کاور شومینه

کاربرد کاور شومینه

شومینه یک وسیله‌ی گرمایشی قدیمی و بسیار زیبا است که از زمان غارنشینی انسان تا امروز کاربرد داشته است. البته شومینه‌های قدیمی، در گذشته کاربردهای متفاوتی نسبت به امروز داشته‌اند؛ تولید گرما، طبخ و پخت و پز غذا و ایجاد روشنایی در تاریکی شب اصلی‌ترین کاربرد شومینه‌های قدیم بوده‌اند. امروزه اما مهم‌ترین کاربرد شومینه، تولید گرما و مهم‌تر از آن،  زیبا کردن دکوراسیون است. با توجه به اینکه شومینه وسیله‌ای با هدررفت گرمایشی بالا است امروزه از شومینه‌های بهینه با وجه دکوراتیو بیشتر استفاده می‌شود و کاور شومینه وسیله‌ای است که می‌تواند حس و حال یک شومینه‌ی سنتی را برای ما تداعی کند.

کاور شومینه جدید

کاور شومینه یک قاب زیبا با طرح‌های متنوع برای شومینه مدرن و مد روز ما است. شومینه‌های امروزی که ممکن است برقی، گازی، اتانولی یا حتی فقط نمایشی باشند، به وسیله‌ی کاور پوشش داده می‌شوند تا همان حس و حال شومینه‌های قدیمی و سنتی را به وجود آورد. در واقع کاورهای شومینه‌ی امروزی یک بخاری را که ممکن است برقی یا گازی باشد، به جای شومینه واقعی کاور می‌کنند.

انواع کاور شومینه می‌تواند در سبک مختلفی طراحی شود و با توجه به نیاز مشتری در ظاهر آن از المان‌های سنتی و کلاسیک استفاده شود.

 انواع کاور شومینه

از نظر سبک و مدل، کاور شومینه انواع مختلفی را شامل می‌شود. در دکوراسیون مدرن از کاورهای مدرن و ساده که حتی ممکن است شیشه‌ای، آجری یا سنگی باشد استفاده می‌شود اما در سبک کلاسیک، کاور شومینه از جنس چوب یا ام دی اف خام است که به وسیله‌ی انواع منبت و طرح‌های حکاکی شده مزین می‌شود. در ادامه با انواع کاور شومینه در سبک‌های مختلف آشنا می‌شویم:

  • کاور شومینه مدرن

کاورهای مدرن طرح و سیاقی ساده دارند و در دکوراسیون مدرن کاربرد دارند. این کاورها زیبایی خاصی دارند و از خطوط زاویه‌دار و ساده ساخته می‌شوند. از این مدل شومینه و کاور در بخش‌های مختلف منزل می‌توان استفاده نمود. اکثر شومینه‌های مدرن توکار و بخشی از دیوار هستند و به همین دلیل کاور شومینه مدرن ممکن است بخشی از دیوار یا دکور منزل محسوب شود. مکان‌های تجاری و اداری یکی از بهترین کاندیداها برای کاور شومینه مدرن هستند.

  • کاور شومینه کلاسیک

در این مدل، انواع طرح‌ها و منبت‌های کلاسیک با توجه به سلیقه‌ی مشتری تعبیه می‌شود. کاورهای کلاسیک از نظر طرح و مدل بسیار گسترده هستند و به وسیله‌ی گل دکوراتیو، ستون و وجوه منبت باشکوه آراسته می‌شوند. کاورهای کلاسیک از نظر ظاهری بزرگ‌تر از نمونه‌های مدرن هستند و معمولا از جنس چوب یا ام دی اف خام هستند که به وسیله‌ی دستگاه CNC برش خورده و حکاکی می‌شوند.

  • کاور شومینه نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک از سبک کلاسیک ساده‌تر است بنابراین کاور شومینه نئوکلاسیک المان‌های تزئینی کمتری دارد. این کاورها ممکن است از جنس چوب یا ام دی اف خام باشند که با دستگاه CNC برش و حکاکی شده است. در این مدل، گل دکوراتیو نصب نمی‌شود و مدل آن ساده و در عین حال سنتی است.

  • کاور شومینه روستیک

در سبک روستیک، شومینه جایگاه‌ ویژه‌ای دارد. واژه‌ی روستیک به معنای روستایی است که برگرفته از المان‌های سنتی و روستایی کشور ایتالیا است. اگر سبک منزل‌تان روستایی و روستیک است، با استفاده از یک کاور شومینه به سبک روستیک زیبایی منزل‌تان را تکمیل کنید. از مدل کاور شومینه روستیک در کلبه‌های جنگلی، ویلاها و خانه‌های روستایی به وفور استفاده می‌شود.

‌چگونه‌ کاور شومینه انتخاب کنیم‌‌‌

انتخاب کاور شومینه باید مطابق با سبک دکوراسیون منزل صورت بگیرد. همانطور که اشاره کردیم بسیاری از شومینه‌های جدید اصلا شومینه نیستند و به وسیله‌ی برق، الکل یا گاز کار می‌کنند. در واقع کاور شومینه، یک بخاری که ممکن است منبع سوخت آن برق یا الکل باشد را به شکل سنتی و اصیل آن در می‌آورد. با توجه به سبک دکور منزل‌تان می‌توانید از مدل‌های مختلف کاور شومینه استفاده کنید و از زیبایی یک شومینه‌ی هیزمی و قدیمی یا حتی نمونه‌های مدرن استفاده کنید.

در طراحی دکوراسیون منزل به صورت کلاسیک این محصولات با منبت کارایی بسیاری دارند

کاورهای شومینه آکس چوب با کنده کاری های منبت مناسب برای فضاهای سنتی و تهیه و تولید شده با بهترین و مرغوب ترین چوب و مواد در محیطی کاملا صنعتی و مدرن اماده ارائه به شما عزیران در چندین طرح و رنگ می باشد

در طراحی دکوراسیون منزل به صورت کلاسیک این محصولات با منبت کارایی بسیاری دارند

کاورهای شومینه آکس چوب با کنده کاری های منبت مناسب برای فضاهای سنتی و تهیه و تولید شده با بهترین و مرغوب ترین چوب و مواد در محیطی کاملا صنعتی و مدرن اماده ارائه به شما عزیران در چندین طرح و رنگ می باشد