کابینت سفید و رنگ چوب ؛ ترکیبی بی‌نظیر و هوشمندانه در آشپزخانه

کابینت سفید و رنگ چوب ؛ آشپزخانه قلب و مرکز یک خانه است و ظاهر و نمای آن نقش تعیین‌ کننده‌ای در چیدمان و دکوراسیون منزل دارد. از آنجا که امروزه اکثر آشپزخانه‌ها به شکل اوپن و باز تعبیه می‌شوند، فضای درون آشپزخانه از اتاق نشیمن و پذیرایی قابل رویت است؛ بنابراین افراد ترجیح می‌دهند فضایی شیک و زیبا در آشپزخانه طراحی کنند و حتی‌الامکان هماهنگی و یکپارچگی مناسبی بین اجزای آشپزخانه و سایر لوازم منزل ایجاد کنند.

به عنوان مثال، اگر سبک مبلمان و وسایل منزل کلاسیک و سلطنتی است، لازم است سبک کابینت‌ها و دکوراسیون آشپزخانه نیز کلاسیک باشد و برعکس. هماهنگی بین اجزای دکوراسیون منزل، خواه آشپزخانه باشد یا خواه اتاق نشیمن و پذیرایی، باعث هر چه زیباتر شدن دکوراسیون منزل می‌شود و فضای منزل را آرام و ایده‌آل جلوه می‌دهد. یکی از بهترین ترکیب‌های رنگی در دکوراسیون آشپزخانه که می‌تواند جلوه‌ی بیشتری را برای خانه و آشپزخانه شما فراهم آورد، استفاده از ترکیب رنگی کابینت سفید و رنگ چوب است که در این محتوا از آکس چوب قصد داریم به بیان جزئیات و ویژگی‌های این کابینت جذاب بپردازیم. امیدواریم در این محتوا همراه ما باشید و از خواندن آن لذت ببرید.

کابینت سفید و رنگ چوبکابینت سفید و رنگ چوب ؛ یک ترکیب رنگ بی‌نظیر در آشپزخانه ….

کمتر کسی را می‌توان یافت که محسور زیبایی رنگ چوب و یا خطوط جذاب نهفته در بطن آن نشود! ترکیب رنگ چوب با سفید، جلوه‌ی شیک و مدرن‌تری نیز به آشپزخانه خواهد بخشید و باعث می‌شود که فضای آشپزخانه روشن و پر نور به نظر برسد. فرقی نمی‌کند کابینت آشپزخانه شما به چه میزان از رنگ سفید و چه میزان از رنگ چوب تشکیل شده باشد، زیرا این مساله سلیقه‌ای است و بستگی به شرایط آشپزخانه شما دارد، در هر صورت ترکیب کابینت سفید و رنگ چوب یکی از زیباترین رنگ‌هایی است که می‌توانید برای آشپزخانه‌ی خود در نظر بگیرید.

اگر سایز و اندازه آشپزخانه‌تان کوچک است، پیشنهاد می‌دهیم از رنگ سفید بیشتری در ترکیب کابینت‌هایتان استفاده کنید و یا از متریال براق که نور را بیشتر بازتاب می‌دهند بهره بگیرید و در صورتی که سایز آشپزخانه‌تان بزرگ و پر نور است، می‌توانید از کابینت‌های رنگ چوب یا کابینت‌های چوبی بیشتری استفاده کنید و از میزان سفیدی در ترکیب کابینت‌ها بکاهید.

ترکیب کابینت سفید و رنگ چوبمزیت استفاده از رنگ سفید در آشپزخانه‌ای با کابینت‌های سفید و رنگ چوب

همانطور که می‌دانید سفید رنگی است که نور را بازتاب می‌دهد و باعث می‌شود که نور دریافتی از محیط، مجددا  به محیط منعکس شود. همین ویژگی باعث می‌شود که خطای دید ایجاد شده و آشپزخانه بزرگ‌تر و روشن‌تر از سایز و اندازه‌ی واقعی‌اش به چشم آید. یک راه ساده و آسان برای اینکه آشپزخانه‌ی کوچک خود را دلباز‌تر نشان دهید، آن است که از کابینت‌های روشن و بازتاب دهنده‌ی نور مانند کابینت سفید و رنگ چوب استفاده کنید. این ترکیب رنگی، هم حس چوب و زیبایی طبیعی آن را نمایان می‌سازد و هم باعث می‌شود که فضایی دلبازتر را تجربه کنید.

استفاده از چوب‌های رنگ روشن مانند قهوه‌ای روشن، باعث می‌شود فضای آشپزخانه‌، مدرن‌تر و دلباز‌تر هم به نظر برسد و در مقابل، استفاده از چوب‌هایی به رنگ تیره‌تر، باعث کنتراست و تضاد رنگی بیشتری در آشپزخانه خواهد شد که برای بسیاری از سلایق زیبا و خاص‌تر جلوه خواهد کرد. میزان روشن یا تیره بودن چوب بکار رفته در ترکیب رنگ کابینت آشپزخانه، یک آیتم کاملا سلیقه‌ای است و شما بر حسب نظر خود می‌توانید از چوب‌های قهوه‌ای روشن یا تیره انتخاب کنید.

مزیت استفاده از رنگ سفید در کابینت سفید و رنگ چوبمزیت استفاده از کابینت‌‌ سفید و رنگ چوب:

  • استفاده از کابینت‌هایی با رنگ‌های ترکیبی این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید لوازم منزل‌تان را با یکی از دو رنگ کابینت آشپزخانه، یعنی سفید یا قهوه‌ای، ست و هماهنگ کنید؛ بنابریان دست شما برای چیدمان دکوراسیون منزل، بیشتر باز است.
  • ترکیب کابینت سفید و رنگ چوب، یک ترکیب رنگی متضاد است که خود باعث زیبایی بیشتری در آشپزخانه می‌شود. هر چه از قهوه‌ای تیره‌تری استفاده کنید، تضاد و کنتراست رنگی بیشتر خواهد شد.
  • استفاده از رنگ سفید باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضای آشپزخانه می‌شود.
  • استفاده از رنگ قهوه‌ای در کنار رنگ سفید، از خستگی و یکنواختی رنگ سفید می‌کاهد و باعث می‌شود فضای آشپزخانه به گرمی و صمیمیت گرایش داشته باشد.
  • ترکیب کابینت سفید و رنگ چوب، یک ترکیب رنگی مدرن و جدید محسوب می‌شود و فضای آشپزخانه‌ی شما را بسیار شیک و امروزی جلوه خواهد داد.
  • از ترکیب رنگی سفید و رنگ چوب می‌توانید هم در کابینت‌های سبک مدرن و هم در کابینت‌های سبک کلاسیک استفاده کنید.
  • متریال مختلفی در ساخت کابینت سفید و رنگ چوب کاربرد دارند، در صورتی که قصد دارید هزینه‌ی‌ بیشتری بابت کابینت‌های آشپزخانه‌تان بپردازید، می‌توانید از کابینت‌های چوبی که اصالت بیشتری دارند، استفاده کنید و در صورتی که قصد ندارید هزینه‌ی زیادی بپردازید می‌توانید از کابینت‌های طرح چوب که با قیمت بسیار پایین‌تری در بازار موجود می‌باشند، استفاده کنید.

آشپزخانه با کابینت سفید و طرح چوبکابینت هایگلاس سفید و رنگ چوب 

یکی از بهترین و زیباترین کابینت‌های سفید با رنگ چوب با متریال هایگلاس که رنگی براق و درخشنده دارد ساخته می‌شود و به دلیل ویژگی براق بودن، برای انواع آشپزخانه‌های بزرگ و کوچک مناسب می‌باشد. هایگلاس متریالی، درخشنده و براق است که مانند یک منبع نوری بسیار روشن و گسترده عمل می‌کند و باعث می‌شود فضای آشپزخانه روشن و درخشنده به نظر برسد و حتی اگر در ساخت کابینت آشپزخانه‌تان از رنگ‌های تیره استفاده کنید، این ویژگی کماکان حفظ می‌شود.

قابل به ذکر است کابینت هایگلاس تنها در سبک مدرن و کابینت‌های ساده قابل طراحی و ساخت است. این متریال در برابر نفوذ آب، مقاوم نیست و چنانچه در برابر رطوب قرار بگیرد، آسیب می‌پذیرد. از نظر قیمت، کابینت هایگلاس چندان گران نیست و در رنج کابینت‌های متوسط دسته‌بندی می‌شود، البته انواع باکیفیت و خارجی آن از انواع ایرانی، کمی گران‌تر است. هایگلاس به راحتی تمیز می‌شود اما در برابر ضربه و خط و خش، ‌آسیب‌پذیر است و باید مراقبت بیشتری از آن عمل آورید.

کابینت ام‌دی‌اف سفید و رنگ چوب

کابینت ام‌دی‌اف که به کابینت اقتصادی و مقرون به صرفه مشهور است، یکی دیگر از متریالی است که می‌تواند کابینت سفید و رنگ چوب را با آن در سبک مدرن طراحی کرد. کابینت ام‌دی‌اف، جلوه و درخشندگی کابینت هایگلاس را ندارد، اما مقاومت آن در برابر ضربه و خط و خش به مراتب بیشتر است.

کابینت ام‌دی‌اف در دو مدل، مات و براق طراحی می‌شود که نوع براق آن، کم‌شباهت به کابینت هایگلاس نیست. این متریال، یکی از بهترین گزینه‌ها برای انواع کابینت مدرن در آشپزخانه‌های کوچک و مینیمال می‌باشد و به راحتی با وسایل و لوازم منزل ست می‌شود. ام‌دی‌اف از خرده‌های چوب طبیعی به دست می‌آید و اگر به درستی از آن محافظت شود، مقاومت نسبتا بالایی دارد. کابینت ام‌دی‌اف را هم می‌توانید از نوع بدون دستگیره سفارش دهید و هم از نوع، دستگیره‌دار انتخاب کنید.

ترکیب چوب و رنگ سفید در کابینت ام دی افکابینت ممبران سفید و رنگ چوب کلاسیک 

کابینت کلاسیک یکی از بهترین گزینه‌ها برای آشپزخانه‌های بزرگ و نورگیر و البته کسانی است که به سبک سنتی و مدل‌های سلطنتی و اشرافی علاقمند هستند. اگر به مبلمان استیل و سلطنتی علاقمند هستید و ترجیح می‌دهید درون بشقاب‌های چینی با طرح‌های اروپایی غذا بخورید، بهترین کابینت برای آشپزخانه‌‌ی شما، سبک کلاسیک است.

کابینت سفید و رنگ چوب در سبک کلاسیک را می‌توانید با هزینه‌ی کمتری با کابینت ممبران بسیازید. ممبران کابینتی بسیار مقاوم در برابر رطوبت و نفوذ آب است و به دلیل آنکه طرح‌ها و مدل‌های آن توسط دستگاه ساخته می‌شود، از نظر قیمتی بسیار مقرون‌ به صرفه‌تر از کابینت‌های کلاسیک چوبی و دست‌ساز است.

کابینت سفید و رنگ چوب ساخته شده از چوب طبیعی

بدون شک اگر بخواهیم از کابینتی با رنگ چوب استفاده کنیم، چوب طبیعی ، بهترین گزینه‌ی پیش روی ما است؛ اما متاسفانه چوب طبیعی، متریالی بسیار گرانقیمت و کمیاب است و همه‌ی افراد این امکان را ندارند که کابینت‌هایشان را از جنس چوب طبیعی سفارش دهند.

اگر از نظر مالی می‌توانید هزینه‌ی کابینت‌های تمام چوب را در سبک مدرن یا کلاسیک بپردازید، کابینت سفید و رنگ چوبی که از چوب طبیعی ساخته شده باشد، بدون شک زیبایی خیره کننده‌ای دارد. اما در صورتی که قصد ندارید هزینه‌ی زیادی بابت کابینت آشپزخانه بپردازید، می‌توانید تنها بخش‌های رنگ چوب کابینت آشپزخانه را از چوب طبیعی سفارش دهید.

به عنوان نمونه می توانید قسمت‌های سفید رنگ را از کابینت هایگلاس و قسمت‌های چوبی را از جنس چوب طبیعی سفارش دهید و با این کار، یک تیر و دو نشان بزنید!

کابینت سفید در آشپزخانه کوچک با زوار و رویه چوبی

سخن پایانی :

امروزه استفاده از کابینت‌هایی با رنگ‌های ترکیبی بسیار متداول است. به جرات می‌توان گفت در میان کابنیت‌هایی با رنگ‌های ترکیبی، کابینت سفید و رنگ چوب ، یکی از بهترین و زیباترین انواع کابینت‌های ترکیبی و دو رنگ به حساب می‌آیند که به دلیل زیبایی خیره‌کننده و فضای مدرن و صمیمی که ایجاد می‌کند، بسیار پرطرفدار بوده و از همه نظر ایده‌آل می‌باشد.

اگر شما هم به این ترکیب رنگی ایده‌آل علاقمند هستید، از شما دعوت می‌کنیم با مشاوران آکس چوب تماس بگیرید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

ازین که تا پایان همراه و همگام با این مقاله بوده‌اید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم محتوای تولید شده، برایتان مفید و سودمند واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.