کابینت چوبی مدرن ؛ زیبایی دلچسب همراه با سادگی ؛ مناسب برای همه‌ی آشپزخانه‌ها!

کابینت چوبی مدرن

انواع کابینت چوبی مدرن و کلاسیک، یکی از بهترین و زیباترین کابینت‌هایی است که می‌توانید در آشپزخانه خود داشته باشید و از زیبایی منحصربفرد آن لذت ببرید. شاید تصور کنید که کابینت چوبی تنها برای سبک کلاسیک آشپزخانه مورد استفاده است و نمی‌توان از متریال چوب برای کابینت مدرن استفاده نمود، اما قابل به ذکر است کابینت چوبی، هم در سبک مدرن و هم در سبک کلاسیک کاربرد دارد و یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌تواند زیبایی و صمیمت را برای آشپزخانه‌ی شما به ارمغان آورد. در این محتوا از وب‌سایت آکس چوب قصد داریم کابینت چوبی مدرن را به شما معرفی کنیم و خصوصیات آن را بازگو نماییم. خواهشمندیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید:

کابینت مدرن و کابینت کلاسیک چه تفاوتی با هم دارند؟

پیش از اینکه بخواهیم کابینت چوبی مدرن را به شما معرفی کنیم، لازم است درباره دو سبک رایج کابینت آشپزخانه یعنی سبک کلاسیک و سبک مدرن ، اطلاعات مختصری را در اختیار شما قرار دهیم.

کابینت‌ کلاسیک معمولا از دو جنس چوب و ممبران ساخته می‌شود و به گونه‌ای طراحی و ساخته می‌شود که یادآورد سبک کلاسیک معماری و دکوراسیون در اعصار گذشته باشد. کابینت کلاسیک ، نمایی اشرافی و سلطنتی دارد و مملو از تزئینات و ریزه‌کاری‌های باشکوه است و البته، متناسب برای افرادی است که به طراحی و دیزاین کلاسیک و باشکوه علاقه دارند.

کابینت کلاسیک ، کابینتی شلوغ و پُرکار است و طبیعی است که زیبایی خاص و کلاسیکی دارد و چنانچه  به دیزاین و سبک کلاسیک کابینت آشپزخانه علاقه دارید، می‌توانید ازین سبک در آشپزخانه‌تان بهره بگیرید. برای انتخاب کابینت‌های کلاسیک، لازم است سایر اجزای منزل و دکوراسیون داخلی نیز اشرافی و کلاسیک باشند،  تا هماهنگی و هارمونی بین اجزای منزل رعایت شده باشد.

در مقابل کابینت کلاسیک، کابینت مدرن قرار دارد که بر خلاف آن، فاقد تزئینات و ریزه‌کاری‌های بزرگ و کوچک است. کابینت مدرن سبکی بسیار ساده در دکوراسیون منزل است و در آن، خبری از تزئینات پیچیده و اشرافی نیست.

کابینت چوبی مدرن و زیبا

باید گفت سادگی، مهم‌ترین ویژگی کابینت مدرن است و مختص کسانی است که به سادگی، نظم و خلوت‌ بودن فضا اهمیت می‌دهند. ویژگی‌های منحصربفرد کابینت مدرن باعث شده است که افراد بسیاری به آن تمایل داشته باشند و ازین سبک در دکوراسیون منزل خود استفاده نمایند.

انواع کابینت مدرن با استفاده از متریال‌های مختلفی مانند ام‌دی‌اف، ممبران، هایگلاس و چوب ساخته می‌شوند که در ادامه قصد داریم ویژگی‌های کابینت چوبی مدرن را برای شما شرح دهیم:

ویژگی‌های منحصربفرد کابینت چوبی مدرن

  • سادگی دلچسب :

چوب به خودی خود، متریالی ساده است و اگر تزئینات و کنده‌کاری بر روی آن اعمال نشود، نمایی ساده و البته زیبا و دلچسب دارد. چنانچه به کابینت مدرن چوبی تمایل دارید، می‌توانید از زیبایی و سادگی ذاتی چوب استفاده کنید و آشپزخانه‌ای جذاب و دلنواز برای خود ایجاد کنید.

  • وجود رنگ طبیعی:

چوب طبیعی، دارای رگه‌هایی طبیعی و ذاتی است که اتفاقا زیبایی آن را چندین برابر می‌کند. به همین دلیل است که افرادی که به سادگی و سبک روستیک یا روستایی علاقمند هستند، ترجیح می‌دهند که چوب طبیعی را رنگ نکنند و از زیبایی طبیعی آن لذت ببرند. کابینت چوبی مدرن می‌تواند به رنگ طبیعی خود باشد و یا می‌توانید بر حسب سلیقه‌ی خود آن را رنگ کنید و به رنگ دلخواه خود در آورید.

  • بدون دستگیره یا با دستگیره:

کابینت مدرن با توجه به سلیقه مشتری و متناسب با مدل آشپزخانه، می‌تواند با دستگیره باشد یا بدون دستگیره طراحی شود. کابینت چوبی مدرن ، نیز ازین قاعده مستثنی نیست و چنانچه تمایل داشته باشید می‌توانید کابینت چوبی مدرن را از انواع بدون دستگیره انتخاب کنید.

کابینت‌های بدون دستگیره، به وسیله‌ی مگنت یا آهن‌ربا باز و بسته می‌شوند و یا از دستگیره‌های مخفی در آن‌ها استفاده می‌شود. باز و بسته کردن درب یا کشوی کابینت چوبی مدرن ، چه از نوع مگنت‌دار باشد و چه از نوع مخفی، بسیار آسان بوده و بر خلاف تصور، شما را با دشواری همراه نخواهد کرد، بنابراین کار با آن بسیار راحت و سهل خواهد بود.

چنانچه به کابینت‌های دستگیره‌دار علاقه دارید، می‌توانید از انواع دستگیره‌های ساده استفاده نمایید، زیرا در سبک کابینت مدرن، نباید از دستگیره‌های شلوغ و پُرکار استفاده نمایید.

کابینت چوبی مدرن با آجر سفید

  • قیمت بالا :

همانطور که می‌دانید چوب طبیعی، متریالی گران قیمت است و طبیعی است که کابینت‌های ساخته شده از آن، بهای تمام ‌شده‌ی بیشتری نسبت به انواع دیگر کابینت‌ها داشته باشد. علاوه بر این، ساخت و تولید کابینت‌های چوبی، بسیار زمانبر و هزینه‌بر است و ساخت آن نیاز به مهارت و تجربه‌ی خاص دارد. طبیعی است که این موضوع بر قیمت تمام‌شده‌ی کابینت مدرن چوبی ، اثر افزایشی خواهد داشت و قیمت تمام شده‌ی آن را بسیار بالاتر از انواع دیگر کابینت خواهد نمود. البته تمام کسانی که به کابینت چوبی علاقمند هستند، به حد کافی به ارزش چوب طبیعی آگاه هستند و ترجیح می‌دهند هزینه‌ی گزاف آن را بپردازند.

  • کابینت چوبی مدرن با درب شیشه‌ای یا شلف‌های چوبی :

چنانچه تمایل داشته باشید، می‌توانید یک یا دو عدد از کابینت‌های ردیف بالایی را با درب شیشه‌ای بپوشانید و یا کلا آن را بدون درب بسازید. شلف‌ یا قفسه‌ای چوبی که همان کابینت‌‌های بدون درب است، می‌تواند فضای مناسبی برای قرار گیری لوزام تزئینی آشپزخانه‌ باشد و زیبایی طبیعی را به آشپزخانه شما هدیه دهد.

  • ایجاد فضایی گرم و صمیمی:

چوب متریالی بر گرفته از دل طبیعت است و به همین دلیل، وجود آن فضای گرم و روح‌بخشی را برای اهالی منزل ایجاد می‌کند. اگر تمایل دارید آشپزخانه‌ای با محیط گرم و صمیمی داشته باشید، پیشنهاد می‌دهیم از کابینت چوبی مدرن استفاده نمایید.

کابینت مدرن چوبی ، مناسب برای آشپزخانه‌های کوچک:

یکی از دلایلی که وجود کابینت‌های مدرن را توجیه می‌کند، کمبود فضای آشپزخانه‌های امروزی است. از آنجا که متراژ آشپزخانه‌های جدید بر خلاف گذشته رو به کاهش است، استفاده از کابینت مدرن به بزرگ‌تر دیده شدن فضا کمک شایانی می‌نماید.

اگر فضای عمومی آشپزخانه شما کوچک است، کابینت چوبی مدرن می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد، خصوصا آنکه از رنگ‌های روشن آن استفاده نمایید تا بازتاب نور بیشتری را در محیط دریافت کنید.

کابینت چوبی مدرن تیره

از سوی دیگر، در بسیاری از خانه‌ها، فضای آشپزخانه با فضای نشیمن و پذیرایی یکپارچه است. اگر خانه‌ی شما بدین شکل است، کابینت‌ چوبی مدرن یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شماست و چنانچه از وسایل چوبی مانند مبلمان چوبی، میز تلویزیون، میز غذاخوری و غیره نیز استفاده کنید، هارمونی ایده‌آل و جذابی را برای منزل خود ساخته‌اید.

اگر چه کابینت چوبی مدرن گزینه‌ی قابل قبولی برای آشپزخانه‌های کوچک و نقلی است، اما برای آشپزخانه‌های بزرگ نیز می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها باشد و فضایی رویایی را برای شما و اهالی منزل ایجاد نماید.

کابینت چوبی مدرن به رنگ تیره:

بسیاری از افراد به کابینت‌های تیره‌رنگ علاقمند هستند و ترجیح می‌دهند کابینت‌هایی با رنگ تیره داشته باشند. بسیاری از چوب‌های طبیعی مانند چوب درخت گیلاس، رنگی تیره دارند و انتخاب مناسبی برای این تیپ از سلیقه است. در غیر این صورت، می‌توانید کابینت‌های چوبی ساخته شده از انواع چوب‌های روشن را نیز به رنگ‌های تیره‌ای مانند قهوه‌ای تیره و مشکی، رنگ کنید.

چنانچه به کابینت‌ چوبی مدرن به رنگ‌های تیره‌تر، مانند مشکی یا قهوه‌ای سوخته علاقمند هستید، لازم است فضای آشپزخانه شما به حد کافی بزرگ و دلباز باشد. زیرا از خصوصیات رنگ‌های تیره این است که فضای آشپزخانه را دلگیر و کوچک‌تر از حد نرمال نشان می‌دهد. بنابراین باید در وهله‌ی اول، فضای کافی داشته باشید و در وهله‌ی دوم سیستم نورپردازی قوی در آشپزخانه‌تان تعبیه کنید تا نور بیشتری را دریافت نمایید و ازین طریق آشپزخانه‌تان بزرگ و دلباز نشان داده شود.

کابینت چوبی مدرن ، همواره جدید و منطبق بر مد روز:

چوب طبیعی، قدیمی‌ترین متریالی است که در ساخت سازه‌های دست بشر مورد استفاده قرار می‌گرفته است و هنوز هم یکی از بهترین گزینه‌ها برای سازه‌های مختلف در دکوراسیون منزل به حساب می‌آيد. از دیرباز چوب و سازه‌های چوبی مورد استفاده بشر قرار داشته‌اند و امروزه با وجود پیدایش انواع متریال، باز هم چوب و سازه‌های چوبی، متداول و بهترین گزینه‌ها هستند. بنابراین با ساخت کابینت چوبی مدرن و کلاسیک، می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که به زودی از دیدن آن خسته و دلزده نخواهید شد و سالیان درازی زیبایی آن برایتان باقی خواهد ماند.

کابینت چوبی مدرن خارجی

نگهداری و تمیزکاری کابینت های چوبی:

چوب همانقدر که زیبایی طبیعی و منحصربفردی دارد، نیاز به نگهداری بیشتری نیز دارد. انواع کابینت چوبی ، چه در سبک مدرن باشد و چه در سبک کلاسیک، در مقابل نفوذ آب، آسیب‌پذیر است. بنابراین باید از رطوبت و آب محافظت شود تا دچار تخریب بافت چوب نشود.

علاوه بر این، کابینت‌های چوبی در برابر سایش ذرات و مواد شیمیایی نیز آسیب‌پذیرند و نباید به وسیله‌ی مواد شوینده شیمیایی تمیز شود. به طور کلی نگهداری کابینت‌ چوبی مدرن و کلاسیک، مستلزم قواعد خاصی است و باید در نگهداری آن کوشا بود تا همیشه زیبایی و چشم‌نوازی خود را حفظ کند.

سخن پایانی:

چوب انعطاف‌‌پذیر است و دوام و ماندگاری بالایی دارد، علاوه بر آن، قابل بازیافت است و آسیبی به محیط زیست وارد نمی‌آورد. زیبایی انواع سازه‌های چوبی، از جمله کابینت چوبی مدرن غیرقابل انکار است و کمتر کسی است که از زیبایی این متریال خدادادی محسور نشود یا از زیبایی آن لذت نبرد.

ازین که این محتوا را در وب‌سایت آکس چوب مطالعه کرده‌اید از شما سپاسگزاریم و امیدواریم این مقاله توانسته باشد در انتخاب کابینت آشپزخانه مفید و سودمند واقع شود.

امتیاز بدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *