کابینت چوبی سفید ؛ ویژگی‌ها و مزیت‌های انواع کابینت‌ چوبی

ویژگی‌ها و مزیت‌های انواع کابینت‌ چوبی

شاید تا چند سال پیش، کمتر کسی ارزش استفاده از متریال طبیعی در مصنوعات چوبی و تاثیر آن بر سلامتی و محیط زیست را می‌دانست؛ خصوصا با به وجود آمدن، متریالی که از مواد غیرطبیعی مانند ام‌دی‌اف یا پلاستیک به دست آمدند، استفاده از وسایلی که از مواد طبیعی مانند چوب، به وجود آمده باشند، کمر‌نگ‌تر و تا حدی نامحسوس شد. اما به مرور زمان و پس از چند سال استفاده، تاثیر نامطلوب مواد مصنوعی و اثری که بر روی محیط زیست و فضای زندگی ما داشتند، انسان مدرن را واداشت که مجددا به سمت و سوی میل و سرشت طبیعی خودش گرایش پیدا کند یا دستکم ارزش مواد طبیعی و قابل بازیافت را بیشتر بداند! امروزه تاثیر استفاده از مواد اولیه ارگانیک و غیرمصنوعی، همچنین همزیستی با طبیعت، بر همگان روشن شده است و مردم می‌کوشند هر چه بیشتر از متریال طبیعی در خانه‌ی خود بهره بگیرند.

کابینت چوبی سفید

اگر بخواهیم برای آشپزخانه‌ی خود، کابینت‌های زیبایی داشته باشیم که هم از متریال طبیعی و بادوام و قابل بازیافت تشکیل شده باشند و هم زیبا و ارزشمند باشند، کابینت‌های چوبی بهترین گزینه‌ی پیش روی ماست که در کنار این مزایا، قادرند زیبایی و گرمای خاصی به فضای آشپزخانه‌ی ما ببخشند. کابینت‌های چوبی ، عمدتا با رنگ چوب دیده می‌شوند تا بافت و گره‌های چوب طبیعی را بیشتر به رخ بیننده بکشند، اما هستند کسانی که ترجیح می‌دهند از کابینت‌های چوبی به رنگ‌های روشن مانند کابینت چوبی سفید یا ترکیب آن با سیار رنگ‌ها استفاده کنند تا هم فضای روشن و دلبازی را در آشپزخانه تجربه کنند و هم فضایی نوستالژیک و سنتی را در آشپزخانه به وجود بیاورند. در ادامه از شما دعوت می‌کنیم همراه وب‌سایت آکس چوب باشید و این محتوا را همراه ما دنبال کنید تا درباره‌ی کابینت‌های چوبی علی‌الخصوص نوع سفید رنگ آن، بیشتر بدانیم.

کابینت‌‌های چوبی ؛ جذاب و دوست‌داشتنی

چوب به طور طبیعی دارای گره‌های مختلف است و بافت زیبا و جذابی بر روی بدنه‌ی خود دارد که باعث می‌شود، حالت طبیعی و نوستالژیک آن بیشتر نمودار باشد. جالب است که بدانید بافت و گره‌های هیچ دو درختی، شبیه به هم نیست و هر قطعه از چوب، اثری منحصربفرد می‌باشد؛ بنابراین اگر شما تعداد بسیار زیادی کابینت چوبی داشته باشید، شاید از نظر بافت و گره‌های چوب شبیه به همدیگر باشند، اما هرگز همانند هم نخواهند بود و این مساله زیبایی و خاص بودن چوب را دو چندان می‌کند.

کابینت‌های چوبی ، باعث می‌شوند که فضای آشپزخانه‌ی شما شیک و لوکس به نظر بیاید و روح و جلوه‌ی تازه‌ای داشته باشد. این کابینت‌ها هم برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب هستند و هم می‌توان از آن‌ها برای آشپزخانه‌های کوچک و نقلی استفاده کرد. به عنوان مثال، از چوب‌هایی که بافت روشن‌تری دارند، برای آشپزخانه‌های کوچک و کم‌نور و از چوب‌هایی با رنگ‌های تیره، برای آشپزخانه‌هایی که فضای بزرگتری دارند می‌توان استفاده نمود.

کابینت چوبی سفید کلاسیک

یکی دیگر از مزیت‌های مهم کابینت‌های چوبی قابلیت تعمیر و رنگ کردن مجدد آن است؛ شما می‌توانید بعد از چند سال استفاده که از رنگ‌ها دلزده شدید، کابینت‌هایتان را پرداخت کنید و مجددا رنگ نمایید و با این روش، فضای ویژه‌ و متنوعی را در آشپزخانه به وجود آورید. به عنوان مثال، چنانچه کابینت‌های شما به رنگ چوب بوده‌اند و چند سالی از آن‌ها در آشپزخانه‌تان بهره گرفته‌اید و اینک تصمیم گرفته‌اید که رنگ و لعاب جدیدی به آشپزخانه‌تان ببخشید، می‌توانید آن‌ها را پرداخت کنید و این بار رنگی روشن‌تر یا تیره‌تر بر روی آن‌ها بزنید.

اما مهم‌ترین و ارزشمندترین قابلیت کابینت‌های چوبی ، قابل بازیافت بودن آن‌هاست که این مساله دغدغه‌ی بسیاری از افراد دوستدار محیط زیست است. چوب یک ماده‌ی طبیعی است و می‌تواند مجددا به طبیعت بازگردد. در مقابل، بسیاری از کابینت‌های دیگر، مانند هایگلاس، ام‌ دی‌ اف، پی‌وی‌سی و …. هنوز روش موثری برای بازیافت ندارند و بازیافت و اسقاط کردن آن‌ها، خود دغدغه‌ای است که باید فکری ویژه به حال آن کرد.

انواع کابینت چوبی

انواع مدل کابینت چوبی

کابینت‌های چوبی می‌توانند هم در سبک کلاسیک و هم در سبک مدرن و نئوکلاسیک در آشپزخانه شما وجود داشته باشند و هیچ گونه محدودیتی در زمینه‌ی طرح و مدل یا سبک این کابینت‌ها نخواهید داشت. از سبک کابینت کلاسیک ، بیشتر در آشپزخانه‌های بزرگ استفاده می‌شود زیرا این مدل از کابینت‌ها، احتیاج به فضای بیشتری دارند تا بتوانند جلوه و نمای خود را بهتر نشان دهند. کابینت چوبی سفید رنگ در سبک کلاسیک ، یکی از زیباترین و فاخرترین خرید کابینت آشپزخانه است که می‌تواند زیبایی و جذابیت خاصی به آشپزخانه‌ی شما ببخشد و نمایی اشرافی و کلاسیک در فضا به وجود بیاورد.

اما چنانچه سایز آشپزخانه‌‌ی شما چندان بزرگ نیست، می‌توانید از کابینت‌های نئوکلاسیک استفاده کنید. سبک نئوکلاسیک، چیزی مابین کابینت مدرن و کابینت کلاسیک است و باید گفت تعادل، در این سبک بیشتر رعایت شده است. این سبک، هم می‌تواند زیبایی یک کابینت کلاسیک را داشته باشد و هم از سادگی کابینت مدرن بهره‌ای برده باشد.

در سبک مدرن، افرادی از کابینت چوبی استفاده می‌کنند، غالبا از رنگ‌ طبیعی چوب استفاده می‌کنند و ترجیح می‌دهند که چوب، رنگ طبیعی و بافت زنده‌ی خودش را به نمایش بگذارد؛ خاصه آن‌ که در کابینت ام‌ دی‌ اف و کابینت هایگلاس نیز کابینت‌های طرح چوب که دارای گره‌ها و بافت طبیعی چوب هستند، جلوه‌ی باشکوهی به فضای آشپزخانه می‌بخشند، اما چنانچه به کابینت‌های چوبی سفید رنگ علاقمند باشید، هیچ محدودیتی در انتخاب این رنگ وجود ندارد و با زیبایی هر چه تمام‌تر، می‌توانید کابینت‌های خود را با رنگ‌های دیگر ست و هماهنگ سازید.

مدل کابینت سفید

ویژگی‌های کابینت چوبی سفید

به طور کلی، کابینت‌های سفید رنگ، باعث می‌شوند فضای آشپزخانه بازتر و روشن‌تر به نظر برسد؛ بنابراین با این روش می‌توان آشپزخانه‌های مینیمال و کوچک را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان داد و از دلگیر بودن فضای موجود پیشگیری کرد.

انواع کابینت سفید رنگ، همچنین باعث می‌شود احساس تمیزی و پاکیزگی در آشپزخانه به وجود بیاید و فضای عمومی آشپزخانه، همواره تمیز و خلوت به نظر برسد.

قدرت انطباق در کابینت‌های سفید رنگ، نسبت به سایر رنگ‌ها، بسیار بالاتر است، به این معنی که شما می‌توانید انواع رنگ‌های مورد علاقه‌تان را در دکور آشپزخانه‌‌ای با کابینت چوبی سفید رنگ طراحی کنید و از زیبایی منحصربفرد آن لذت ببرید.

اگر آشپزخانه‌تان شلوغ و کوچک است، استفاده از کابینت‌های سفید رنگ، باعث می‌شود که فضای شما، کمی خلوت‌تر و ساده‌تر به نظر برسد؛ ازین رو اگر وسایل و لوازم زیادی دارید، می‌توانید ازین مزیت برای سر و سامان دادن بیشتر به آشپزخانه استفاده کنید.

انواع ترکیب‌های رنگی کابینت چوبی سفید

مدل کابینت سفید

  • کابینت چوبی سفید و قهوه‌ای

اگر اهل مد و مدل‌های هیجان انگیز هستید، کابینت‌های دو رنگ که از دو رنگ سفید و رنگ طبیعی چوب به وجود آمده‌اند، می‌تواند فضایی خاص و صمیمی را در آشپزخانه‌تان به وجود آورد. این ترکیب رنگی، یکی از ایده‌آل‌ترین رنگ‌هایی است که می‌توان در یک آشپزخانه‌ی مدرن به وجود آورید و از زیبایی آن لذت برد. اگر فضای کافی برای قرار دادن یک میز ناهارخوری چوبی دارید، پیشنهاد می‌دهیم یک میز ساده‌ی چوبی درون آشپزخانه‌تان قرار دهید.

  • کابینت چوبی سفید و رنگ پتینه

شاید جزو گروهی از افراد باشید که به وسایل و لوازم سنتی و قدیمی علاقمند هستند و ترجیح بدهید دکوراسیون و چیدمانی به سبک قدیمی و زنگار گرفته، در منزل‌تان داشته باشید. اگر چنین سلیقه‌ی زیبا و منحصربفردی دارید، کابینت چوبی سفید و ترکیب آن با رنگ پتینه یک انتخاب جذاب برای شما خواهد بود و به راحتی می‌تواند حال و هوای یک آشپزخانه‌ی قدیمی و روستایی را برای شما به وجود بیاورد.

  • کابینت چوبی سفید و آبی یا سبز

کابینت چوبی سفید و آبی

ترکیب کابینت چوبی سفید با رنگ آبی یا سبز تیره، بارها آزموده شده و زیبایی آن محک زده شده است. ترکیب سفید با یکی از دو رنگ فوق، می‌تواند نمایی سنتی و نوستالژیک به آشپزخانه‌تان ببخشد و یادآور یک آشپزخانه‌ی جذاب، ساده و دلپذیر باشد.

  • کابینت چوبی سفید و خاکستری

بدون شک، زمانی که صحبت از کابینت چوبی سفید رنگ به میان می‌آید، نمی‌توان از ترکیب رنگ سفید و خاکستری، چشم‌پوشی کرد. ترکیب خاکستری و سفید، کنتراست رنگی جالبی را در فضا ایجاد می‌کند و در عین حال، از نور فضا نمی‌کاهد و باعث کدر شدن فضای عمومی آشپزخانه‌تان نمی‌شود.

بنابراین اگر ترجیح می‌دهید آشپزخانه‌ای با کنتراست رنگی داشته باشید و در عین حال، خیلی هم اهل ریسک کردن و استفاده از اختلاف رنگ‌های افراطی در فضا نیستید، این گزینه می‌تواند برای شما ایده‌آل و مناسب باشد؛ خصوصا آنکه هر دوی رنگ‌های سفید و خاکستری، در زمره‌ی گروه رنگ‌های خنثی هستند و می‌توانند به راحتی با سایر لوازم و تجهیزات منزل و آشپزخانه‌تان سِت و هماهنگ شوند. اگر لوازم آشپزخانه‌تان به رنگ سیلور یا استیل باشد، کاملا به هدف زده‌اید.

قیمت کابینت چوبی سفید

قیمت کابینت‌های چوبی

بدیهی است که چوب متریالی کم‌یاب و گرانقیمت است، اما فوائد و زیبایی منحصربفرد آن، به حدی زیاد و چشم‌گیر هست که به آسانی نمی‌توان از کنار آن گذشت. اگر منزل شما متعلق به خودتان است و به بیان دیگر ساکن خانه‌ای هستید که خودتان مالک آن می‌باشید، استفاده از کابینت‌های چوبی چه در سبک مدرن و چه در سبک کلاسیک، یک پیشنهاد عالی و جذاب است و می‌تواند به شکل چشم‌گیری، بر قیمت ملک شما نیز بیفزاید و ارزش آن را بالاتر ببرد.

همانطور که می‌دانید امروزه آشپزخانه‌ها از فضای عمومی خانه و اتاق نشیمن قابل مشاهده هستند و بالطبع کابینت‌ها نیز کاملا در دیدرس میهمانان قرار دارند؛ بنابراین وجود کابینت‌های چوبی می‌تواند زیبایی خانه‌ی شما را افزایش دهد و همانطور که بیان شد، قیمت و ارزش کلی خانه‌ی شما را بیفزاید.

انتخاب کابینت‌های سفید رنگ، خصوصا از جنس و متریال چوب طبیعی که اصالت و زیبایی منحصربفردی دارد، انتخابی هوشمندانه و ویژه است، زیرا به لطافت و آرامش فضا کمک بسیاری می‌کند و باعث می‌شود فضای خانه، زیبایی و روشنایی خود را حفظ کند و مانند یک مروارید درخشان و جذاب، در آشپزخانه جلوه‌گری کند.

در پایان، از همراهی شما با آکس چوب سپاسگزاریم و امیدواریم این مقاله برایتان سودمند و مفید واقع شده باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

Comment (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *