رنگ کابینت جدید مان را چگونه انتخاب کنیم؟ ایده‌های نو برای کابینت آشپزخانه

رنگ کابینت جدید

رنگ کابینت جدید

تغییر و تنوع، یکی از مهم‌ترین آیتم‌هایی است که در روحیه‌ی آدمی موثر است و باعث شادابی و افزایش انرژی و انگیزه در ما می‌شود. همه‌ی ما برای بالا بردن سطح انگیزش و شادی، احتیاج به تنوع و تغییر و تحول داریم و این مساله باید در ابعاد مختلف خانه و زندگی ما جریان داشته باشد. حتما تجربه داشته‌اید که با جابجا کردن یک مبل ساده و یا یک میز کوچک، تا چه حد انرژی می‌گیرید و احساس شادابی  و نشاط می‌کنید، پس اگر تنوع و تغییر دکوراسیون را در جای‌جای منزل‌مان اعمال کنیم، بدون شک زندگی‌مان از حالت یکنواختی و کرختی رها خواهد شد و رنگ‌ و بویی جدیدتر و شاداب‌تر به خود خواهد گرفت. یکی از بخش‌های خانه که به تنوع و تغییر دکوراسیون نیاز دارد، آشپزخانه و کابینت‌هاست. کابینت‌ها چه از نظر ظاهری، چه از نظر رنگ و چه از لحاظ چیدمان، در بازه‌های زمانی مختلف به تنوع و تغییر نیاز دارند؛ در ادامه همراه آکس چوب باشید تا با چند رنگ کابینت جدید که در آشپزخانه‌های امروزی بیشتر دیده می‌شوند را نام ببریم و مقایسه و مشاهده کنیم.

مشاهده خلاصه این مقاله به صورت ویدیو پادکست

به پادکست این مقاله گوش بدید

بهترین رنگ کابینت جدید

چگونه زیباترین رنگ کابینت را انتخاب کنیم؟

  • رنگ‌های خنثی ؛ بهترین انتخاب برای رنگ کابینت جدید

اخیرا به رنگ‌های خنثی توجه ویژه‌ای می‌شود و طراحان ترجیح می‌دهند از رنگ‌های خانواده‌ی خنثی بیشتر در دکوراسیون خانه و آشپزخانه بهره بگیرند؛ علت استفاده از کابینت‌هایی با رنگ‌های خنثی، این است که این رنگ‌ها به راحتی با سایر رنگ‌ها ترکیب می‌شوند و باعث ناهماهنگی و نازیبایی در دکوراسیون خانه نمی‌شوند. همچنین رنگ‌های خنثی، با بیشتر سلایق جور هستند و فضایی آرام و منعطف را برای شما و میهمانان‌تان ایجاد خواهند کرد.

از رنگ‌های خنثی می‌توان به عنوان رنگ کابینت برای سبک کلاسیک و سبک مدرن استفاده نمود. ازین خانواده‌ی رنگی، می‌توان به رنگ‌های خاکستری، ماسه‌ای، سفید، بژ و کرم اشاره کرد. کابینت‌هایی با رنگ‌های خنثی، هم برای آشپزخانه‌های کوچک و هم برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب هستند و باعث ایجاد آرامش و امنیت روانی در بیننده می‌شوند. رنگ‌های خنثی، کمتر از رده خارج می‌شوند و زیبایی خود را همواره حفظ می کنند.

کابینت رنگ جدید بژ

  • کابینت‌های سفید رنگ ؛ آیا رنگ سفید همیشه بهترین رنگ است؟

از گذشته تا امروز، رنگ سفید هیچ‌گاه از دکوراسیون منزل دور نبوده است. می‌توان گفت، رنگ سفید همیشه ترند بوده است و همواره یک پای ثابت دکوراسیون خانه‌ها و منازل بوده است. سفید ویژگی‌های شاخصی دارد که باعث شده، این رنگ در زمره بهترین رنگ کابینت جدید نیز قرار گیرد! با این وجود، همیشه هم استفاده از کابینت‌های سفید رنگ، بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه شما نیست!

به یاد داشته باشید اگر فضای عمومی آشپزخانه‌تان کوچک است استفاده از کابینت سفید رنگ، باعث می‌شود محیط آشپزخانه، بزرگتر دیده شود و نور بیشتری در فضا جریان داشته باشد. این ویژگی اگر چه در بیشتر رنگ‌های روشن وجود دارد، اما حد اعلای آن، در رنگ سفید نهفته است.

کابینت رنگ جدید سفید

  • کابینت‌های دو رنگ و بلکه سه‌رنگ !

در گذشته عمدتا کابینت‌ها از یک رنگ تشکیل می‌شدند، اما امروزه ما شاهد تنوع رنگی بسیار بالا در مدل‌های کابینت آشپزخانه هستیم. طراحان امروزی، عمدتا از یک رنگ خنثی به عنوان رنگ پیش‌زمینه و رنگ کابینت استفاده می‌کنند، سپس از یک رنگ مکمل دیگر که عمدتا تیره‌تر انتخاب می‌شود به عنوان رنگ کمکی که باعث ایجاد کنتراست و تضاد رنگی بیشتر و در نتیجه‌، زیبایی ظاهری آشپزخانه می‌شود، در کنار آن استفاده می‌کنند.

استفاده از دو رنگ به عنوان رنگ کابینت آشپزخانه ، باعث ایجاد عمق در آشپزخانه می‌شود و در نتیجه فضای آشپزخانه عمیق‌تر دیده می‌شود. همچنین این روش، فضای آشپزخانه را از کرختی و خستگی ناشی از افراط یک رنگ به شکل غالب، می‌رهاند و باعث می‌شود فضا جدید و شیک به نظر برسد.

کابینت دو رنگ جدید

  • آشپزخانه‌های طلایی رنگ را امتحان کنید!

طلایی از آن دسته رنگ‌هایی است که در هر فضایی قرار بگیرد باعث می‌شود آن محیط، لوکس و اشرافی به نظر برسد؛ چرا که انسان را به یاد طلا و نمادهای سلطنتی و اشرافی می‌اندازد. طلایی، رنگی است که جلوه‌گری بسیاری دارد، بنابراین استفاده‌ی افراطی از آن، ممکن است توی ذوق بزند. در واقع استفاده از رنگ طلایی، در کنار رنگ‌های دیگر مانند سفید، مشکی، کرم، بژ و … زیباست و می‌تواند جذاب به نظر برسد، اما حضور آن‌ به تنهایی در آشپزخانه، مناسب نیست.

در آشپزخانه‌های کلاسیک از رنگ طلایی، در ابزار‌ و یراق‌ها و تزئینات استفاده می‌شود؛ به عنوان مثال، اگر از کابینت ممبران سفید یا کرم استفاده می‌کنید، تزئینات روی بدنه‌ی درب کابینت، دستگیره‌های درب کابینت، شیرآلات، کاشی‌های بین کابینتی و مواردی ازین دست را می‌توانید به رنگ طلایی انتخاب کنید.

در آشپزخانه‌های مدرن، چون اساس کار بر سادگی است، طلایی در دستگیره‌های کابینت، لوستر و شیرآلات دیده می‌شود و باعث می‌شود که ظاهر کابینت به سمت و سوی لوکس و منحصربفرد بودن سوق پیدا کند.

کابینت رنگ جدید طلایی

  • آشپزخانه‌هایی با رنگ خاکستری یا ماسه‌ای

اگر قصد دارید کابینت‌های آشپزخانه‌ی خود را تعویض کنید و یا برای آشپزخانه‌ی جدیدتان کابینت سفارش دهید، با نگاه جدی‌تری به رنگ خاکستری بیندیشید! خاکستری در زمره‌ی رنگ‌های خنثی است و در آشپزخانه‌های مدرن، بسیار پر کاربرد است. اگر وسایل و لوازم برقی‌ آشپزخانه‌ی شما، سیلور یا نقره‌ای رنگ است، کابینت‌های خاکستری، می‌تواند یک هماهنگی و هارمونی جذاب را در آشپزخانه ایجاد کند و باعث شود که فضای آشپزخانه بسیار مدرن و لوکس به نظر برسد.

برای آنکه فضای آشپزخانه از حالت یکنواختی کاسته شود، می‌توانید از رنگ‌های مشکی، سفید، بژ، زرد یا لیمویی و قهوه‌ای در کنار کابینت‌های خاکستری رنگ، بهره بگیرید و از خستگی فضا بکاهید.

کابینت مدرن

  • آشپزخانه‌های چوبی یا طرح چوب ؛ رنگ کابینت جدید شما !

چوب، ارزشمندترین متریالی است که در ساخت کابنیت آشپزخانه کاربرد دارد و از گذشته تا امروز حضور پررنگی در آشپزخانه‌ و وسایل خانه‌ داشته است. اگر چه از چوب، همیشه در دکوراسیون خانه استفاده می‌شده است، اما کابینت‌های چوبی یا طرح چوب، هنوز هم جدید و مد است و می‌توند یکی ایده‌ی مناسب برای رنگ کابینت جدید آشپزخانه شما باشد. در آشپزخانه‌های مدرن معمولا از کابینت‌های چوبی یا رنگ چوب، در کنار رنگ‌های دیگر، مانند سفید یا مشکی استفاده می‌کنند تا فضا به سمت مدرنیته و جدید بودن، گرایش بیشتری داشته باشد.

کابینت‌های چوبی در کنار مزایا و ویژگی‌های مثبتی که دارند، معایبی نیز دارند و لازم است با دقت نظر بیشتری دست به انتخاب آن‌ها بزنید و یا ازین کابینت‌ها در قسمت‌هایی از آشپزخانه‌تان استفاده کنید که توجیه‌پذیرتر است. به عنوان مثال، در سبک مدرن کابینت آشپزخانه، از کابینت‌های چوبی می‌توان در کابینت‌های دیواری یا همان کابینت‌های ردیف بالایی استفاده نمود و کابینت‌های ردیف پایینی که بیشتر در معرض آسیب هستند مانند کابینت زیر سینک ظرف‌شویی، را از جنس دیگری انتخاب نمود. با این روش از هزینه‌ی کلی کابینت آشپزخانه نیز کاسته می‌شود.

البته امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، از هر متریالی که استفاده کنید، نمونه‌های طرح چوب آن نیز موجود است و به راحتی می‌توانید با هزینه‌ی کمتر، کابینت‌های طرح چوب را در آشپزخانه تان به وجود آورید.

کابینت رنگ جدید چوبی

  • کابینت‌های رنگ تیره مانند خاکستری تیره یا قهوه‌ای سوخته

اگر چه استفاده از رنگ‌های روشن، در بزرگتر و دلباز نشان دادن آشپزخانه موثر هستند، اما همیشه کابینت‌های سفید یا کرم، بهترین گزینه برای آشپزخانه‌ی ما نیستند و ما می‌توانیم از کابینت‌های رنگ تیره نیز استفاده کنیم؛ خصوصا آنکه کابینت‌های قبلی‌مان رنگ روشن بوده‌ باشند،‌ این تنوع ضروری است.

رنگ‌های تیره مانند خاکستری تیره یا قهوه‌ای سوخته، نور را بازتاب نمی‌دهند، بنابراین بهتر است در آشپزخانه‌هایی تعبیه شوند که نورگیر دارند و نور کافی دریافت می‌کنند و علاوه بر آن، متراژ کلی آشپزخانه نسبتا بزرگ است. اگر آشپزخانه‌ای با متراژ کوچک دارید، بهتر است تنها بخش‌های کمی از آن را به رنگ‌های تیره انتخاب کنید و سایر قسمت‌های آن را با رنگ روشن پوشش دهید؛ همچنین لازم است از سیستم نورپردازی قوی‌تری در آشپزخانه استفاده کنید تا نور کافی به فضای آشپزخانه‌تان برسد و با کمبود نور مواجه نشوید.

یکی از بهترین متریال که برای رنگ‌های تیره پیشنهاد می‌شود، کابینت هایگلاس است زیرا سطح درخشنده و براق دارد و باعث انعکاس نور می‌شود. کابینت هایگلاس حتی در رنگ‌های تیره، نور را به شدت منعکس می‌سازد و مانند یک لامپ بزرگ در آشپزخانه، باعث نورافشانی و انعکاس رنگ‌ها در فضا می‌شود.

کابینت رنگ قهوه ای جدید

سخن پایانی :

آشپزخانه قلب خانه است؛ زیرا قلب خانه در آن می‌تپد! پس بیراه نیست که بهترین رنگ‌ها و زیباترین دکوراسیون را باید برای آشپزخانه در نظر بگیریم. آشپزخانه فضایی است که بیشترین وقت و انرژی‌مان را در آن صرف می‌کنیم، پس ظاهر آن می‌تواند در روحیه و سطح انگیزه‌ی ما موثر باشد. یک آشپزخانه‌ی شیک و زیبا، به ما انگیزه می‌دهد که دست به کار پخت یک غذای لذیذ شویم و بتوانیم برای خودمان و اعضای خانواده‌مان، بهترین‌ها را مهیا کنیم.

اگر چه در زیبایی آشپزخانه موارد متعددی است که حائز اهمیت است، اما رنگ کابینت یکی از مهم‌ترین آیتم‌هایی است که در روحیه و شادابی افراد تاثیرگذار است و بر همین اساس، نباید به سادگی از کنار آن عبور کرد.

ازین که تا پایان همراه این محتوا بوده‌اید از شما سپاسگزاریم و امیدواریم آنچه در انتخاب رنگ کابینت جدید بیان شد، برایتان سودمند و موثر واقع شده باشد و بتوانید از مطالب آن در بهره‌ی کافی را ببرید.

این محتوا توسط تیم نگارش آکس چوب نگارش و تدوین شده است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *