کابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک ؛ اصالتی ماندگار از دیروز تا امروز

کابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک

دیزاین و طراحی آشپزخانه برای اهالی خانه به خصوص خانم ها، بسیار مهم و حائز اهیمت است. آشپزخانه معمولا جایی است که خانم ها بیشترین مدت زمان روز را در آن جا سپری می کنند. از سوی دیگر غذا در آشپزخانه طبخ و نگهداری می شود، لذا تمیزی و زیبایی آن اهمیت خاصی برای همه ی اعضای خانواده دارد.

از نظر دکوراسیون و زیبایی، می توان آشپزخانه را مهم ترین بخش خانه دانست چرا که با سبک و سیاق خود می تواند فضای خانه را دگرگون و جذاب نماید. به جرات می توان گفت کابینت ها اولین چیزی هستند که در زیبایی آشپزخانه اثر گذار هستند.

شما با انتخاب کابینت های زیبا که هماهنگی بیشتری با دکوراسیون منزل شما دارد، می توانید فضای دلنشین و خاصی را برای منزل خود پدید آورید. یکی از جذاب ترین و در عین حال لوکس ترین نوع کابینت، کابینت تمام چوب کلاسیک است که با المان های سنتی و اشرافی، اصالت و شکوه را به منزل شما به ارمغان خواهند آورد.

گروه طراحی و تولیدی آکس چوب قصد دارد در این محتوا راجع به کابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک با شما به گفتگو بنشیند و خصوصیات و ویژگی های این کابینت را برای شما بازگو کند.

کابینت تمام چوب کلاسیک با منبت روی سر ستون هاکابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک :

سبک کلاسیک کابینت، به معنای استفاده از کابینت هایی با طرح و فضای لوکس و خانه های سلطنتی اروپایی است. اگر به سبک کلاسیک علاقمند هستید، بدانید کابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک خانه شما را به یک محیط رویایی و با شکوه تبدیل خواهد کرد که می توانید سال های سال از زیبایی و چشم نوازی آن لذت ببرید.

کابینت تمام چوب کلاسیک، محبوب ترین و البته گران ترین نوع کابینت در جهان محسوب می شود. یکی از ویژگی های بارز این مدل کابینت این است که شما را به یاد خانه های قدیمی و اشرافی اروپایی و رومی خواهد انداخت.

این کابینت ها از چوب طبیعی ساخته شده اند و بر روی درب آن، نقش و نقوش های زیبایی طراحی شده است. وجود تاج ها و سر ستون های کنده کاری شده و منبت کاری، باعث ارزش بالا و خاص بودن کابنیت های کلاسیک چوبی می شود که می تواند چشم هر بیننده ی اهل هنر و ذوقی را به خود خیره سازد.

امروزه کابینت های تمام چوب کلاسیک یکی از جدیدترین و به روز ترین مدل های دکوراسیون آشپزخانه محسوب می شوند که اهالی اهل ذوق به دنبال آنند.

کابینت های تمام چوب کلاسیک از جنس چوب

کابینت کلاسیک چوبی می تواند باعث آرامش و روحیه در خانه شود.

کابینت چوبی کلاسیک به دلیل اینکه از دل طبیعت برخواسته، با سلامت روحی  و جسمی انسان سازگاری بیشتری دارد و باعث می شود آرامش به منزلتان نفوذ کند. رنگ چوب معمولا قهوه ای ست. قهوه ای، رنگی گرم و انرژی بخش است که حس گرما و صمیمیت را به بیننده القا می کند.

همچنین چوب با رگه های طبیعی و نامنظمی که دارد باعث حس زیبایی شناختی در انسان می شود و حس نوستالژیک، اصیل و خاطره انگیزی را در انسان زنده می سازد.

کابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک از چه مواد اولیه ای تشکیل شده است؟

کابینت های تمام چوب کلاسیک از جنس چوب تشکیل شده اند. چوب گردو ، چوب افرا و چوب بلوط یکی از بیشترین و پر کاربردترین چوب ها در ساخت کابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک است. البته ممکن است در ساخت بدنه و اسکلت کابینت های کلاسیک چوبی از متریال ام دی اف یا فلز هم به علت به صرفه بودن اقتصادی استفاده شود که تاثیری در نمای کابینت آشپزخانه نخواهد داشت.

کابینت تمام چوب آکس

نحوه ساخت کابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک:

ساخت و تولید کابینت های تمام چوب معمولا کمی زمان بر است. برای ساخت کابینت های کلاسیک تمام چوبی، ابتدا بدنه یا اسکلت کابینت ساخته و تولید می شود و در محل نصب می شود. به دلیل گران بودن و نایاب بودن چوب، معمولا بدنه ی کابینت را از جنس ام دی اف می سازند. البته ممکن است بدنه کابینت از جنس فلز یا خود چوب هم باشد که این بستگی به نظر سازنده و مشتری دارد و حتما از نظر اقتصادی متفاوت خواهد بود.

بعد از ساخت و نصب بدنه، درب های کابینت، متناسب با بدنه آن، اندازه گیری و ساخته می شود و برای نصب اولیه به محل برده می شود. بعد از نصب اولیه و اطمینان از تطبیق سایز درب های کابینت، مجددا درب ها باز شده و به محل مخصوص برای رنگ زدن، برده می شود.

پس از خشک شدن کامل رنگ، درب های کابینت بر روی بدنه ی اصلی نصب خواهد شد. این فرآیند به این دلیل اتفاق می افتد که کابینت های تمام چوب کلاسیک، گران قیمت و حساس هستند و باید با دقت بیشتری ساخته و تولید شوند.

کابیت تمام چوب کلاسیک ، کابینتی لوکس و گران قیمت

ویژگی های کابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک :

  • کابیت تمام چوب کلاسیک ، کابینتی لوکس و گران قیمت محسوب می شود. به این دلیل که کابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک ، از چوب طبیعی ساخته می شود، قیمت آن بسیار گران تر از سایر انواع کابینت هاست. همچنین طراحی و ساخت آن حساس و زمان بر است و نیازمند دقت و تخصص بیشتری از سوی سازنده است.
  • یکی از ویژگی های کابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک ، عایق بودن آن در برابر صداست. این کابینت ها معمولا صدا را به سمت خود جذب می کنند و باعث می شوند صوت با انعکاس کمتری در محیط پخش شود.
  • به دلیل وجود بافت ارتجاعی که در جنس چوب کابینت تمام چوب کلاسیک آن وجود دارد، این کابینت ها نسبت به سایر کابینت هایی که از مواد غیر طبیعی ساخته شده اند، فرسایش کمتری خواهند داشت.

کابینت کلاسیک تمام چوب رنگ روشن با سر ستون منبت کاری شده

  • کابینت های چوبی در برابر گرما از خود مقاومت مطلوبی نشان می دهند و با گرم شدن فضای آشپزخانه در برابر گرمای حاصل از پخت و پز، آسیب نمی بینند.
  • کابینت های آشپزخانه چوبی، در مقابل رطوبت و نفوذ آب ضعیف عمل می کنند. چوب در اثر رطوبت تغییر شکل می دهد و به اصطلاح باد می کند. البته این بدان معنا نیست که کابینت شما به زودی خراب خواهد شد، بلکه به این معنی است که در برابر آب خوردگی، نمی تواند از خود مقاومت زیادی نشان دهند و باید از آن مراقبت بیشتری انجام دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که معمولا همه کابینت ها به غیر از کابینت های روکش پی وی سی، در برابر نفوذ آب، آسیب پذیرند.
  • زمانی بسیار زیادی صرف ساخت و تولید کابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک خواهد شد، زیرا در ساخت آن جزئیات فراوانی به کار می رود. اگر چه ممکن است زمان زیادی را منتظر آماده شدن کابینت های آشپزخانه خود بمانید، اما شک نداشته باشید که ارزش آن را دارد!

طراحی آشپزخانه  تمام چوب کلاسیک برای تمام فضا هاطراحی آشپزخانه  تمام چوب کلاسیک برای تمام فضا ها:

یکی از امتیازات قابل توجه در طراحی کابینت تمام چوب کلاسیک ، مناسب بودن آن برای انواع فضاهای کوچک و بزرگ است. اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است، بدانید که با قرار گرفتن کابینت های تمام چوب کلاسیک می توانید فضای دنج و بکری را برای خود مهیا سازید و زیبایی آشپزخانه شما آن دو چندان خواهد شد.

اگر فضای آشپزخانه شما بزرگ است، باز هم طراحی آشپزخانه با کابینت های تمام چوب ، زیبایی فوق العاده ای را به منزل و آشپزخانه شما خواهد بخشید و می توانید یک فضای کلاسیک و بی نظیر را برای خود فراهم آورید.

کابینت کلاسیک چوبی

تاثیر رنگ در طراحی آشپزخانه تمام چوب کلاسیک :

معمولا کسانی که از کابینت های چوبی برای آشپزخانه خود استفاده می کنند، رنگ قهوه ای چوب را دوست دارند. قهوه ای رنگ گرمی است و باعث روح بخشی به محیط زندگی می شود، چه بسا که این رنگ طبیعی هم باشد و رنگ و طرح چوب های جنگلی را داشته باشد. در هر صورت می توانید کابینت چوبی خود را با رنگ هایی دیگری سفارش دهید.

رنگ های روشن مانند کرم و سفید، طوسی یا قهوه ای روشن ، یکی از بهترین انتخاب ها برای آشپزخانه های کوچک و کم نور است. برای فضاهای بزرگتر می توانید از چوب های تیره تر استفاده کنید یا حتی کابینت خود را در رنگ های مشکی و قهوه ای سوخته انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید انتخاب شما برای رنگ در کابینت های کلاسیک کمی محدود تر از کابینت های مدرن است. شما در کابینت مدرن می توانید هر رنگی مانند رنگ های قرمز، زرد یا سبز را سفارش دهید اما کابینت های کلاسیک رنگ های محدودی دارند. این کابینت ها در رنگ های سنگین مانند سفید، کرم، طوسی، طیف قهوه ای و مشکی طراحی و ساخته می شوند.

کابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک در فضای بزرگ

سخن آخر:

کابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک ، از متریالی از جنس طبیعت ساخته شده است و طبیعی است بیشتر از مواد مصنوعی به آرامش شما کمک خواهد کرد. شما با هماهنگ کردن سایر وسایل چوبی منزلتان با کابینت چوبی کلاسیک، می توانید فضایی رویایی و دلنشین را برای خود پدید آورید. در ساخت و تولید کابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک ، از چوب استفاده خواهد شد و این مساله یکی از عمده ترین دلایل بالا بودن بهای آن است. ما در مجموعه آکس چوب بر آنیم که شما را با انواع مختلف کابینت آشما کنیم و امید داریم در این راه شما نیز همراه ما باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

Comments (9)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *