانید یک میز ناهارخوری یا صبحانه‌های خوری دو یا سه نفره برای خانواده‌تان مهیا کنید.

اوپن آشپزخانه mdf
در این تصویر از یک کانتر اوپن کوچک تک‌نفره در کنار یک میز ناهارخوری با همان طرح استفاده شده است.
  • طرح اوپن ظرف‌شویی

با توجه به استفاده‌ی همه‌گیر افراد از ماشین ظرف‌شویی، سینک‌های ظرف‌شویی کاربرد گذشته خود را تا حدودی از دست داده‌اند. به همین منظور، بسیاری افراد ترجیح می‌دهند بر روی کانتر اوپن آشپزخانه ام‌دی‌اف، یک لگن ظرف‌شویی کوچک داشته باشند تا حین شستن میوه‌ها و ظرف‌ها، ارتباط نزدیکی نیز با اعضای خانواده و میهمان‌ داشته باشند.

اوپن آشپزخانه
در این تصویر کابینت ام‌دی‌اف با کانتری از جنس ام‌دی‌اف را مشاهده می‌کنید.

طراحی آشپزخانه با اپن و ام دی اف

احتمالا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شما در هنگام انتخاب کابینت، قیمت کابینت آشپزخانه است. خوشبختانه کابینت‌های سبک مدرن در کنار کارایی که دارند، قیمت مناسبی نیز دارند. خصوصا کابینت ام‌دی‌اف و کابینت هایگلاس، نسبت به بسیاری از کابینت‌ها قیمت مقرون به‌ صرفه دارند.

از نظر دوام و مقاومت نیز این دو کابینت کیفیت خوبی دارند و نسبت به پولی که بابت‌شان پرداخته می‌شود، عمر مفیدی دارند.

آشپزخانه ام‌دی‌اف و هایگلاس
آشپزخانه‌های براق و رنگ روشن، باعث می‌شوند که فضای آشپزخانه دلبازتر به نظر برسد. در این تصویر از ستون داخل آشپزخانه به بهترین نحو استفاده شده است.

سخن پایانی

طرح‌های اوپن آشپزخانه ام‌دی‌اف امروزه بسیار متنوع هستند و شما با یک سرچ کوتاه در گوگل می‌توانید با بسیاری ازین طرح‌ها و مدل‌ها آشنا شوید. با توجه به کوچک بودن فضای آپارتمان‌ها، پیشنهاد می‌دهیم از فضای اوپن آشپزخانه بهترین و بیشترین استفاده ممکن را ببرید. به عنوان مثال، می‌توانید از فضای دورن اوپن، به عنوان کابینت و از فضای روی آن به عنوان سینک ظرف‌شویی و از قسمتی دیگر به عنوان یک میز صبحانه‌خوری استفاده کنید.

ازین که تا پایان همراه این مقاله بوده‌‌اید از شما سپاسگزارم. امیدواریم انواع مدل‌های اوپن آشپزخانه ام‌دی‌اف که ارائه شد، برایتان مفید و سودمند واقع شده باشد.

از شما دعوت می‌کنیم با مراجعه به صفحه‌ی اینستاگرام آکس چوب، از مدل‌های به روز  کابینت آشپزخانه دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *