ویژگی‌ها و مزیت‌های مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال مانند

مدل کابینت آشپزخانه ال مانند

مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال

امروزه آشپزخانه‌ها به اشکال مختلفی طراحی و دیزاین می‌شوند تا بیشترین کارایی و بهره‌وری را داشته و در عین حال، حداکثر زیبایی و جذابیت را به نظر بیننده برسانند و بتوانند با جلوه‌ی بصری که در فضا ایجاد می‌کنند، توجه مخاطب را به سمت خود جلب نمایند. در کنار طرح‌های رایج آشپزخانه، مدل آشپزخانه‌ ال‌مانند ، یکی از محبوبترین طرح‌هایی است که هم فضای مطلوب و بهینه‌ای را ایجاد می‌کند و هم فوق‌العاده دلباز، زیبا و جذاب است و کمتر کسی است که از حضور در چنین فضای شاخصی، احساس ناخوشایندی داشته باشد. آشپزخانه‌های ال‌مانند، به دلیل فضای بازی که دارند، بسیار نورگیر هستند و باعث می‌شوند که دست شما برای طراحی و چیدمان وسایل باز باشد، همچنین بسیاری مزایا و ویژگی‌های شاخص دارند که در ادامه قصد داریم به بیان آن‌ها بپردازیم. از شما دعوت می‌کنیم همراه وب‌سایت آکس چوب باشید تا بیشتر راجع به مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال مانند و ویژگی‌های منحصر بفرد این سبک از آشپزخانه بدانیم.

مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال

مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال مانند

در ابتدا بهتر است توضیح مختصری بدهیم که اساسا به چه سبک آشپزخانه‌ای و به چه نوع کابینت‌هایی، ال‌مانند گفته می‌شود. ترکیب ال‌مانند، برگرفته از حرف L انگلیسی است و به نوعی چیدمان اطلاق می‌شود که از دو بَر متصل به هم تشکیل شده است که غالبا یک بَر آن، بلندتر از بَر دیگر است، اما این یک الزام نیست و در دو بَر کابینت نیز می‌توانند یک اندازه باشند!

سبک کابینت ال‌مانند بیشتر در آشپزخانه‌هایی بکار می‌رود که یا فضای آشپزخانه و اتاق نشیمن یکسان و به صورت یکپارچه است و یا فضای کافی برای انواع سبک‌های چیدمان کابینت مانند کابینتU  شکل وجود نداشته باشد و طراحان با این روش، ترجیح بدهند که حداکثر استفاده را از فضای موجود ببرند.

البته سبک کابینت ال‌ مانند، هیچگونه منع استفاده‌ای برای آشپزخانه‌های بزرگ ندارد و حتی در فضاهای بزرگ و جادار نیز می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد، زیرا به دلیل زیبایی و جلوه‌ی بصری که دارد، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند ازین سبک حتی در آشپزخانه‌های بزرگ و جادار نیز استفاده کنند.

مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال

چرا در آشپزخانه‌های کوچک، مدل کابینت ال مانند پیشنهاد می‌شود؟

در مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال ، اگر آشپزخانه را یک چهاردیواری فرض کنیم، تنها دو دیوار از آشپزخانه به واسطه‌ی کابینت‌ها اشغال می‌شود و این بدان معناست که اگر فضای آشپزخانه کوچک است، فضای کمتری از آن اشغال می‌شود، بنابراین یک مدل بسیار عالی برای آشپزخانه‌های بلند و کشیده است که عرض کمتری داشته و نمی‌توان دو ردیف کابینت روبروی هم در آشپزخانه، قرار داد!

اگر یک سمت دیوار آشپزخانه شما دارای پنجره باشد، با استفاده از مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال مانند ، می‌توانید آشپزخانه‌ای بسیار نورگیر و روشن داشته باشید زیرا نور بدون مانع و بسیار راحت به درون آشپزخانه می‌تابد و فضای آشپزخانه و حتی فضای عمومی خانه را روشن می‌کند.

 در مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال مانند چگونه می‌توانیم فضای کاربردی ایجاد کنیم؟

بدیهی است در آشپزخانه‌های کوچک، با مشکل کمبود جا مواجه خواهیم بود. وسایل و لوازمی که در آشپزخانه کاربرد دارند، باید فضایی برای سازماندهی داشته باشند تا بتوانیم آن‌ها را سامان و نظم دهیم و در موقع لزوم بتوانیم از آن‌ها استفاده کنیم.

در مدل کابینت‌های ال‌مانند، بهتر است از کابینت مدرن استفاده شود. کابینت کلاسیک برای آشپزخانه‌های کوچک و ال مانند، گزینه‌ی چندان مناسبی نیست، زیرا این سبک از کابینت، شلوغ و پرکار است و برای خودنمایی و نشان دادن جلوه‌ی ظاهری خود، به فضای بیشتری نیاز دارد. همچنین کابینت‌های شلوغ و پرکار، باعث شلوغ‌تر شدن فضای آشپزخانه می‌شوند و فضا را از آنچه که هست کوچکتر نشان می‌دهند، بنابراین نمی‌توانند گزینه‌ی مناسبی برای آشپزخانه‌های مینمال و کوچک باشد.

فضای کاربردی در مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال

در آشپزخانه‌های مینیمال ال‌مانند بهتر است از کابینت‌ مدرن ساده، کشیده و بلند استفاده کنید که تا نزدیک سقف امتداد دارد و می‌توانید در آن، وسایل و لوازم بیشتری را جای دهید. همچنین کابینت مدرن به علت سادگی، باعث می‌شود فضای آشپزخانه خلوت‌تر و ساده‌تر به نظر برسد و زیبایی طرح ال آشپزخانه بیشتر به چشم بیاید. علاوه بر همه‌ی آنچه گفته شد، کابینت ال مانند، طرحی مدرن در دکوراسیون خانه و آشپزخانه به حساب می‌آید، بنابراین بهتر است با کابینت‌های مدرن و سبک جدید آراسته شود تا سبک سنتی و کلاسیک!

مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال با فضای نشیمن مشترک!

آشپزخانه‌های ال‌مانند، در بسیاری موارد با اتاق نشیمن و سالن پذیرایی یکسان هستند. یکسان بودن فضای اتاق نشیمن و آشپزخانه، اگر چه زیبایی خاصی دارد، اما ممکن است به علت باز بودن بیش از اندازه‌ی آشپزخانه، قدرت عمل و راحتی را از شما بستاند. اگر به حفظ حریم شخصی‌تان اهمیت می‌دهید، با قرار دادن یک کانتر جزیره متحرک یا ثابت، می‌توانید تا حدودی آزادی عمل بیشتری برای خودتان فراهم آورید. از محاسن کانتر و جزیره‌ی متحرک این است که در مواقع لزوم، می‌توانید آن را حرکت دهید و به محل دلخواه‌تان هدایت کنید.

حتی قرار دادن یک میز ناهارخوری کوچک و چهار نفره نیز می‌تواند علاوه بر اینکه محلی برای سرو و صرف غذا باشد، راحتی بیشتری برایتان فراهم آورد.

چیدمان به سبک مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال

عنصر رنگ در مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال :

بدون شک از حضور رنگ در آشپزخانه نمی‌توان غافل شد، خصوصا آنکه کابینت‌های آشپزخانه به صورت واضح و آشکار قابل رویت باشند که در مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال مانند به همین شکل است. به طور معمول هر چه از رنگ روشن‌تری برای کابینت‌ها استفاده شود، فضای آشپزخانه دلباز‌تر و بزرگ‌تر نشان داده خواهد شد و برعکس، هر چه رنگ کابینت‌ها، متشکل از رنگ‌های کدر و تیره باشد، فضای عمومی آشپزخانه تیره و کوچک جلوه خواهد کرد.

در مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال ، اگر چه برای بزرگتر نشان دادن فضا، پیشنهاد می‌شود از رنگ‌های روشن و بازتاب دهنده‌ی نور بیشتر استفاده شود، اما دست ما برای انتخاب رنگ‌های تیره‌تر نیز تا حدودی باز است؛ زیرا در این سبک، بخش کمی از دیوار آشپزخانه با کابینت‌ها پوشش داده می‌شود و حتی اگر فضای آن با اتاق نشیمن یکسان باشد، برای متمایز نشان دادن فضای آشپزخانه، می‌توان از رنگ‌های متضاد و تیره‌تر از رنگ دیوارهای اتاق پذیرایی و نشیمن استفاده کرد تا تضاد و کنتراست رنگی بیشتری ایجاد شود و کابینت‌ها جلوه‌ و زیبایی خود را هر چه بیشتر نشان دهند.

یکی از بهترین رنگ‌ها برای مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال ، رنگ‌های خنثی و رنگ چوب است. رنگ‌های خنثی به دلیل قابلیت تطبیق با همه‌ طیف رنگی، می‌توانند فضایی ویژه و شکیل برایتان مهیا سازند و خاطر شما را از رنج پیدا کردن و هماهنگ کردن دکوراسیون منزل با چیدمان آشپزخانه آسوده سازند.

رنگ در مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال

یکی از جذاب‌ترین رنگ‌ها برای کابینت‌های ال‌مانند، رنگ چوب یا کابینت‌هایی از جنس چوب طبیعی است. می‌توان گفت، چوب طبیعی یکی از بهترین عناصر برای هر مدلی از کابینت آشپزخانه به حساب می‌آید که باعث ایجاد فضایی گرم و صمیمی و البته نوستالژیک در منزل می‌شود. از آنجا که چوب طبیعی قیمت بسیار بالایی نسبت به سایر انواع کابینت آشپزخانه دارد، مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال ، این مزیت را دارد که متریال کمتری مصرف می‌کند و شما اگر بخواهید از چوب طبیعی برای کابینت‌های آشپزخانه‌ استفاده کنید، به چوب کمتری نیاز خواهید داشت، در نتیجه قیمت کمتری خواهید پرداخت. در یک خانه‌ی کوچک و مینیمال، استفاده از عنصر چوب می‌تواند زیبایی خاصی را در خانه ایجاد کند و شما به راحتی بتوانید از وسایل چوبی ساده و زیبا و یا سبک روستیک استفاده نمایید.

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، اگر فضای آشپزخانه و اتاق نشیمن یکسان است و شما قصد دارید از مدل کابینت ال مانند در آن استفاده می‌کنید برای ایجاد تمایز، می‌توانید از رنگ‌های تیره و انرژی‌بخش نیز استفاده کنید.

با استفاده از نورپردازی، فضای آشپزخانه را زیباتر سازید.

در مدل کابینت ال مانند، همه چیز فانتزی و لوکس است و بهتر است شما با نورپردازی بیشتر، این قاعده را به حداکثر برسانید. پیشنهاد ما این است با استفاده از یک سیستم نورپردازی حرفه‌ای و ویژه و استفاده از نورهایی که جلوه‌ی بصری بسیار زیبا و چشم‌نوازی دارند، به فضای آشپزخانه و کابینت‌های خود، روح و انرژی بیشتری ببخشید. به عنوان مثال، می‌توانید از نورهای مخفی که درون درب کابینت‌ها یا زیر کابینت‌های ردیف بالایی تعبیه می‌شوند استفاده کنید. انواع نورهای مخفی و خطی یا نواری که درون سقف یا دیوارها تعبیه می‌شوند، انواع دیگری هستند که به هر چه زیباتر شدن آشپزخانه‌ی شما کمک خواهند کرد.

نورپردازی در مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال

سخن پایانی :

مدل کابینت آشپزخانه کوچک ال مانند، یک سبک و مدل زیبا و منحصر بفرد در دکوراسیون و چیدمان سبک آشپزخانه به حساب می‌آید و علی‌الخصوص برای نسل جوان و افرادی که به سبک مدرن و جدید علاقمند هستند، بسیار جذاب می‌نماید. این سبک، هم قابلیت این را دارد که در آشپزخانه‌ها و فضاهای بزرگ اجرا شود و هم می‌تواند در آشپزخانه‌های کوچک و مینیمال بکار گرفته شود. چه آشپزخانه‌ی شما فضای کوچک و بسته‌ای داشته باشد و چه فضای آن با اتاق نشیمن و پذیرایی یکسان باشد، مدل کابینت ال مانند،  می‌تواند یک گزینه‌ی زیبا و جذاب باشد که بدون شک اگر به شکل صحیح و شیوه‌ی درست تعبیه شود، می‌تواند نظر هر بیننده‌ای را به سمت خود خیره سازد.

ازین که تا پایان همراه این محتوا بوده‌اید از شما سپاسگزاریم و در انتها، امیدواریم مطالب بیان شده در این مقاله، برایتان سودمند و مفید واقع شده باشد.

امتیاز بدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *