کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف ؛ چگونه کابینتی ترکیبی از جنس ام‌دی‌اف انتخاب کنیم؟

چگونه کابینتی ترکیبی از جنس ام‌ دی‌ اف انتخاب کنیم؟

کابینت‌های آشپزخانه ، اصلی‌ترین ساختاری هستند که تاثیر مستقیمی در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه دارند. در واقع این رنگ و مدل کابینت‌ها هستند که سبک کلی آشپزخانه را تعیین می‌کند و فضای عمومی آشپزخانه، متاثر از رنگ و شکل آن‌ها خواهد بود. برخی آشپزخانه‌ها، با کابینت‌های تک رنگ طراحی و ساخته شده‌اند و برخی دیگر، از انواع دو رنگ ، تشکیل می‌شوند. کابینت‌های ساده که طرح و مدل پیچیده‌ای ندارند، مانند کابینت‌ ام‌دی‌اف ، معمولا از رنگ‌های ترکیبی انتخاب می‌شوند تا نمای زیباتر و جذاب‌تری را به آشپزخانه ببخشند و در عوض، کابینت‌های مدل‌دار مانند کابینت‌های کلاسیک، از یک رنگ تشکیل می‌شوند تا باعث شلوغی فضا نشوند. در این مقاله از وب‌سایت آکس چوب قصد داریم شما را با خصوصیات و ویژگی‌های کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف که امروزه در خانه‌های ایرانی متداول است، آشنا سازیم. امیدواریم این مقاله برایتان سودمند واقع شود و تا انتها، همراه ما بمانید:

کابینت ام‌ دی‌ اف ، متریالی اقتصادی با ویژگی‌های قابل توجه!

اصلی‌ترین دلیلی که استفاده از کابینت ام‌دی‌اف را تا این‌ حد همه‌گیر و متداول کرده است، قیمت اقتصادی آن است. کابینت MDF، در کنار قیمت مناسبی که دارد، از زیبایی بسیاری نیز برخوردار است، ویژگی‌های قابل توجهی دارد که در زیر به مهم‌ترین آ‌ن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف طوسی سفیدمتریالی با مقاومت مناسب
 • نحوه‌ی تمیزکاری آسان
 • قیمت مناسب و اقتصادی
 • وجود طرح‌های متنوع و زیبا
 • قابلیت استفاده از همه‌ی نقاط آشپزخانه
 • ساخت کابینت منحنی یا هلال
 • تنوع رنگ بسیار بالا
 • راحتی ساخت و نصب
 • قابلیت هماهنگ شدن با سایر اجزای دکوراسیون منزل

با وجود همه‌ی ویژگی‌هایی که در بالا اشاره شد، قابل حدس است که کمترین متریالی می‌تواند با ویژگی‌های منحصربه‌فرد کابینت ام‌دی‌اف رقابت کند ؛ خصوصا آنکه MDF از نظر قیمتی بسیار مقرون به‌صرفه است و هزینه‌ی ساخت و نصب آن هم، مقبول و در حد توان اکثریت خانواده‌ها می‌باشد! و از آنجا که ام‌دی‌اف کابینتی با رنگ‌های زیبا و متنوع است، انواع کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف جایگاه ویژه‌ای در آشپزخانه‌های ایرانی دارند.

ویژگی‌های کابینت دو رنگ ام‌ دی‌ اف از نظر ترکیب رنگ ‌:

 • تنوع رنگ بالا و ساخت مدل‌های بیشتر و جذاب
 • هماهنگی بیشتر با دکوراسیون منزل و آشپزخانه
 • ایجاد عمق در آشپزخانه
 • ایجاد هارمونی بیشتر با اجزای آشپزخانه و منزل
 • بهره‌گیری بیشتر از خواص رنگ‌ها
 • ساخت ترکیب رنگ‌هایی مدرن و زیبا
 • ایجاد خطای دید در آشپزخانه
 • پیشگیری از خسته شدن زودهنگام از رنگ و مدل کابینت‌های آشپزخانه

کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف چوبی

چرا کابینت‌های دو رنگ متداول است؟

ساده‌ترین دلیلی که در این زمینه می‌توان ارائه کرد، این است که امروزه سبک کابینت‌ دو رنگ ، بسیار متدوال است و در اصطلاح، مد است و خواستار زیادی دارد. بنابراین، بیراه نیست که افراد زیادی به آن تمایل داشته باشند. اما در کنار این موضوع، باید اشاره کرد که با استفاده از کابینت‌‌های دو رنگ و به طور خاص، کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف ، می‌توان تنوع رنگ بیشتری در آشپزخانه ایجاد کرد و این مساله می‌تواند به زیباتر شدن فضا و دکوراسیون آشپزخانه کمک بسیاری کند.

علاوه بر آن، چنانچه به رنگ‌های تیره علاقمند باشید، اما متراژ و مساحت آشپزخانه به شما اجازه ندهد که از رنگ‌های تیره استفاده کنید، کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که از رنگ‌های مورد علاقه‌تان نیز در آشپزخانه بهره بگیرید. همچنین استفاده از کابینت دو رنگ ، از یکنواختی فضا می‌کاهد و فضای دلنشین‌تری را برای شما فراهم می‌آورد و باعث می‌شود به زودی از کابینت‌ها خسته نشوید.

نکات مهم در انتخاب رنگ کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف :

 • به هارمونی و هماهنگی رنگ‌ها با یکدیگر توجه کنید. هر رنگی، حرفی برای گفتن دارد و زمانی که رنگ‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند، باید هارمونی و هماهنگی با یکدیگر داشته باشند تا زیبایی آن‌ها به چشم آید. یک ترکیب رنگ نا فرم، زیبایی آشپزخانه شما را می‌کاهد.
 • به سرد و گرم بودن رنگ‌ها توجه کنید تا هماهنگی لازم را با یکدیگر داشته باشند.
 • به مساحت فضا و میزان نور دقت کنید. اگر آشپزخانه شما کوچک است و یا میزان نور دریافتی آن کم است، لازم است از رنگ‌های روشن که بازتاب نور بیشتری دارند، استفاده کنید تا آشپزخانه، بزرگتر و دلبازتر نشان داده شود. چنانچه در فضایی کوچک از رنگ‌های تیره استفاده کنید، آشپزخانه‌ای دلگیر و تیره را تجربه خواهید کرد که به زودی باعث دلزدگی شما خواهد شد.
 • رنگ‌های خنثی مانند رنگ طوسی، دست شما را برای انتخاب دکوراسیون منزل و آشپزخانه باز می‌گذارند، زیرا به راحتی با رنگ‌های سرد و گرم ترکیب شده و مانعی برای استفاده از رنگ‌های مختلف در طراحی دکوراسیون منزل باقی نمی‌گذارد.
 • از رنگ‌هایی استفاده کنید که باعث خستگی و دلزدگی‌تان نشوند. پروسه تعویض کابینت آشپزخانه، علاوه بر اینکه هزینه‌بر است، شما را متحمل زحمات و دشواری خواهد کرد. از ترکیب رنگ‌هایی بهره بگیرید که مطمئن هستید به زودی از آن‌ها خسته نمی‌شوید یا باعث دلزدگی‌تان نمی‌شود. به عنوان مثال، رنگ‌های خاص مانند قرمز یا نارنجی اگر به میزان زیاد و غالب در دکوراسیون آشپزخانه مورد استفاده قرار گیرند، به زودی باعث خستگی چشم شما می‌شوند.
 • به فروش منزل خود فکر کنید! ممکن است روزی بنا به دلایلی، قصد تعویض یا فروش منزل خود را داشته باشید، بنابراین باید به سلیقه‌ی عمومی جامعه توجه کنید و از ترکیب رنگ‌هایی استفاده کنید که همه‌ پسند است و با سلیقه‌های مختلف هم‌خوانی دارد.
 • هر چه تضاد رنگی در کابینت‌ها بیشتر باشد، رنگ کابینت‌های آشپزخانه ، بیشتر به چشم می‌آيند. کابینت‌هایی که از دو رنگ ترکیبی یک خانواده رنگی تشکیل شده‌اند، کمتر جلب توجه می‌کنند و در مقابل، کابینت‌هایی که از رنگ‌های متضاد و مخالف تشکیل شده‌اند، بیشتر جلب توجه می‌کنند و در نگاه اول، نظرها را به خود هدایت می‌کنند
 • به معنای رنگ‌ها توجه کنید. همانطور که اشاره شد، رنگ‌ها با ما سخن می‌گویند؛ از ترکیب رنگ‌هایی در کابینت‌ دو رنگ ام‌دی‌اف استفاده کنید که حرفی که به شما می‌زنند، افسردگی و دلمردگی نباشد!
 • به هم‌خوانی رنگ‌ کابینت با لوازم منزل دقت کنید و ترکیب‌هایی را انتخاب کنید که بیشترین هارمونی و هماهنگی را با دکوراسیون منزل شما داشته باشند.

متداول‌ترین انواع کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف:

اگر چه شما می‌توانید هر دو رنگ دلخواهی که تمایل دارید را در آشپزخانه‌تان به کار برید، اما تناسب و سلیقه‌ی عمومی به سمت و سویی است که ترکیب‌ رنگ‌های خاصی ، بیشتر مورد پسند قرار می‌گیرد. در ادامه شما را با چند نمونه رایج از کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف آشنا خواهیم کرد:

کابینت ام دی اف سفید و قهوه‌ای

 • کابینت ام دی اف سفید و قهوه‌ای:

رنگ سفید، به دلیل ویژگی‌های متمایزی که دارد، مانند روشنی، پاکی، انبساط فضا، از دیرباز مورد پسند و علاقه طراحان دکوراسیون منزل بوده است. امروزه هم رنگ سفید، جایگاه قابل توجهی در دکوراسیون آشپزخانه و منزل دارد. از طرفی، رنگ قهوه‌ای زیبایی منحصربه‌فردی دارد و رنگ چوب و طبیعت را در ذهن بیننده ایجاد می‌کند. رنگ قهوه‌ای هم از دیرباز، مهمان دکوراسیون داخلی خانه‌ها بوده است؛ علاوه بر آن، بیشتر لوازم منزل به  رنگ قهوه‌ای هستند، بنابراین ترکیب کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف سفید و قهوه‌ای، می‌تواند یک گزینه‌ی زیبا و خاص برای آشپزخانه و منزل شما باشد. علاوه بر این، بسیار مدرن و منطبق بر مد روز محسوب می‌شود.

کابینت ام دی اف سفید و مشکی

 • کابینت ام دی اف سفید و مشکی:

ترکیب رنگ سفید و مشکی یک ترکیب رنگ رایج و در عین حال بسیار قدیمی در دکوراسیون داخلی منزل محسوب می‌شود؛ با این وجود، این ترکیب رنگ، هنوز هم بسیار مدرن است و بوی کهنگی نمی‌دهد. ترکیب کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف سفید و مشکی ، می‌تواند نمادی از خیر و شر در آشپزخانه شما باشد و زیبایی چشم‌نوازی را به منزل شما ببخشد.

 • کابینت ام دی اف قهوه‌ای تیره و روشن:

رنگ قهوه‌ای برگرفته از رنگ چوب است و با توجه به اینکه امروزه چوب متریالی بسیار گرانقیمت و کمیاب است، کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف قهوه‌ای بسیار پر طرفدار است. رنگ قهوه‌ای، رنگی گرم و با انرژی محسوب می‌شود و فضای صمیمی و دلنوازی را برای آشپزخانه ایجاد می‌کند. چنانچه به رنگ قهوه‌ای علاقمند هستید و ترجیح می‌دهید خانه‌ای کلاسیک و در عین حال گرم و دوست‌داشتنی داشته باشید، کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف قهوه‌ای روشن و تیره می‌تواند یک گزینه‌ی جذاب باشد.

 • ترکیب رنگ چوب :

کابینت‌های ام‌دی‌اف ، به رنگ و طرح چوب نیز ساخته می‌شود و می‌تواند برای افرادی که به رنگ و طرح چوب علاقمند هستند، گزینه‌ مناسبی باشد. کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف به رنگ چوب را می‌توانید با رنگ‌های دیگری مانند سفید، قهوه‌ای سوخته، مشکی، کرم و طوسی روشن ترکیب کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.

کابینت ام دی اف طوسی و سفید

 • کابینت ام دی اف طوسی و سفید:

کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف طوسی و سفید، باعث انبساط فضای آشپزخانه می‌شود و آشپزخانه شما را پر نورتر و بزرگتر نشان خواهد داد. هر دو رنگ سفید و طوسی، رنگ‌های سردی محسوب می‌شوند و لازم است فضای آشپزخانه‌ را با لوازم و تزئینات پر انرژی، شاداب و جذاب نمایید. از خصوصیات بارز این ترکیب رنگ در کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف ، این است که دست شما برای استفاده از تزئینات شاد و جذاب باز است. همچنین این ترکیب رنگ، فضایی ساده و منضبط را برای شما ایجاد خواهد کرد.

کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف طوسی زرد

 • کابینت ام دی اف طوسی و زرد یا ونگه:

رنگ زرد باعث تحریک اشتها می‌شود و فضای شاد و دلنشینی را نیز برایتان فراهم می‌کند. از طرفی، ترکیب رنگ زرد یا ونگه با طوسی، می‌تواند زیبایی و تناسب دو چندانی را برای آشپزخانه ایجاد کند و آشپزخانه‌ای انرژیک و گرم را برای شما فراهم آورد.

 • کابینت ام دی اف قرمز و مشکی:

رنگ قرمز و مشکی، یک ترکیب رنگی فعال و پر انرژی است که طرفداران مختص به خود را دارد. کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف قرمز و مشکی، برای آشپزخانه‌هایی با فضای بزرگ مناسب است و لازم است در در نحوه‌ی نورپردازی، دقت کافی را به خرج دهید. زیرا این دو رنگ، بازتاب نور کمتری دارند و نیاز است که نور به میزان و حد مناسب به فضای آشپزخانه بتابد و زیبایی کابینت‌ها را نشان دهد.

 • کابینت کرم و قهوه‌ای :

رنگ کرم، تیرگی رنگ قهوه‌ای را می‌پوشاند و به همین دلیل، یک ترکیب رنگ متداول و رایج در دکوراسیون منزل محسوب می‌شود. کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف کرم و قهوه‌ای یکی از پر تکرارترین رنگ‌های کابینت آشپزخانه است که فضای آشپزخانه شما را گرم و صمیمی نشان خواهد داد و زیبایی را میهمان منزل شما خواهد ساخت.

کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف قهوه ای سفید

 • کابینت ام دی اف قهوه‌ای سوخته و طوسی :

اگر به رنگ قهوه‌ای سوخته علاقمند هستید، اما به دلیل تیره شدن فضا، ازین رنگ نمی‌توانید استفاده کنید، پیشنهاد می‌دهیم قهوه‌ای سوخته را با رنگ طوسی ترکیب کنید تا زیبایی کار شما پررنگ‌تر شود، همچنین با طراحی و ساخت کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف طوسی و قهوه‌ای سوخته، می‌توانید از خصوصیات هر دو رنگ در کنار هم استفاده کنید.

کابینت قهوه‌ای روشن و مشکی

 • کابینت قهوه‌ای روشن و مشکی :

چنانچه به رنگ قهوه‌ای علاقمند هستید اما دوست دارید از رنگی مکمل در کنار آن استفاده کنید، یکی از پیشنهاد‌های جذاب و دوست‌داشتنی، کابینت قهوه‌ای روشن و مشکی در کنار هم است. قهوه‌ای روشن، فضای زیبا و جذاب برای شما ایجاد خواهد کرد و ترکیب آن با مشکی می‌تواند یک هارمونی ایده‌آل و کلاسیک باشد.

سخن پایانی:

کابینت‌های دو رنگ، زیبایی آشپزخانه شما را افزایش خواهند داد. با این وجود، برای استفاده از کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف لازم است دقت و توجه خاصی به خرج دهید و از ترکیب رنگ‌هایی استفاده کنید که جذابیت منزل شما را بیشتر می‌کند. استفاده از رنگ‌های ترکیبی، تابع قواعد خاصی است و پیشنهاد ما این است در صورت امکان، با یک کارشناس دکوراسیون داخلی در این زمینه مشورت کنید.

ازین که همراه وب‌سایت آکس چوب بوده‌اید از شما سپاسگزاریم و امیدواریم این محتوا در انتخاب کابینت دو رنگ ام‌دی‌اف مفید و سودمند واقع شود.

۴/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *