انواع کابینت مدرن؛ پر فروش‌ترین انواع کابینت آشپزخانه مدرن کدام است؟

پر فروش‌ترین انواع کابینت آشپزخانه مدرن کدام است؟

امروزه حضور آشپزخانه‌های اوپن باعث شده‌اند، نمای آشپزخانه‌ در دیدرس کامل افراد و میهمانان قرار بگیرد و ازین جهت است که نظم و زیبایی کابینت‌های آشپزخانه از اهمیت بسیار بیشتری نسبت به گذشته برخوردار شده است. بدون شک زیبایی آشپزخانه تاثیر بسزایی در زیبایی کل خانه خواهد داشت و کابینت‌ها اصلی‌ترین اجزای یک آشپزخانه شیک و مدرن محسوب می‌شوند. اگر دکوراسیون منزل شما به سمت و سوی لوازم مدرن و جدید گرایش داشته باشد، کابینت آشپزخانه مدرن می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های پیش رویتان باشد. در این محتوا از وب‌سایت آکس چوب، بر آنیم تا انواع کابینت مدرن را که از استقبال بیشتری نزد خریداران برخوردار است را به شما معرفی کنیم. چنانچه کابینت مدرن از گزینه‌های منتخب شما برای کابینت آشپزخانه است، این محتوا را دنبال کنید.

چرا کابینت مدرن؟

پیش ازینکه به بخواهیم پرفروش‌ترین انواع کابینت مدرن را معرفی کنیم، شما  را با خصوصیات متمایز کابینت مدرن بیشتر آشنا خواهیم کرد:

کابینت مدرن، نوعی از کابینت آشپزخانه محسوب می‌شود که ویژگی‌ شاخص آن، سادگی است. این سبک از کابینت، برخلاف سبک کلاسیک کابینت، بسیار ساده بوده و در واقع، آراستگی آن، همان سادگی است. در این سبک از کابینت آشپزخانه، تزئینات و جزئیات به حداقل ممکن رسیده است و عمدتا جز خطوطی صاف و متقارن، چیزی به چشم بیننده نمی‌رسد. کابینت مدرن انواع مختلفی دارد و وجود جزئیات در آن، بستگی به سلیقه و نظر مشتری دارد، اما چیزی که بیش از همه به چشم می‌آید، همان سادگی است.

انواع کابینت مدرن نمای امروزی و مدرنی را خانه و آشپزخانه شما هدیه می‌دهند و به دلیل همین خصوصیت، به راحتی با سایر اجزای منزل شما هماهنگ خواهند شد. کابینت مدرن، برای آشپزخانه‌های کوچک بسیار مناسب است، زیرا از شلوغی و شلختگی فضا می‌کاهد، همچنین می‌تواند فضای عمومی آشپزخانه را بزرگتر از ابعاد واقعی آن نشان دهد.

در انتخاب کابینت مدرن، دست شما برای قرار دادن تزئینات و لوازم تزئینی باز است، زیرا سادگی این نوع کابینت‌ها، به شما این اجازه را می‌دهد که قدرت انتخاب بیشتری در انتخاب لوازم مورد نیازتان داشته باشید.

همچنین انواع کابینت مدرن باعث یکپارچگی بیشتر فضای آشپزخانه با اتاق نشیمن می‌شود و همین خصوصیت باعث می‌شود که فضای منزل شما بزرگتر و دلبازتر به نظر بیننده بیاید.

کابینت مدرن

پرطرفدارترین انواع کابینت مدرن که از اقبال بیشتری نزد خریداران برخوردار است:

کابینت مدرن سفید رنگ:

از آنجا که سادگی، حرف اول را در کابینت مدرن می‌زند، رنگ سفید یکی از بهترین گزینه‌ها برای این مدل از کابینت‌ها ست. البته رنگ سفید به دلیل خصوصیات ویژ‌ه‌ای که دارد، از دیرباز مورد توجه طراحان ساختمان قرار داشته است و مختص کابینت مدرن نیست. از جمله‌ی خصوصیات رنگ سفید می‌توان به پاکیزگی بیشتر، بازتاب نور، مدرنیته بیشتر و مرتب بودن فضا اشاره کرد.

چنانچه کابینت مدرن را برای آشپزخانه خود می‌پسندید، کابینت مدرن سفید رنگ می‌تواند فضای عمومی آشپزخانه را بزرگتر از ابعاد واقعی خودش نشان دهد. همچین به راحتی می‌توانید هر رنگ دیگری را با کابینت‌های خود ست و هماهنگ کنید، زیرا رنگ سفید به راحتی با سایر رنگ‌ها و مدل‌ها ترکیب می‌شود.

کابینت مدرن سفید رنگ، بیش از هر رنگ دیگری به مدرن بودن فضای عمومی آشپزخانه شما کمک می‌کند و سادگی را بیش از سایر رنگ‌ها به آشپزخانه هدیه خواهد داد. علاوه بر این، کابینت  مدرن سفید رنگ، بازتاب نور بسیار بالاتری نسبت به سایر رنگ‌ها دارد و ازین رو، آشپزخانه شما را بزرگتر و دلباز نشان خواهد داد، همچنین به مرتب بودن و وجود نظم بیشتر آشپزخانه کمک خواهد کرد و این خصوصیت، برای آشپزخانه‌های کوچک بسیار مهم و حائز اهمیت است.

انواع کابینت مدرن سفید

انواع کابینت مدرن بدون دستگیره:

احتمالا با کابینت‌های بدون دستگیره آشنایی دارید. خوب است بدانید که کابینت مدرن می‌تواند بدون دستگیره باشد و فضای ساده‌تری را برای شما به ارمغان آورند. کابینت‌های بدون دستگیره، عمدتا به وسیله‌ی مگنت یا آهن‌ربا باز و بسته می‌شوند و برخلاف تصور، استفاده از آن‌ها سهل و آسان است و چنانچه از مگنت خوب و باکیفیتی در آن‌ها استفاده شود، می‌تواند سال‌های متمادی بدون اشکال و خرابی، کاربری راحتی را برای شما ایجاد کنند.

در انواع کابینت مدرن بدون دستگیره مگنت‌دار، به جز خطوط و شکافی که بین درز کابینت‌ها وجود دارد، چیز دیگری به چشم بیننده نمی‌رسد و به همین دلیل، می‌توانید کابینت‌های مدرن و ساده‌تری داشته باشید.

برخی از انواع کابینت مدرن بدون دستگیره، دارای دستگیره‌های پنهان هستند و در واقع، دستگیره دارند، اما دستگیره‌ی آن‌ها به نوعی تعبیه می‌شود که در دید بیننده جلب توجه نمی‌کند. ازین رو این مدل از کابینت‌ها، هم جزو کابینت‌های بدون دستگیره دسته‌بندی می‌شوند.

در انتخاب کابینت مدرن، چنانچه مگنت یا دستگیره‌ی مخفی را نمی‌پسندید، می‌توانید از انواع دستگیره‌دار آن هم استفاده کنید. تنها شرط استفاده از دستگیره در انواع کابینت مدرن آن است که دستگیره‌ها در نهایت سادگی طراحی شده باشد. در سبک مدرن، نمی‌توان از دستگیره‌های شلوغ و مزین به انواع تزئینات استفاده نمود.

انواع دستگیره‌های ساده و کشیده، از متداول‌ترین انواع دستگیره‌های مورد استفاده برای کابینت مدرن می‌باشند. وجود دستگیره‌های افقی می‌تواند باعث عریض نشان دادن بیشتر آشپزخانه شود و در مقابل، وجود دستگیره‌های عمودی می‌تواند باعث بلندتر نشان دادن ارتفاع آشپزخانه شوند، بنابراین لازم است در انتخاب دستگیره‌ی کابینت آشپزخانه به این نکات توجه بیشتری نمایید.

کابینت مدرن براق:

انواع کابینت مدرن براق، بازتاب نور بیشتری را برای آشپزخانه شما مهیا خواهند کرد. بنابراین چنانچه فضای عمومی آشپزخانه شما کوچک یا کم‌نور است، بهتر است از کابینت‌های براق استفاده کنید تا مانند یک منبع نور، باعث درخشندگی بیشتر آشپزخانه شما شود.

هایگلاس و ام‌دی‌اف براق، از رایج‌ترین متریالی است که در انواع کابینت مدرن براق مورد استفاده قرار می‌گیرد و نسبت به دوام و ماندگاری که دارد، قیمت اقتصادی مناسب‌تری نیز دارد و می‌تواند با بودجه‌ی افراد زیادتری تناسب داشته باشد.

کابینت مدرن مات:

چنانچه تمایلی به انعکاس نور و درخشندگی فضا ندارید و ترجیح می‌دهید فضایی ساده‌تر و کلاسیک‌ را با انواع کابینت مدرن آشپزخانه تجربه کنید، می‌توانید از کابینت‌های با روکش مات استفاده نمایید. کابینت‌های مات، جذابیت‌های منحصر به خود را دارند و وقار بیشتری را به آشپزخانه شما منتقل خواهند کرد. انواع کابینت مدرن مات ضد لک، می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد که کار شما را برای تمیزکاری کابینت‌ها هم سهل و آسان‌تر خواهد کرد.

انواع کابینت مدرن رنگی یا ترکیبی:

اگر چه کابینت مدرن سفید رنگ، یکی از پرطرفدارترین انواع کابینت مدرن آشپزخانه محسوب می‌شود، اما سایر رنگ‌های کابینت مدرن هم مورد توجه خریداران بسیاری قرار دارند. از آنجا که سادگی جزء جدایی‌ناپذیر انواع کابینت مدرن است، این مدل از کابینت‌ها بیشتر در رنگ‌های ساده و سرد وجود دارند. رنگ‌هایی مانند طوسی روشن، ، قهوه‌ای روشن، کرم، لیمویی کم‌رنگ، یاسی، نیلی یا سبز پسته‌ای روشن، از رنگ‌های رایجی هستند که در کابینت مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در انتخاب کابینت مدرن می‌توانید از رنگ‌های ترکیبی نیز استفاده کنید. به این معنی که بخشی از کابینت‌های خود را به یک رنگ و بخش دیگری را به رنگ دیگری انتخاب کنید. این کار باعث ایجاد عمق بیشتری در فضای عمومی آشپزخانه خواهد شد. به عنوان مثال می‌توانید کابینت‌های ردیف بالایی را از رنگ سفید یا کرم و یا کابینت‌های ردیف پایینی را از رنگ قهوه‌ای استفاده کنید.

انواع کابینت مدرن

کابینت مدرن چوبی یا طرح چوب:

چوب از قدیمی‌ترین متریالی است که در ساخت کابینت آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گرفته است و همواره طرفداران بیشماری را به خود اختصاص می‌دهد. کابینت‌های چوبی امروزه هم بسیار مورد توجه خریداران و طراحان آشپزخانه هستند و به دلیل طبیعی بودن بسیار مورد توجه قرار دارند.

کابینت‌های چوبی حس و حال یک خانه گرم و دوست‌داشتنی را برای شما به ارمغان خواهند آورد و زیبایی طبیعی آن‌ها، فضای ‌آشپزخانه شما را بسیار دلچسب و زیبا خواهد کرد.

با وجود همه‌ی امتیازات قابل توجه کابینت مدرن چوبی، گران بودن چوب باعث می‌شود، با بودجه‌ی همه‌ی افراد هماهنگی نداشته باشد. بنابراین اگر به رنگ و طرح چوب علاقمند هستید و در عین حال، نمی‌خواهید هزینه‌ی گزاف کابینت‌های چوبی را بپردازید، می‌توانید از انواع کابینت مدرن طرح چوب استفاده نمایید. بدیهی است که این مدل کابینت‌ها اگر چه به رنگ و مدل چوب می‌باشد، اما ویژگی‌های قابل توجه کابینت‌های چوبی را به همراه ندارد.

انواع کابینت مدرن چوبی و طرح چوب می‌تواند فضایی دلنشین و شاعرانه را برای آشپزخانه شما مهیا کند به نحوی که از کار کردن و طبخ غذا در آشپزخانه خود لذت ببر ید.

انواع کابینت مدرن طرح چوب

انواع کابینت مدرن یکپارچه:

همانطور که اشاره شد، سادگی بخش مهمی از کابینت مدرن محسوب می‌شود بنابراین برخی از طراحان برای حفظ بیشتر این ویژگی و همچنین استفاده بهینه‌تر از فضای آشپزخانه، کابینت‌های یکپارچه و امتداد یافته تا سقف آشپزخانه را طراحی کرده‌اند. کابینت‌های یکپارچه علاوه بر اینکه فضای بیشتری را برای قرارگیری اجسام و لوازم آشپزخانه مهیا می‌کند، به سادگی بیشتر محیط آشپزخانه نیز کمک می‌کند. در کابینت‌های یکپارچه، در واقع کابینت‌ها بخشی از دیوار محسوب می‌شوند.

شما بر حسب سلیقه و نیاز خود می‌توانید همه‌ی کابینت‌ها و یا بخشی از آن را به صورت یکپارچه سفارش دهید و از امتیازات ویژه این کابینت‌ها لذت ببرید.

سخن پایانی:

از آنجا که کابینت‌های آشپزخانه، بخش قابل توجهی از نما و فضای آشپزخانه را به خود اختصاص می‌دهند، سبک و مدل آن‌ها می‌تواند معرف سبک کلی آشپزخانه باشد. بنابراین چنانچه از انواع کابینت مدرن برای آشپزخانه خود استفاده می‌کنید، به این معنی است که سبک آشپزخانه شما مدرن است و لازم است تجهیزات و لوازم آشپزخانه را در هماهنگی با سبک مدرن تهیه کنید.

ازین که این محتوا را در وب‌سایت آکس چوب مطالعه کرده‌اید از شما سپاسگزاریم و امیدواریم این مقاله توانسته باشد در انتخاب انواع کابینت مدرن که متناسب با دیزاین و دکوراسیون منزل شما باشد، یاری رسانده باشد.

امتیاز بدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *