مدل‌های متنوع کمد لباس

کمد لباس

انتخاب مدل کمد لباس مناسب و متناسب با دکوراسیون اتاق می تواند آرامش روانی شما را بهبود داده تأثیر قابل توجهی بر کیفیت زندگی‌تان داشته باشد. مدل های متنوعی از این محصول امروزه در فروشگاه‌ها موجود است و هر فرد با هر سلیقه می‌تواند مدل محبوب خود را پیدا کند. اما مسئله اینجاست که بتوانید مدل‌های متنوع را در زمان کوتاهی بررسی کرده و از روی کمدلباس‌های موجود، بهترین و هماهنگ‌ترین مورد با سلیقه خود را انتخاب کنید.

در ادامه ما ۱۰۰ مدل کمد لباس برای اتاق خواب، اتاق کودک و نوجوان ارائه داده‌ایم که از آن میان می‌توانید هرکدام که مطلوبتان است را به تولیدکنندگان صنایع چوبی نشان داده تا برایتان بسازند. هرچند گاها مدل‌های مشابه را به راحتی می‌توان در بازار به صورت آماده پیدا کرد.

مدل کمد لباس

موارد مهم در انتخاب کمد لباس

باید توجه داشته باشید در خرید اثاثیه، علاوه بر سبک، رنگ بندی نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است و هارمونی رنگ های موجود در اتاق می تواند برای شما انرژی بخش و یا گاهی روانی کننده باشند. نه تنها مبحث رنگ بلکه تناسب بین محل قرار گیری کمد لباس و کمد دیواری که آن را برای قرار دادن این محصول انتخاب نموده اید، می تواند یکی از موارد بسیار مهم باشد. در زمان خرید به همین دلیل است که باید به موارد بسیار متعددی توجه نمایید. خب موارد زیر حتما کمک کننده خواهند بود:

  • باید دارای مکان کافی برای قرار دادن لباس های شما باشد.
  • باید دارای ابعاد استاندارد و متناسب با دیوار انتخابی باشد.
  • باید دارای رنگبندی و طرح بندی مناسب با سبک دکوراسیون داخلی منزل و یا اتاق شما باشد.
  • باید بدانید چه نوع لباس هایی را قرار است در کمد خود قرار دهید، برای مثال لباس های بلند یا کوتاه، لباس مجلسی یا دم دستی و …
  • زیبایی و شیک بودن کمد می تواند در اتاق شما جذابیت بسیار را ایجاد نماید.
  • با کیفیت بودن محصول را در کنار زیبا بودن آن بررسی نمایید.
  • باید کمدها دارای درب ها با لولا های مناسبی باشند. در حین استفاده بتوانید به راحتی آن را باز و بسته نمایید.

سایز کمد

علاوه بر ظاهر باید به سایز کمدی که برای لباس هایتان انتخاب می‌کنید توجه داشته باشید. برای مثال اگر لباس‌های زیادی دارید که باید در کمد جا دهید بهتر است از کمد‌های بزرگ چند دره استفاده کنید که فضای بزرگی در داخل خود دارند.

کمد دیواری مدرن

اما اگر به دنبال یک مدل مناسب برای جلوی در ورودی یا اتاق مهمان هستید و نیازی نیست تعداد لباس‌های زیادی را در آن جا دهید، انواع کوچک‌تر کافی خواهند بود.

کمد دیواری

سبک های متنوع کمد

هنگام انتخاب اثاثیه حتما به سبک اتاقی که قرار است میزبان آن باشد دقت کنید. اگر قرار است در اتاق خواب قرار بگیرد و تخت خواب و میز آرایش چوبی هستند، پس حتما باید کمد لباس هم چوبی انتخاب کنید. حتی رنگ و طرح چوب بهتر است تقریبا از یک حالت کلی پیروی کنند.

کمد دیواری طرح چوب

همچنین اگر لوازم اتاق اکثرا به رنگ سفید و مینیمال است، ما کمد سفید ساده را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

کمدلباس مدن

اگر دقت کنید در تصویر بالا، پایه ها فلزی هستند و برای اتاق‌هایی که سایر لوازمشان با پایه‌های فلزی هستند توصیه می‌شود.

جنس های مختلف کمد

جنس هم مانند سبک باید تابع سایر لوازم موجود در اتاق باشد. برای مثال اگر قرار است کمدتان در اتاق پذیرایی – جایی که کابینت‌های آشپزخانه دیده می‌شوند – باشد بهتر است هم جنس کابینت‌ها انتخاب شود. مثلا اگر کابینت‌ها هایگلاس براق مشکی هستند، از کمد هایگلاس براق مشکی استفاده کنید.

کمد دیواری کشویی

انواع مدل کمد 

با توجه به نوع کاربری کمد می توانیم آن را به انواع کمد اتاق کودک، اتاق نوجوان و جوان و اتاق بزرگسال دسته‌بندی نماییم.

گاهی نیز ممکن است با توجه به نوع متریال استفاده شده برای ساخت انواع این محصولات را مشاهده کنیم. این محصولات دارای نمونه های چوبی، فایبرگلاس، MDF و…. خواهد بود.

نوع دیگر دسته بندی بر اساس نحوه باز و بسته شدن درب ها هست و می‌تواند به مدل کمدهای لباس کشویی، لولایی و آینه‌ای را در بازار مشاهده کنیم.

بهترین راه انتخاب مدل کمد این است که ببینید چقدر لباس برای قرار دادن در آن دارید. در این حالت بهترین انتخاب را با توجه به نیاز خود خواهید داشت.

Bamboo Clothes Rail Rack Garment Stand With Top Shelf Shoe Storage Ladder Rails | Fruugo DE

کمد اپن 

بعضی انواع کمدهای لباس بدون در و دیواره ساخته می‌شوند و تنها یک چارچوب هستند که می‌توان لوازم و لباس‌ها را درون قفسه ها و بخش‌های مختلفشان قرار داد. این چارچوب می‌تواند از جنس فلز، پلاستیک یا چوب باشد.

Extendable Chrome Wardrobe Clothes Rail With Pull Out Storage Baskets Racking Solutions

این مدل کمد لباس برای اتاق‌های کوچک بسیار مناسب است. نداشتن دیواره و در باعث می‌شود دید انسان محدود نشود و فضای بیشتری از اتاق در دید قرار بگیرد و در نتیجه بزرگ‌تر به نظر برسد.

کمد بدون در

این روزها مدل های کمد لباس بدون در بسیار مرسوم شده. از آنجا که در ندارند در بزرگ‌تر دیده شدن فضای اتاق کمک می‌کنند ولی باید همواره درون آن‌ها را مرتب نگه دارید. از طرف دیگر می‌توانید با استفاده از باکس‌ها و طبقه‌بندی‌های زیبا از این مدل کمد لباس برای زیباتر شدن اتاقتان بهره ببرید.در بعضی انواع، برای پوشاندن فضای داخلی کمد از یک پرده استفاده می‌شود. در این مدل‌ها می‌توانید هر زمان که داخل کمد در هم ریخته بود به راحتی پرده را بکشید و در زمان‌های دیگر از آن به صورت باز استفاده کنید.

JHDDP3 Wardrobe 1.5 m Steel Tube Wardrobe Assembly Rental Room with Home Bedroom Wardrobe Closet Storage Cloth Wardrobe F (Color : K) : Amazon.de: Home & Kitchen

کمد بدون دستگیره 

در سبک دکوراسیون مینیمال بهتر است کمترین مقدار اکسسوری را داشته باشیم. به همین دلیل حتی مدل‌های کمد بدون دستگیره توصیه می‌شود. درب این مدل کمدها اغلب به صورت کشویی باز و بسته می‌شوند.

گاهی نیز این درها با دستگیره مخفی باز و بسته می‌شوند.

مدل کمد لباس آینه دار

برای اتاق‌های کوچک بهتر است از لوازم آینه‌دار استفاده شود تا انعکاس نور و تصویر درون آینه فضای اتاق را از آنچه واقعا هست بزرگتر نشان دهد.

خرید کمد لباس

کمد با در کشویی

درهای کشویی فقط منحصر به سبک مینیمال نمی‌شوند. در سبک روستیک نیز برخی کمدها با درهایی که به وسیله یک تکه فلزی به محور افقی بالای خود متصلند و به صورت کشویی باز و بسته می‌شوند وجود دارند.

مثلا در تصویر بالا، یک کمد با در کشویی دیده می‌شود. این در کشویی می‌تواند به سمت راست رفته و طبقات سمت راست را بپوشاند یا حرکت کند و طبقات سمت چپ را بپوشاند.

یا حتی می‌تواند روستیک هم نباشد:

کمد کشودار

در دهه‌های اخیر مدل هایی از کمد لباس ساخته شده‌اند که دارای کشو هستند. به این ترتیب ساماندهی لوازم داخل کمد آسان‌تر خواهد بود و با باز کردن کمد همه لوازم دیده نمی‌شوند.

کمد لباس چند تکه

اگر اتاق فضای کافی برای قرار دادن چند تکه کمد جدا از هم دارد، می‌توانید یک کمد باریک، یک ست دراور کوچک و یک میزتوالت به صورت مجزا و در عین حال یک شکل داشته باشید. هرچند که امروزه به دلیل کوچک بودن اتاق‌ها اکثرا همه این موارد را در یک کمد با هم می‌آورند.

کمد ساده

اگر طرفدار سادگی هستید از مدل‌های بدون کشو و دستگیره استفاده کنید که هیچ تزئین و طرحی هم نداشته باشند. ترند این روزها همین سبک‌های ساده است.

کمد پایه دار

بعضی مدل های کمد پایه دار هستند. این مدل به ویژه برای کمدهای لباسی که درون فضای اتاق پذیرایی قرار می‌گیرند و برای هماهنگی با پایه میز جلومبلی و عسلی‌ها بسیار مناسب است.

مثلا می‌توانید جنس و شکل پایه های کمد را با پایه‌های میز جلومبلی ست کنید.

مدل کمد منبت

طرح درهای کمد هم می‌تواند مدل‌های جالب و متنوعی به این لوازم کاربردی و در عین حال دکوری ببخشد.

برای مثال اگر روی درهای کمد را به شکل گل، قاب یا هر شکل دیگری حکاکی یا منبت کار کرد نه تنها یک سبک کلاسیک و سنتی بلکه یک وسیله لاکچری و شیک خواهید داشت.

مدل کمد پتینه

هرچند پتینه و منبت هر دو تداعی کننده سالهای قدیم هستند اما پتینه بیشتر برای دکوراسیون روستیک اروپایی کاربرد دارد در حالی که منبت نوعی دکوراسیون ایرانی  سنتی است.

کمد فانتزی

نوجوانان، کودکان و حتی بزرگسالانی که به لوازم فانتزی و جالب علاقه دارند می‌توانند کمدهای لباس مدل فانتزی را انتخاب کنند که این روزها در فروشگاه‌ها به وفور یافت شده و حتی عکس مدل‌های آن برای سفارش در اینترنت موجود است. این کمدهای فانتزی تنها محدود به طراحی‌های کودکانه نمی‌شوند و گاها مناسب بزرگسالان طراحی شده‌اند.

مثلا کمد بالا را نگاه کنید. تداعی کننده درهای مترو است و دقیقا مانند همان‌ها به صورت کشویی باز و بسته می‌شود.

مدل های کمد لباس برای اتاق خواب

اکثرا کمدهای لباس درون اتاق خواب قرار دارند تا بتوان در مکانی دنج به آنها دسترسی داشت. اما این به معنای بی اهمیت بودن مدل کمد لباس نیست. این وسایل حتی در اتاق خواب هم باید شکیل و زیبا باشند تا آرامش افراد خانواده را در مهم‌ترین اتاق خانه برایشان فراهم کند.

کمد لباس اتاق بزرگسال

کمد لباس اتاق بزرگسالان معمولا باید بزرگ و جادار بوده و بهتر این است که علاوه بر کشو و طبقه دارای آینه هم باشد تا بتوانند بعد از پوشیدن لباس، خود را در آن چک کنند.

کمد لباس اتاق نوجوان

مدل کمد لباس اتاق نوجوان معمولا فانتزی و خاص است. اتفاقا مدل‌های متنوعی هماهنگ با سلیقه نوجوانان طراحی شده که می‌توانید به صورت آماده یا سفارشی تهیه کنید.

کمد لباس اتاق کودک

همیشه رنگ کمد لباس اتاق کودک را از میان رنگ‌‌های صورتی یا آبی شاد انتخاب می‌کنند ولی لزوما هم نباید چنین کرد. می‌توانید یک کمد معمولی با رنگی بزرگسالانه انتخاب کنید تا حتی وقتی کودک دلبندتان بزرگ شد هم بتواند از آن استفاده کند.

Kleiderschrank Mats

مدل‌های متنوعی از کمد لباس برای اتاق کودک وجود دارد که هم در طرح‌های کودکانه و هم طرح‌های ساده‌تر و بزرگسالانه ساخته شده‌اند.

جنس کمد

جنس کمد هم علاوه بر مدل آن بسیار مهم است و می‌تواند چوبی، پارچه‌ای، فلزی، پلاستیکی یا ام دی اف با روکش‌های مختلف PVC، هایگلاس و … باشد.

این تنوع دست ما را برای انتخاب کمد در اتاق پذیرایی باز می‌گذارد تا بتوان با جنس و رنگی مشابه کابینت‌ها آن را انتخاب کرد.

البته این تنوع در جنس بر روی قیمت کمد لباس نیز اثر خواهد داشت.

کمد چوبی سفید

رنگ سفید از این جهت که با هر وسیله‌ای به راحتی هماهنگ می‌شود و اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهد رنگ محبوبی برای وسایل خانه از جمله کمد لباس است. کمد سفید چوبی اکثر از جنس MDF ساخته می‌شود.

کمد لباس پارچه ای

کمد لباس پارچه‌ای به مراتب ارزان‌تر بوده و قابل جمع شدن هم هستند. به همین دلیل برای افرادی که به صورت موقت جایی اسکان دارند، مثلا افراد دانشجوی مقیم خوابگاه یا خانه دانشجویی، می‌تواند مناسب باشد. البته مدل‌های پارچه ای کمد که امروزه در بازار موجود است به اندازه کافی شیک و زیبا هستند که در خانه‌های دائمی هم مورد استفاده قرار بگیرند.

مدل کمد لباس پارچه ای

سبک های مختلف کمد 

همیشه هنگام خرید لوازم خانه به هماهنگی آن‌ها با یکدیگر از نظر سبک و رنگ توجه داشته باشید. سبک‌های مختلفی در دکوراسیون وجود دارد که البته همه مردم به طور ناخودآگاه هماهنگی سبک‌ها را رعایت می‌کنند چون مثلا کسی که به سبک روستیک علاقه دارد، مدل خاصی از کمد را می‌پسندد که بسیار متفاوت از سبک مدرن است.

Fluted Armoire Wardrobe Closet Cherry Clothing Organizer Cabinet with 2 Doors

کمد روستیک

سبک روستیک بیشتر متمایل به استفاده از مواد اولیه طبیعی است. سادگی یک خانه روستایی شیک اروپایی همان عنصر اصلی سبک روستیک است. به همین دلیل عناصر چوبی و آهنی را بیشتر می‌توان در این دکوراسیون دید.

پیشتر چند مدل کمد لباس روستیک را معرفی کردیم. عکس بالا و پایینی نیز انواع دیگری از کمد روستیک هستند که البته می‌‎توان آنها را با برخی سبک‌های دیگر هم هماهنگ کرد.

یکی از بارزترین ویژگی‌های سبک روستیک علامت ضربدر روی در لوازم است که در مدل زیر نیز مشاهده می‌کنید.

مدل کمد کلاسیک

تمام لوازم سبک کلاسیک کمی تزئینات دارند و هرچه قصد داشته باشید بیشتر به سمت سنتی شدن پیش بروید باید این تزئینات بیشتر باشند. تزئین می‌تواند در شکل یک دستگیره، منبت یا طرح برجسته یا فرورفتگی روی در، شکل پایه ها، تاج و طرح چوب آن ظاهر شود.

البته سبک کلاسیک یک حوزه بسیار متنوع را دربرمی‌گیرد و انواع بسیاری دارد.

حتی در بعضی موارد بسیار با روستیک شبیه می‌شود.

به قاب روی در، شکل لولا، دستگیره ها و پایه های کمد لباس زیر دقت کنید که همگی با سبک کلاسیک همخوانی دارند.

مدل کمد مدرن

سبک مدرن سادگی خاصی دارد اما خود را ملزم به استفاده از رنگ‌های خنثی نمی‌کند. در ضمن این سادگی به اندازه سبک مینیمال نیست. شما در کمد مدرن می‌توانید طرح چوب، دستگیره‌های ساده و خط و خطوط را مشاهده کنید.

مدل کمد مینیمال

مدل کمد لباس سبک مینیمال از طرح و نقش و نگار و حتی رنگ‌های چشمگیر دوری می‌کند. سادگی، خطوط کم، رنگ‌های خنثی از بارزترین ویژگی‌های این سبک هستند.

عکس کمد لباس

 

خرید اینترنتی کمد لباس

کلام نهایی

با توجه به مواردی که در زمینه مدل کمد لباس موجود در بازار عنوان نمودیم، می توانید برای خرید اقدام کنید. تنها در نظر داشته باشید که دکوراسیون خانه و اتاق شما می تواند زیبایی بخش محیط زندگی شما باشد. همین مورد سبب ایجاد انگیزه و حس خوب در زندگی خواهد بود. با موارد عنوان شده در این مقاله می توانید بهترین سایت های اینترنتی را برای ثبت سفارش انتخاب نمایید و نیاز خود را برای چیدن لباس های خود در کمد برطرف نمایید. همچنین می توانید از خرید به دو روش اینترنتی و یا حضوری لذت کافی را ببرید و زیبایی را به اتاق خود هدیه دهید.

امتیاز بدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *