رنگ کابینت آشپزخانه کوچک

رنگ کابینت آشپزخانه کوچک

آشپزخانه جزء مهمی از یک خانه محسوب می شود و کابینت ها، جزء مهمی از یک آشپزخانه! طبیعی ست که رنگ کابینت ها می تواند در حال و هوای خانه موثر باشد و انرژی خود را به فضای منزل ساطع کند. با توجه به این که امروزه فضای عمومی آشپزخانه ها کوچک تر از گذشته شده، شاید قدرت انتخاب ما برای بازی رنگ ها در آشپزخانه با محدودیت مواجه شده باشد. به بیانی دیگر، در آشپزخانه های کوچک، نمی توانیم هر رنگی را استفاده کنیم زیرا ممکن است نتیجه ی مطلوبی را که انتظار داریم، دریافت نکنیم. آکس چوب در این محتوا، مقاله ای در ارتباط با بهترین رنگ کابینت آشپزخانه کوچک برای علاقمندان نگاشته است که امیدواریم برای شما سودمند واقع شود.

تاثیر رنگ کابینت آشپزخانه کوچک بر فضای پذیرایی شما

رنگ ها با ما سخن می گویند:

حتما درباره ی روانشناسی رنگ ها و تاثیر آن در زندگی روزمره چیزهایی شنیده اید. رنگ ها خصوصیات ذاتی و درونی خود را به محیط اطراف بازتاب می دهند و صد البته در نحوه ی زندگی و روحیه ی ما موثر هستند. شاید این تصور برای شما بوجود آمده باشد، به دلیل اینکه متراژ آشپزخانه شما کوچک است، نخواهید توانست رنگ های زیبایی را برای آشپزخانه و کابینت هایتان سفارش دهید. اما جای نگرانی نیست!

با انتخاب بهترین رنگ کابینت آشپزخانه کوچک ، فضای رویایی و شاد را برای خود مهیا سازید و از مزایای آشپزخانه ای زیبا و کاربردی بهره مند شوید. در ادامه همراه ما باشید تا با چگونگی نمایش رنگ ها در آشپزخانه به شما اطلاعاتی ارائه دهیم:

انتخاب بهترین رنگ کابینت آشپزخانه کوچک :

برای اینکه آشپزخانه های کوچک، بزرگ تر و دلباز تر به نظر برسد، انتخاب رنگ مناسب، از حساسیت بیشتری برخوردار است. در این آشپزخانه ها، علاوه بر رنگ کابینت ها، باید به وسایل آشپزخانه، پوشش کف و سقف آشپزخانه، رنگ کاشی ها، وسایل برقی، وسایل روی کانتر و اوپن آشپزخانه نیز دقت کافی شود. هر چه فضای آشپزخانه شما کوچک تر باشد، انتخاب رنگ مناسب برای کابینت ها، دشوار تر و حساس تر خواهد بود زیرا باید سعی شود آشپزخانه دلباز بودن خود را کماکان حفظ نماید. در عین حال بهترین رنگ کابینت آشپزخانه کوچک ، رنگ هایی هستند که باعث می شوند، آشپزخانه شما بزرگتر و دلباز تر به نظر برسد:

رنگ کابینت آشپزخانه کوچک موثر بر فضای منزل شما

استفاده از رنگ های روشن در بهترین رنگ کابینت آشپزخانه کوچک :

بهترین رنگ کابینت آشپزخانه کوچک ، رنگ های روشن است. شاید تصور شما از رنگ های روشن فقط رنگ هایی مانند سفید و کرم باشد، اما اگر با دقت بیشتری به آلبوم های دکوراسیون آشپزخانه بنگرید، متوجه خواهید شد رنگ های روشن زیادی هستند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

بکار گیری و استفاده از رنگ های روشن، باعث می شود که فضای آشپزخانه شما شاد و دلباز باشد و در مقابل استفاده از رنگ های تیره، باعث خواهد شد، فضای آشپزخانه، تنگ و تاریک به نظر بیاید.

اگر وسایل آشپزخانه شما نقره ای و سیلور است، می توانید از کابینت‌های طوسی یا خاکستری روشن استفاده کنید و برای ایجاد تضاد رنگی، می توانید از رنگ لیمویی روشن بهره بگیرید. به عنوان مثال می توانید از فرشی لیمویی در آشپزخانه استفاده کنید و یا کاشی های آشپزخانه را لیمویی روشن کار کنید و یا حتی از کابینت های دو رنگ خاکستری و لیمویی استفاده کنید!

اگر وسایل آشپزخانه شما سفید رنگ است، می توانید از کابینت های سفید مات یا براق استفاده کنید و برای ترکیب رنگ از رنگ های شاد در تزئینات آشپزخانه بهره بگیرید.

ترکیب رنگ کابینت آشپزخانه کوچک با رنگهای گرم زوشن و رنگهای خنثی

رنگ های خنثی در بهترین رنگ کابینت آشپزخانه کوچک :

استفاده از رنگ های خنثی در آشپزخانه کوچک، انتخابی هوشمندانه است. این رنگ ها انعطاف پذیری زیادی دارند و به راحتی با سایر رنگ های دکوراسیون منزل شما، هماهنگ می شوند. استفاده از رنگ های خنثی در رنگ کابینت آشپزخانه کوچک ، باعث می شود آشپزخانه ی شما، بزرگتر و ساده به نظر برسد. این رنگ ها، ازدحام و شلوغی آشپزخانه را در خود محو می کنند و باعث می شوند آشپزخانه شما خلوت به نظر آید.

این رنگ بندی کابینت همیشه به روز و مدرن است و همه جا مورد استفاده می باشد .

ترکیب رنگ کابینت آشپزخانه کوچک با طوسی و سفید

رنگ های شاد و پر انرژی در بهترین رنگ کابینت آشپزخانه کوچک :

شما می توانید از رنگ های شاد و گرم هم در آشپزخانه ی کوچک خود استفاده کنید. رنگ هایی مانند قرمز، نارنجی و زرد که باعث می شوند فضای آشپزخانه شما گرم و پر انرژی به نظر برسد. این رنگ ها، علاوه بر اینکه شاد و با نشاط هستند، محرک اشتها هم می باشند. استفاده رنگ های شاد در رنگ کابینت آشپزخانه کوچک باعث می شود، اعضای خانواده، میل و رغبت بیشتری در حضور در آشپزخانه داشته باشند و تمایل بیشتری برای خوردن غذا از خود نشان دهند.

برای جذابیت بیشتر رنگ های پر انرژی، می توانید این رنگ ها را با رنگ سفید ترکیب کنید و از زیبایی آن در آشپزخانه خود لذت ببرید.

رنگ کابینت آشپزخانه کوچک با رنگ های گرم زیباتر می شود

رنگ سفید در بهترین رنگ کابینت آشپزخانه کوچک :

هیچ رنگی مانند رنگ سفید، بازتاب نور شفاف و درخشانی ندارد. به جرات می توان گفت رنگ سفید یکی از بهترین رنگ ها برای دکوراسیون و رنگ کابینت آشپزخانه کوچک است. سفید به آسانی با سایر رنگ ها، ترکیب می شود و می تواند برای هر دکوراسیون و فضایی مناسب باشد. کابینت های سفید رنگ به دلیل بازتاب نور فوق العاده ای که دارند، باعث می شوند فضای آشپزخانه بزرگ و فراخ به نظر بیاید و درخشندگی بیشتری نسبت به رنگ ها داشته باشد.

می توانید از کابینت های سفید رنگ مات یا براق یا صدفی برای آشپزخانه های کوچک استفاده کنید و آشپزخانه ای روشن را تجربه کنید.این رنگ در کابینت آشپزخانه ممبران نیز بسیار محبوب است و میتواند همراه با ترکیب رنگ طلایی به منزل شما جلوه ای خاص ببخشد

رنگ کابینت آشپزخانه کوچک سفید

رنگ هایی مدل سال در بهترین رنگ کابینت آشپزخانه کوچک :

هر سال، رنگ خاصی مد می شود و طراحان و دکوراسیونر های داخلی سعی می کنند ازین رنگ ها در طراحی های خود استفاده کنند. استفاده از رنگ های مد روز باعث می شود، فضای آشپزخانه شما مدرن و جدید به نظر برسد. رنگ های مد سال، برای آشپزخانه هایی که وسایل قدیمی در آن ها وجود دارد، باعث جلوه بخشی بیشتری می شود. اگر رنگ هایی که هر ساله مد می شوند، در گروه رنگ های روشن قرار دارند، می توانید کابینت های خود را با این تم رنگی سفارش دهید. اما اگر رنگ های مد روز، در گروه رنگ های تیره قرار دارند و آشپزخانه ی شما کوچک است، بهتر است به صورت غالب ازین رنگ ها استفاده نکنید. سعی کنید این رنگ ها را در تزئینات و چیزهای کوچک آشپزخانه مانند پرده ها، سرویس غذا خوری و یا مجسمه های تزئینی استفاده کنید.

طرح چوب در بهترین رنگ کابینت آشپزخانه کوچک :

رنگ چوب و رنگ قهوه ای، هرگز از آشپزخانه های ایرانی و جهان جدا نبوده است. ممکن است به نظر برسد رنگ قهوه ای و رنگ چوب برای رنگ کابینت آشپزخانه کوچک ، گزینه ی چندان مناسبی به نظر نیاید؛ هر چه قدر هم که فضای آشپزخانه شما کوچک باشد، رنگ چوب گزینه ی مناسبی ست. اگر از کابینت های چوبی استفاده می کنید، رنگ های چوب روشن که به کرم می مانند باعث می شود، آشپزخانه شما حالتی نوستالژیک و صمیمی به خود بگیرد.

رنگ های فندقی روشن یا شکلاتی روشن، در فضاهای کوچک و متوسط باعث گرما بخشیدن به فضای آشپزخانه خواهند شد. دقت داشته باشید که اگر از توناژ قهوه ای برای کابینت های خود استفاده می کنید، حتما از رنگ های روشن آن استفاده کرده و در نورپردازی آشپزخانه، دقت کافی به خرج دهید تا آشپزخانه شما دلباز و گرم به نظر برسد.

رنگ کابینت آشپزخانه کوچک با طرح چوب

رنگ های سرد در بهترین رنگ کابینت آشپزخانه کوچک :

رنگ های سرد، حس آرامش و سکون را به ببیننده منتقل می سازند. رنگ های سرد اگر روشن باشند، می تواند گزینه ی بعدی برای رنگ کابینت آشپزخانه کوچک باشند. به عنوان مثال سبز پسته ای روشن یا آبی آسمانی… این رنگ ها منتقل کننده حس آرامش هستند و باعث می شوند فضای شما آرام و فراخ به نظر برسد؛ به شرط آن که حتما از توناژ بسیار روشن برای رنگ کابینت ها استفاده کنید. رنگ های سرد را می توانید با رنگ سفید نیز در آشپزخانه ترکیب کنید و از زیبایی آن لذت بیشتری ببرید.

آبی روشن رنگ کابینت آشپزخانه کوچک

 

اگر چه در فضاهای کوچک، دست شما برای انتخاب رنگ کابینت ها و دکوراسیون داخلی آشپزخانه کمی بسته است، اما این به این معنا نیست که شما مجبورید آشپزخانه ای داشته باشید که رنگ آن را دوست ندارید. شما با انتخاب بهترین رنگ کابینت آشپزخانه کوچک می توانید فضایی خاص و دلنشین برای خود و اعضای خانواده تان فراهم آورید و با بازی رنگ ها در آشپزخانه، سالیان طولانی از نگاه کردن به کابینت های آشپزخانه خود لذت ببرید.

پیشنهاد ما این است همیشه برای دکوراسیون داخلی منزل خود و آشپزخانه، همچنین انتخاب مدل و رنگ کابینت ها، با کارشناسان با تجربه در این زمینه مشورت کنید و از نمونه کارهای آن ها دیدن کنید. طراحان داخلی و دکوراسیونرها همواره سعی دارند با تکیه بر دانش و متد روز دنیا، بهترین انتخاب را برای منزل شما فراهم آوردند. ازین که این محتوا را در وب سایت آکس چوب مطالعه کرده اید از شما سپاسگزاریم و امیدواریم خواندن این محتوا برایتان سودمند واقع شود.

 

امتیاز بدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *