کابینت آشپزخانه مدرن و شیک؛ مدل‌های جدید کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه مدرن و شیک

کابینت آشپزخانه مدرن و شیک؛ مدل‌های جدید کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه مدرن و شیک می‌تواند آرزوی هر کسی برای داشتن یک خانه‌ی رویایی باشد. البته منظور ما در اینجا صرفا کابینت مدرن نیست. بلکه به کابینت‌هایی اشاره داریم که از نظر زمانِ تولید، مدرن و مد روز باشند. یا به بیان دیگر با استاندارهای امروز کابینت آشپزخانه هم‌خوانی داشته باشند.

از زمان پیدایشِ شکلِ امروزی کابینت آشپزخانه تاکنون، نزدیک به یک قرن می‌گذرد. متریال، ظاهر کابینت، رنگ و اکسسوری‌ها و کاربرد آن، هر ساله در حال جدید شدن و نوآوری است. به طوری که امروزه کابینت‌ها در عین حالی که فضای کمتری اشغال می‌کنند، نسبت به گذشته کاربردی‌تر هستند. به بیان دیگر می‌توان گفت فضای مفید بیشتری را در دسترس مصرف کنندگان قرار می‌دهند. با آکس چوب باشید تا در این مقاله، راجع به کابینت آشپزخانه مدرن و شیک و البته درجه یک، با شما سخن بگوییم.

کابینت آشپزخانه مدرن و شیک

کابینت آشپزخانه مدرن و شیک

هنگامی که صحبت از کابینت آشپزخانه مدرن و شیک می‌شود، لزوما به کابینت مدرن اشاره ندارد. برای روشن‌تر شدن موضوع، باید گفت که سبک رایج کابینت آشپزخانه دو مدل است. معمولا کابینت‌ها، یکی ازین دو مدل یا سبکی تلفیقی ازین دو هستند.

·        کابینت کلاسیک

ظاهر و شکل این کابینت‌ها کلاسیک است. انواع حکاکی و کنده‌کاری‌های کلاسیک و سنتی بر روی کابینت‌ کلاسیک دیده می‌شود. عرض کابینت‌های کلاسیک، عمدتا پهن‌تر است و این کابینت‌ها غالبا از سقف آشپزخانه فاصله دارند. می‌گوییم معمولا و غالبا، چون در دنیای مدرن امروز، هر چیزی ممکن است. اما شکل اصلی و متداول کابینت‌های کلاسیک این است که عرض بیشتر و ارتفاع کوتاه‌تری دارند.

 انواع گل‌دکوراتیو، سرستون، تاج‌گل و به طور کلی، طرح‌های منبت‌شده و حکاکی‌شده، جنبه‌ی دکوراتیو و زیبایی کابینت‌های سبک کلاسیک را تشکیل می‌دهند. کابینت‌های کلاسیک برای آشپزخانه‌هایی مناسب هستند که اولا سبک کلی دکوراسیون خانه کلاسیک و فاخر باشد و در ثانی، فضای کافی و بزرگ برای اجرای این سبک تجملی و فاخر وجود داشته باشد.

·        کابینت مدرن

به طور کلی در سبک مدرن، هیچ جزئیات اضافه‌ای دیده نمی‌شود. در واقع همه جزئیات، جنبه‌ی کاربردی دارند. بر طبق همین تعریف، کابینت مدرن، ظاهری ساده و امرزوی‌تر دارد. کابینت‌های مدرن معمولا کشیده و بلند هستند و در صورت تمایلِ مشتری، می‌توانند تا سقف نیز امتداد داشته باشند.

رنگ‌بندی در کابینت مدرن بسیار متنوع است. از رنگ‌های شاد و پر انرژی تا رنگ‌های ساده، تیره و روشن و حتی تلفیقی، در سبک کابینت مدرن دیده می‌شود. کابینت‌های مدرن می‌توانند دستگیره‌دار یا از نوع کابینت بدون دستگیره باشند. کابینت‌های سبک مدرن، بهترین گزینه برای آشپزخانه‌های فاقد پنجره، کم‌نور و با متراژ کوچک هستند.

به طور معمول، در هر نوع آشپزخانه‌ای می‌توان کابینت مدرن تعبیه کرد. چه آشپزخانه شما بزرگ و پر نور باشد و چه کوچک و فاقد پنجره، کابینت مدرن می‌توان گزینه‌ی انتخابی شما باشد. تنها نکته‌ای که هنگام سفارش کابینت مدرن باید به آن توجه کنید، هم‌خوانی آن با دکوراسیون منزل و وسایل خانه‌تان است. اگر وسایل منزل‌تان کلاسیک و سنتی هستند، کابینت مدرن نمی‌تواند گزینه‌ی زیبا و مناسبی برای چنین خانه‌ای باشد.

·        کابینت نئوکلاسیک و سایر سبک‌های تلفیقی

گفتیم که کابینت آشپزخانه از دو سبک کلاسیک و مدرن پیروی می‌کند اما می‌تواند تلفیقی از این دو مدل نیز باشد. کابینت نئوکلاسیک را می‌توان سبکی مابین کلاسیک و مدرن در نظر گرفت که البته این روزها بسیار ترند شده و پرطرفدار است.

کابینت نئوکلاسیک هم سادگی کابینت‌های مدرن را دارد، هم ظاهر آن تا حدودی به سبک کلاسیک شباهت دارد. کابینت نئوکلاسیک، برای آشپزخانه‌های با متراژ متوسط، بزرگ و کوچک مناسب است. البته اگر متراژ آشپزخانه‌تان خیلی مینیمال است، باید به سراغ کابینت مدرن بروید.

رنگ‌بندی کابینت نئوکلاسیک تا حدودی محدودیت‌های کابینت کلاسیک را دارد و رنگ‌های شاد و پر انرژی در آن دیده نمی‌شود. با توجه به آن که سبک نئوکلاسیک، سبکی معتدل و میانه‌رو است، کابینت‌های نئوکلاسیک قدرت انطباق بیشتری با وسایل منزل دارند. که البته یکی از دلایل پر طرفدار بودن این کابینت‌ها نیز همین هست.

طرح کابینت آشپزخانه مدرن و شیک

با توجه به آن چه گفته شد، سبک و طرح کابینت آشپزخانه را می‌توان انتخاب نمود. معمولا در خانه‌ها و آشپزخانه‌های کوچک، از سبک مدرن به دلیل شکل ظاهری ساده‌تری که دارد، بیشتر استقبال می‌شود. زیرا کابینت‌های مدرن از شلوغی فضا می‌کاهند و باعث می‌شوند آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد. همچنین به دلیل ارتفاع بیشتر، فضای کاربردی بیشتری را در اختیار مشتری قرار می‌دهند.

کابینت جدید

برای تعیین طرح کابینت آشپزخانه و انتخاب کابینت جدید، به غیر از سلیقه‌ی شخصی‌تان، باید به سبک و سیاق منزل‌، وسایل و دکوراسیون داخلی خانه نیز توجه کنید. دقت داشته باشید، هماهنگی بیش از هر چیز دیگری باید در منزل‌ شما رعایت شود. در غیر این صورت، هر چقدر هم که از متریال و وسایل گرانقیمتی استفاده کنید، به نتیجه‌ی دلخواه نمی‌رسید.

 پیشنهاد می‌دهیم برای تعیین و انتخاب کابینت جدید، حتما از مشاوره تخصصی کارشناسان و دیزاینرهای داخلی کمک بگیرید.

نرم‌افزار طراحی کابینت آشپزخانه

بسیاری از شرکت‌های کابینت‌ساز، قبل از آن که اقدام به ساخت کابینت آشپزخانه نمایند، مدل انتخابی مشتری را به وسیله‌ی نرم‌افزارهای طراحی کابینت آشپزخانه، شبیه‌سازی می‌کنند. شبیه‌سازی کابینت‌ در فضای اصلی آشپزخانه مشتری، باعث می‌شود نمای کلی کابینت به نظر مشتری برسد و بتواند قبل از متحمل شدن هزینه‌ی اضافه، تغییرات لازم را پدید آورد.

به یاد داشته باشید در بسیاری مواقع، مدلی که در ذهن ساخته‌ایم با واقعیت فاصله‌ی بسیاری دارد و در این صورت، کابینت‌ جدید ممکن است توی ذوق‌تان بزند.

کابینت آشپزخانه

انواع مدل کابینت آشپزخانه مدرن و شیک

پس از آن توضیحات کاملی که در بالا ارائه شد، بد نیست با چند نمونه از کابینت‌های آشپزخانه آشنا شویم. البته باید ذکر کنیم که کابینت‌های آشپزخانه، تنوع بسیار بالایی دارند که در این مقاله ما فقط به شناخته‌‌شده‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

کابینت ام‌دی‌اف

کابینت ام‌دی‌اف متداول‌ترین و اقتصادی‌ترین نمونه‌ی کابینت آشپزخانه است. همه‌ی ما با ام‌دی‌اف و رنگ‌های بسیار متنوع آن آشنایی داریم. کابینت ام‌دی‌اف متریال انعطاف‌پذیر در ساخت و برش‌کاری است. به همین دلیل، انواع طرح‌ها و مدل‌های کابینت را می‌توان با آن ساخت. به یاد داشته باشید کابینت ام‌دی‌اف، تنها در سبک مدرن قابل اجرا است و در سبک‌های دیگر نمی‌توان از آن استفاده نمود. اگر به کابینت‌های بدون دستگیره علاقمند هستید، کابینت ام‌دی‌اف یکی از بهترین گزینه‌ها برای آشپزخانه شما خواهد بود.

کابینت آشپزخانه هایگلاس

هایگلاس، متریالی شبیه به ام‌دی‌اف اما با روکشی براق و آینه‌مانند است. کابینت هایگلاس، بازتاب نور بسیار بالایی دارد. به همین دلیل مانند یک چشمه نور در آشپزخانه‌ می‌درخشد. اگر آشپزخانه‌تان کوچک و نقلی است و یا نورگیر آن کم است، بهترین گزینه برایتان کابینت هایگلاس سفید خواهد بود. چرا که با انعکاس بالای نور باعث می‌شود فضا دلبازتر به نظر بیاید.

کابینت هایگلاس نیز همانند ام‌دی‌اف، تنها در سبک مدرن قابلیت اجرا دارد.

کابینت آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران که گاهی با نام کابینت وکیوم نیز شناخته می‌شود، کابینتی ضدآب و مقاوم در برابر رطوبت است. کابینت ممبران به وسیله‌ی ماشین‌آلات پیشرفته‌ای به نام دستگاه cnc طراحی و حکاکی می‌شوند و در نهایت با pvc پوشانده می‌شوند.

کابینت ممبران را می‌توان حکاکی کرد و انواع طرح‌های ریز و درشت را بر روی بدنه‌ی آن ایجاد نمود. به همین دلیل، در سبک کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن کاربرد دارد. تا پیش از پیدایش ماشین cnc فقط با استفاده از چوب طبیعی می‌شد مدل‌کلاسیک کابینت آشپزخانه را طراحی کرد. اما امروزه انواع حکاکی‌ها و گل‌دکوراتیوهایی که بر روی کابینت‌های کلاسیک وجود دارند، با هزینه‌ی بسیار کم‌تری قابل اجرا هستند.

بیشتر نمونه‌های کابینت نئوکلاسیک که امروزه ترند هستند و در آشپزخانه‌های مدرن و شیک دیده می‌شوند، از جنس کابینت ممبران هستند.

یکی از خصوصیات ویژه کابینت ممبران، مقاومت آن در برابر آب و رطوبت است. به همین دلیل، ممبران یک کابینت ایده‌آل برای محیط آشپزخانه به حساب می‌آید.

کابینت تمام چوب

گفتیم که تا قبل از پیدایش کابینت ممبران، مدل‌های کلاسیک کابینت از چوب طبیعی به دست می‌آمد. اگر چه امروزه انواع متریال و کابینت‌های مختلف با تنوع رنگی بالا در آشپزخانه‌ها دیده می‌شوند، اما هنوز هم کابینت‌های تمام چوب بهترین و عالی‌ترین نمونه‌های کابینت‌ به حساب می‌آیند.

همانطور که می‌دانید چوب متریالی گرانقیمت است. به همین دلیل کابینت‌های تمام چوب، از نظر قیمت بالاتر از سایر مدل‌های کابینت باشند. خصوصا نمونه‌های کابینت چوبی کلاسیک، هزینه‌ی زیادی را به علاقمندان چوب طبیعی تحمیل می‌کنند.

کابینت آشپزخانه مدرن

کابینت آشپزخانه قیمت

اگر چه زیبایی و هماهنگی با دکوراسیون نقش مهمی در انتخاب کابینت آشپزخانه شیک و مدرن دارد اما نمی‌توان تاثیر قیمت را در انتخاب نادیده گرفت. با توجه به افزایش قیمت دلار، میسر نیست قیمت دقیقی برای هر متر از کابینت آشپزخانه ارائه نمود. اما می‌توان کابینت‌ها در قیاس با از نظر قیمتی ارزیابی کرد.

برای درک بهتر موضوع، کابینت ام‌دی‌اف را به عنوان کابینت اقتصادی، قیمت پایه در نظر می‌گیریم و سایر متریال را با آن می‌سنجیم.

کابینت‌های فلزی که از ورق گالوانیزه تشکیل می‌شوند، از نظر قیمتی بسیار ارزان هستند. پس از کابینت‌های فلزی، کابینت ام‌دی‌اف قیمتی مقرون‌به‌صرفه دارد. کابینت هایگلاس و کابینت ممبران، اگر چه اختلاف قیمت معناداری با ام‌دی‌اف دارند، اما هنوز هم در گروه کابینت‌های گرانقیمت دسته‌بندی نمی‌شوند.

کابینت‌های pvc ، کابینت پلی‌گلس، کابینت پلی‌وود، کابینت hpl، کابینت رنگ پولیشی، کابینت روکش چوب، کابینت انزو، کابینت استیل و کابینت‌های تمام چوب نمونه‌هایی از کابینت‌های گرانقیمت و لوکس به حساب می‌آیند.

بدیهی است که هر کدام از کابینت‌هایی که در بالا ذکر شد، می‌توانند دارای درجه‌ی کیفی عالی، تا ضعیف باشند. پر واضح است که این موضوع، بر روی قیمت تمام شده‌ی کابینت اثر می‌گذارد. همچنین مدل کابینت آشپزخانه و کاری که کابینت‌ساز برای ساخت آن انجام می‌دهد، مساله دیگری است که قیمت کابینت را افزایش می‌دهد.

کابینت آشپزخانه مدرن

سخن پایانی

کابینت آشپزخانه‌، کالایی لازم و ضروری برای داشتن یک خانه‌ی آرام و منظم است. هر چه کابینت‌ها بهینه‌تر ساخته شده باشند و اکسسوری‌های نظم‌دهنده‌ی بیشتری را در دل خود جای داده باشند، فضای آشپزخانه منظم‌تر و منسجم‌تر خواهد بود.

پیشنهاد می‌دهیم برای انتخاب و خرید کابینت آشپزخانه، حتما شرکت‌های صاحب‌نام کمک بگیرید تا بتوانید بهترین نتیجه را با توجه به بضاعت مالی و شرایط منزل‌تان فراهم آورید.

در پایان از همراهی شما با این محتوا سپاسگزاریم. امیدواریم آن چه بیان شد، برایتان کاربردی و مفید واقع شده باشد. برای مشاهده‌ی مدل‌های کابینت آشپزخانه مدرن و شیک، می‌توانید سری به صفحه‌ی اینستاگرام آکس چوب بزیند و از جدیدترین مدل‌های کابینت آشپزخانه دیدن فرمایید.  

Normal
۰

false
false
false

EN-US
X-NONE
AR-SA

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin:0in;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:Nazanintar;
mso-bidi-font-family:”B Nazanin”;}

امتیاز بدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *