طراحی کابینت ممبران : ۵ ایده محبوب و جذاب سال ۲۰۱۸

طراحی کابینت ممبران

طراحی کابینت ممبران

با کاهش فضاهای خانه‌های جمع‌وجور، آشپزخانه‌هایی با طراحی کابینت ممبران که دارای قسمت‌بندی‌های کوچک هستند، امروزه رایج‌تر شده‌اند !
آشپزخانه‌های مدولار (دارای قسمت‌بندی‌های کوچک ) به‌طور مؤثر از فضا استفاده می‌کنند، مکان‌های ذخیره‌سازی را با حداقل طراحی به حداکثر رسانده ، درحالی‌که به خانه‌ها نگاه مرسوم و متداول می‌دهد. اگر می‌خواهید آشپزخانه خود را دوباره بسازید یا یک‌خانه جدید بسازید، باید بدانید که روند چیست؟ بنابراین، در اینجا ما ۵ روند طراحی آشپزخانه که شما می‌توانید به خانه رویایی خود اضافه کنید را ارائه می‌دهیم .

آشپزخانه‌هایی با طراحی کابینت ممبران

ایده های جذاب و محبوب برای طراحی کابینت آشپزخانه ممبران

کابینت آشپزخانه ممبران در واقع قطعات mdf  هستند که توسط دستگاه پرس وکیوم روکش شده اند.این کابینت ها با دستگاه cnc با طرحی که قبل توسط نرم افزار شبیه سازی و طراحی می شوذ حکاکی می شوند.به همین دلیل تنوع طرح بسیاری از این درب ها در بازار موجود است.

رنگ بندی این محصولات نیز متنوع است و با هر سیلقه ای مطابقت دارد.در زیر ایده های محبوب برای زیبا ترن جلوه دادن محیط آشپزخانه مطرح شده است که به شما کمک میکند تا طراحی و چیدمان را بهتر انجام دهید.

۱. طرح جزیره :

اولین گام در لیست طرح‌های طراحی کابینت ممبران آشپزخانه طرح جزیره است. میز ناهار سنتی به یک جزیره صبحانه کاهش‌یافته است. یک جزیره برای هر کاری میتواند  مفید باشد، می‌تواند فضایی اضافی را برای تهیه وعده‌های غذایی فراهم کند، درحالی‌که جلوه بصری زیبا به آشپزخانه شما با هر سایزی ارائه می‌دهد. برای اضافه کردن یک نمایش کوچک به آشپزخانه خود، جزیره خود را بارنگ‌های تیره یا پر جنب‌وجوش در مقایسه با تمام آشپزخانه مدرن یا کلاسیک خودرنگ آمیزی کنید.

برعکس، اگر آشپزخانه شما رنگ تیره داشته باشد، می‌توانید رنگ‌های نرم مانند خاکستری و رنگ آبی را انتخاب کنید. اگر دوست دارید آشپزی کنید، می‌توانید از قفسه‌های جزیره برای نمایش کتاب آشپزی خود استفاده کنید. قفسه‌های باز به همراه کتاب‌های رنگی، دید منحصربه‌فردی به فضا می‌دهند.

بااین‌حال، اگر شما عاشق کتاب نیستید، می‌توانید از جزیره آشپزخانه برای نمایش گلدان، قابلمه و دیگر اقلام تزئینی استفاده کنید. به‌علاوه، شما می‌توانید به فضای خودتم خاصی برای اضافه کردن هماهنگی بدهید.

این جزیره ها اگر فضای شما کوچک باشد متوانند به چرخ مجهز شوند و مثل یک دستیار در مواقع ضروری و هنگام پخت و پز برای داشتن فضای اضافی به کمک شما بیایند و پس از تمام شدن فعالیت ها به گوشه ای بروند

جزیره ها در آشپزخانه کوچک یا بزرگ در هر شرایطی به شما محیطی بیشتر برای پذیرایی، پخت و پز ، شست و شو و یا محلی بیشتر برای ذخیره وسایل می دهند . کار شما را بسیار آسان تر میکنند.

طراحی کابینت ممبران با جزیره در یک آشپزخانه کلاسیک و سفید
طراحی کابینت ممبران با جزیره

 

جزیره دو تکه همراه با میز شیشه ای در طراحی کابینت ممبران
طراحی کابینت آشپزخانه ممبران
کابینت سفید با طراحی ممبران و پیشخوان تیره
کابینت سفید با طراحی ممبران

۲. طرح‌های رنگی :

مانند سال گذشته رنگ‌های پررنگ و رنگی همچنان به‌قاعده آشپزخانه مدولار ادامه خواهد داد. اگر شما قصد دارید کابینت خود را کاملاً تغییر دهید، به سمت رنگ‌های زیبا و جسورانه برای طراحی کابینت ممبران بروید. با این‌حال، اگر شما نمی‌خواهید در آشپزخانه مدولار خود تغییر جدی اضافه کنید، اضافه کردن یکرنگ ملایم گزینه‌ی خوبی برای شماست .

البته به این دقت داشته باشید انتخاب رنگ هایی تند و تیره ممکن دل شما را بزند و بعد از مدتی از آن خسته شوید.اینکه سلیقه شما همیشه رنگ بنفش باشد این عالی است ولی به دلزدگی از آن هم فکر کنید.به هرحال انتخاب رنگ کابینت کاملا بسته به سلیقه شما دارد.

انتخاب رنگ های سفید و خاکستری همیشه محبوب است و گذر زمان در این انتخاب هیچ تاثیری ندارد. شما میتوانید رنگ های روشن را با کف چوبی یا کاشی های بین کابینت ها ترکبی کنید تا فضایی فوق العاده حاصل شود

رنگ کابینت شما تاثیر مستقیم برای طراحی منزل شما دارند زیرا این روزها معمولا آشپزخانه ها محیط های بسته ای ندارند و فضای هال و پذیرایی با آشپزخانه تلفیق شده است برای همین رنگ کابینت ها باید متناسب با هارمونی خانه باشد.

برای اطلاعات از رنگ های برتر می توانید مقاله انتخاب بهترین رنگ کابینت ممبران را نیز مطالعه کنید.

طراحی کابینت ممبران با رنگ چوب و تیره
طراحی کابینت ممبران با رنگ چوب و تیره
طراحی کابینت ممبران رنگ روشن و کف سرامیک
طراحی کابینت ممبران رنگ روشن
طراحی کابینت ممبران سفید طلایی کلاسیک با وسایل استیل
طراحی کابینت ممبران سفید طلایی

۳. کوارتز  :

پیشخوان‌های آشپزخانه به‌طور طبیعی همیشه از سنگ مرمر و گرانیت ساخته می‌شوند ، اما ۲۰۱۸ همه‌چیز از کوارتز است ، که از مواد ساختمانی ساخته دست بشر است. برخلاف همتای طبیعی یعنی سنگ ها، کوارتزها در رنگ‌های متنوع موجود است. همچنین، نگهداری آن آسان است و در آشپزخانه یک ظاهر درجه‌ یک را به ارمغان می‌آورد. برای اضافه کردن هماهنگی در آشپزخانه، می‌توانید ظرف‌شویی‌های کامپوزیتی را نصب کنید. که آز موادی مشابه پیشخوان آشپزخانه شما ساخته‌شده است. این‌ یک ظاهر تمیز و یکنواخت فراهم می‌کند، و روند تمیز کردن را آسان می‌کند.

البته بسته به سلیقه شما انتخاب های دیگری برای کانتر شما وجود دارد مثل مسی، مرمر ، گرانیت،لمینت های پلاستیکی و غیره و حتی پیشخوان هایی از جنس چوب می توانند انتخاب شما برای کانتر آشپزخانه ممبران باشد. دقت کنید انتخاب رنگ و طرح این کانترها باید همخوان با فضا و رنگ بندی آشپزخانه شما باشد.

طراحی کابینت ممبران

پیشخوان کوارتز در طراحی کابینت ممبران استفاده شده است
پیشخوان کوارتز در طراحی کابینت ممبران استفاده شده است
طراحی کابینت ممبران با پیشخوان کوارتز تیره
طراحی کابینت ممبران با پیشخوان کوارتز تیره

۴. ذخیره‌سازی در آشپزخانه :

ذخیره‌سازی در آشپزخانه هرگز نمی‌تواند از روند مراحل طراحی خارج شود. این‌یکی از جذاب ترین قسمتهای طراحی کابینت آشپزخانه است؛ زیرا فضای اضافی را در اختیار شما می‌گذارد که می‌توانید کارد و چنگال و سایر اقلام لازم رادر یک فضایی با دسترسی آسان قرار دهید. برای اضافه کردن فضای ذخیره‌سازی بیشتر در آشپزخانه ، شما می‌توانید کابینت آشپزخانه را شخصا با توجه به سایز آشپزخانه طراحی کنید، نه‌تنها این کار فضا را به حداکثر می‌رساند، بلکه آشپزخانه شمارا به‌صورت منظم‌تر نیز خواهید کرد. اگر این کار هوشمندانه انجام شود، ذخیره‌سازی آشپزخانه باعث تقویت طراحی آشپزخانه خواهد شد.

کشوهای بزرگ و کوچک می تواند کمک شایانی به شما در فضاسازی کنید. از میله های organizer برای قسمت بندی ظرف ها استفاده کنید. به جزیره خود قفسه و کشو اضافه کنید مخصوصا اگر جزیره شما فضایی برای پخت و پز است.کناره های کابینت را فراموش نکنید با یک طراحی ساده می توانید وسایل خود را در این قسمت ها جا بدهید.

طراحی کابینت ممبران با کشو و کمدهای متنوع
طراحی کابینت ممبران با کشو
طراحی کمد و کشو های بزرگ در کابینت ممبران
طراحی کمد و کشو های بزرگ در کابینت ممبران
جزیره با طرح کابینت و کشو در فضایی کلاسیک
جزیره با طرح کابینت و کشو در فضایی کلاسیک

۵. قفسه‌بندی باز برای جلوه دادن  بیشتر وسایل را در طراحی کابینت ممبران اجرا کنید :

آخرین گزینه در لیست ما از طراحی کابینت ممبران، قفسه‌های باز برای نمایش وسایل تزیینی یا حتی وسایل پر کاربرد است. درحالی‌که ذخیره‌سازی در آشپزخانه مهم است قفسه‌های باز حالتی آرام و کلاسیک به آشپزخانه شما می‌دهد . این کار به شما یک فضای اختصاصی برای نشان دادن مجموعه دلخواه خود ارائه می‌دهد. برای یک آشپزخانه جزیره‌ای بزرگ، ترکیبی از کابینت‌های بسته با قفسه‌های باز ایده آال است.

شلف ها و قفسه های باز تداعی طاقچه های خانه های قدیمی است که در طراحی های مدرن امروز با ظاهری آراسته تر و مرتب تر در آشپزخانه شما جای میگیرند.از مزایای این قفسه های سهولت دسترسی به وسایل و صدالبته قیمت پایین آنها می باشد. شما برای ایجاد فضای بیشتر برای چیدمان وسایل خود می توانید در دیوارهای خالی اطراف سینک یا گاز از این shelf  ها استفاده نمایید.ما در مجموعه آکس چوب به خوبی توانسته ایم این ایده را در پروژه هایمان اجرا کنیم که در عکس های زیر قابل مشاهده است.

قفسه های باز در طراحی کابینت ممبران
قفسه های باز در طراحی کابینت ممبران
شلف ها در طراحی کابینت ممبران
شلف ها در طراحی کابینت ممبران
شلف ها و قفسه های آغشته به هنر منبت در پروژه های آکس
شلف ها و قفسه های آغشته به هنر منبت در پروژه های آکس
کابینت ممبران سفید با شلف و قفسه جلو باز
کابینت ممبران سفید با شلف و قفسه جلو باز

نمونه کابینت ممبران

کلام پایانی

طراحی کابینت ممبران روندی حساس و وقت گیر است اما شما با دانستن نکته هایی ظریف ولی کاربردی می توانید همه ایده های طراحی را به سمت و سوی سلیقه خود پیش ببرید.برای طراحی ایده های مختلفی وجود دارد. در کابینت های ممبران که می تواند هم کلاسیک و هم مدرن باشد ایده های جذاب و جدیدی همیشه وجود دارد که می تواند کل فضای آشپزخانه شما را تغییر دهید.
استفاده از جزیره های کوچک و بزرگ و یا چرخدار، پیشخوان های کوارتز یا گرانیت و رنگ های روشن در کابینت می تواند گزینه های خوبی برای تغییر باشد.

امتیاز بدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *