کمد دیواری اتاق کودک

خرید کمد دیواری اتاق کودک

کمد دیواری اتاق کودک از نظر کارایی و ابعاد با کمدهایی که در اتاق بزرگسالان یا دیگر قسمت‌های منزل تعبیه می‌شود، تفاوت‌هایی دارد که باعث می‌شود هم دسترسی کودک و والدین به آن بهتر باشد و هم کارایی بیشتری از نظر ساماندهی وسایل کوچک و بزرگ کودک داشته باشد. از نظر جنس و متریال هم بهتر است کمد دیواری اتاق کودک با سایر اتاق‌ها تفاوت داشته باشد؛ به عنوان مثال بهتر است از متریال ضد آب، مانند  PVC ساخته شده باشد تا دوام و ماندگاری آن بیشتر باشد. یا بهتر است فاقد لبه‌ها و گوشه‌های تیز باشد یا روی آن آینه و شیشه نصب نشده باشد  تا بر اثر سهل‌انگاری یا بازیگوشی کودک، نکشند و باعث آسیب به کودک نشود. همه‌ی این‌ها مواردی هستند که هنگام ساخت و سفارش کمد دیواری اتاق کودک باید به آن توجه کنید.

ابعاد استاندارد کمد دیواری اتاق کودک

اولین فاکتوری که در ابعاد کمد دیواری اتاق کودک مطرح است، سایز کلی اتاق است؛ لازم است بررسی کنید که چه مقدار از فضای اتاق برای نصب کمد دیواری در دسترس است. بدیهی است هر چه ابعاد اتاق کودک بیشتر و بزرگتر باشد فضای وسیع‌تری را می‌توان به کمد دیواری اختصاص داد. با توجه به متراژ اتاق،شاید بتوان کمد دیواری سرتاسری تعبیه کرد تا دیگر نیاز به گنجه، دراور یا کمد دیگری نباشد و اتاق نظم و زیبایی بیشتری داشته باشد. 

فضای مورد نیاز، شخصی که قرار است از کمد استفاده کند (کودک یا بزرگسال) و مسئله ایمنی از دیگر فاکتورهایی است که هنگام اندازه‌گیری کمد دیواری باید به آن توجه کرد. با توجه به این که کودکان قد کوتاه‌تری نسبت به بزرگسالان دارند، ابعاد کمد‌هایی که به طور اختصاصی برای کودک تعبیه می‌شود، اندکی کوچکتر و کوتاه‌تر است. (بستگی به سایر اتاق، سلیقه مشتری و طراح کمد دیواری دارد.) به طور معمول، ابعاد استاندارد کمد دیواری اتاق کودک و نوزاد به شرح زیر است:

 • ارتفاع: ۱۵۰ تا ۱۸۰ سانتی‌متر
 • عرض: ۱۰۰ سانتی‌متر (یک متر)
 • عمق: ۵۰ سانتی‌متر

چیدمان کمد دیواری اتاق کودک

وجود کمد دیواری در اتاق کودک باعث می‌شود که نظم و سازماندهی بیشتری در اتاق فرزندانمان برقرار باشد؛ کودکان دارای وسایل متعدد ریز و درشت و انواع اسباب‌بازی هستند که لازم است به طور مرتب در جای خودشان قرار گیرند. به طور کلی، چند قسمت اصلی برای کمد دیواری کودکان در نظر می‌گیرند:

 • محفظه لباس‌ها

این قسمت دارای رگال لباس کوچکی، متناسب با سایر لباس کودک است؛ شما می‌توانید لباس‌های بیرونی و مهمانی کودک دلبندتان را در چوب رختی رگال آویزان کنید. با توجه به اینکه چوب رختی بچگانه سایز کوچکتری از چوب رختی بزرگسالان دارد، معمولا عمق این قسمت نسبت به قسمت مشابه بزرگسالان کمتر است. در صورتی که فضای کمد دیواری بزرگ است، می‌توانید از دو رگال بالا و پایین استفاده کنید. (دو رگال مجزا برای لباس‌های زمستانی و تابستانی یا برای دو فرزند)

 • کشو و محفظه لباس‌های تا شدنی

به غیر از رگال لباس، کمد دیواری اتاق کودکان باید دارای چند کشو باشد تا لباس‌های تاشدنی را بتوان در آن سازماندهی کرد. لباس‌های خانگی، جوراب‌ها و لباس ریز، حوله و سایر ملزومات مانند پوشاک و وسایل تعویض بهداشتی کودک را می‌توان در این قسمت سازماندهی کرد. اگر کمد دیواری برای نوزاد ساخته می‌شود، می‌توانید از سازنده بخواهید قسمتی را به طور اختصاصی برای قرارگیری پوشک و وسایل بهداشتی نوزاد تعبیه کند.

 • طبقات قفسه بندی شده

کودکان معمولا وسایل و خرده‌ریزهای متعددی دارند که بهتر است در طبقات قفسه‌بندی شده جای گیرند. اسباب‌بازی‌ها و عروسک‌ها از جمله این وسایل هستند که اگر جای مشخصی برای سازماندهی نداشته باشند، باعث برهم خوردن نظم کلی اتاق و حتی منزل می‌شوند. طبقات قفسه‌بندی شده را می‌توان به صورت باز یا درب‌دار ساخت؛ پیشنهاد می‌شود برخی طبقات را درون کمد و برخی را به صورت باز سفارش دهید تا زیبایی بیشتر و کارایی بهتری داشته باشد.

 • کتابخانه و قسمت تحریر

همه‌ی کودکان وسایل نقاشی و تحریر دارند که نیاز به ساماندهی مجزا دارند. بهتر است یک قسمت از کمد دیواری را به کتابخانه کوچکی اختصاص دهید تا کودک بتواند کتاب‌ها و لوازم تحریر و نقاشی‌اش را در آن قرار دهد و خودش هم بتواند در صورت نیاز به آن دسترسی داشته باشد.

 • جاکفشی

بد نیست در صورتی که فضای کافی برای تعبیه جاکفشی در کمد دیواری وجود دارد، قسمتی از کمد کودک را به سازماندهی چکمه و بوت‌ها قرار دهید. البته باید به نحوی این کار را انجام دهید تا مسائل بهداشتی رعایت شود؛ قسمت جاکفشی باید جداگانه و به دور از سایر لباس‌ها باشد و به نحوی باشد که هر کفش درون جعبه و به طور کاملا بهداشتی در آن قرار گیرد.

معیار انتخاب کمد دیواری اتاق کودک

آیتم‌های متعددی در انتخاب کمد دیواری کودکان نقش دارد که مسئله فضا و کاربرد تنها بخشی از آن است. اتاقی که فاقد کمد دیواری باشد، خصوصا برای کودکان و نوزادان، نظم کمتری خواهد داشت و هر چقدر هم که کمد و دراور در آن قرار گیرد باز هم نامرتب و شلوغ به نظر می‌رسد. هنگام انتخاب کمد دیواری برای کودکان به معیارهای زیر توجه کنید:

کارایی و بهره‌وری

کودکان چه در سن مدرسه باشند و چه نوزاد یا خردسال باشند، وسایل متعددی دارند که باید بهینه و مرتب سازماندهی شوند. اگرچه کمدهایی که برای بزرگسالان تعبیه می‌شوند را می‌توان برای کودکان نیز استفاده کرد اما کارایی لازم را نخواهند داشت. سن کودک و نیازهای او در کارایی و بهره‌وری کمد دیواری اثرگذار است؛ به عنوان مثال، به دلیل آن که لباس‌های کودک کوچک هستند، بهتر است کمد دیواری اتاق کودک دارای دو رگال بالا و پایین باشد تا لباس‌های تابستانه از زمستانه تفکیک شوند. یا در مثالی دیگر، وجود میز کامپیوتر و میز تحریر است که در صورتی که کودک مدرسه‌رو دارید بهتر است در کمد دیواری او تعبیه کنید.

رنگ و لعاب کمد دیواری

کودکان روحیه‌ی شادی دارند و رنگ‌ها تاثیر شگفت‌انگیزی در انرژی درونی و بیرونی‌شان ایفا می‌کند. بهتر است از رنگ‌های شاد و انرژی بخش در کمد دیواری کودکان استفاده کنید. به روحیه کودک توجه کنید و از او بپرسید که چه تم رنگی را دوست دارد؛ اگر کودکان به رنگ‌های تند علاقه دارد، تنها بخشی از کمد اتاق او را به رنگ دلخواهش در آورید! زیرا به مرور ممکن است باعث دلزدگی و خستگی چشم او شود. همچنین بهتر است رنگ کمد دیواری اتاق کودک را به نحوی انتخاب کنید که باعث انعکاس نور بیشتر و دلبازی اتاق شود و به گونه‌ای نباشد که اتاق کودک را کوچک و دلگیر نشان دهد.

بهداشت و تمیزکاری کمد دیواری

بهتر است کمد اتاق کودک از متریالی انتخاب شود که بتوان در بازه‌های زمانی کوتاه آن را تمیز و ضدعفونی کرد. انتظار رعایت بهداشت از سوی کودکان، غیر معقول است؛ کودک دلبند شما ممکن است با دست آغشته به خوراکی و غذا یا مواد رنگی به کمد اتاقش دست بزند؛ بنابراین باید متریالی را برای کمد اتاق او انتخاب کنید که تمیزکاری و ضدعفونی آن ممکن باشد. همچنین بهتر است متریال کمد دیواری کودک، از جنس قابل شست‌وشو مقاومت در برابر رطوبت باشد. به عنوان مثال متریالی مانند ام دی اف یا هایگلاس به دلیل اینکه در برابر رطوبت مقاومت کمی دارند، ممکن است بر اثر اشتباه کودک و ریختن آب، دچار پوسیدگی و خرابی شوند.

رعایت ایمنی و امنیت کودک

ایمنی و امنیت معیار مهم دیگری است که هنگام تعبیه کمد دیواری باید رعایت شود. وجود لبه‌‎های تیز، دستگیره‌های خطرناک، آینه، شیشه و موارد این چنینی ممکن است به بدن کودک آسیب برساند. ابزار و یراق‌ها و اکسسوری‌هایی که در کمد دیواری اتاق کودکان تعبیه می‌شود، همه باید به نحوی باشند که تهدیدی برای ایمنی و سلامت کودک نباشند. همچنین خود کمد دیواری باید از استحکام بدنه برخوردار باشد به نحوی که سقوط نکند و بتواند به خوبی وزن اشیاء داخل کمد را تحمل کند.

در نظر گرفتن فاکتور رشد

کودک در حال رشد است و نیازهای او از نوزادی تا خردسالی و نوجوانی در حال تغییر است. با توجه به این که کمد دیواری آیتم گرانقیمتی محسوب می‌شود و امکان تعویض هر ساله‌ی آن نیست، کارایی آن باید به نحوی باشد که در سنین مختلف کودک کاربرد داشته باشد. برای مثال، نمی‌توانیم کمد دیواری را تنها برای دوران نوزادی کودک سفارش دهیم چرا که این دوران پس از مدت کوتاهی به سر می‌آید و نیازهای کودک نیز تغییر می‌کند. قفسه‌ها، کمد لباس، کشوها و اکسسوری‌های کمد دیواری باید به نحوی باشند که دستکم چند سالی نیازهای کودک را پوشش دهند.

کمد دیواری اتاق کودک دخترانه

دختربچه‌ها به رنگ‌های پاستیلی و شاد مانند صورتی و بنفش علاقه بیشتری نشان می‌دهند. در صورتی که دخترتان تمایل دارد از رنگ‌های دخترانه، که بیشتر مناسب روحیه‌ی دختربچه‌ها است، برای رنگ کمد دیواری اتاقش استفاده کنید. البته همانطور که اشاره شد از افراط در استفاده از رنگ‌های تند بپرهیزید زیرا ممکن به زودی باعث دلزدگی دختر دلبندتان شود.

با توجه به این که دختربچه‌ها نظم را بیشتر رعایت می‌کنند و معمولا اکسسوری و عروسک‌های بیشتری دارند، وجود قفسه‌های روباز و ویترینی باعث می‌شود که بتوانند عروسک‌ها و اسباب‌بازی‌هایشان را در این قفسه‌‎ها چیدمان کنند و از تماشای آن‌ها لذت ببرند. همچین یک فضای کوچک برای آرایش می‌تواند یک دختربچه خردسال را حسابی به سر شوق آورد!

کمد دیواری اتاق کودک پسرانه

کمد دیواری در اتاق پسربچه‌ها معمولا رنگ‌های تندتر و هیجان‌انگیزتری دارد. استفاده از رنگ‌هایی مانند قرمز یا نارنجی می‌تواند ایده‌ی خوبی برای رنگ کمد دیواری یک پسربچه‌ی بازیگوش باشد! با توجه به اینکه پسربچه‌ها معمولا اسباب‌بازی‌های ویترینی کمتری دارند، بهتر است بیشتر قفسه‌های کمد دیواری‌‌ اتاق آن‌ها درب‌دار باشد تا پسر دلبندتان خیلی هم برای رعایت نظم به دردسر نیفتد.

به دلیل این که پسربچه‌ها معمولا اهل بازی‌های کامپیوتری و پلی‌استیشن هستند، پیشنهاد می‌شود فضایی برای تعبیه مانیتور یا پلی استیشن او در نظر بگیرید. اگر پسرتان اهل ورزش‌ و بازی‌های هیجان‌انگیز است، متناسب با نیاز او قسمتی را برای سازماندهی وسایل ورزشی او در نظر بگیرید.

کمد دیواری اتاق کودک، ایمنی مهمترین مورد قابل بررسی در زمان خرید

کمد دیواری اتاق کودک یکی از محصولاتی است که به عنوان سیسمونی تهیه می گردد. این محصول محفظه ای ایمن و امن خواهد بود تا از وسایل مهم کودک نگهداری نماید. تعداد نمونه کمد های متنوعی را در بازار برای کودکان می توانیم مشاهده نماییم. کمد دیواری اتاق کودک نیز مانند هر کمد دیواری و محفظه دیگری باید دارای ویژگی های خاصی باشد. داشتن و یا نداشتن این ویژگی ها سبب می شود تا کیفیت نهایی یک کمد را بسنجیم. در این حالت می توانیم برای خرید بهترین و با کیفیت ترین نمونه موجود اقدام نماییم. کودک دلبند شما در سال های ابتدایی زندگی خود باید دارای یک عدد کمد باشد. چرا که قطعا برای محافظت از کودک و خطرات احتمالی موجود باید وسایلی را دور از دسترس او قرار دهید. در این متن همه آن چه که نیاز دارید تا درباره این محصول بدانید را بیان می کنیم. در این حالت دکوراسیون داخلی اتاق کودک خود را نیز زیبا نموده اید.

کمد دیواری اتاق کودک

خرید کمد دیواری اتاق کودک، نمونه ای متفاوت از کمد دیواری

کمد دیواری اتاق کودک را می توانیم در نمایشگاه های مخصوص فروش کمد، در قسمتی متفاوت مشاهده کنیم. همین مورد می تواند تفاوت این محصول را با نمونه محصولات دیگر شفاف سازد. کمد دیواری که شما برای اتاق کودک خود انتخاب می کنید، قطعا دارای رنگ بندی شاد تر، کیفیتی مطلوب تر، ایمنی بالاتر و زیبایی بیشتری خواهد بود. همه کودکان در این حالت کمد اتاق خود را دوست خواهند داشت و تا سالیان بسیاری از آن استفاده می کنند. هر مادر و پدری در زمان خرید این محصول موظف هستند تا بهترین نمونه را انتخاب نمایند. چرا که این محصول تا حدود ده الی یازده سالگی کودک شما می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. همین مورد می تواند کاهش دهنده خرید های شما در سال های جاری گردد. به همین منظور خرید کمد دیواری اتاق کودک و این محصول را نمونه ای ویژه از کمد دیواری می نامیم.

چرا باید برای خرید کمد دیواری اتاق کودک اقدام کنیم؟

خرید کمد دیواری اتاق کودک شاید در ابتدای امر کاری بیهوده باشد. اما با کمی تامل در خواهیم یافت که برای زیبایی دکوراسیون داخلی و قرار دادن لباس ها در کمد به این محصول نیازمند هستیم. زمانی که کودک خود را باردار هستید، لباس ها، پوشک ها، لوازم بهداشتی، اسباب بازی ها و …. موارد بسیار زیادی را تهیه می کنید. برای منظم و مرتب بودن همه این وسایل در کمد خود قطعا جا نخواهید داشت. به همین دلیل به کمد دیواری مناسب اتاق کودک نیاز دارید. از طرفی نیز این کمد ها با بهترین سبک های موجود طراحی شده اند و همین مورد می تواند هر بیننده ای را خیره به آن نماید. دلایل متنوع بسیار زیاد دیگری وجود دارد که هر مادر و پدری را برای خرید کمد دیواری اتاق کودک راضی نماید. اگر برای خرید این محصول اقدام می نمایید، بهتر است موارد متعددی را بررسی کنید.

ویژگی کمد دیواری اتاق کودک

ایمنی کمد دیواری اتاق کودک مهم است؟

یکی از مواردی که در زمان خرید انواع کمد دیواری مهم است، ایمنی خواهد بود. کودک شما زمانی که شروع به راه رفتن می کند، قطعا دارای احساس خطر نخواهد بود. همین مورد ممکن است برای پدر و مادر دچار دردسر گردد. شما به عنوان والدین دانا باید قبل از همه این موارد، راهکاری را برای آنان ترتیب داده باشید. یکی از راهکاری هایی که می توانید به عنوان پیشگیری از آن یاد کنیم، خرید کمد دیواری برای اتاق خود کودک و شما با داشتن ایمنی بالا خواهد بود. کمد های دیواری که لبه ها و دستگیره های تیزی دارا نیستند، کمد هایی که دستگیره های بالایی دارند، کمد هایی که در قسمت پایین کشو ندارند و … می توانند کمد های قابل اطمینانی برای خرید باشند. در این حالت به تمام موارد در زمینه ایمنی توجه نموده اید. همچنین می توانید کودک خود را در محیط رها نمایید و تنها از دور به او بنگرید.

بررسی قیمت کمد دیواری اتاق کودک برای خرید

یکی از مواردی که در زمان خرید هر کمد دیواری مدرن مانند کمد دیواری اتاق کودک مهم خواهد بود، قیمت آن محصول است. قیمت یکی از مهم ترین و اساسی ترین مواردی است که والدین امروزه در اوضاع اقتصادی آن را در جایگاه اول قرار می دهند. امروزه سایت های متنوعی در این زمینه فعالیت می کنند. این سایت ها تولید کنندگانی هستند که محصولات خود را از طریق سایت اینترنتی به فروش میرسانند. در این حالت می توانید برای بررسی قیمت به این سایت ها سری بزنید و قیمت محصول مورد نظر خود را دریابید. نه تنها برای بررسی قیمت کمد دیواری اتاق کودک بلکه برای خرید هر محصول این چنین نیز می توانید اینگونه عمل کنید. تنها به خاطر داشته باشید که سایت های معتبر را بررسی نمایید. توجه داشته باشید بررسی قیمت سایت های متنوع می تواند شما را به سوی خریدی مقرون به صرفه راهنمایی کند.

خرید کمد دیواری اتاق کودک

قیمت کمد دیواری اتاق کودک به چه مواردی بستگی دارد؟

برای آن که بتوانید دریابید که قیمت کمد دیواری اتاق کودک که شما انتخاب نموده اید، مقرون به صرفه است یا خیر، باید دلایل قیمت گذاری را بدانید. انواع مختلفی از این کمد ها در بازار قابل مشاهده هستند. از مهم ترین عواملی که در قیمت این محصولات تاثیر گذار است می توانیم موارد زیر را اشاره نماییم:

 1. ابعاد و اندازه کمد ها بسیار مهم هستند.
 2. نوع چوب و یا ام دی اف استفاده شده، می تواند در قیمت تاثیر گذار باشد.
 3. رنگ بندی و طرح های مورد استفاده کمد دیواری اتاق کودک می توانند سبب افزایش و یا کاهش قیمت آن گردند.
 4. سال ساخت و طرح و قفسه بندی این نوع کمد ها در تعیین قیمت تاثیر گذار هستند.

با توجه به این موارد می توانید بعد از انتخاب نمونه ای از کمد، قیمت آن را تا حدودی حدس بزنید و مقرون به صرفه ترین آن ها را خریداری نمایید و مورد استفاده قرار دهید.

نصب کمد دیواری اتاق کودک

بعد از آن که برای خرید اقدام نمودید، می توانید برای نصب و سپس استفاده از کمد دیواری گام بعدی را بردارید. نصب نمودن کمد های دیواری با یکدیگر متفاوت هستند. در زمان نصب نیز باید موارد بسیار زیاد و اصول بسیار مختلف فنی را بدانید. به همین دلیل بهتر است برای نصب از افرادی خبره کمک بگیرید. در این حالت با توجه به اصول موجود، کمد دیواری شما نصب خواهد شد و مورد استفاده قرار خواهد گرد. بهتر است برای نصب فضا را باز کنید و تمامی وسایل موجود در اتاق را به گوشه ای بکشانید. در این حالت فضای کافی برای نصاب وجود دارد تا کار خود را با سرعت بالا و دقت انجام دهد. در نظر داشته باشید بهتر است نصاب فردی باشد که خود تولید کننده آن را به شما معرفی می کند. در این حالت شما می توانید زیبایی دکوراسیون داخلی اتاق خود و کودک خود را بعد از خرید و نصب زیبا نمایید.

قیمت کمد دیواری اتاق کودک

کلام نهایی

ممنون که تا پایان این مقاله آکس چوب با ما همراه بودید. با توجه به مواردی که عنوان نمودیم، می توانید برای خرید کمد دیواری اتاق کودک خود و یا اتاق خود اقدام نمایید. توجه داشته باشید از تولید کنندگان و برند های برتر خرید نمایید تا در انتها از خرید خود راضی باشید. همچنین به کیفیت، زیبایی، ایمنی و کارایی محصول انتخاب شده خود توجه کنید. در این حالت قطعا شما برنده این خرید خواهید بود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

Comments (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *