طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن ؛ با جدیدترین های دکوراسیون آشپزخانه آشنا شوید.

با جدیدترین های دکوراسیون آشپزخانه آشنا شوید.

آشپزخانه، اصلی‌ترین و مهم‌ترین جزء یک خانه محسوب می‌شود و طبیعی است که سبک دکوراسیون آن، راحتی و دلباز بودنش، از مهم‌ترین فاکتورها برای طراحی آن باشد. همه‌ی افراد دوست دارند، منزل آن‌ها و بالطبع آشپزخانه‌ی آن‌، منطبق بر جدیدترین سبک دکوراسیون داخلی روز دنیا باشد، اما شیک یا مدرن بودن در ذهن هر کسی، معنای متفاوتی دارد. به بیان دیگر، امروزه انواع مدل‌ها و طرح‌های دکوراسیون آشپزخانه با توجه به فضای منزل شما مهیا ست که علاوه بر اینکه مدرن و شیک هستند، مطابق بر آخرین تغییرات طراحی دکوراسیون داخلی منزل نیز پایه‌ریزی شده‌اند. در این محتوا از وب‌سایت آکس چوب قصد داریم شما را با جدیدترین طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن آشنا سازیم. ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید:

آشپزخانه مدرن

اصول طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن و بکار گیری اصول مهندسی:

استفاده از اصول مهندسی در ساخت و طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن ، حرف اول را می‌زند. فارغ از سبک یا رنگ و مدل آشپزخانه، طراحی آن باید بر اساس اصول طراحی و مهندسی صورت گرفته باشد تا بیشترین بهره‌وری و کارایی را داشته باشد. سعی کنید از طراحان صاحب نام در طراحی آشپزخانه‌تان کمک بگیرید تا بتوانید آشپزخانه را بر اساس آخرین تغییرات موجود طراحی کنید.

از آن‌جا که امروزه متراژ کلی آشپزخانه‌ها به شدت کوچک‌تر از قبل شده است، استفاده از اصول مهندسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شما باید بتوانید از کمترین فضاها، بیشترین بهره را ببرید و بتوانید با کارایی و بهره‌وری مناسب، انبوه لوازم و وسایل را به بهترین شکل در آشپزخانه جای دهید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

متریال قابل استفاده در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن می تواند از هر جنسی باشد:

اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ی مدرنی داشته باشید، قرار نیست تنها از یک متریال خاص استفاده کنید؛ بلکه با توجه به شرایط آشپزخانه، فضای جغرافیایی، هارمونی و تناسب رنگ، قیمت، سلیقه و سایر مواردی که از نظر شما حائز اهمیت است، می‌توانید ماده اولیه کابینت‌،کاشی، کفپوش، سینک ظرفشویی و غیره را سفارش دهید.

طبیعی است که با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی و فناوری، هر سال موارد و متریال جدیدی به بازار عرضه می‌شود که می‌تواند به طور کامل جایگزین و مکمل متریال قبلی باشد، اما حضور متریال جدید، به معنای رد سایر متریالی که قبلا رایج بوده، نیست. به عنوان مثال، کابینت ام‌دی‌اف به دلیل ویژگی‌های قابل توجهی که دارد هنوز از رایج‌ترین متریال ساخت در کابینت آشپزخانه است.

آشپزخانه مدرن و سبک کابینت‌ها:

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن ، دو نوع سبک رایج برای طراحی کابینت‌ها و تزئینات داخلی آشپزخانه مرسوم است: سبک کابینت مدرن و سبک کابینت کلاسیک.

کابینت‌های کلاسیک، معمولا پر از تزئینات و ابزار و یراق‌های تزئئینی هستند و استفاده از المان‌های کلاسیک و قدیمی در آن‌ها رایج است. شاید فکر کنید برخی لوازم قدیمی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن ، جایی ندارد اما این تصور اشتباهی ست. امروزه وسایل قدیمی و کهنه از اقبال عمومی فراوانی برخوردار شده‌اند و استفاده از آن‌ها، سبک آشپزخانه شما را مدرن و شیک جلوه می‌دهد. در بین سبک کلاسیک آشپزخانه، کابینت‌های چوبی از زیبایی چشم‌نوازتری برخوردارند اما به دلیل قیمت بسیار بالایی که دارند، کمتر متداول هستند. اگر بودجه کافی برای کابینت‌های تمام‌چوب ندارید، می‌توانید از کابینت ممبران که قیمت بسیار پایین‌تری دارد استفاده کرد.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

در مقابل سبک کلاسیک آشپزخانه، سبک مدرن کابینت‌ها قرار دارد که آن هم طرفداران بسیاری دارد. برخلاف سبک کلاسیک، در کابینت مدرن از کم‌ترین و ساده‌ترین تزئینات استفاده شده و حتی گاهی هیچ جزئیاتی نیز وجود ندارد. به عنوان مثال، کابینت‌ها را بدون دسته می سازند. سبک مدرن کابینت آشپزخانه، از زیبایی های خاصی برخوردار است و اتفاقا برای آشپزخانه‌های کم‌نور و کوچک بسیار مناسب است.

این سلیقه شماست که سبک آشپزخانه را با توجه به دکوراسیون و لوازم منزل‌تان، تعیین می‌کند.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن و المان‌های سنتی:

دنیای مد، دوره‌ای و چرخشی ست، به این معنی که در گذر سال‌ها عوض می‌شود و چیز‌های قدیمی دوباره دوباره مد می‌شود. اگر فکر می‌کنید وسایل قدیمی آشپزخانه مادر یا مادربزرگ‌تان، دیگر کارایی خود را از دست داده و قدیمی شده، سخت در اشتباه هستید. بهتر است لوازم کهنه و عتیقه را از پستوها و انباری خانه‌ی مادری‌تان دربیاورید و به آشپزخانه‌ی مدرن و امروزی خود بیاورید.

به عنوان مثال یک دیگ کوچک مسی یا سنگی، یک سماور ذغالی و حتی یک صندوق چوبی کوچک، از بهترین چیز هایی ست که می‌تواند آشپزخانه مدرن شما را تحولی زیبا ببخشد و چهره‌ی آن را دگرگون سازد. استفاده از لوازم قدیمی و عتیقه هم در سبک آشپزخانه مدرن و هم در سبک آشپزخانه کلاسیک، قابل استفاده است و باز هم بستگی به سلیقه و پسند شما دارد که از آن‌ها استفاده کنید یا خیر!

انتخاب رنگ در آشپزخانه‌ی مدرن:

باید گفت دورانی که استفاده از یک رنگ خاص در اول هر سال مرسوم می‌شد، گذشته! امروزه به حدی تنوع رنگ و مدل در طراحی دکوراسیون آشپزخانه زیاد است، که انتخاب بهترین رنگ برای آشپزخانه، به راستی کار دشواری ست. این نکته را در نظر داشته باشید، فارغ از آنچه هر ساله به عنوان رنگ سال توسط طراحان مد دنیا مطرح می‌شود، این هارمونی و تناسب است که همیشه برنده است و همواره منطبق بر مد روز می‌باشد.

رنگ‌های تیره و روشن در دکوراسیون آشپزخانه مدرن

بنابراین اولین نکته‌ای که در انتخاب رنگ طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن باید مورد توجه قرار دهید، تناسب رنگ آشپزخانه با رنگ غالب لوازم و وسایل منزل‌تان است. چیزی که هارمونی و هماهنگی نداشته باشد، به زودی دل را می‌زند و انسان را خسته می‌کند، پس به هماهنگی بیش از رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن اهمیت بدهید.

رنگ‌های تیره و روشن و حتی غیرمتعارف در دکوراسیون آشپزخانه مدرن:

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن می‌گوید همه چیز ممکن است! آشپزخانه شما می‌تواند از رنگ‌های روشن الهام گرفته باشد، یا از رنگ‌های تیره و حتی رنگ‌هایی که استفاده از آن‌ها چندان مرسوم نیست! هیچ محدودیتی برای شما نیست تا نتوانید رنگ مورد علاقه‌تان را در آشپزخانه بکار برید.

آشپزخانه شما می‌تواند یک‌دست سفید خالص باشد یا از طیف رنگی قهوه‌ای تشکیل شده باشد، یا حتی مشکی باشد. استفاده از رنگ‌های ترکیبی، هم گزینه‌ی بعدی است که مورد توجه طراحان بسیاری قرار داد و مشتری از آن استقبال بسیار خوبی می‌کند.

تنها نکته‌ای که باید در انتخاب رنگ آشپزخانه در نظر بگیرید، توجه به مساحت آشپزخانه و میزان نوری است که از محیط دریافت می‌کنید. چنانچه فضای آشپزخانه شما چندان بزرگ نیست یا نورگیر مناسبی ندارد، استفاده‌ی زیاد از رنگ‌های تیره توصیه نمی‌شود زیرا باعث دلگیرشدن فضا و کوچک کردن فضای آشپزخانه می‌شود.

انتخاب بهترین رنگ برای کابینت‌ های مدرن

طراحی آشپزخانه مدرن و انتخاب بهترین رنگ برای کابینت‌ها:

کابینت‌ها علاوه بر اینکه محل قرارگیری لوازم آشپزخانه هستند، باعث جلوه‌بخشیدن به آشپزخانه نیز می‌شوند. بنابراین در انتخاب مدل، طرح و رنگ آن، باید دقت کافی و لازم را به خرج دهید. با توجه به اینکه قیمت کابینت، معمولا گران است، نمی‌توان به راحتی و در فواصل کوتاه، مدل آن را عوض کرد، پس لازم است حتما با کابینت‌سازان حرفه‌ای و باتجربه کار کنید تا نتیجه‌ی بهتری از انتخاب خود بگیرید.

رنگ کابینت، اولین چیزی ست که در بدو ورود به آشپزخانه جلب توجه می‌کند و در نگاه اول، سایر چیزها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. رنگ کابینت‌ها را باید بر اساس رنگ دکوراسیون غالب منزل و آشپزخانه‌تان تعیین کنید و رنگی را انتخاب نکنید که به زودی از آن خسته و دلزده شوید، زیرا همان‌طور که اشاره شد، تعویض کابینت‌ها پرزحمت، هزینه‌بر و زمان‌بر است و به راحتی امکان‌پذیر نیست.

وجود نظم، از اصلی‌ترین گزینه ها در طراحی آشپزخانه مدرن:

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن ، به خلوت‌بودن و نظم و ترتیب فضای عمومی آشپزخانه، اهمیت بسیار زیادی می‌دهد. آشپزخانه شما هر سبک و سیاقی که داشته باشد، باید مرتب باشد و اشیاء آن، در بهترین جای خود قرار داشته باشند. از شلوغ کردن فضای عمومی آشپزخانه بپرهیزید و سعی کنید آشپزخانه‌ی خود را خلوت نگهدارید.

بهینه‌سازی طراحی در آشپزخانه مدرن

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن ، هر وسیله‌ای جای مخصوص به خود را دارد و نباید بدون دلیل بر روی پیشخوان یا کانتر آشپزخانه باشد. از مایکروفر و تستر گرفته تا سرویس چاقو یا ابزارآلات آشپزی، همه باید منظم باشند و جایی مخصوص به خود داشته باشند و در فضای آشپزخانه آواره نباشند.

بهینه‌سازی طراحی در آشپزخانه مدرن:

همان‌طور که اشاره شد، آشپزخانه‌های جدید متراژ کمتری نسبت به گذشته دارند. پیشرفت تکنولوژی و تنوع امکانات، باعث شده، وسایل و لوازم بسیار زیادی در آشپزخانه ها جای بگیرند و این دو دلیل، لزوم بهینه‌سازی آشپزخانه‌ها را چند برابر می‌کند. بهینه‌سازی آشپزخانه، یعنی با استفاده از امکانات بتوانید از همه‌ی فضای موجود در آشپزخانه، استفاده کنید و اجازه ندهید کوچکترین فضایی در آشپزخانه‌تان، بدون مصرف و اصطلاحا پرت باقی بماند.

نکته‌ی مهمی که باید بدان توجه کنید این است که به منظور بهینه‌سازی، نباید هر وسیله‌ای را در هر جایی که به نظرتان می‌آید قرار دهید و آشپزخانه را شلوغ، درهم و بی‌نظم کنید. برای جای‌گیری بهتر لوازم، می‌توانید سری به دنیای اینترنت بزنید با یک جستجوی ساده، از جدیدترین سبک چیدمان آشپزخانه مطلع شوید.

طراحی آشپزخانه مدرن

سخن پایانی:

قبل از انتخاب اجزاء آشپزخانه، سعی کنید قرار دادن لوازم در آشپزخانه را مجسم کنید و در انتخاب اجزاء مهم آشپزخانه مانند کابینت‌ها، عجله نکنید. از نرم‌افزارهای تجسم سه‌بعدی استفاده کنید تا بتوانید تصویر دقیق‌تری از انتخاب‌هایتان داشته باشید. در انتخاب و طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن ، حتما از کارشناسان با تجربه و کاربلد در این زمینه مشورت بگیرید تا بهترین انتخاب را با توجه به فضای منزل و سلیقه‌تان داشته باشید.

امتیاز بدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *