کمد دیواری جدید | چگونه برای منزلمان کمد دیواری‌ جذاب و زیبا انتخاب کنیم ؟

کمد دیواری جدید

کمد دیواری جدید

همه‌ی ما وسایل بی‌شمار و ریز و درشتی داریم که احتیاج به فضایی برای نگهداری دارند. این فضا در آشپزخانه بر عهده‌ی کابینت‌ها است. اما در اتاق‌خواب‌ و فضای اتاق نشیمن، این کمد دیواری‌ها هستند که وظیفه‌ی ساماندهی و نظم وسایل را بر عهده دارند.

در نگاه اول، ممکن است این گونه به نظر برسد که کمد دیواری باید در فضایی مانند اتاق‌خواب و به دور از دیدرس قرار داشته باشد. اگر چه در ظاهر حرف صحیح است اما نمونه‌های کمد دیواری جدید، اینقدر جذاب و زیبا هستند که حتی بشود آن‌ها در اتاق نشیمن و پذیرایی‌ تعبیه کرد! گاهی فضاهای گوناگونی در اتاق نشیمن یا پذیرایی وجود دارند که به راحتی می‌توان از آن‌ها به نفع یک کمد دیواری جدید و شیک استفاده کرد. خصوصا آن که کمد‌ دیواری‌های جدید و امروزی، به حدی شیک و جذاب هستند که نه تنها حضوری نازیبا در اتاق نشیمن ندارند، بلکه به زیبایی چیدمان و دکوراسیون منزل شما نیز کمک می‌کنند.

در این محتوا از وب‌سایت آکس چوب قصد داریم مدل‌های مختلف کمد دیواری را به شما معرفی کنیم. از شما دعوت می‌کنیم با ما همراه باشید:

کمد دیواری جدید

انواع مدل کمد دیواری

همه‌ی ما می‌دانیم کمد دیواری چیست و طبیعتا نیازی نیست که توضیحاتی برای آن شرح دهیم. اما کمد دیواری‌ها بر حسب شیوه‌ی باز شدن درِشان، به مدل‌ها و نمونه‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. ضمن آن که فضایی که کمد دیواری در آن تعبیه می‌شود، خود دسته‌بندی جدیدی را ایجاد می‌کند و باعث می‌شود شکل ظاهری کمد دیواری‌ها با یکدیگر متفاوت باشد.

کمد دیواری‌ها از نظر باز شدن درِشان، به چهار نمونه‌ی کلی زیر تقسیم می‌شوند:

  • کمد دیواری لولایی

این کمد دیواری‌ها به وسیله‌ی لولایی که در قسمت درِ آن‌ها تعبیه می‌شود، مانند درهای معمولی باز و بسته می‌شوند.

کمد دیواری لولایی

  • کمد دیواری ریلی

درِ این کمد دیواری‌ها، به وسیله‌ی ریل‌هایی که بین درهای آن تعبیه می‌شند، باز و بسته می‌شوند. این کمد دیواری‌ها فضای کمتری اشغال می‌کنند. پس چنانچه فضای اتاق‌تان کوچک است از کمد دیواری ریلی استفاده کنید.

  • کمد دیواری بدون در

این مدل کمد دیواری جدید و مدرن است و برای اتاق‌های مدرن کاربرد دارد. کمد دیواری‌ بدون در، به شکل قفسه یا شلف هستند و اشیاء درون آن‌ها قابل مشاهده است.

این مدل کمدها، معمولا کمد لباس هستند. لباس‌ها، کیف و کفش، یا سایر پوشاک، به طرز زیبا و جذابی در آنها قرار داده می‌شود. کمد دیواری بدون در ، به بزرگتر دیده شدن اتاق کمک بسیاری می‌کند. به همین دلیل است که از آن‌ها در اتاق‌های بسیار کوچک استفاده می‌شود.

  • کمد دیواری با درِ ترکیبی

شیوه‌ی باز شدن این کمد‌ها به صورت ترکیبی از مدل لولایی و ریلی است. استفاده از کمد دیواری با درِ ترکیبی، چندان مرسوم نیست و بیشتر برای اتاق‌های پرو و فروشگاه‌های لباس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

البته طبیعتا مدل‌های دیگری از کمد دیواری نیز وجود دارد که ما در این قسمت به آن‌ها اشاره نکردیم. از نمونه‌های آن‌ می‌توان به کمد دیواری کشویی، کمد دیواری با درِ شیشه‌‌ای یا کمد دیواری با در آینه‌ای، کمد دیواری pvc و … اشاره کرد.

کمد دیواری

تفاوت کمد لولایی و ریلی

کمد دیواری‌های ریلی و لولایی را می‌توان پر کاربردترین نمونه‌های کمد دیواری دانست. در ادامه، این دو مدل را بیشتر به شما معرفی می‌کنیم.

  • مدل کمد لولایی

همانطور که از اسم کمد دیواری لولایی بر می‌آید، درِ این کمدها به وسیله‌ی اتصالات لولامانند، به دیوار یا اسکلت کمد نصب می‌شوند. این کمد دیواری‌ها اگر چه فضای دسترسی راحت‌تری را برای مشتری به وجود می‌آورند، اما برای باز و بسته شدن درِ کمد، به فضایی استاندارد نیاز خواهید داشت.

به این معنی که اگر اتاق خواب شما یا فضایی که کمد در آن قرار دارد کوچک است، بخشی از فضا را باید به فضای باز شدن درِ کمد اختصاص دهید. بنابراین این کمد‌ دیواری‌ها برای فضاها یا اتاق‌‌های بزرگ و جادار مناسب هستند و نباید در اتاق‌های کوچک تعبیه شوند.

  • مدل کمد ریلی

کمد دیواری ریلی به دلیل آن که درِ آن ریلی است، به فضای کمتری برای باز و بسته شدن احتیاج دارد. ریل‌هایی که در این کمد‌ها تعبیه می‌شوند، باعث می‌شوند درهای کمد بر روی هم‌دیگر حرکت کنند. در نتیجه فضایی که اشغال می‌کنند به صورت خطی و افقی در امتداد طول کمد است.

کمد دیواری ریلی یکی از بهترین گزینه‌ها برای اتاق‌های کوچک است. زیرا به فضایی برای برای باز شدن نیاز ندارد.

کمد دیواری ریلی اگر چه سال‌ها است که در اتاق‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گرفته، اما استفاده از آن، سبکی جدید در چیدمان و دکوراسیون امروزی به حساب می‌آید.

مدل کمد ریلی

مدل کمد دیواری جدید

بهتر است از مدل‌های سنتی و قدیمی کمد دیواری، که همه‌ی ما بارها و بارها نمونه‌های آن را داشته‌ایم، فاصله بگیرید.

به مدل‌ها و نمونه‌های جدیدتر کمد دیواری فکر کنید و سعی کنید مدل‌های زیبا و جذاب را انتخاب کنید.

امروز انواع مختلفی از کمد دیواری جدید در کاتالوگ‌های اینترنتی موجودند. این نمونه‌های جذاب باعث می‌شوند نه تنها کمد دیواری به عنوان عنصری جاگیر به حساب نیاید، بلکه به زیبایی دکوراسیون و هماهنگی چیدمان نیز کمک می‌کند.

کمد دیواری اتاق خواب

کمد دیواری‌ها معمولا در اتاق‌ خواب قرار دارند. وجود کمد دیواری یکی از مهم‌ترین آپشن‌هایی است که یک اتاق و حتی یک خانه را متمایز می‌کند.

کمد دیواری اتاق خواب، معمولا محلی برای نگهداری رخت خواب‌ها، لباس‌ها، کفش‌ها و پوتین‌هایی که مناسب فصل نیستند، یا بسیاری لوازم دیگر است.  بسیاری از وسایل و لوازمی را که موقتا به آن‌ها احتیاج ندارید، می‌توانید در کمد جای دهید.

اگر اتاق خواب شما فاقد کمد‌ یا دراور برای نگهداری وسایل باشد، کمد دیواری‌ها نقش عمده‌ای در ایجاد نظم ایفا می‌کنند.

کمد دیواری‌هایی که در اتاق خواب تعبیه می‌شوند معمولا فضایی طبقه‌بندی شده برای نگهداری وسایل و لوازم دارند تا دسترسی راحت‌تری برای شما ایجاد کنند. شما می‌توانید فاصله‌ی طبقات را  بسته به نیازتان، کم یا زیاد کنید.

همچنین پیشنهاد می‌شود رنگ و مدل کمد دیواری جدید را متناسب با طرح و دیزاین اتاق خواب‌تان انتخاب کنید تا هماهنگی و هم‌خوانی بیشتری در فضای منزل‌تان وجود داشته باشد.

کمد دیواری جدید

کمد دیواری چند منظوره

نصب یک کمد دیواری چند منظوره، می‌تواند چند کار مختلف را برای شما انجام دهد. به عنوان مثال، کمد دیواری می‌تواند هم میز تحریرتان باشد، هم فضایی برای نگهداری لباس و وسایل‌تان داشته باشد و هم بتوانید رخت‌خواب‌هایتان را درون آن چیدمان کنید و یا حتی فضایی برای نشیمن شما داشته باشد.

بسیاری از کمد دیواری‌های چند منظوره، فضایی را برای تخت خواب‌های تا‌شو دارند. این مدل، می‌تواند حکم یک تخت‌خواب میهمان را نیز برای شما بازی کنند.

با استفاده از نمونه‌های کمد دیواری‌های چند منظوره،می‌توانید شکل‌های خلاقانه‌ای ازین کمدها در اتاق‌تان تعبیه کنید. یا حتی در صورتی که تمایل دارید، بخشی از کمد را به عنوان فضایی برای نشستن در نظر بگیرید.

به شما پیشنهاد می‌دهیم نمونه‌ها و مدل‌های متنوع کمد دیواری چند منظوره را در اینترنت سرچ کنید تا با مدل‌های جدید و مد روز این کمد‌ها آشنا شوید.

کمد دیواری کشویی

بدون شک وجود کشوهای عریض و جادار نقش مهمی در سازمان‌دهی وسایل و لباس‌هایتان خواهد داشت شما را از داشتن دراورهای کوچک و بزرگ بی‌نیاز خواهد کرد.

اگر تمایل داشته باشید می‌توانید در دل کمد دیواری‌تان، چند کشوی عریض و پهن نیز تعبیه کنید. با این راهکار، دسترسی شما به وسایل و لوازم آشپزخانه‌تان بیشتر خواهد شد.

کمد دیواری‌های کشویی عمدتا کمدهایی ترکیبی هستند و از مدل‌های مختلفی تشکیل شده‌اند.

کمد دیواری کشویی

کمد دیواری پذیرایی

کمد دیواری‌هایی که در فضای پذیرایی قرار دارند از نظر شکل ظاهری و طبقه‌بندی، با نمونه‌های اتاق خواب متفاوت هستند. معمولا رنگ و طرح این کمد دیواری‌ها، هم‌رنگ با رنگ دیوارها یا کاغذ دیواری است. علاوه بر این، همخوانی بیشتری با چیدمان وسایل منزل دارند.

به عنوان مثال اگر سبک چیدمان منزل‌تان کلاسیک است، کمد دیواری‌ها نیز الزاما باید طرح و مدلی کلاسیک داشته باشند.

در مدل‌های کمد دیواری‌ پذیرایی، جنبه‌ی تزئینی و دکوراتیو بیشتر رعایت می‌شود. اگر تمایل داشته باشید می‌توانید تعدادی قفسه ویترینی در دل این کمد دیواری‌ها قرار دهید.

کمد دیواری پذیرایی معمولا در منازلی به کار می‌رود که قسمتی از دیوار، به هر علتی دارای فرورفتگی است. به همین دلیل طراحان سعی می‌کنند این فضا را با تعبیه یک کمد دیواری شیک و زیبا بهینه‌سازی کنند.

هماهنگی بین کابینت‌ها و کمدهای منزل

انواع کمد دیواری‌هایی در منازل تعبیه می‌شوند، معمولا به صورت هماهنگ با کابینت آشپزخانه انتخاب می‌شوند. به عنوان مثال اگر کابینت آشپزخانه‌تان هایگلاس و در سبک مدرن است، کمد دیواری را نیز با همان رنگ، سبک و ترجیحا همان جنس انتخاب می‌کنند.

با این روش هماهنگی بیشتری در منزل، خصوصا در آپارتمان‌های کوچک به وجود می‌آید.

هماهنگی بین کابینت‌ها و کمدهای منزل

قیمت کمد دیواری

یکی از عمده‌ترین مسائلی که در انتخاب کمد دیواری مطرح است، مساله قیمت آن است. قیمت کمد دیواری بستگی به متریالی دارد که از آن تشکیل شده است.

کمد دیواری انتخابی‌تان می‌تواند از جنس چوب، ام‌دی‌اف، ممبران، هایگلاس و یا نمونه‌های دیگری باشد. همین طور، مدل کمد دیواری‌ها می‌توانند کلاسیک یا مدرن باشند.

بدیهی است هر چه مدل کمد دیواری پُرکارتر باشد و از متریال گرانقیمت‌تری تشکیل شده باشد، هزینه‌ی آن افزایش خواهد یافت.

در انتخاب کمد دیواری جدید برای منزل‌تان، حتما نمونه‌های مختلف موجود در اینترنت را مشاهده کنید. انواعی را انتخاب کنید که کاربرد بیشتری دارند و فضای بهتری را در اختیارتان قرار می‌دهند.

اگر چه ممکن است در وهله‌ی اول کمد دیواری‌ها خیلی مهم به نظر نیایند، اما نقش آن‌ها در ایجاد نظم و ساماندهی منزل، غیر قابل انکار است. امروزه طرح‌های بسیار جذابی از کمد دیواری طراحی می‌شوند که نه تنها فضای بهینه‌ای در اختیارتان قرار می‌دهند بلکه، رنگ و رخی زیبا و جذاب به منزل‌تان می‌بخشند.

ازین که تا پایان همراه این مقاله در آکس چوب بوده‌اید از شما تشکر می‌کنیم. امیدواریم مطالب بیان شده برایتان مفید و سودمند واقع شده باشد.

در پایان از شما دعوت می‌کنیم سری به اینستاگرام آکس چوب بزنید و از مدل‌های جدید کابینت آشپزخانه و انواع کمد دیواری دیدن فرمایید.

۴/۵ - (۲ امتیاز)

Comments (8)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *