۲۰ مدل آشپزخانه جدید با دکوراسیون مدرن

21 مدل آشپزخانه جدید با دکوراسیون مدرن

۲۰ مدل آشپزخانه جدید با دکوراسیون مدرن

وجود یک کابینت زیبا با طراحی شیک و مدرن نه تنها به آشپزخانه شما جلوه و نمایی شاخص می‌بخشد، بلکه در زیبایی کلی دکوراسیون منزل‌تان نیز موثر است. متریال، مدل، طرح و رنگ کابینت‌ آشپزخانه یکی از شاخصه‌های حُسن سلیقه شما محسوب می‌شود. چرا که در خانه‌های مدرن و آپارتمانی امروزی‌، آشپزخانه بخشی از فضای پذیرایی به حساب می‌آید و از اتاق نشیمن قابل رویت است. به همین دلیل، اهمیت زیبایی و هماهنگی آن با چیدمان منزل، بسیار بیشتر است. در این محتوا از آکس چوب قصد داریم مطالبی درباره مدل‌های جدید و به‌روز کابینت آشپزخانه ارائه دهیم. از شما دعوت می‌کتیم با ۲۱ مدل آشپزخانه جدید همراه باشید.

مدل آشپزخانه ال مانند

طراحی کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت آشپزخانه یک کار بسیار ظریف و چالش برانگیز است که به تجربه، سلیقه، هنر و دقت کافی نیاز دارد. همچنین طراحی کابینت آشپزخانه نیازمند ارتباط دو سویه و هماهنگ بین کارفرما و طراح یا سازنده کابینت است.

اولین قدم در طراحی کابینت، درک درست از نیاز مشتری و انطباق آن با امکانات موجود از جمله فضای در دسترس است. سازنده کابینت باید با استفاده از تجربه و توانمندی شخصی خود، بهترین و بهینه‌ترین مدل و طرح ممکن را به کارفرما ارائه دهد.

طرح‌ و مدل آشپزخانه جدید در سبک مدرن. این آشپزخانه دارای نورگیر بسیار بالایی است، با این وجود از رنگ‌های روشن و بازتاب‌دهنده‌ی نور استفاده شده است. رنگ‌های روشن و خنثی، یکی از شاخصه‌های آشپزخانه‌های جدید و مد روز هستند.

 

مدل آشپزخانه ال مانند
کابینت‌های ال شکل را در این آشپزخانه مشاهده می‌کنید. به دلیل نورگیر فوق‌العاده‌ی این آشپزخانه، رنگ تیره و شلوغ کابینت‌ها چندان به چشم نمی‌آیند و باعث خستگی چشم نمی‌شوند.

آیتم‌های موثر در مدل آشپزخانه جدید

مساحت و پلان آشپزخانه، سبک مورد علاقه مشتری و بودجه در نظر گرفته شده همگی محدودیت‌های یک طراح هستند. برای مثال، یک سازنده‌ی با دانش و با تجربه به مشتریِ علاقمند به سبک‌های ستنی، پیشنهاد مدل‌های مدرن را نخواهد داد.

در مقابل، آشپزخانه‌های کوچک و کم نور هم برای رنگ‌های تیره و مات و همین طور سبک‌های کلاسیک و پر جزئیات مناسب نیستند. به بیان دیگر، محیط آشپزخانه از  مساحت و شکل فضا گرفته تا میزان نور و جای‌نمایی، اولین ملاک در طراحی کابینت آشپزخانه است.

در گام بعدی ایجاد یک تناسب منطقی بین هزینه موجود و کیفیت بهینه، وظیفه بعدی طراح است. کاربردی بودن، شیک و مدرن بودن، حداکثر استفاده از فضا، دوام و استحکام متریال، ملاک‌های  مهم بعدی برای طراحی کابینت آشپزخانه هستند. یک طراح با تجربه و خوش سلیقه، باید بتواند ارتباط کاملی بین همه پارامترهای اشاره شده ایجاد کند.

آشپزخانه مد روز
این آشپزخانه در سبک مدرن است و در طراحی آن از رنگ‌های خنثی و بازتاب‌دهنده‌ی نور استفاده شده است.

نرم افزار طراحی کابینت آشپزخانه

همان طور که بیان شد، کار طراحی کابینت آشپزخانه چالش برانگیز و نیازمند تجربه کافی است. برای اینکه کارفرما و طراح به یک ایده و مفهوم مشترک برای تصمیم نهایی برسند، دقت و هماهنگی بالایی نیاز است. خوشبختانه وجود چندین نرم افزار طراحی کابینت آشپزخانه کار دو  طرف را بسیار ساده‌تر کرده است. استفاده از نرم افزار طراحی کابینت به مشتری کمک می‌کند طرح را پیش از ساخته شدن، به صورت عینی و مجسم ببیند.

تری‌دی‌مکس، سالید ورک و کد سه‌بعدی، نمونه‌هایی از نرم افزار طراحی کابینت آشپزخانه هستند. با کمک این نرم‌افزارها یا موارد مشابه می‌توانید به عینی کردن طرح خود اقدام کنید. امروزه سازندگان و طراحان حرفه‌ای استفاده زیادی از نرم‌افزار طراحی کابینت دارند که این کار باعث بهبود روند و نتیجه نهایی کار می‌شود.

آشپزخانه مدرن
فضای این آشپزخانه با اتاق نشیمن یکسان است و از کابینت‌های یکسره استفاده شده است. میز ناهارخوری به عنوان حایل در نظر گرفته شده است و طرح و رنگ کابینت‌ها با دیوار نشیمن و پذیرایی با یکدیگر هماهنگ هستند. دکوراسیون این خانه و آشپزخانه، تمام در سبک مدرن است.

آشپزخانه لاکچری

برای اینکه یک اشپزخانه لاکچری و مدرن داشته باشید، باید در انتخاب سبک و طرح کابینت‌تان بیشترین وسواس را به خرج دهید. مشخصه اصلی یک آشپزخانه لاکچری، وجود کابینت‌هایی با طراحی مدرن و شیک است.

با توجه به آن که کابینت‌ها، اجزایی از دکوراسیون منزل هستند که در بازه‌های زمانی کوتاه قابل تعویض نیستند، لازم است دقت و توجه کافی را در انتخاب کابینت به کار بگیرید.

در زیر، چند نمونه از مدل‌ آشپزخانه جدید را به شما معرفی می‌کنیم:

آشپزی لاکچری
کابینت‌های این آشپزخانه در سبک نئوکلاسیک است، اما المان‌های مدرن نیز در آن دیده می‌شود. تابلو نوری دکوراتیو، شلف‌ و دیوار پس‌زمینه‌ی قهوه‌ای رنگ و چراغ‌های هالوژنی، از شاخصه‌های سبک مدرن هستند که در این تصویر، با شاخصه‌های نئوکلاسیک تلفیق شده‌اند.

 

آشپزخانه مدرن
این آشپزخانه در سبک نئوکلاسیک است. برای بزرگتر دیده شدن فضا، از شلف‌های دیواری به جای کابینت‌های دیواری استفاده شده است. استفاده از شلف با عمیق‌تر کردن دیوار آشپزخانه، فضا را بزرگتر و دلبازتر نشان می‌دهد.

 

کابینت نئوکلاسیک
در آشپزخانه مدل نئوکلاسیک، از المان‌های سنتی و کلاسیک استفاده می‌شود. رنگ‌های سبز، قهوه‌ای، خاکستری و سفید از جذاب‌ترین رنگ‌ها برای کابینت‌های نئوکلاسیک هستند.

 

مدل کابینت آشپزخانه مدرن
در این تصویر مدل آشپزخانه جدید تیره‌رنگ در سبک مدرن را مشاهده می‌کنید. به دلیل نورگیر بالای این آشپزخانه، رنگ‌های تیره و مات باعث کدر شدن فضا نشده‌اند. از تلفیق و کنتراست سیاه و سفید، به درستی در کاشی‌های بین کابینت و صندلی‌ها استفاده شده است. رنگ طلایی، عاملی است که باعث شده این آشپزخانه گرم و صمیمی دیده شود.

 

کابینت آشپزخانه مدرن
سبک این آشپزخانه به نئوکلاسیک گرایش دارد. از یک جزیره کوچک برای افزایش پیشخان و فضای کار و همچنین فضای جاسازی بیشتر استفاده شده است.

انواع سبک کابینت

از گذشته، سبک‌های متنوعی در طراحی کابینت وجود داشته که هنوز هم مورد استفاده طراحان قرار می‌گیرد. سبک‌های سنتی، روستیک، اروپایی، مدرن، کلاسیک، ساده و ترکیبی، بخشی از سبک‌های متنوع کابینت هستند. برای آن که بتوانید کابینت‌های خوب و ایده‌الی برای آشپزخانه‌تان انتخاب کنید، لازم است با انواع سبک‌های کابینت آشپزخانه آشنا شوید.

اما به طور کلی، دو سبک کابینت مدرن و کابینت کلاسیک، مشهورترین سبک و مدل آشپزخانه جدید هستند. این دو سبک کابینت، ویژگی‌های متفاوتی دارند که در ادامه با این تفاوت‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

کابینت بدون دستگیره
در این تصویر از کابینت‌ها بدون دستگیره استفاده شده است. بخشی از کابینت‌ها دارای دستگیره مخفی و بخشی دیگر دارای مگنت هستند. کابینت‌های بدون دستگیره باعث می‌شوند فضای آشپزخانه خلوت‌تر و مدرن‌تر به نظر برسد.

کابینت کلاسیک

مشخصه اصلی سبک کابینت کلاسیک، شکوه و چشم گیر بودن و اصالت طرح‌های آن است. البته سبک کلاسیک، تنها مختص کابینت آشپزخانه نیست و در انواع هنر و برخی صنایع دیگر هم دیده می‌شود.

سبک کلاسیک، نوعی رجوع به شکوه‌مندی و فاخر بودن ادوار گذشته است. استفاده از متریال و المان‌های طبیعی، یکی از مهمترین شاخصه‌های کابینت کلاسیک است.

به عنوان مثال، در کابینت کلاسیک استفاده از چوب طبیعی (به عنوان متریال اصلی و بدنه‌ی کابینت) و سنگ مرمر (به عنوان تاپ‌کانتر و صفحه‌ی روکابینتی) بسیار متداول است. استفاده پر توارد و پر تکرار از انواع هنر، به خصوص هنرهای دستی و کلاسیک، ویژگی بعدی این سبک است. به همین دلیل در این سبک، باید انتظار برخورد با نقش و نگارهای زیبا و کارشده بر روی سطوح مختلف کابینت را داشته باشید.

در این سبک، وجود پایه‌های خراطی شده و تاج‌های منبت شده در بالای کابینت متداول است. حجیم بودن، پُر کار بودن و وجود جزئیات بصری زیاد، کابینت کلاسیک را برای فضاهای کوچک نامناسب می‌کند.

کابینت کلاسیک
در این تصویر نمونه‌ای از یک کابینت کلاسیک را مشاهده می‌کنید. چوب و سنگ از اصلی‌ترین متریال تشکیل دهنده‌ی این کابینت هستند. همان‌طور که مشاهده می‌شود کابینت‌های مدل کلاسیک، پر کار و با جزئیات فراوان دیده می‌شوند.

 

کابینت آشپزخانه
در مدل آشپزخانه جدید، چنانچه فضای کافی وجود داشته باشد می‌توانید میز ناهارخوری یا دستکم یک میز صبحانه‌خوری کوچک را در آشپزخانه تعبیه کنید.

کابینت مدرن

در طراحی کابینت مدرن، حداکثر ِسادگی در کنار زیبایی و جذابیت به کار گرفته می‌شود. مینیمالیسم و پرهیز از جزئیات اضافه، ویژگی طراحی مدرن است. ساخت کابینت‌های سبک مدرن علاوه بر اینکه آشپزخانه لاکچری و چشم نوازی را برای شما فراهم می‌کند، بسیار کاربردی نیز هست.

به دلیل اینکه آپارتمان‌های امروزی نسبت به خانه‌های قدیمی‌ گذشته، مساحت کمتری دارند، سادگی و پرهیز از جزئیات اضافه، یک ضرورت مهم است که به خوبی در سبک مدرن، دیده می‌شود. کاستن از جزئیات در کابینت مدرن تا حدی پیش می‌رود که در برخی مدل‌ها، حتی دستگیره‌ها نیز حذف می‌شوند و ما کابینت‌های بدون دستگیره خواهیم داشت.

کابینت‌های مدرن عموما شیک و ساده هستند. استفاده از رنگ‌های تند، براق و جیغ در کابینت مدرن متداول است. بر خلاف سبک کلاسیک، کابینت مدرن دقیقا متناسب با زندگی مدرن امروزی و آشپزخانه‌های کوچک اپارتمانی است.

مدل کابینت آشپزخانه کوچک

در زیر چند نمونه و مدل آشپزخانه جدید و کوچک را مشاهده می‌کنید.

کابینت نئوکلاسیک
مدل آشپزخانه جدید در سبک نئوکلاسیک را مشاهده می‌کنید. سبک نئوکلاسیک، سبکی تلفیقی است که نه به اندازه‌ی سبک کلاسیک شلوغ است و نه سادگی کابینت‌های مدرن را دارد.

 

مدل آشپزخانه جدید
به دلیل اینکه فضای این آشپزخانه کوچک است، طراحان از سبک مدرن و کابینت‌های بدون دستگیره و رنگ روشن استفاده کرده‌اند که باعث بزرگتر دیده شدن فضای این آشپزخانه مینیمال شده است.

 

مدل کابینت جدید
مدل آشپزخانه جدید در سبک نئوکلاسیک را مشاهده می‌کنید. دستگیره‌ها و لوسترهای سیاه‌رنگ در این آشپزخانه، باعث ایجاد کنتراست زیبایی در آشپزخانه شده‌اند. از کانتر جزیره به عنوان سینک ظرف‌شویی استفاده شده است و باعث می‌شود صاحب‌خانه حتی در حین کار کردن، ارتباط صمیمی‌تری با اعضای خانواده داشته باشد.

 

کابینت مدرن
تضاد و کنتراست رنگی بین سیاه و سفید، سال‌ها و قرن‌ها است که زیبایی خود را حفظ کرده است و همواره نظر سلایق مختلف را به سمت خود جذب می‌کند. در این آشپزخانه، از المان‌های چوبی برای گرم‌تر شدن فضا استفاده شده است.
مدل آشپزخانه جدید
طراحان در این مدل آشپزخانه جدید و شیک ترجیح‌ داده‌اند از رنگ سفید برای دلبازتر شدن فضا استفاده کنند که باعث ایجاد حس پاکی و آرامش خاصی در این دکوراسیون شده است. همان طور که مشاهده می‌شود، رنگ مبل‌ها با رنگ پس‌زمینه‌ی دیوار آشپزخانه، هارمونی دارند و از یکنواختی فضا کاسته‌اند.

 

آشپزخانه سفید خاکستری
مدل آشپزخانه جدید در سبک نئوکلاسیک را مشاهده می‌کنید. از کانتر جزیره به عنوان سینک ظرف‌شویی استفاده شده است و بخش دیگری از پیشخان به عنوان میز صبحانه‌خوری در نظر گرفته شده است.

 

مدل آشپزخانه مدرن
در این تصویر یک مدل آشپزخانه جدید و کاربردی را مشاهده می‌کنید که از طراحی اصولی و کاربردی بهره گرفته است و فضای زیادی در اختیار مشتری قرار می‌دهد.

برخلاف گذشته که اهمیت کابینت بیشتر به کارایی‌اش وابسته بود، این روزها زیبایی پارامتر اصلی در انتخاب کابینت آشپزخانه است. در واقع باید گفت که کابینت یک بخش اصلی از دکوراسیون خانه به حساب می‌آید. به جرات می‌توان گفت کابینت‌ها اولین و اصلی‌ترین اجزایی هستند که در آشپزخانه به چشم می‌آيند و سایر جزئیات از جمله وسایل برقی مانند یخچال و لباس‌شویی، در وهله‌ی بعدی به چشم می‌آیند. در نهایت، وجود هماهنگی و هارمونی بین تک‌تک اجزای منزل است که باعث می‌شود دکوراسیون خانه شما در سبک انتخابی‌تان جذاب و لاکچری به نظر بیاید. در این مقاله ۲۱ مدل آشپزخانه جدید را با ذکر حزئیات به شما معرفی کردیم که امیدواریم آن چه بیان شد، برایتان مفید و سودمند واقع شده باشد.

ازین که تا پایان با آکس چوب در این مقاله همراه بوده‌اید از شما سپاسگزاریم.

از شما دعوت می‌کنیم صفحه‌ی اینستاگرام آکس چوب را فالو کنید تا از جدیدترین طرح‌ها و مدل‌های کار شده منازل مشتریان آکس چوب مطلع شوید.

Comment (1)

  • سخا Reply

    ممنون خوب بود

    خرداد ۱۱, ۱۴۰۱ at ۴:۳۸ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *