مدل کابینت سفید طلایی ؛ چگونه یک آشپزخانه سفید طلایی ایده‌آل طراحی کنیم؟

مدل کابینت سفید طلایی ؛ آشپزخانه، بخشی مهم و حائز اهمیت از خانه به حساب می‌آید، به طوری که دکوراسیون آن، بر فضای کل خانه موثر است. اگر بخواهیم آشپزخانه‌ای زیبا و جذاب و در عین حال، مفید و کاربردی داشته باشیم، باید تمرکزمان بر روی انتخاب رنگ و مدل کابینت‌ها باشد. در واقع، این کابینت‌ها هستند که سهم زیادی از دیوار آشپزخانه را به خود اختصاص می‌دهند و ازین جهت بر دکوراسیون خانه تاثیرگذارند و چنانچه کاربردی و بهینه انتخاب و تعبیه شوند، می‌توانند نظم و سازماندهی در فضا ایجاد کنند. در این مقاله از وب‌سایت آکس چوب ، مدل کابینت سفید طلایی را به شما معرفی خواهیم کرد و در ادامه توضیح می‌دهیم این مدل کابینت، برای چه آشپزخانه‌هایی مناسب است و کاربرد دارد. از شما دعوت می‌کنیم تا پایان، همراه ما باشید:

مدل کابینت سفید طلایی

کابینت‌هایی که از دو رنگ ترکیبی تشکیل می‌شوند، مانند کابینت‌ سفید طلایی، این مزیت را دارند که خصوصیات و ویژگی‌های هر دو رنگ را در دکوراسیون و چیدمان به نمایش می‌گذارند، همچنین چیدمان و ست کردن لوازم منزل در آن‌ها ساده‌تر و آسان‌تر خواهد بود. مدل کابینت سفید طلایی ، هم ویژگی‌های کابینت سفید و هم نماد‌های و خصوصیات رنگ طلایی را در دل خود جای داده است و باعث یک جلوه‌ی باشکوه و زیبا در آشپزخانه می‌شود.

حتما بارها شنیده‌اید که اگر بخواهید آشپزخانه و یا هر فضای دیگری را بزرگتر نشان دهید، باید از رنگ‌های روشن در دکوراسیون آن استفاده کنید و در این بین، رنگ سفید یکی از بهترین گزینه‌ها است. سفید، به دلیل بازتابش نور بسیار بالایی که دارد، باعث می‌شود فضا بزرگتر و دلبازتر به نظر برسد، ازین رو برای فضاهای کوچک و حتی کم‌نور، بسیار مناسب و ایده‌آل است. از سوی دیگر، سفید رنگی است که باعث القاء حس تمیزی و پاکی در ذهن بیننده می‌شود و فضا را خلوت و وسیع‌ نشان می‌دهد.

مدل کابینت سفید طلاییاز دیگر ویژگی‌های استفاده از رنگ سفید برای کابینت‌ها باید گفت، همیشه مد هستند و هرگز از مد نمی‌افتند، بنابراین یک انتخاب عاقلانه و هوشمندانه به حساب می‌آیند و شما به راحتی می‌توانید اجزاء و لوازم منزل‌تان را با آن ست و هماهنگ کنید و یا اگر کسی پس از شما در منزل شما ساکن شود، او هم مشکل چندانی برای ست کردن و هماهنگی دکوراسیون نخواهد داشت و این مزیتی است برای کسانی که قصد دارند خانه‌ی خود را اجاره دهند و یا به زودی بفروشند.

اگر در کابینت‌های سفید رنگ، رگه‌هایی از رنگ طلایی وجود داشته باشد، حسی از لوکس بودن و اشرافیت به آن اضافه می‌شود و نمای آشپزخانه شما به سمت و سوی یک آشپزخانه اشرافی و مجلل سوق داده می‌شود.

به دلیل آنکه رنگ طلایی، رنگی تند و بسیار پر زرق و برق محسوب می‌شود، نمی‌توان ازین رنگ به صورت غالب و افراطی در دکوراسیون استفاده کرد. بهترین روش برای استفاده از رنگ طلایی، ترکیب آن با رنگ‌های خنثی و ملایم مانند سفید، کرم و یا مشکی است تا علاوه بر اینکه به صورت ظریف و محدود، جلوه‌گر باشد، بتواند زیبایی خود را نیز در کنار رنگ‌های دیگر به نمایش بگذارد، همانطور که باریکه‌ها و رگه‌های نازک طلا مانند یک عنصر ارزشمند به عنوان زینتی در دست و بدن می‌درخشند و جلوه‌گری می‌کنند.

کاربرد رنگ طلایی در مدل کابینت سفید طلایی

همانطور که اشاره شد، از رنگ طلایی نباید به صورت غالب و افراطی در دکوراسیون و چیدمان منزل استفاده کرد، بلکه طلایی به دلیل جلوه‌گری و نمای پر زرق و برقی که دارد، باید به همان صورت محدود و انگشت‌شمار در دکوراسیون دیده شود.

در طراحی کابینت مدرن، از رنگ طلایی معمولا در ابزار یراق مانند دستگیره‌ها، شیرآلات، لوستر‌ و سایر المان‌های ساده و ظریف استفاده می‌شود اما کاربرد رنگ طلایی در طراحی کلاسیک، کمی بیشتر است و سعی می‌شود در خود بدنه‌ی کابینت و بخش‌های تزئینی و دکوری کابینت کلاسیک نیز، استفاده شود.

این نکته‌ی مهم را باید در نظر داشته باشید که استفاده افراط‌گونه از رنگ طلایی چه در سبک دکوراسیون مدرن و چه دکوراسیون کلاسیک، می‌تواند باعث خستگی و دلزدگی شود و زیبایی این رنگ را توی ذوق شما بزند، بنابراین باید حواستان باشد که در استفاده از طلایی، جانب احتیاط را رعایت کنید و افراط‌کاری نکنید.

مدل کابینت سفید طلایی مدرننمونه‌هایی از استفاده رنگ طلایی در کابینت سفید طلایی

  • دستگیره‌های کابینت سفید رنگ چه در سبک مدرن و چه در سبک کلاسیک و نئوکلاسیک می‌تواند به رنگ طلایی انتخاب شود. دستگیره‌های برنزی و برنجی، از نمونه‌های عالی ابزار یراق‌ به رنگ طلایی هستند.
  • شیرآلات و لوازم سینک ظرف‌شویی مانند جامایع ظرف‌شویی، را می‌توان به رنگ طلایی انتخاب نمود.
  • لوستر و حفاظ هالوژن‌ها و لامپ‌های مخفی را می‌توانید به طلایی انتخاب کنید.
  • دستگیره‌ی در آشپزخانه می‌تواند طلایی انتخاب شود.
  • کلید و پریزهای برق، می‌تواند به رنگ سفید و طلایی و یا طلایی تنها انتخاب شود.
  • بخش‌های تزئینی و زهوارها در کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک را می‌شود به رنگ طلایی انتخاب نمود.
  • پرده آشپزخانه می‌تواند دارای طرح‌های طلایی رنگ باشد و یا از رنگی شبیه به رنگ طلایی که با آن هم‌خوانی داشته باشد، انتخاب شود.
  • تعدادی از ظروف میتوانند به رنگ طلایی انتخاب شوند و یا دارای طرح‌های طلایی رنگ باشند. به عنوان مثال می‌توانید از بشقاب‌های سفید طلایی و یا قاشق و چنگال طلایی رنگ، استفاده کنید.
  • صندلی‌های آشپزخانه، گزینه‌ی بعدی هستند که در صورت تمایل می‌توانید آن‌ها را طلایی انتخاب کنید و در کنار یک میز سفید، ترکیبی سفید طلایی در آشپزخانه بسیازید.
  • شما در هر قسمت دیگر بنا بر خلاقیت خود و طراح‌تان می‌توانید از رنگ طلایی استفاده کنید، مشروط بر اینکه در استفاده از طلایی افراط نکنید و همواره ظرافت و محدودیت را در نظر بگیرید. نیاز نیست همه‌ی موارد گفته شده در بالا را در آشپزخانه بکار ببرید، بلکه با توجه به امکانات موجود و سلیقه‌ی خود، می‌توانید بخش‌هایی که مورد پسندتان است را به رنگ طلایی انتخاب نمایید.

انواع مدل کابینت سفید طلایی

کابینت ام‌دی‌اف سفید طلایی

اگر به سبک کابینت مدرن علاقمند باشید، کابینت مدل کابینت سفید طلایی ام‌دی‌اف، گزینه‌ای زیبا و در عین حال مناسب از نظر قیمت اقتصادی خواهد بود. کابینت‌ ام‌دی‌اف، در دو مدل براق و مات تولید می‌شود و تنوع مدل و طرح بسیار زیادی دارد. کابینت ام‌دی‌اف، متریالی با مقاومت متوسط است و اگر از آن به نحو شایسته مراقبت کنید، عمر مفید بالایی دارد، همچنین به راحتی می‌توانید این متریال را با سایر لوازم منزل‌تان هماهنگ کنید.

انواع کابینت‌های مدرن دستگیره مخفی و دستگیره نواری که با زهوار‌های طلایی آراسته شده‌اند، از زیباترین انواع کابینت‌های سفید طلایی در سبک مدرن به حساب می‌آیند.

مدل کابینت سفید طلایی هایگلاسکابینت هایگلاس سفید طلایی

هایگلاس یک گزینه‌ی بسیار عالی برای خانه‌های کوچک و کم‌نور است، زیرا بازتاب نور بسیار بالایی دارد و محیط آشپزخانه شما را دلباز و بزرگ نشان می‌دهد. به دلیل آنکه هایگلاس خود متریالی براق و درخشنده است، ترکیب آن با رنگ طلایی، بسیار زیبا و درخشنده خواهد بود و می‌تواند یک تناسب دلچسب را در آشپزخانه فراهم آورد.

کابینت هایگلاس نیز همانند کابینت ام‌دی‌اف، در سبک مدرن طراحی می‌شود. بهتر است کابینت‌ هایگلاس را از انواع بدون دستگیره انتخاب نکنید زیرا هایگلاس در برابر اثر و لکه انگشت، آسیب‌پذیر است و کثیفی حاصل از آن را نشان می‌دهد.

کابینت ممبران سفید طلایی کلاسیک

یکی از پرطرفدارترین رنگ‌های کابینت ممبران در سبک کلاسیک، رنگ سفید طلایی است و مدل کابینت سفید طلایی در سبک کلاسیک، بیش از سبک مدرن، دیده می‌شود. اگر طرفدار کابینت کلاسیک و نمای اشرافی و سلطنتی آن هستید، این رنگ بیش از رنگ‌های تیره، جلوه و شکوه کابینت کلاسیک را به نمایش می‌گذارد و باعث می‌شود فضای آشپزخانه شما دلباز و بزرگ به نظر برسد.

در کابینت‌ کلاسیک ممبران، بدنه و اسکلت اصلی کابینت‌ها، به رنگ سفید است و تزئینات کلاسیک، مانند گل‌دکوراتیو‌ها، سرستون‌ها را به رنگ طلایی انتخاب می‌کنند.

کابینت ممبران سفید طلایی نئوکلاسیک

مدل کابینت سفید طلایی در سبک نئوکلاسیک، یکی از جذاب‌ترین انواع کابینت آشپزخانه به حساب می‌آید، همچنین این سبک،‌ اگر چه جدید نیست و برگرفته از معماری قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی است، اما استفاده از آن، پدیده‌ای جدید و مدرن به حساب می‌آید.

سبک نئوکلاسیک سبکی مابین کابینت مدرن و کابینت کلاسیک است و تزئیناتی نرم و ملایم دارد و جلوه‌ای زیبا و آرامش بخش در آشپزخانه ایجاد می‌کند. این ویژگی در کنار رنگ سفید و طلایی،‌ می‌تواند یک ترکیب زیبا و دلربا برایتان باشد و شما را برای یک تجربه‌ی لذت‌بخش در آشپزخانه دعوت کند.

کابینت ممبران سفید طلایی نئوکلاسیکسخن پایانی :

مدل کابینت سفید طلایی علاوه بر اینکه باعث انبساط فضا از نظر دیداری می‌شود، بسیار شکوهمند و جذاب است. این ترکیب رنگ، نه خالص و تنهاست به طوری که شما را خسته و دلزده کند و نه آنچنان شلوغ است که توی ذوق‌تان بزند، بلکه با آرامشی که دارد، چهره‌ای نو و زیبا به دکوراسیون آشپزخانه‌تان می‌بخشد.

انواع مدل کابینت سفید طلایی در دو سبک کلاسیک و مدرن قابل اجراست و چنانچه وسایل و لوازم منزل شما با این رنگ هم‌خوانی داشته باشد، می‌تواند یک خانه‌ی رویایی و منطبق بر مد روز را برای شما فراهم آورد.

این مقاله توسط وب‌سایت آکس چوب تهیه شده است. ازین که این محتوا را تا پایان مطالعه کرده‌اید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم همراهی با این مقاله برایتان سودمند و مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.