جدیدترین مدل کمد دیواری به همراه تصاویر

جدیدترین مدل کمد دیواری

جدیدترین مدل کمد دیواری؛ پر واضح است که کمد دیواری یکی از ارکان مهم برای داشتن یک اتاق خواب منظم و جادار است. بدون وجود کمد دیواری، هر چقدر هم که اتاق خوابتان بزرگ و جادار باشد، فضای منظم و مرتبی نخواهید داشت. در واقع، کمد دیواری‌ها در عین حالی که بخشی از دیوار اتاق را تشکیل می‌دهند، انبوهی از خرت‌وپرت‌ها و وسایل کوچک و بزرگ ما را نیز در دل خود جای می‌دهند. با آکس چوب همراه باشید تا درباره‌ی جدیدترین مدل کمد دیواری و انواع شیک و امروزی آن، مطالبی را با یکدیگر بخوانیم.

جدیدترین مدل کمد دیواری
کمد دیواری یکی از مهم‌ترین ارکان برای داشتن یک اتاق خواب مفید و کاربردی است.

جدیدترین مدل کمد دیواری

قبل از هر چیز، خوب است بدانید که کمدهای دیواری از نظر باز شدن درب‌شان، به چهار گروه اصلی تقسیم می‌شوند که در زیر به اختصار، هر کدام را توضیح می‌دهیم:

کمد دیواری درب لولایی

کمد دیواری با درب لولایی، همان کمد دیواری‌های قدیمی است که همه‌ی ما انواع آن را داشته و بارها مشاهده کرده‌ایم. این کمد دیواری‌ها به فضای کافی برای باز شدن درب کمد احتیاج دارند و معمولا در اتاق‌هایی که متراژ متوسط و رو به بزرگ دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. کمد دیواری درب ریلی، فضای مفید و قابل دسترسی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

مدل کمد دیواری با درب لولایی
مدل کمد دیواری با درب لولایی را مشاهده می‌کنید.

کمد دیواری درب ریلی

کمد دیواری‌های درب ریلی،‌ از نظر زیبایی بسیار جذاب هستند و به دلیل درب ریلی که دارند، در اتاق‌های کوچک و مینیمال نیز قابل استفاده هستند. درب این کمد دیواری‌ها به صورت ریلی بوده و در واقع، درب‌ها بر روی ریل و در امتداد هم حرکت می‌کنند. کمد دیواری‌های درب ریلی، فضای در دسترس کمتری را نسبت به مدل‌های لولایی در اختیار کاربر قرار می‌دهند و نمی‌توان هر دو درب کمد را به صورت هم‌زمان و توامان با یکدیگر باز کرد.

کمد دیواری بدون درب

اگر تمایل دارید کمد دیواری جدید و شیکی در اتاق‌تان داشته باشید، می‌توانید از کمد دیواری بدون درب استفاده کنید. کمد دیواری‌های بدون درب برای نگهداری و جاسازی وسایل و لوازم تزئینی و لباس بسیار مناسب هستند. این مدل کمد دیواری‌ها باعث می‌شوند فضای اتاق، بزرگتر به نظر برسد. بدیهی است که در انواع کمد دیواری بدون درب، نمی‌توانید وسایل مختلف و ناهماهنگ را قرار دهید. بلکه باید وسایل و لوازم هماهنگ و مرتب‌شده را در کنار هم قرار دهید. از کمد دیواری بدون درب، معمولا به عنوان کمد لباس و کیف‌ و کفش استفاده می‌شود.

در زیر چند نمونه مدل کمد دیواری بدون درب را مشاهده می‌کنید:

مدل کمد دیواری بدون درب
مدل کمد دیواری بدون درب بیشتر مناسب اتاق‌های تعویض لباس یا اتاق پرو هستند. در مدل کمد دیواری بدون درب، باید وسایل یا لباس‌ها را به شکلی سازماندهی شده و مرتب چیدمان کنید.
کمد دیواری بدون درب
در مدل کمد دیواری بدون درب می‌توانید از پرده نیز در اطراف کمد دیواری استفاده کنید و فضایی جذاب و مدرن به وجود آورید.

کمد دیواری درب ترکیبی

کمد دیواری درب ترکیبی، همان طور که از نامش پیداست، از درب بازشوی ترکیبی ساخته شده است. در این مدل، درب‌ها ابتدا به شکل لولایی باز شده و سپس در امتداد ریل‌ها حرکت می‌کنند. این مدل کمد دیواری معمولا در فضاهای خاص که درب کمد دیواری خیلی بزرگ و عریض است، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جدیدترین مدل کمد دیواری
در این تصویر، جدیدترین مدل کمد دیواری دستگیره نواری را مشاهده می‌کنید که فضایی بسیار مفیدی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این مدل کمد دیواری، در سبک مدرن طبقه‌بندی می‌شود.

مدل کمد دیواری اتاق خواب

معمولا بیشترین نیاز به وجود کمد دیواری در اتاق خواب احساس می‌شود. رخت‌خواب‌، خرت‌وپرت‌ها و لباس‌های آویزی اولین چیزهایی هستند که به جای‌گیری در کمد دیواری نیاز دارند. با توجه به آن که امروزه اکثر منازل آپارتمانی هستند و متراژ خانه‌ها روز به روز کوچکتر می‌شود، دست ما برای قرار دادن کمد دیواری‌های بزرگ و جادار در اتاق خواب چندان باز نیست. اما نگران نباشید، طراحان و دکوراسیونرهای داخلی ساختمان، همراه شما هستند تا در کوچکترین فضاها نیز برای شما کمد دیواری جادار و مفید اختصاص دهند. در ادامه جدیدترین مدل کمد دیواری‌ برای اتاق خواب را به شما معرفی می‌کنیم:

کمد دیواری ریلی

همان طور که پیشتر نیز اشاره شد، مدل کمد دیواری ریلی بهترین گزینه برای اتاق خواب‌های کوچک و نقلی است.

کمد دیواری با درب ریلی
در این تصویر جدیدترین مدل کمد دیواری با درب ریلی را مشاهده می‌کنید. این مدل کمد دیواری‌ها، بیشتر مختص اتاق‌های کوچک هستند که فضای کافی برای باز شدن درب کمد وجود ندارد.

کمد دیواری با درب‌های زیاد

یکی از بهترین و جدیدترین مدل کمد دیواری برای اتاق خواب، مدل کمد دیواری با درب‌های کم عرض است. تعبیه درب‌های لولایی کم عرض باعث می‌شود تعداد درب‌های کمد دیواری به جای دو تا یا سه تا، به چهار یا شش درب یا حتی بیشتر افزایش یابد. این ویژگی باعث می‌شود دسترسی به فضای کمد راحت‌تر باشد و هم بتوان فضای کمد را برای کاربردهای مختلف، مجزا کرد.

مدل کمد دیواری با درب زیاد
استفاده از مدل کمد دیواری با درب‌های زیاد باعث می‌شود برای باز شدن درب کمد‌ها، به فضای زیادی نیاز نباشد. همچنین فضای کمدها به شکلی مجزا تعبیه می‌شوند.

کمد دیواری درب آینه‌ای

بهترین ایده برای اتاق‌ها و فضاهایی که کوچک هستند نصب کمد دیواری با درب آینه‌ای است. آینه باعث افزایش نور می‌شود، همچنین سبب می‌شود فضای اتاق بزرگتر و دلبازتر دیده شود. انعکاس تصویر اتاق خواب در آینه‌ی کمد دیواری و با ایجاد خطای دید باعث بزرگتر دیده شدن اتاق می‌شود. به همین دلیل، کمد دیواری آینه‌دار گزینه‌ی مناسبی برای اتاق خواب‌های مینیمال و نقلی است.

کمد دیواری با درب آینه‌ای
خوب به تصویر نگاه کنید. آنچه در تصویر به عنوان سرویس خواب مشاهده می‌کنید، در واقع، انعکاس آن در کمد دیواری با درب آینه‌ای است. همان طور که در تصویر مشاهده می‌شود کمد دیواری با درب آینه‌ای باعث بزرگتر و دلبازتر شدن اتاق خواب یا فضای نشیمن می‌شود.

کمد دیواری ترکیبی و چند کاره

یکی از بهترین ایده‌ها برای اتاق خواب استفا‌ده از کمد دیواری‌های چند کاره با چند کاربرد است. بنا به نیازتان می‌توانید از نجار یا کابینت‌سازتان بخواهید که کمد دیواری با چند کاربرد مختلف برایتان ایجاد کند.

به عنوان مثال، کمد دیواری شما می‌تواند در عین حالی که یک کمد است، میز تلویزیون، کتابخانه، میز کامپیوتر یا لپ‌‌تاپ، کمد رخت‌خواب، کمد لباس و همچنین دارای کشو نیز باشد تا بتوانید بهتر و مناسب‌تر وسایل و لوازم‌تان را سازماندهی کنید. ایده کمد دیواری چند کاره، یکی از جدیدترین مدل کمد دیواری است که امروزه در اتاق خواب‌های سبک مدرن و حتی کلاسیک یا نئوکلاسیک به کار می‌رود.

کمد دیواری
کمد دیواری‌های چند منظوره می‌توانند فضای اتاق خواب شما را به بخش‌های مختلفی تقسیم کنند و فضای بیشتری را در اختیارتان قرار دهند.

رنگ کمد دیواری جدید

از جدیدترین مدل کمد دیواری و شیوه‌ی باز شدن درب آن‌ها که بگذریم، رنگ کمد دیواری یکی از مهم‌ترین ارکانی است که در زیبایی اتاق خواب یا هر فضای دیگری که کمد در آن نصب می‌شود، تاثیر دارد. همان طور که می‌دانید، رنگ‌ها بر روحیه‌ی ما تاثیر دارند و با اثری که بر فضا می‌گذارند، باعث دلبازتر دیده شدن اتاق یا برعکس، دلگیر بودن آن می‌شوند. ازین رو انتخاب رنگ و مدل کمد دیواری جدید که برای اتاق‌تان نصب می‌کنید، می‌تواند بسیار مهم و چالش‌ بر انگیز باشد.

فارغ از رنگ‌های خاص که معمولا با رنگ مبلمان یا سرویس خواب سِت می‌شوند،‌ رنگ‌های سفید، شیری، طوسی یا خاکستری و قهوه‌ای، از پر طرفدارترین رنگ‌هایی هستند که به عنوان رنگ کمد دیواری در نظر گرفته می‌شوند. بدیهی است هر چه رنگ کمد دیواری جدیدی که انتخاب می‌کنید روشن‌تر باشد،‌ در دلبازتر دیده شدن اتاق تاثیر بیشتری دارد. در زیر چند نمونه از کمد دیواری‌های رنگی با رنگ خاص را به شما نشان می‌دهیم.

جدیدترین مدل کمد دیواری
کمد دیواری با درب آینه‌ای، یکی از جذاب‌ترین و جدیدترین مدل کمد دیواری می‌باشد که باعث افزایش بصری فضا نیز می‌شود. به تصویر نگاه کنید که چگونه یک کمد دیواری آینه‌دار می‌تواند فضای دلبازتری را به تصویر بکشد.
کمد دیواری اتاق خواب
بهتر است بین وسایل اتاق خواب، رنگ دیوارها و رنگ کمد دیواری هارمونی وجود داشته. با وجود هارمونی بین اعضای اتاق، کمد دیواری عنصری اضافه و عاریه به نظر نمی‌آِید.
کمد دیواری اتاق خواب
در تصویر کمد دیواری ام‌دی‌اف را مشاهده می‌کنید که با سرویس خواب و کف‌پوش‌ها دارای هماهنگی و هارمونی است.
کمد دیواری سفید
کمد دیواری سفید باعث دلبازتر شدن اتاق می‌شود. همچنین برای خانه‌های مستاجری بهترین گزینه است زیرا با سلیقه همه‌ی افراد جور در می‌آید.
مدل کمد دیواری سفید
جدیدترین مدل کمد دیواری با درب لولایی و رنگ سفید که فضای مناسبی را برای چیدمان رخت‌خواب در اختیارتان قرار می‌دهد.

کمد دیواری جدید اتاق خواب

کمد دیواری‌ها از نظر متریال تشکیل دهنده و همچنین مدل به چند دسته تقسیم می‌شوند. اگر تمایل دارید برای اتاق خوابتان از جدیدترین مدل کمد دیواری استفاده کنید، لازم است با انواع آن آشنایی داشته باشید:

کمد دیواری کلاسیک

مدل کمد دیواری‌های کلاسیک، برای فضاهای بزرگ و اشرافی مناسب است. کمد دیواری‌های کلاسیک در اتاق خواب‌ها یا فضاهایی که دکور کلاسیک و منبت‌شده دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. کمد دیواری چوب طبیعی و کمد دیواری ممبران، از جدیدترین مدل کمد دیواری در سبک کلاسیک و منبت شده هستند.

کمد دیواری مدرن

مدل کمد دیواری مدرن،‌ بیشتر برای فضاهای کوچک و دکوراسیون سبک مدرن مناسب است. این سبک کمد دیواری، مانند سبک کابینت مدرن، برای چیدمان و دکوراسیون مدرن مناسب است. قابل به ذکر است سبک مدرن، سبکی ساده و فاقد هر گونه تزئینات اضافه است. کمد دیواری هایگلاس و کمد دیواری ام‌دی‌اف را می‌توان جدیدترین مدل کمد دیواری در سبک مدرن معرفی کرد.

کمد دیواری نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک بسیاری از ویژگی‌های سبک مدرن و سبک کلاسیک را با هم دارا است. به این معنی که نه به مانند سبک کلاسیک، پر کار و شلوغ است و نه مانند سبک مدرن، خلوت و بی‌آرایش است. اگر دکوراسیون اتاق خواب شما به سبک نئوکلاسیک است، بهترین و جدیدترین مدل کمد دیواری برای چیدمان شما، کمد دیواری سبک نئوکلاسیک است. از بهترین متریال برای ساخت کمد دیواری نئوکلاسیک می‌توان به چوب طبیعی، ممبران و کمد دیواری رنگ پولیشی اشاره کرد.

مدل کمد دیواری نئوکلاسیک
در خانه‌هایی که سبک کلاسیک یا نئوکلاسیک دارند، بهتر است از کمد دیواری‌هایی که با این سبک همخوانی دارند استفاده کنید. در این تصویر، کمد دیواری سبک نئوکلاسیک از جنس چوب طبیعی را مشاهده می‌کنید.

قیمت کمد دیواری

قیمت کمد دیواری، تابعی از مدل و متریالی است که در آن به کار رفته است. بدیهی است کمد دیواری‌هایی که از جنس چوب هستند و یا دارای طرح‌های منبت و کنده‌کاری‌های دست‌ساز هستند، از قیمت بالاتری نسبت به کمد دیواری‌های مدرن، مثل کمد دیواری ام‌دی‌دف، برخوردارند. اما مساله مهمی که در قیمت کمد دیواری نقش دارند،‌ مفید بودن آن است. به این معنی که شما قرار نیست هر ساله برای اتاق خواب‌تان یا پذیرایی منزل کمد دیواری بزنید. بلکه هزینه‌ای که انجام می‌دهید برای چندین سال کارایی خواهد داشت و باعث ایجاد فضای کاربردی بیشتر و در نتیجه رفاه و راحتی بیشتری برایتان خواهد شد. بنابراین پس از مشورت با نجار یا کابینت‌سازتان، از بهترین و جدیدترین مدل کمد دیواری‌ ها برای منزل‌تان بهره بگیرید.

جدیدترین مدل کمد دیواری
کمد دیواری می‌تواند در هر فضایی از جمله اتاق خواب یا اتاق نشیمن نصب شود. طراحی و نصب حرفه‌ای کمد دیواری باعث می‌شود کمد دیواری به عنوان عنصری اضافه به چشم نیاید و در واقع، بخشی از دیوار منزل‌تان به نظر برسد.

سخن پایانی

کمد دیواری‌ها علاوه بر اینکه باعث ایجاد فضای کاربردی بیشتری برای چیدمان و سازماندهی وسایل می‌شوند، باعث زیبایی و هماهنگی اتاق خوابتان نیز می‌شوند. البته این زیبایی بیشتر مرهون انتخاب مناسب و هماهنگ وسایل با سبک کمد دیواری است که در این محتوا به آن اشاره شد.

در پایان به شما پیشنهاد می‌دهیم برای انتخاب جدیدترین مدل کمد دیواری برای اتاق خواب و منزل‌تان با کارشناسان آکس چوب مشاوره کنید. در صفحه‌ی اینستاگرام آکس چوب می‌توانید بهترین و جدیدترین مدل‌های کابینت آشپزخانه و انواع کمد دیواری را مشاهده کنید.

ازین که تا پایان همراه این محتوا بوده‌اید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم مطالب ارائه شده، برایتان مفید و سودمند واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.