کمد دیواری اتاق خواب

کمد دیواری اتاق خواب

اگر به دنبال خرید یا اجاره آپارتمان رفته باشید، احتمالا یکی از ملاک‌های شما برای انتخاب، وجود کمد دیواری اتاق خواب است. این آیتم یکی از ملزومات و ضروریات در هر خانه‌ای است که نبود آن بدون شک یکی از نکات منفی هر خانه‌ای به حساب می‌آید. خانه یا آپارتمانی که دارای چند کمد دیواری جادار در اتاق خواب باشد بدون اینکه از فضای ظاهری خانه بکاهد، چند امتیاز در طراحی و دکوراسیون جلوتر از بقیه خانه‌هاست و هر کسی به راحتی از کنار آن نخواهد گذشت.

اهمیت وجود کمد دیواری اتاق خواب در قرار دادن لوازم شخصی و البسه است. با اینکه وجود کمد در بقیه اتاق‌ها نیز می‌تواند مفید باشد، اما کمد دیواری اتاق خواب فضایی خصوصی برای اعضای خانه ایجاد می‌کند که همان کمد در اتاق‌های دیگر نمی‌تواند فراهم کند.

نه تنها در اتاق خواب، بلکه در هر قسمت از خانه‌، می‌توانید کمد دیواری جذاب و دکوراتیو داشته باشید.

انواع کمد دیواری اتاق خواب

خوب است بدانید که کمد دیواری اتاق خواب از نظر نحوه‌ی باز شدن درب‌هایشان، به ۴ مدل تقسیم می‌شوند. در زیر انواع کمد دیواری معرفی می‌شوند:

  • کمد دیواری با درب‌ لولایی

این مدل کمد دیواری، همان طوری که از نامش پیداست، به وسیله‌ی لولا باز و بسته می‌شود. همه‌ی ما بارها کمد دیواری لولایی را دیده‌ایم. چنین کمدهایی برای فضاهای بزرگ، بسیار عالی هستند و دسترسی راحت و بی‌دغدغه‌ای را برای کاربر فراهم می‌آورند به طوری که می‌توانید با باز شدن دو درب کنار هم،  به فضای کل کمد دسترسی داشته باشید.

  • کمد دیواری با درب کشویی

کمدهای درب کشویی، برای اتاق خواب‌هایی که فضای کافی ندارند، گزینه‌ی مناسبی است. کمد دیواری‌های ریلی، معمولا در اتاق‌خواب‌های کوچک که فضای کافی برای وجود درهای لولایی وجود ندارد، تعبیه می‌شوند. این مدل کمد دیواری‌ها اگر چه بسیار شکیل و زیبا هستند، اما به دلیل ریلی بودن، تنها می‌توانید یکی از درب‌های آن را باز کنید، که البته مساله‌ی چندان مهمی نیست.

  • کمد دیواری با درب ترکیبی

اگر قرار است از کمد دیواری لولایی استفاده کنید و فضای کافی نیز ندارید، کمد دیواری با درب ترکیبی گزینه‌ی مناسبی است. این مدل کمد دیواری‌ها، هم لولایی هستند و هم ریلی، یعنی به صورتی که درب کمد به شکل لولایی باز شده و سپس خم شده و در راستای ریل حرکت می‌کند و به شما اجازه‌ی دسترسی به فضای کمد را می‌دهد. کمد دیواری‌هایی با درب ترکیبی، برای کمدهایی که درب خیلی بزرگی دارند نیز پیشنهاد می‌شود.

  • کمد دیواری بدون درب

کمد دیواری بدون درب، معمولا مدل‌هایی مخصوص لباس است. با توجه به این که در این مدل، دری وجود ندارد، نمی‌توانید خرت‌وپرت و وسایل مختلف را در کمد قرار دهید. بلکه تنها می‌توانید وسایلی از یک خانواده را به شکلی منظم و مرتب و هماهنگ چیدمان کنید. این مدل برای اتاق خواب‌های کوچک و به عنوان کمد لباس بوتیکی مورد استفاده قرار دارد و فضایی لوکس و در عین حال کاربردی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

کمد دیواری
رنگ و مدل کمد دیواری باید متناسب و در هماهنگی با دیزاین منزل انتخاب شود.

کاربرد و اهمیت کمد دیواری اتاق خواب

اتاق خواب باید آرامش‌بخش و محل مناسبی برای استراحت ذهن و جسم باشد. این اتاق یکی از اصلی‌ترین بخش‌های هر خانه است و مسلما هیچ‌کس دوست ندارد اتاق خوابی آشفته، شلوغ با انبوه وسایل پخش‌وپلا داشته باشد.

کمد دیواری اتاق خواب به برقراری نظم کمک می‌کند. به طوری که ما می‌توانیم انبوه وسایل، لباس‌ها و حتی رخت‌خواب‌هایمان در کمد دیواری‌ اتاق خواب جاسازی کنیم. خوشبختانه امروزه انواع مختلفی از از مدل‌های کمد دیواری برای اتاق‌خواب‌های بزرگ و کوچک وجود دارند که باعث می‌شوند فضای مناسب و در دسترسی در اختیار کاربر قرار گیرد. بر‌خی از انواع کمد دیواری‌ها چنان هوشمندانه ساخته می‌شوند که نه تنها باعث کوچک شدن فضای اتاق نمی‌شوند، بلکه به بزرگتر دیده شدن اتاق نیز کمک می‌کنند.

کمد دیواری

کمد دیواری اتاق خواب جدید

معمولا مدل‌های کمد دیواری، متناسب با نیز کاربر انتخاب می‌شوند. امروزه استفاده از کمد دیواری‌های چند منظوره، که کاربردهای مختلفی دارند، بسیار مورد استقبال قرار دارند. کمد دیواری‌های چند منظوره، معمولا بخشی از دکوراسیون اتاق خواب به حساب می‌آیند و با طراحی دیوارها یا کاغذ دیواری هماهنگ هستند.

نصب کمد دیواری‌های چند منظوره، کار شما را برای ایجاد نظم در اتاق خواب راحت می‌کنند و فضای مینیمال و جذابی را در اختیارتان قرار می‌دهند.

برای مشاهده‌ی مدل کمد دیواری جدید و چند منظوره، پیشنهاد می‌دهیم در گوگل سرچ کنید تا به بی‌شمار نمونه‌ها و مدل کمد دیواری جدید دسترسی داشته باشید.

کمد دیواری
هماهنگی بین عناصر موجود در اتاق، باعث هارمونی و ایجاد فضای زیباتر میشود. به هماهنگی رنگ کمد دیواری و تخت خواب توجه کنید.

کمد دیواری اتاق خواب کوچک

معمولا در اتاق‌خواب‌های بزرگ، کمد دیواری‌های بزرگی تعبیه می‌شود، اما مساله اصلی این است که در اتاق خواب‌های خواب‌های کوچک، چگونه و بر چه اساسی می‌توانیم کمد دیواری تعبیه کنیم. به شکلی که هم جادار و دارای فضای مفید باشد و هم از حداقل متراژ اتاق نکاهد.

پر واضح است که در فضاهای کوچک و مینیمال، ما باید از فضا حداکثر استفاده را ببریم. به طوری که هم فضا کوچک و گرفته به نظر نرسد و هم بتوان وسایل و لوزام بیشتری را در اتاق جای‌سازی کرد. حتما بسیاری از خانه‌ها و آپارتمان‌ها را در فیلم‌ها مشاهده کرده‌اید که در عین حالی که بسیار کوچک هستند، بسیار مفید و کاربردی طراحی شده‌اند. به طوری که بیننده را شگفت‌زده کرده‌اند.

بنابراین با یک طراحی کاربردی و اصولی می‌توان کمد دیواری اتاق‌خواب کوچک را به شکلی طراحی کرد که زیبا، جادار و در عین حال، کاربردی باشد. برای این کار لازم است طراحی کمد دیواری اتاق خواب‌تان را به یک طراح حرفه‌ای و کاربلد بسپارید.

در زیر تصاویری از مدل‌های کمد دیواری اتاق خواب کوچک و مینیمال را مشاهده می‌کنید:

کمد دیواری اتاق خواب

کمد دیواری اتاق خواب

همان طور که در این تصویر مشاهده میشود, کمدهای دیواری به نحوی جاسازی شدند که فضای کمتری اشغال شود، در عین حال فضایی دکوراتیو نیز برای قرار دادن وسایل تزئینی تعبیه شده است.

کمد دیواری در اتاق خواب

سخن پایانی

کمد‌های دیواری نه تنها در اتاق خواب‌ها، بلکه در آشپزخانه، سرویس بهداشتی، اتاق نشیمن و پذیرایی یا هر جای دیگری از منزل که فضای پرتی داشته باشد، کاربرد دارند. در هر قسمتی از خانه می‌توانید متناسب با دیزاین خانه و سبک کلی چیدمان منزل، کمد دیواری‌های زیبا و درخورد توجه سفارش دهید و از زیبایی آن لذت ببرید.

ازین که تا پایان با این مقاله همراه بوده‌اید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم آن چه بیان شد، برایتان مفید و سودمند واقع شده باشد.

در پایان از شما دعوت می‌کنیم به صفحه‌ی اینستاگرام آکس چوب بپیوندید و از مدل‌های به روز و جدید کابینت آشپزخانه، همچنین انواع کمد دیواری دیدن فرمایید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

Comments (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *