کابینت سفید و ویژگی‌های آن؛ با انتخاب کابینت سفید یک آشپزخانه رویایی بسازید

کابینت سفید

کابینت سفید و ویژگی‌های آن

کابینت سفید از هر نوع و متریالی که ساخته شده باشد، یکی از زیباترین کابینت‌هاست که همانند یک عروس سفید در آشپزخانه‌تان می‌درخشد و همه را محسور زیبایی خود می‌کند. رنگ سفید، ویژگی‌های شاخص و متمایزی دارد که باعث می‌شود فضای آشپزخانه‌تان منحصربفرد و ویژه باشد؛ ازین رو است که بسیاری از طراحان و دیزاینرها به ساخت کابینت‌هایی با رنگ سفید مبادرت می‌ورزند و ترجیح می‌دهند رنگ غالب دکوراسیون آشپزخانه سفید باشد و یا دستکم در ترکیبات رنگی آشپزخانه، از رنگ سفید بیشتر استفاده می‌کنند. چنانچه شما نیز به رنگ سفید علاقمند هستید، از شما دعوت می‌کنیم این مقاله را همراهی کنید. در ادامه قصد داریم بیشتر به خصوصیات و ویژگی‌های انواع کابینت سفید بپردازیم و به شما بگوییم چرا این رنگ کابینت برای آشپزخانه‌های کوچک و کم‌نور متناسب است. با آکس چوب همراه باشید:

با تعبیه کابینت سفید در آشپزخانه ، چه ویژگی‌هایی نصیب آشپزخانه‌تان می‌شود؟

  • همانطور که مطلع هستید، رنگ‌ها خصوصیات و ویژگی‌های ذاتی‌شان را به محیط اطرافشان پراکنده می‌کنند؛ به این معنی که رنگ‌های تیره باعث می‌شوند فضای آشپزخانه، تیره و کوچک‌تر به نظر برسد و در عوض رنگ‌های روشن و براق، باعث می‌شوند که فضا دلبازتر و بزرگتر به نظر برسد؛ بنابراین استفاده از انواع کابینت سفید باعث می‌شود که آشپزخانه دلباز و بزرگتر به نظر برسد. این ویژگی یک مزیت برای آشپزخانه‌های کوچک است ؛ چرا که استفاده از کابینت‌هایی به رنگ‌های تیره باعث می‌شود فضای آشپزخانه، کوچکتر از ابعاد واقعی‌اش به نظر برسد و فضا را کدر و تیره جلوه دهد.

کابینت سفید و طوسی

 

  • رنگ سفید، حس تمیزی و پاکیزگی را در محیط ایجاد می‌کند. از آنجا که آشپزخانه فضایی است که تمیزی و پاکیزگی آن اهمیت دارد، با استفاده از کابینت سفید ، این حس بیشتر در محیط ایجاد می‌شود و احساس رضایت بیشتری به وجود می‌آید. همچنین استفاده از کابینت‌هایی با رنگ سفید باعث می‌شود که هر گونه لکه یا کثیفی و یا گرد و غبار، بیشتر به چشم بیاید و این خود، مزیت بر علتی‌ است که باعث می‌شود، افراد بیشتر مبادرت به تمیزی آشپزخانه نمایند.
  • کابینت سفید دست شما را برای انتخاب دکوراسیون و چیدمان اسباب و لوازم آشپزخانه و منزل باز می‌گذارد، زیرا این رنگ به راحتی با سایر رنگ‌ها هماهنگ می‌شود. سفید رنگی خنثی است و شما به راحتی می‌توانید آن را با سایر رنگ‌‌های گرم و یا سرد، ترکیب کنید. به عنوان مثال، با بکار بردن لوازم آشپزخانه که به رنگ سرد مانند آبی باشند، می‌توانند آشپزخانه‌ای که گرایش به سردی دارد، طراحی کنید و همچنین با استفاده از رنگ‌هایی که گرایش به سمت گرما دارند مانند قهوه‌ای، می‌توانید فضایی گرم‌تر به وجود بیاورید.

کابینت سفید

  • سفید، رنگی است که بیشترین میزان انعکاس نور را دارد، بنابراین هر نوری که به آن تابیده می‌شود، مجددا به محیط بازتابش داده می‌شود. این ویژگی، خصوصا برای آشپزخانه‌هایی که فاقد پنجره هستند و یا به طور کلی، نورگیر نیستند، بسیار ضروری است و باعث می‌شود فضا واضح‌تر به چشم برسد. استفاده از کابینت سفید در آشپزخانه‌های کم‌نور باعث می‌شود که فضایی روشن را تجربه کنید که این موضوع بر شادابی و افزایش روحیه‌ی شما بی‌تاثیر نخواهد بود.
  • کابینت سفید همواره مد است و از مد هم نمی‌افتد. اگر تمایل دارید کابینت‌هایی داشته باشید که کمتر دستخوش تغییرات مد شوند، بهتر است از کابینت سفید رنگ استفاده کنید. تقریبا می‌توان گفت رنگ‌های سفید، مشکی و قهوه‌ای، از گذشته‌های دور تا به امروز، یار دیرین دکوراسیون خانه‌ها بوده‌اند و هنوز هم در گروه پر کاربردترین رنگ‌های دکوراسیون به حساب می‌آیند. بنابراین با استفاده از کابینت‌‌های سفید رنگ، این اطمینان برای شما وجود دارد که کابینت‌های شما به زودی از مد نمی‌افتند و رنگ‌ آن‌ها، دستخوش گذر زمان نمی‌شود.
  • اگر چه استفاده از رنگ سفید از دیرباز در دکوراسیون مرسوم بوده است، اما استفاده‌ از کابینت سفید ، خصوصا در سبک مدرن و حتی در سبک کلاسیک، نوعی مدرنیته به حساب می‌آيد و باعث می‌شود خانه و آشپزخانه‌ی شما جلوه‌ای شیک و مدرن به دست آورد.

کابینت سفید با جزیره ناهار خوری

  • استفاده از کابینت سفید و به طور کلی دکوراسیون سفید رنگ، باعث احساس آرامش در مخاطب می‌شود البته به شرط آنکه در استفاده ازین رنگ افراط نکنید، زیرا استفاده‌ی افراطی از رنگ سفید می‌تواند باعث سردی و بی‌روح شدن دکوراسیون منزل شود.
  • استفاده از رنگ‌های تیره در کنار کابینت سفید باعث ایجاد تضاد و کنتراست رنگی زیبایی می‌شود که باعث جذاب‌تر شدن فضای دکوراسیون آشپزخانه‌تان خواهد شد. به عنوان مثال با انتخاب پرده‌هایی با گل‌هایی تیره‌ و یا کاشی‌هایی که دارای رنگی تیره‌تر از سفید مانند قهوه‌ای روشن هستند، می‌توانید تضاد رنگی زیبایی در فضا ایجاد کنید.
  • از دیگر محاسن استفاده از کابینت سفید در دکوراسیون آشپزخانه ، ترکیب کردن آن با رنگ‌های دیگر است. اگر به کابینت سفید خالص علاقه نداشته باشید می‌توانید با اندکی تغییرات در ابزار یراق کابینت‌ها و لوازم جانبی آن‌ها، کابینت‌های خود را از حالت سفید خالص خارج کنید. به عنوان نمونه، می‌توانید از دستگیره‌های طلایی، یا مشکی و یا هر رنگ دیگری برای کابینت‌های استفاده کنید. رنگ طلایی، قهوه‌ای و مشکی، رنگ‌های رایجی هستند که معمولا با کابینت سفید رنگ جلوه‌ی بسیار زیبا و جذابی را ایجاد می‌کنند.

کابینت سفید با دیوارهای تیره

انواع کابینت‌های سفید رنگ

هر مدل کابینتی را که برای آشپزخانه‌تان در نظر گرفته باشید می‌توانید به رنگ سفید در آورید یا با متریال سفید بسازید. سفید تنها رنگی است که هر متریالی از آن، موجود است و تقریبا همه‌ نوع ماده‌ی اولیه که در ساخت کابینت بکار می‌رود به رنگ سفید وجود دارد، بنابراین محدودیت چندانی ازین نظر نخواهید داشت.

اگر به سبک کلاسیک علاقمند باشید، کابینت‌‌های پولیشی و ممبران یکی از بهترین متریال برای ساخت کابینت سفید رنگ هستند که باعث می‌شوند ظرافت و جزئیات موجود در کابینت کلاسیک بیشتر به چشم بیاید. یکی از بهترین ترکیبات کابینت کلاسیک سفید رنگ، کابینت سفید طلایی است که باعث ایجاد جلوه‌ی باشکوه‌تری در آشپزخانه می‌شود و برای آشپزخانه‌های بزرگ و متوسط مناسب است.

کابینت سفید برای سبک مدرن نیز، گزینه‌ی بسیار مناسبی است. از بهترین متریالی که در این سبک بکار می‌روند، کابینت ممبران، کابینت هایگلاس و کابینت ام‌دی‌اف است که از نظر قیمتی نیز در رنج متوسطی قرار دارند. کابینت هایگلاس سفید رنگ، یکی از بهترین و زیباترین کابینت‌‌های سبک مدرن است که برای آشپزخانه‌های کوچک و مینیمال مناسب است و باعث بازتاب بیشتر نور می‌شود.

کابینت سفید و طرح چوب

استفاده از کابینت سفید در دکوراسیون آشپزخانه

بکارگیری رنگ سفید در دکوراسیون خانه و آشپزخانه، در کنار زیبایی‌ها و محاسنی که دارد، معایب و دشواری‌هایی نیز دارد که لازم است قبل از اقدام به خرید، از آن‌ها مطلع باشید. کابینت‌ سفید ، لکه و کثیفی را زودتر از سایر رنگ‌ها به خصوص رنگ‌های تیره نشان می‌دهد، بنابراین اگر ازین رنگ کابینت در آشپزخانه استفاده می‌کنید، لازم است به تمیزی و نظافت کابینت‌هایتان بیشتر حساس باشید. همانطور که می‌دانید زیبایی کابینت سفید به درخشندگی و تمیزی آن است و هرگاه که کثیف و پر از لکه‌ی غذا یا گرد و خاک باشد، دیگر چندان زیبا نخواهد بود.

یکی دیگر از معایب و دشواری‌های استفاده از کابینت سفید ، آسیب‌پذیری آن در برابر ضربه و خط و خش است. اگر ازین رنگ کابینت  استفاده می‌کنید باید حواستان باشد که کابینت را از ضربه خوردن و زخمی شدن دور کنید؛ زیرا کابینت‌های سفید رنگ، به خصوص انواع حساس‌تر آن، مانند کابینت ام‌دی‌اف براق یا کابینت هایگلاس، ضربه‌پذیری بسیار بالایی دارند و چنانچه دارای ضربه و خط و خش شوند، اثر ضربه را با وضوح بیشتری نشان می‌دهند و از زیبایی‌شان کاسته می‌شود.

کابینت سفید با پیشخوان سنگ

یکی دیگر از معایب کابینت سفید خصوصا انواع بی‌کیفیت، آن است که در برابر قرار گرفتن در معرض نور خورشید و یا حرارت ناشی از پخت‌ و پز آشپزخانه، به مرور زمان به زردی گرایش پیدا می‌کنند. البته این اتفاق برای کابینت‌هایی می‌افتد که از کیفیت پایین‌تری برخوردار هستند، به عنوان مثال کابینت‌های پولیشی یا پلی‌وود سفید رنگ ، دچار تغییر رنگ نمی‌شوند.

رنگ سفید در کنار زیبایی‌هایش ممکن است برای برخی از افراد خسته ‌کننده باشد، بنابراین توصیه می‌کنیم در استفاده از رنگ سفید افراط نکنید. بهتر است اگر از کابینت سفید رنگ در آشپزخانه استفاده می‌کنید، رنگ دستگیره‌ها یا رنگ کانتر پیشخان آشپزخانه را از رنگ دیگری انتخاب کنید. شیرآلات، زوار پنجره‌ها، کلید و پریزهای برق، هود آشپزخانه و سایر اجزای به ظاهر کوچک و بی‌اهمیت، اگر به رنگ دیگری انتخاب شوند، باعث ایجاد زیبایی بیشتر در آشپزخانه می‌شوند و فضا را از یکنواختی کسل‌کننده نجات می‌دهند.

کابینت سفید با قفسه های باز

سخن پایانی

کابینت سفید ، یکی از بهترین گزینه‌ها برای آشپزخانه‌های کوچک و کم‌نور و حتی آشپزخانه‌های بزرگ و جادار است. استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون آشپزخانه، محدودیتی ندارد و هر جا که تمایل داشته باشید می‌توانید ازین رنگ روشن و نشاط دهنده استفاده کنید. همانطور که اشاره شد، اگر از رنگ سفید، درست و به اندازه در دکوراسیون استفاده شود، زیبایی آن دو چندان خواهد شد و ابدا یکنواخت و خسته‌کننده نخواهد بود.

استفاده از کابینت‌های سفید نقش مهمی در افزایش روحیه آدمی دارد و باعث می‌شود که محیطی روشن و دلباز در آشپزخانه پدید آید و فردی که در آشپزخانه فعالیت می‌کند، احساس آرامش و شادی بیشتری داشته باشد.

ازین که همراه این مقاله بوده‌اید از شما سپاسگزاریم و امیدواریم مطالب ارائه شده در آن، برایتان سودمند و مفید واقع شده باشد.

در پایان آکس چوب از همراهی شما سپاسگزار است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

Comment (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *