جزیره کابینت ممبران

مدل جزیره کابینت ممبران

نمایی لوکس و زیبا داشته و می‌تواند فضایی منحصر به فرد را در آشپزخانه به وجود آورد. خیلی از افراد بلافاصله بعد از اینکه تصاویر آشپزخانه‌ هایی با مدل جزیره کابینت ممبران را می بینند، تصمیم می گیرند که آشپزخانه خود را بازسازی کرده و یک جزیره کوچک در قلب خانه خود بسازند. حقیقتاً کابینت جزیره‌ نسبت به کابینت های سنتی و معمول دارای مزایای بسیاری است. ولی لازم است قبل از تصمیم گیری برای انتخاب یک مدل خاص از کابینت و یا بازسازی نمای آشپزخانه، اطلاعات دقیقی درباره محصول مورد نظر به دست آورید. به همین جهت قصد داریم به معرفی و بررسی مدل جزیره کابینت ممبران بپردازیم‌.

مدل جزیره کابینت ممبران

مدل جزیره کابینت ممبران

کابینت جزیره به شکلی طراحی می شود که یک کانتر مستقل و بزرگ در وسط آشپزخانه قرار گرفته و نمایی مانند یک جزیره را به وجود می آورد. این کانتر مستقل بوده و از هیچ سمتی به کانترهای دیگر کابینت اتصال ندارد. در مدل جزیره کابینت ممبران پیشخوان جزیره کاربردهای متعددی دارد. طراحی این قسمت از آشپزخانه به طور کامل، با توجه به سلیقه و درخواست مشتری انجام می‌شود. شما می توانید از طراحان آشپزخانه درخواست کنید که در وسط کابینت جزیره، سینک ظرفشویی گاز و یا حتی میز غذاخوری، طراحی و نصب کنند. البته برای هر کدام از طرح ‌های عنوان شده لازم است تغییرات اساسی در فضای آشپزخانه صورت گیرد.

آشپزخانه با کابینت جزیره به دلیل داشتن پیشخوان مجزا، فضایی دل‌باز و راحت را ایجاد می کند. زمانی که وارد یک آشپزخانه با مدل جزیره می شوید، متوجه خواهید شد که تمرکز آشپزخانه بر روی جزیره کابینت است. این مدل به نوعی طراحی شده که عمده فعالیت آشپز در وسط آشپزخانه و با سهولت بیشتری انجام پذیرد. همان‌طور که اشاره شد این پیشخوان به قسمت های دیگر کابینت متصل نیست و همین سبب می شود که فضای بسیاری برای تردد وجود داشته باشد.

کابینت جزیره چه کاربرد هایی دارد؟

در مدل جزیره کابینت ممبران می‌توانید طبق سلیقه خودتان، از هر یک از آپشن های زیر استفاده کرده و انتخاب کنید که این کابینت به چه شکلی طراحی و نصب شود. در ادامه به بررسی انواع کاربرد مدل جزیره کابینت ممبران می پردازیم:

 کابینت جزیره با اجاق گاز

پیشخوان جزیره کابینت ممبران می تواند به شکلی طراحی شود که اجاق گاز را در خود جای دهد. بدین منظور طراحی های صورت می گیرد که بتوان لوله گاز و باقی وسایل مورد نیاز را در این ناحیه تعبیه کرد. همچنین زمانی که شما از اجاق گاز در طراحی مدل جزیره کابینت ممبران استفاده می کنید، طراحان جایی را برای نصب هود در نظر می‌گیرند تا قرار گرفتن اجاق گاز در وسط آشپزخانه سبب پخش شدن بوی غذا در خانه و ساختمان نشود.

کابینت جزیره با اجاق گاز

سینک ظرفشویی پیشخوان جزیره

بعضی از افراد علاقه دارند پیشخوان جزیره‌ به شکلی طراحی گردد که سینک ظرفشویی را در برگیرد. در این حالت نیز لازم است تدابیری سنجیده شود تا لوله های آب سرد و گرم و همچنین خروجی به سمت فاضلاب، در این ناحیه قرار گیرند. در این مدل، با انتخاب یک سینک ظرفشویی زیبا و چشم نواز می توانید نمایی خیره کننده به آشپزخانه خود بیفزایید.

کابینت جزیره با سینک ظرفشویی

مدل جزیره کابینت ممبران به عنوان میز غذا خوری

شاید استفاده از میز غذاخوری به عنوان پیشخوان جزیره یکی از جذاب ترین مدل های کابینت جزیره را برای آشپزخانه به ارمغان بیاورد. خانواده هایی که ترجیح می دهند غذا را در محیط آشپزخانه میل کنند، می ‌توانند از این طراحی استفاده کرده و همچنین از خرید میز غذاخوری بی نیاز شوند. این پیشخوان چند منظوره در وسط آشپزخانه، می‌تواند جلوه ای منحصر به فرد و مدرن را به وجود آورد. این کاربرد یکی از پرطرفدارترین مدل های کابینت جزیره است.

کابینت جزیره میز غذا خوری

کابینت جزیره سیار

در بعضی خانه ها فضای آشپزخانه متراژ کمی دارد و استفاده از کابینت های معمولی و یا استفاده از میز غذاخوری می تواند فضا را به اشغال کرده و کوچک جلوه دهد. در این حالت می توان در زیر مدل جزیره کابینت ممبران چرخ نصب کرد. این چرخ ها سبب می‌شوند که بتوان به راحتی پیشخوان را حرکت داده و در مواقع لزوم آن را جابجا کرد. البته ذکر این نکته ضروری است در مدل پیشخوان جزیره قابل حمل، امکان استفاده از اجاق گاز و یا سینک وجود ندارد. زیرا در صورت حرکت، تاسیسات آن ها با مشکل روبرو خواهد شد. ولی می‌توان از مدل های معمولی و کانتر های ساده در این مورد استفاده کرد.

مدل جزیره کابینت

کابینت جزیره ساده و یا ویترینی

گاهی اوقات افراد تمایل ندارند که اجاق گاز و سینک ظرفشویی در پیشخوان جزیره نصب شود. در این حالت می‌توان مدل جزیره کابینت ممبران را به‌ ویترین و یا محفظه ای برای نگهداری وسایل آشپزخانه تبدیل کرد. با استفاده از ظرف های لوکس و زیبا در این ویترین، می توانید به نمایی جذاب را برای آشپزخانه ایجاد کنید.

مدل جزیره کابینت ویترینی

مدل جزیره کابینت ترکیبی

طراحی پیشخوان جزیره ترکیبی به نحوی انجام شده که بتوان عناصر مختلف آشپزخانه را در پیشخوان وسط جای داد. برای مثال می توانید هم اجاق گاز و هم سینک ظرفشویی را در کابینت جزیره مورد استفاده قرار دهید. حتی می توان قسمتی از پیشخوان را به عنوان میز غذاخوری در نظر گرفت و متناسب با آن طراحی کابینت را انجام داد. طراحی این مدل تماما با نظر مشتری انجام می پذیرد و در صورت تمایل می توان تمام مدل‌ های بالا را در طراحی پیشخوان مد نظر قرار داد.

مدل جزیره کابینت ممبران ترکیبی

مدل جزیره و اپن چه تفاوت هایی با هم دارند؟

مدل کابینت اپن حداقل از یک سمت به دیوار یا باقی کانترهای کابینت متصل می شود. در حالی که مدل جزیره کابینت ممبران حالت شناور داشته و به هیچ جایی متصل نیست.

در طراحی کابینت های اپن، نماسازی صرفاً از سمت سالن پذیرایی و فضای بیرون آشپزخانه انجام می گیرد. این مدل از درون آشپزخانه نمای خاصی ندارد. ولی کابینت جزیره می‌تواند از سه جهت نما سازی شود و جلوه‌ای زیباتر را فراهم می آورد.

اپن به طور معمول عمق کمی دارد و نمی‌توان در طراحی آن عناصر مختلف آشپزخانه را دخیل کرد. نهایت هنر طراحی در اپن، استفاده به عنوان میز غذا خوری است. در حالی که پیشخوان جزیره قابلیت طراحی و در خود گنجاندن اجاق گاز، سینک ظرفشویی و ترکیب این ها را دارد.

آشپزخانه هایی که کابینت آن ها به شکل اپن طراحی می‌شود، ثابت بوده و نمی‌توان تغییری در آن به وجود آورد. به همین دلیل ممکن است برای بعضی از آشپزخانه ها مناسب نباشد. ولی مدل جزیره کابینت ممبران قابلیت طراحی به صورت سیار را دارد و می‌توان از آن برای آشپزخانه های با متراژ پایین استفاده کرد و در صورت نیاز به جابجایی آن پرداخت.

مدل جزیره کابینت ممبران چه مزایایی دارد؟

 • داشتن یک پیشخوان اضافه
 • قابلیت طراحی و ساخت با مدل های مختلف و آپشن های متفاوت
 • ایجاد فضای بیشتر در آشپزخانه های بزرگ
 • استفاده بهتر از محیط در آشپزخانه های کوچک با استفاده از کانتر قابل حمل
 • امکان انتقال اجاق گاز یا سینک ظرفشویی به پیشخوان وسط آشپزخانه
 • بی نیاز شدن از میز غذاخوری
 • نمایی مدرن و لوکس
 • رفت آمد راحت تر و دسترسی بهتر در آشپزخانه

کابینت جزیره چه معایبی دارد؟

 • نمای آشپزخانه از شکل سنتی خود خارج می شود
 • گاهی اوقات ممکن است طراحی پیشخوان خطر آفرین شود. برای مثال قسمتی از پیشخوان به اجاق گاز و قسمتی به میز غذاخوری اختصاص پیدا می‌کند و همین می‌تواند سبب شود که کودکان هنگام غذا خوردن نزدیک اجاق گاز باشند.
 • در صورت استفاده از تهویه نامناسب، بوی غذا در ساختمان می پیچد. پس لازم است قبل از طراحی این موضوع را مد نظر قرار داده و در صورت لزوم از هود مخصوص مدل جزیره استفاده کنید.
 • ساخت کانتر جزیره قطعاً به مصالح و روکش احتیاج دارد. پس در نهایت هزینه تمام شده ی کل کابینت، افزایش می یابد.

چه زمانی بهتر است از مدل جزیره ممبران استفاده کنیم؟

با توجه به پیشرفتی که در طراحی و ساخت دکوراسیون داخلی از جمله کابینت حاصل شده، تنوع مدل ها به طور چشمگیری افزایش یافته است. همین موضوع سبب می شود که افراد در انتخاب نوع و مدل کابینت آشپزخانه دچار تردید شوند. در حال حاضر مدل جزیره کابینت ممبران به دلیل انعطاف بالایی که در طراحی دارد، مشتریان زیادی را جذب کرده است. زیرا می‌توان با توجه به متراژ و نقشه آشپزخانه، کابینت جزیره را برای انواع کاربری، طراحی و اجرا کرد.

کابینت جزیره می تواند مزایای منحصر به فردی برای هر آشپزخانه داشته باشد. چه آشپزخانه شما کوچک باشد و چه بزرگ، می توانید بنا بر سلیقه خود از این مدل بهره ببرید. اگر آشپزخانه شما کوچک است و نقشه ای خطی دارد، می توانید پیشخوان جزیره را به شکلی طراحی کنید که سبب یکپارچه شدن فضای خانه و آشپزخانه شود. این کار باعث می شود که خانه شما دل باز تر جلوه کند. اما اگر آشپزخانه شما متراژ متوسط و یا زیادی دارد، می توانید با قرار دادن کانتر جزیره در وسط آن، از مزایای بیشتری بهره مند شوید.

در نهایت ذکر این نکته ضروری است که سلیقه مشتری در کنار نظر حرفه ای کارشناس، می تواند بهترین نتیجه را به ارمغان بیاورد و سبب رضایتمندی صاحب خانه شود. پس در صورت هرگونه ابهام و یا سؤال پیرامون مدل جزیره کابینت ممبران می توانید با کارشناسان این حرفه مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.