کمد دیواری مدرن دارای چه مشخصاتی است؟

کمد دیواری مدرن

کمد دیواری مدرن دارای چه مشخصاتی است؟

کمد دیواری یکی از اجزاء جدایی‌ناپذیر ساختمان‌ است. از آنجایی که ساختمان‌ها به سمت مدرن شدن می‌روند، کمدهای دیواری هم دچار تغییراتی زیادی شده‌اند. کمد دیواری مدرن کمی با کمدهای قدیمی فرق می‌کند. در طرح‌های مدرن به فضای داخلی، طراحی و چیدمان اهمیت بیشتری داده می‌شود.

کمد دیواری مدرن

کاربردهای کمد دیواری

ساختمان‌های مدرن امروزی روز به روز کوچک‌تر و بهینه‌تر طراحی می‌شوند. افزایش جمعیت، بالا رفتن میزان نیاز به ساخت خانه‌های مسکونی و تجاری باعث رشد آپارتمان‌ها و برج‌های بلند در شهرهای بزرگ شده است. از این رو، متراژ و زیربنای آپارتمان‌ها رو به کاهش گذاشته و خانه‌ها کوچک‌تر شده‌اند. در فضای کوچک خانه‌های آپارتمانی یا غیره یکی از اساسی‌ترین بخش‌ها برای استفاده بهینه از فضا کمدهای دیواری است. کاربرد کمدهای دیواری در خانه‌های امروزی گسترده‌تر از کاربرد آنها در خانه‌های قدیمی است. کمد دیواری جدید نه تنهایی جایی برای ذخیره و جاسازی وسایل خانه بلکه بخشی برای تنوع در طراحی داخلی است.

مزیت استفاده از کمد دیواری

استفاده از کمد دیواری در خانه مزیت‌های زیادی دارد. اصلی‌ترین مزیت آنها نظم دادن به خانه و جا دادن وسایل‌های ریز و درشت است. شما در کنار حفظ نظم خانه و اتاق‌تان از وسایل خود هم به خوبی در کمد نگهداری می‌کنید تا ماندگارتر باشند. کمد دیواری مدرن حتی مزیت بیشتری نسبت به کمدهای قدیمی دارد. آنها از طراحی بهتری برای چیدمان بهینه برخوردار هستند. طراحی ظاهری آنها زیباتر و شیک‌تر است. تنوع و خلاقیت در طراحی کمد دیواری مدرن به طراحی داخلی ساختمان هم زیبایی مضاعفی می‌بخشد.

مشخصات کمد دیواری مدرن

طراحی و ساخت کمدهای دیواری جدید دارای مشخصات متفاوتی نسبت به طراحی‌های قدیمی است. موادی که در ساخت آنها استفاده می‌شود، ابزارهای ساخت و طراحی و همچنین کاربردهای آنها دچار تغییراتی شده است. اگر به دنبال تعبیه کمد دیواری مدرن در خانه خود هستید بهتر است با مشخصات آن آشنا شوید. از جمله مشخصات کمد دیواری مدرن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • متریال ساخت
  • طرح کمد
  • طراحی درب مدرن
  • رنگ و نما

متریال ساخت کمد دیواری مدرن

متریال ساخت

ساخت کمدهای دیواری قدیمی معمولا به وسیله متریال‌های طبیعی بود. از دیرباز چوب یکی از اصلی‌ترین متریال‌ها برای ساخت کمد بوده است. اما حالا با پیشرفت تکنولوژی ساخت متریال‌های صنعتی و غیرطبیعی، چوب‌های مصنوعی هم وارد بازار ساخت کمدهای دیواری شده‌اند. از جمله متریال‌های جدیدی که برای ساخت کمد دیواری مدرن استفاده می‌شود می‌توان به چوب ام‌دی‌اف و مشتقات آن اشاره کرد. کمد ممبران و کمد پی‌وی‌سی دو نمونه از متریال‌های مدرن برای ساخت کمدهای جدید هستند.

کمد ممبران

ممبران متریالی ضد آب و رطوبت است که دوام بالایی دارد. این نوع متریال ظاهری شیک و مدرنی هم دارد. سطح آن با روکش پی‌وی‌سی پوشیده می‌شود. سطح صاف و صیقلی و زیبایی آن بسیار مورد توجه طراحان قرار گرفته است. از این رو ساخت کمد ممبران در خانه‌های مدرن رواج فراوانی پیدا کرده است. ساخت کمد به وسیله این نوع متریال توسط ابزارهای پیشرفته برش چوب‌های صنعتی مثل سی‌ان‌سی نجام می‌گیرد.

کمد پی وی سی

یکی دیگر از متریال‌های مدرن و شیک برای ساخت کمد دیواری پی‌وی‌سی است. پی‌وی‌سی یک نوع لایه پلاستیکی فشرده است که خاصیت ضدرطوبتی بالایی دارد. از این رو، از این متریال در جاهای مرطوب مثل حمام، استخر و مناطق معتدل مثل شمال کشور استفاده زیادی می‌کنند. کمد پی‌وی‌سی یکی از بهترین گزینه‌ها برای اتاق‌ها و فضاهای مرطوب مثل آزمایشگاه‌ها، بیمارستا‌ها، استخرها و فضاهای مشابه است.

طرح کمد دیواری

طرح کمد

یکی دیگر از مشخصات کمد دیواری مدرن طرح آن است. طرح کمد مدرن تفاوت‌های زیادی با مدل‌های قدیمی دارد. طرح‌های جدید دیگر صرفا دو یا چند درب ساده در کنار هم نیستند. طرح‌های امروزی بیشتر تلفیقی و خلاقانه هستند. چیدمان داخلی آنها در کنار طراحی بهینه برای بهترین استفاده از بیشترین فضا از طراحی ظاهری مدرنی هم برخوردارند. یکی از نکات اصلی در طراحی ظاهری کمدهای مدرن درب آنهاست.

طراحی درب مدرن

درب کمد های دیواری مدرن و امروزی طراحی‌های مختلفی دارد. به غیر از درب‌های قدیمی و ساده که با لولا به کمد متصل بودند، درب‌های کشویی هم استفاده زیادی دارد. تعبیه کمد در داخل دیوار اتاق یا سطح بیرونی و روی دیوار در طراحی درب تاثیرگذار است. متریال‌های امروزی مثل ام‌دی‌اف به باز و بسته شدن آسان درب‌های کمک زیادی می‌کنند.

رنگ و نما

طراحی ظاهری و نمای بیرونی کمد دیواری مدرن یکی دیگر از مشخصات متمایز آن است. در طراحی‌های جدید از رنگ‌ و طرح‌هایی غیر از چوب برای کمدهای امروزی استفاده می‌شود. تنوع طرح و رنگ آنها به دلیل استفاده از متریال‌های مدرن بسیار زیاد است. نمای ظاهری کمدهای امروزی به غیر از درب و قفسه‌های متفاوت از شلف‌های دکور هم برخوردار است. به این معنی که طراحی نما ترکیبی است و در کنار کمد لباس و وسایل از قفسه‌های اشیاء تزیینی و سایر دکورها هم استفاده می‌شود.

طراحی و ساخت کمد دیواری مدرن

انتخاب مشخصات مناسب برای طراحی و ساخت یک کمد دیواری مدرن کاری حرفه‌ای و تخصصی است. البته بخش اعظم این مشخصات توسط خود شما تعیین می‌شود. انتخاب طراحی ظاهری، رنگ، نحوه چیدمان و طراحی داخلی قفسه‌ها و برخی دیگر از مشخصات مطابق میل و سلیقه شما مشخص می‌شود. اما ابعاد و اندازه‌گیری دقیق کمد، قفسه‌ها و سایر طراحی‌ها به عهده طراح و سازنده کمد است.

ساخت کمد دیواری

ابزارهای مدرن برای طراحی و ساخت کمد

امروزه از ابزارهای پیشرفته‌ای برای طراحی و ساخت کمدهای مدرن استفاده می‌شود. این ابزارهای برش و حکاکی کمک می‌کنند تا هر نوع شکل و طرح هندسی و هر نوع حکاکی به‌خصوصی را بتوانید روی کمد اتاق خود داشته باشید. از جمله ابزارهای پیشرفته‌ای که برای این کار استفاده می‌شود، دستگاه برش سی‌ان‌سی است. محصولاتی که به کمک این ابزارها ساخته می‌شوند، کیفیت و زیبایی بالایی دارند. اگر شما هم می‌خواهید کمدهای زیبایی داشته باشید کافیست کار طراحی و ساخت را به گروهی متخصص بسپارید که از تجهیزات و ابزارهای پیشرفته و مدرن استفاده می‌کنند.

سازندگان کمد های دیواری مدرن

شرکت‌های طراح و سازنده محصولات چوبی و سایر متریال‌های صنعتی در زمینه ساخت انواع کمد و کابینت فعالیت می‌کنند. گروه آکس چوب هم به عنوان یک مجموعه متخصص و باتجربه در زمینه طراحی و ساخت انواع محصولات چوبی ساختمانی، دکوراتیو، منبت و سایر بخش‌ها و قطعات کاربردی ساختمان خدمات ارائه می‌دهد. آکس چوب با به کارگیری به‌روزترین و مدرن‌ترین متریال‌های ساخت کمد و کابینت محصولاتی مدرن و شیک به مشتریان ارائه می‌دهد. این مجموعه از مجهزترین و پیشرفته‌ترین ابزارها برای برش، حکاکی، ساخت و نصب محصولات خود بهره می‌گیرد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

Comments (2)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *